A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Lehet, hogy a rendszeres kitelepülések (pl.Baltikum stb lesznek újabb feladatok is) miatt lesz a bővítés, a 4 gép az 2 gép pár. Ennyivel voltunk jelen korábban pl a Baltikumban +1 tartalék/gyakorló gép.
a helyes válasz a 12 gépes századokra való áttérés 12 alba - 12 C gripen - 2+4 gripen (félszázad) --- Ehhez a félszázadhoz szükség esetén beszerezhető további 6 gripen vagy váltás esetén 6 más típus amivel könnyebé vállik az átmenet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ez a magyar átlagembereket lenéző (a "büdös baka, büdös paraszt, büdös proli" szentháromsága), a raccsoló nyugatos-atlantista, mentés-kacagányos arisztokrata irányvonal, amibe belefér az aranyveretes huszárkodás, miközben az ing alól kikandikál a tfilin...
-...'y azvedo!
- Pláne!
:rolleyes:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Természetesen.
schenk-magyar-playmobil-agyuhuzo-kocsi-61fb_1_big.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Aki érti az érti, aki nem, annak nem kell belegondolnia semmit.
én nem igazán értem
37 es az szentes.
panyolay-i ról a pálinka ugrik be.
könnyűtüzérség. me lehet a 105 mm csöves az NLOS de a 122mm es vagy a 70 mm es irányított rakétavetők is ide sorólhatóak. amik egyébként nem annyira megnevetni való eszközök (persze valóban nem dandár színtre szervezve.)

na desok a dumám. a lényeg én spec nem értem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
én nem igazán értem
37 es az szentes.
panyolay-i ról a pálinka ugrik be.
könnyűtüzérség. me lehet a 105 mm csöves az NLOS de a 122mm es vagy a 70 mm es irányított rakétavetők is ide sorólhatóak. amik egyébként nem annyira megnevetni való eszközök (persze valóban nem dandár színtre szervezve.)

na desok a dumám. a lényeg én spec nem értem.
Majd megérted és a szemöldököd a seggedig fog szaladni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 000
38 316
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
  • Tetszik
Reactions: Venom85

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Pontosan!
Amíg itt a lakosság nem érzi magát ténylegesen fenyegetve (pl. látja a határ mellett gyűlő inváziós sereget), addig itt politikai öngyilkosság sorozást bevezetni!
Nem is működne: EU-ban szabad mozgás van, nagy többség húzna el külföldre sorozás elől!
Szia,

Ha van egy csepp eszuk, akkor munkanelkuliekkel kezdik a sorozast, ok eleve nem nagyon tudnak elmenni az orszagbol (ha el tudnanak menni, akkor mar nem lennenek itt); es arra is naluk a legnagyobb az esely, hogy sorkatonai kikepzes utan tovabb szolgaljanak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 000
38 316
113
Szia,

Ha van egy csepp eszuk, akkor munkanelkuliekkel kezdik a sorozast, ok eleve nem nagyon tudnak elmenni az orszagbol (ha el tudnanak menni, akkor mar nem lennenek itt); es arra is naluk a legnagyobb az esely, hogy sorkatonai kikepzes utan tovabb szolgaljanak.
eléggé alacsony a munkanélküliség, nem sok embert tudnál onnan berántani. A másik meg hogy nem biztos hogy alkalmasak rá - talán nem véletlen munkan élküliek.

Egy másik ötlet: nem kötelező sorozás kell békeidőben, hanem egy nagyobb össszeg, ha valaki elvégzi a kiképzést és ezzel tartalékossá válik. Pl. valaki végzett a sulival még nem dolgozik, csak tervezi hogy lassan munkába áll. pl. 0,8-1 millió forint kap. ha sikeresen teljesíti a kiképzést és ezzel tartalékos lesz még egy nagyobb összegett ha tovább szolgál (utóbbi juttatás az van is, ha jól tudom).
Évente X hétvégét felfrissítő gyakorlatozásra szán, akkor megint egy kisebb összeg, plusz szabi esetleg.

Kreatív motivációs módszerekkel lehet valamilyen eredményt elérni, kényszerrel nem. Sorozás illetve motivált sorozott állomány csak akkor lesz ha tök egyértelműen támadás fenyeget és ezt a lakosság is átérzi, megérti - mint az ukránoknál, vagy valamennyire a finneknél, ahol a kultúra része lett, hogy "az oroszok már spájzban vannak".
Amíg csak a tévében látja a háborút a magyar polgár, addig nem lehet őket meggyőzni, hogy megalapozottan szükséges a sorozás bevezetése. A sorozásnak azok az idősebb honfitársak szoktak tapsolni, akiket már nem érint. Amúgyis népszerű nálunk a "nekem szar volt, akkor másnak is legyen szar!" hozzáállás! :p
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Ha van egy csepp eszuk, akkor munkanelkuliekkel kezdik a sorozast,

A 8 osztályt végzett és a diplomás fiatal, a legrosszabb sorkatona !!!

Sorozás nem társadalmi helyzet alapján megy. Életkor alapján. Aztán a sorozásra behívott fiatal egy rakás orvosi és egyéb vizsgálaton megy ott át, abból kiderül, katonai szolgálatra alkalmas, vagy nem alkalmas. Amennyiben alkalmas, akkor hova, milyen beosztásba lenne a legjobb kiképezni, stb. Sorozás 18. életévében a fiatalnak. Bevonulás, ha sor kerül rá, 19-21 évesen. Kérdés mennyi ideig tartson a sorkatonai szolgálat. Én legjobbnak a 18 hónapot tartom. 6 hónap alap és szakkiképzés, 12 hónap éles alegységnél, adott ( harcoló ) beosztásban. Aztán ha mozgósítani kell, már nem is egy rakás szerencsétlent fognak behívni, hanem kiképzett embereket. Na ettől nagyon távol vagyunk persze. Mert ennek feltétele jelenleg nincs. Itt nem politikai dolgokra kell gondolni csak, hanem hiányzó laktanyákra, kiképzéshez, új kötelékek felállításához szükséges tiszti, altiszti állományra, elsősorban. Tehát ez egy elméleti felvetés jelenleg itt, részünkről. Ami a bedobott 70.000-es számból jött ki.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány