A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 631
3 899
113
Ezért is lenne jó, ha legalább az alap dolgokat tudnánk itthon előállítani. Szíve szerint ezért mondaná azt az ember, hogy minden egyenruha, személyi felszerelés, lőszer, kézi lőfegyver, öngyilkos drón legyen itthon gyártva, mert ez nemcsak nemzeti érdek, hanem a hadseregre költött pénz nagyobb része így az országban tudna maradni.
Szia,

Ez csak addig hangzik jol, amig nem halnak meg tomegesen a katonak a szar felszereles kovetkezteben.

Szoval szerintem a minosegbol nem szabad engedni, az arakat meg egyszeruen mashogy kell szamolni (nyilvan precizen kiszamolva, hasrautesszeruen azt mondanam, hogy ha a 100%-ban hazai dupla aru, akkor erdemesebb a hazait valasztani, de ha tizszeres aru, akkor hatarozottan nem).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
Szóval nem véletlen van moderálás az ilyen platformokon...kicsit túl leegyszerűsíted a helyzetet. Lehet az mondani hogy rossz a moderálás módja, de mindenképp szükséges. Lásd mi kis fórumunk ukrán topikja...
Kipróbáltam.
A minap jelentettem egyik nagy kedvencemet (egy EU-fan szlovák, aki 444-et olvas, tehát magyar, és angolul küldi el a magyarokat és a magyar kormány tagjait -előszeretettel pl. Varga Juditot - a felmenőibe), mert nagy totálba lenácizta a magyarokat. Ma megjött a válasz, nem sérti a nagykönyvet.
A Twitteren vérliberális véleményterror ment, Musk a maga módján felhivta erre a figyelmet és a maga módján változtatni szeretne...persze hogy vannak, akiknek ez nem tetszik. :)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
kb ezt gondoltam én is magamba amit a végén írtál. (érdekes hogy egy tucat határszolgálat alatt amikor rossz időjárási viszonyok között rajtam vólt senkit nem zavart...) mindezt azért mert ő kapott cégest (én nem ahogy az állomány többsége sem) pedig esküsöm hogy amióta tartalékos vagyyok (a szerdzsós vásáróltt felszereléseim szétosztogattam tatán eljövetelem elött) semmi olyat nem hórdtam ami nem a cégtől való (amit adott a sereg. tehát semmit nem válltottam ki sajátra ami céges. csak olyat hordtam eddig sajátot amit nem adott a cég.) na most ez megfog változni... (még egy kicseszett málharendszert sem vettem ha tártáskát adtak azt vittem...) erre ez a .... beszól :D (kevés olyan hülye van mint én aki inkább szenved a cégesbe akármit is adjon) és nem spulságból csináltam eddig vagy mazohizmusból) pedig a gyikmálha már elég terhes vólt néha)mondjuk konzervnek jó ha van)
Kösz mindent Szittya. A két hét alatt sokat tanultam tőled a határon. Remélem leszünk még egy járőrben. Üdv.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Kösz mindent Szittya. A két hét alatt sokat tanultam tőled a határon. Remélem leszünk még egy járőrben. Üdv.
igazán nincs mit tettem a dolgomat ;) én örültem neki a legjobban hogy egy igazán fitt tettrekész és értelmes emberrel vóltam járőrpárba . Akiről példát vehet nem csak az idősebb korosztály de a fiatalabb is. Nagyon szívesen ülnék veled újra egy hilux ba. Ha nem is a határon de nagy valószínűséggel lessz még rá alkalom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Akinek van egy kis képzelőereje, az ebben látja a katonai felhasználást:
És az a durva, hogy röhejesen le vannak maradva a katonai fejlesztők a polgári szoftveres és harvderes fejlesztésektől.
Egy ilyen szoftver ha belekerül egy karra rögzíthető taktikai mobilba, akkor feleslegessé teszi azt a szenvedést, amit a szem elé vetítés problémáját kiséri.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Biztos le vannak?
Persze, hogy le!
Egyszerűen nem dolgozik, és nem is dolgozhat annyi fejlesztő a hadiiparban, amennyi a civil szférában jelenleg dolgozik.
Ráadásul a projektek titkossága egyszerűen megakadályozza, hogy külső segítséget vonjanak be.
Erre az lehet a megfejtés, hogy komplett nagyobb mennyiségben vesznek át már kész alkalmazásokat, és hardvereket a civil szférából.
Jó példa erre az XBOX kontroller az amerikai tengókon, vagy amit most a Microsoft Hololens-ével próbáltak most a harctéren. Bár utóbbi nem vált be, de látszik, hogy erre a katonai szereplők is rájöttek, hogy merre kell elindulni.
Itthon sem véletlenül lett a R&C bevonva a hazai fejlesztésekbe.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
Leforditották magyar SzBK szavaut, mit duplázunk.

– A hadsereg Országgyűlés által jóváhagyott létszáma 37 500 fő, ezt a számot el kell érni, majd legalább meg kell duplázni az aktív állományt az elkövetkező években. Szükséges továbbá a tartalékosok számának megemelése is

Nekem ez azt jelenti marad a 37.500-as szám, de azon belül, át, esetleg kiszervezésekkel, de elérik, hogy az aktív állomány minimum duplzázódjon. Ez egybevág RSzR szavaival a +5 lövész zászlóalj.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 362
113
Új körkupolás ejtőernyők, deszantejtőernyők érkeztek – tudatta közösségi oldalán a Magyar Honvédség. Ruszin-Szendi Romulusz is tesztelte a honvédség új ejtőernyőit ...

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 677
35 836
113
Leforditották magyar SzBK szavaut, mit duplázunk.

– A hadsereg Országgyűlés által jóváhagyott létszáma 37 500 fő, ezt a számot el kell érni, majd legalább meg kell duplázni az aktív állományt az elkövetkező években. Szükséges továbbá a tartalékosok számának megemelése is

Nekem ez azt jelenti marad a 37.500-as szám, de azon belül, át, esetleg kiszervezésekkel, de elérik, hogy az aktív állomány minimum duplzázódjon. Ez egybevág RSzR szavaival a +5 lövész zászlóalj.
70 ezernek (szerződéses+hivatásos) tényleg nulla realitása lenne...bár így sem egyértelmű a megfogalmazás: ha elértük a 37,5 ezret, majd megduplázzuk az aktív állományt akkor az nem 75ezer főt jelent?!
Talán azt akarták mondani hogy a mostani létszám duplázásával akarják elérni 37,5 ezret?

Sehogy sem jó ez a megfogalmazás...
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Catles

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 362
113
"Holnapután Borbála-nap, a tüzérek napja. Ünnepi ajándékként is vehetnénk, hogy a mai napon a jelen lévő NATO-monitorok hivatalosan is eredményesnek nyilvánították a 101.tü.o. elmúlt napokban lefolytatott CREVAL-ellenőrzését. Azért nem tekinthető ajándéknak, mert keményen meg kellett dolgozniuk a "mission capable" (MC) minősítésért. Joggal lehetnek erre büszkék, hiszen ez az első olyan alkalom, amikor egy magyar tüzér alakulat teljesítette ezt a komplex kihívást. Az ezzel párhuzamosan folyó egészségügyi ROLE-2 CREVAL-lal együtt a MH közepes lövészdandár minden eleme megkapta a "MC" minősítést, ami szintén első alkalommal történt meg a MH történetében. Mindenkinek szívből köszönöm azt a kemény munkát és támogatást, amit ennek az eredménynek az érdekében tett az elmúlt másfél évben! A munka ezzel nem ért véget, hiszen az elkövetkező években a színvonalat - immár az új technikai eszközök bevonásával - lényegesen emelnünk kell!" - Lippai Péter.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 677
35 836
113
"Holnapután Borbála-nap, a tüzérek napja. Ünnepi ajándékként is vehetnénk, hogy a mai napon a jelen lévő NATO-monitorok hivatalosan is eredményesnek nyilvánították a 101.tü.o. elmúlt napokban lefolytatott CREVAL-ellenőrzését. Azért nem tekinthető ajándéknak, mert keményen meg kellett dolgozniuk a "mission capable" (MC) minősítésért. Joggal lehetnek erre büszkék, hiszen ez az első olyan alkalom, amikor egy magyar tüzér alakulat teljesítette ezt a komplex kihívást. Az ezzel párhuzamosan folyó egészségügyi ROLE-2 CREVAL-lal együtt a MH közepes lövészdandár minden eleme megkapta a "MC" minősítést, ami szintén első alkalommal történt meg a MH történetében. Mindenkinek szívből köszönöm azt a kemény munkát és támogatást, amit ennek az eredménynek az érdekében tett az elmúlt másfél évben! A munka ezzel nem ért véget, hiszen az elkövetkező években a színvonalat - immár az új technikai eszközök bevonásával - lényegesen emelnünk kell!" - Lippai Péter.
eddig nem volt bevethető (MC) a tüzérosztályunk? Oké, hogy D20 elavult, de nekem új, hogy NATO szerint ez eddig kb. használhatatlannak volt minősítve... :confused: