A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Ha a románok sokat basztatják őket, pl. az új regiósítással, akkor esélyes, hogy lesz balhé... Onnantól meg 2 lehetőség van... Vagy segítünk vagy a magyarság maradék becsülete is oda.

Mivel most adják el az utolsó, még használható eszközeinket én az utóbbira látok nagyobb esélyt.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Ha a románok sokat basztatják őket, pl. az új regiósítással, akkor esélyes, hogy lesz balhé... Onnantól meg 2 lehetőség van... Vagy segítünk vagy a magyarság maradék becsülete is oda.

Mivel most adják el az utolsó, még használható eszközeinket én az utóbbira látok nagyobb esélyt.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Uraim, területet megszállva tartani (csak)helikopterekkel nem lehet.
Oda bizony kell a csörömpös.
Milyen hozzáállás ár az , hogy azért ne legyen hk., mert azt kilövik? A helikoptert is. Ezért nem kell őket magányosan küldeni. Ezért kell önvédelmi berendezés.
Nem véletlenül találták ki a reaktív páncélzatot és a nyúlketrecet, ahogy az EVU-t sem. Ezek sem fogják sebezhetetlenné tenni a járművet, de növelik az esélyeket. Annak a nyomorultnak meg, aki a bokor mögött/ablak alatt leselkedik az RPG-vel, milyen túlélési esélyei vannak? Mellé lőnek, leszakad a lába, megsüketül, fejére esik egy tégla.
Lehet, hogy a város nem a harckocsi terepe. Ha egyedül van, akkor biztos nem.
Itt vannak a régi T-72 alvázak. Ne mondja már senki, hogy olyan nehéz lett volna kipofozni 50-70 db-t és BMPT tornyot tenni rájuk, meg teleaggatni ERA-val.


Azzal jönni, hogy a T-72 esélytelen a légifölény elvesztése után, kicsit ATV-s, Indexes.
Egy M-60as, M-1est, M2est nem lehet kilőni a levegőből?
Nyilván ki lehet, mert nem bunker, hanem harckocsi.
Azért nem lőttek ki levegőből nagy számban nyugati harckocsit, mert azok felett biztosított volt a légtér.

Szerintetek a JAS-39esek a már meglévő rakétákkal is milyen mészárlás rendeznének Jastrabok meg Oraok közt? Azt se hiszem, hogy a LanceR nagy ellenfél lenne. Ha csak nem kapnak egy kis gyártói támogatást.
Ezt viszont erősen el tudom képzelni. Mármint, hogy egy háború, vagy hábórúhoz nagyon közeli állapotban Izrael Romániának információt szolgáltasson a JAS-ok ellen.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
Uraim, területet megszállva tartani (csak)helikopterekkel nem lehet.
Oda bizony kell a csörömpös.
Milyen hozzáállás ár az , hogy azért ne legyen hk., mert azt kilövik? A helikoptert is. Ezért nem kell őket magányosan küldeni. Ezért kell önvédelmi berendezés.
Nem véletlenül találták ki a reaktív páncélzatot és a nyúlketrecet, ahogy az EVU-t sem. Ezek sem fogják sebezhetetlenné tenni a járművet, de növelik az esélyeket. Annak a nyomorultnak meg, aki a bokor mögött/ablak alatt leselkedik az RPG-vel, milyen túlélési esélyei vannak? Mellé lőnek, leszakad a lába, megsüketül, fejére esik egy tégla.
Lehet, hogy a város nem a harckocsi terepe. Ha egyedül van, akkor biztos nem.
Itt vannak a régi T-72 alvázak. Ne mondja már senki, hogy olyan nehéz lett volna kipofozni 50-70 db-t és BMPT tornyot tenni rájuk, meg teleaggatni ERA-val.


Azzal jönni, hogy a T-72 esélytelen a légifölény elvesztése után, kicsit ATV-s, Indexes.
Egy M-60as, M-1est, M2est nem lehet kilőni a levegőből?
Nyilván ki lehet, mert nem bunker, hanem harckocsi.
Azért nem lőttek ki levegőből nagy számban nyugati harckocsit, mert azok felett biztosított volt a légtér.

Szerintetek a JAS-39esek a már meglévő rakétákkal is milyen mészárlás rendeznének Jastrabok meg Oraok közt? Azt se hiszem, hogy a LanceR nagy ellenfél lenne. Ha csak nem kapnak egy kis gyártói támogatást.
Ezt viszont erősen el tudom képzelni. Mármint, hogy egy háború, vagy hábórúhoz nagyon közeli állapotban Izrael Romániának információt szolgáltasson a JAS-ok ellen.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" rel="nofollow">ijasz</a>

Ne csináld már hogy ezt nem látod át hogy mielőtt új TV veszel eladod a régi a napaliból hogy annak az árából nagyobb és jobb TV vehes újra a napaliba. Vagy Te rárakod a régi TV re ?  
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif

Ezért árulja ki a régi cuccokat a honvédség, fogjátok már fel ésszel.
Annyira ésszerű hogy hihetelten.
 

jancsiga

Member
2010. május 3.
51
1
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Harckocsi eladó! – Kiárusításba kezd a honvédség

"jancsiga said

Komment ehhez a hírhez: Harckocsi eladó! – Kiárusításba kezd a honvédség
Mig-29 eseket eladták Magyarországon rendbehozák És saját szárnyukon menek a vásárlohoz Jemenbe Biztos forrásbol tudom

Nyugodtan megmondhatod a forrásodat, mi nem köpjük be :) Úristen mióta nem kommenteltem itt."
A forrásom: a vezérkar helyettestől (legmagasabb légierős pozíció) meg a kecskeméti bázis hadműveletéről

És még azt is hallottam, hogy az összes 29-es újból talpra áll
repülni fog az összes!!!! már eladták, 2 éve megy a tárgyalás, mostmár tuti, itt állítják helyre az összeset és lábon mennek át Jemenbe

 

A Mi-24-eseket gyakorlatilag kivonták szerdával és nem is lesz helyette más harci, csak szállító az is tudja fene mikor
abból is szakmai botrány van

 

gyakorlatilag semmire nem jó VIP gépeket akarnak (és fognak is ) venni
az Ancsákat meg szintén viszik a Jemeniek
a helikoprerekben még gondolkodnak
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Amit a honvédség elad, abból mindent veszel, csak nem megfelelő mennyiségű jobb technikát mint ami van, egyébként amíg használható a tv-m arra, amire egy tv használni kell, addig nem adom el. Kivéve, ha kirakom télen a hóba fagyba, nyáron pedig a kánikulába, mert akkor a legmodernebb tv is rövid időn belül beadja a kulcsot és újat kell vennem. Viszont annak az árából már nem biztos (sőt tuti, hogy nem), hogy kapok egy másik modern(ebb) tv-t. Szerintem a vak is átlátja, hogy nem a mostani kiárusításból lesz felhúzva a MH eszközparkja, már az is csoda lesz, ha nem ócskavas áron mennek el ezek a dolgok. És ez nem szkepticizmus, vagy más, hanem realizmus és racionalizmus. A hülye is látja, hogy pár tucat lerohadt t-72-esből meg mig-29-ből nem fog a frászkarika sem modern technikát venni, annyit amennyit illene, amivel pótolni kellene azt ami már gatya.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
desertfox said
<a title="Profile" rel="nofollow">ijasz</a>

Ne csináld már hogy ezt nem látod át hogy mielőtt új TV veszel eladod a régi a napaliból hogy annak az árából nagyobb és jobb TV vehes újra a napaliba. Vagy Te rárakod a régi TV re ?  
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif

Ezért árulja ki a régi cuccokat a honvédség, fogjátok már fel ésszel.
Annyira ésszerű hogy hihetelten.
Ki vesz használt TV-t? :D

Annak hogy veszel az árából jobbat?
Ne viccelj már.
Vagy tényleg ócskavasat adnak el, aminek sok értéke nincs, vagy működőképes technikát. Azt meg nehogy már az előtt adjál el, mielőtt bármit is vesznek helyette.
Eladod a házad, aztán nekiállsz másikat keresni?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
desertfox said
<a title="Profile" rel="nofollow">ijasz</a>

Ne csináld már hogy ezt nem látod át hogy mielőtt új TV veszel eladod a régi a napaliból hogy annak az árából nagyobb és jobb TV vehes újra a napaliba. Vagy Te rárakod a régi TV re ?  
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif

Ezért árulja ki a régi cuccokat a honvédség, fogjátok már fel ésszel.
Annyira ésszerű hogy hihetelten.
Ki vesz használt TV-t? :D

Annak hogy veszel az árából jobbat?
Ne viccelj már.
Vagy tényleg ócskavasat adnak el, aminek sok értéke nincs, vagy működőképes technikát. Azt meg nehogy már az előtt adjál el, mielőtt bármit is vesznek helyette.
Eladod a házad, aztán nekiállsz másikat keresni?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
"Mármint, hogy egy háború, vagy hábórúhoz nagyon közeli állapotban Izrael Romániának információt szolgáltasson a JAS-ok ellen."

Ja, valszeg Izrael sajnos Románia érdekeltségű lenne... A rakétapajzs miatt mindenképpen. :S

 

"Ne csináld már hogy ezt nem látod át hogy mielőtt új TV veszel eladod a régi a napaliból hogy annak az árából nagyobb és jobb TV vehes újra a napaliba."

Nem hiszem, hogy ezekből komolyan összeg be fog folyni.... :(

 

"A forásom: a vezérkar helyetestől (legmagasabb légierős pozíció) meg a kecskeméti bázis hadműveletéről"

Most lehet azt nézik, kinél szivárgok ki az infó.. Nekem azt mondták, hogy Nepálnak. :D
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Nagyon egyszerű ez az egész. Ami elavult, tönkrement vagy sose használtuk azt ki kell söpörni. Évtizedek óta csak a port fogják harcértékük nem valami nagy. Persze kell tartalék mindig, de az olyan legyen aminek hasznát vehetjük.

Biztos csak a neveltetésemből jön ez a hozzáállás, hogy aminek már nincs haszna, elromlott, sz*r, arra nem költeni kell, mert jó lesz még az hanem kivágni a francba és venni helyette valami új dolgot amit nem kell gyakran szerelni/javítattni.

Nem értem egyesek miért ragaszkodnak elavult eszközökhöz. Ne érzelmi okok miatt maradjon már meg T-72, Mi-8, An-26, UAZ, Ural, AK-63D stb. Elvileg hangsúlyozom ELVILEG professzionális hadseregre álltunk át, ráadásul EU és NATO tagként elköteleztük magunk a nyugat felé. Ha már úgy jött ki, hogy ideje lenne váltani ezt-azt akkor az legyen nyugati főleg, hogy elérhetővé váltak nem gagyi eszközök. Meg kéne próbálni minőségi eszközökkel ellátni a katonáinkat ahol nincs helye annak, hogy " de bezzeg a 60-as, 70-es években ezek milyen jók voltak"
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" rel="nofollow">borisz</a>

Tessék ? ? 

Miért Te meg veszed az új házad és utána adod el a régit ? ? :)  Jól teli vagytok.


Képzeld A HM -be is bőven tudják már hová költik a lét. 
Te példáddal hasonolatozva hirdetik a régi házat , már tudják melyik lesz az új ház csak kéne a pénz , itt tartunk most.....
Nem tudom 46" tévém volt háloba és képzeld örömmel vitte el egy ismerösöm , helyette vettem egy LED-t. 
Nem a képcsőves TV -re gondoltam itt is ezért ketyeg az óra még 5 év és senkinek sem fog kelleni még mig-29 sem.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
therob said
Nagyon egyszerű ez az egész. Ami elavult, tönkrement vagy sose használtuk azt ki kell söpörni. Évtizedek óta csak a port fogják harcértékük nem valami nagy. Persze kell tartalék mindig, de az olyan legyen aminek hasznát vehetjük.

Biztos csak a neveltetésemből jön ez a hozzáállás, hogy aminek már nincs haszna, elromlott, sz*r, arra nem költeni kell, mert jó lesz még az hanem kivágni a francba és venni helyette valami új dolgot amit nem kell gyakran szerelni/javítattni.

Nem értem egyesek miért ragaszkodnak elavult eszközökhöz. Ne érzelmi okok miatt maradjon már meg T-72, Mi-8, An-26, UAZ, Ural, AK-63D stb. Elvileg hangsúlyozom ELVILEG professzionális hadseregre álltunk át, ráadásul EU és NATO tagként elköteleztük magunk a nyugat felé. Ha már úgy jött ki, hogy ideje lenne váltani ezt-azt akkor az legyen nyugati főleg, hogy elérhetővé váltak nem gagyi eszközök. Meg kéne próbálni minőségi eszközökkel ellátni a katonáinkat ahol nincs helye annak, hogy " de bezzeg a 60-as, 70-es években ezek milyen jók voltak"
Nem hiszem, hogy itt adott típusokhoz való kötődésről van szó... Szerintem ha azt mondanák, hogy eladjuk a régi T-72-eseket, mert már ledumcsiztuk a németekkel, hogy küldenek 100 Leo2-őt, akkor senki nem csapna az asztalra, hogy "a picsába". :)

Itt arról van szó, hogy képességek esnek ki sorra a MH-ből, amire vonatkozóan még info tőredkékek sincsenek, hogy egyáltalán pótolva lesznek, nem hogy mikor...

Egy professzionális seregnél szvsz épphogy ekkora fejetlenség nem fordulhat elő... Izraelnek pl. nem profi a hadserege? A németeknek nem profi? Merthogy ez utóbbiak is használták a rozoga MiG-29-est, amíg nem volt jobb. T-72-est meg összeszámolni nem tudom, hogy hány ország upgradelt... Vagy nézd meg a románokat... Szar tankjuk van Bison néven? Az... Ennek ellenére mire fognadnál? A több 100 bisonra vagy a 15db T72-re?
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Képességet már nem vesztünk. Az a ~15 tankot erős túlzás képességnek nevezni. A fejlesztésükről már elmondtam a véleményem de röviden annyi, hogy ha a sz*rra tejszínhabot teszel attól még sz*r marad.

Én a harcjárműveket egy típussal váltanám le több verzióban, pusztán csak azért mert nem éri meg venni 20 tankot meg 10 ilyet meg 15 olyat. Nekem nagyon tetszik a Patria AMV de kibékülnék mással is a lényeg, hogy ha lehet itthon gyártani/összeszerelni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
ok ok , de nincs háborus helyzet , nincs kielőződött konf. nyugi a szerb helyzetnél nem hirdettük a t-72 seket, békeidős söprögetés zajlik és csere.
Az igaz hogy az hiányos hogy mi lesz helyette , de szerintem mivel árgus szemekkel figyelik beszerzéseket , látjátok a szállítógép bszerzést is EU nyomtatványon írják ki és románokat is basztatják F-16 sok miatt . 
Te nem irhatod ki hogy LEO 2 szeretnénk... Ami igazából nagy komédia. pályáztatnod kell
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
therob said
Képességet már nem vesztünk. Az a ~15 tankot erős túlzás képességnek nevezni. A fejlesztésükről már elmondtam a véleményem de röviden annyi, hogy ha a sz*rra tejszínhabot teszel attól még sz*r marad.

Én a harcjárműveket egy típussal váltanám le több verzióban, pusztán csak azért mert nem éri meg venni 20 tankot meg 10 ilyet meg 15 olyat. Nekem nagyon tetszik a Patria AMV de kibékülnék mással is a lényeg, hogy ha lehet itthon gyártani/összeszerelni.
Ezeket pl. én nem nevezném szarnak...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/M-95_Degman

http://en.wikipedia.org/wiki/PT-91_Twardy

 

Annyiban egyetértek, hogy nem volna rossz az univerzális platform, viszont szerintem 2 elengedhetetlen, egyúttal fent is tartható... Pl. a Patria mellé a T72-es vagy más olyan alap, amiből lehetne MBT, légvédelmi, esetleg önjáró löveg változat.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Most hirtelen az jutott eszembe, hogy mennyire szuverén az az ország, amelynek megszabják mit hogyan vehet. Szomorú dolog ez emberek, szomorú. Engem leginkább a tankokon kívül a gépkarabélyok ügye zavar. Jó hogy ilyen piszok professzionálisak vagyunk (majdnem mind a "labdarúgóink"-mert focistának nehezen lehet őket nevezni-), de ha ne adj Isten mégis be kell hívni az embereket, akkor lesz mit adni a kezükbe? Nincs rajtuk csili-vili technika, de a arra amire tervezték jó. Nem tudom, ha legalább tényleg meglenne a terv hogy most akkor lecserélik a kézifegyvereket, vagy már fű alatt érkeznek a Leók, nem mondanák semmit, de így elég vadnak tűnik a dolog.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
desertfox said

Te nem irhatod ki hogy LEO 2 szeretnénk... Ami igazából nagy komédia. pályáztatnod kell
Simán lehet úgy pályáztatni, hogy Leopard legyen a nyertes, szimplán úgy kell megszabni a feltételeket. Eleve úgy írnak ki egy jó tendert, hogy már előre megvan a győztes, a tender csak a jogi hercehurca miatt kell, meg az ár-érték arány javítására (adott támogatás mértéke, extrák, ellentételezés)... normális helyeken legalábbis így működik.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" rel="nofollow">zotyek78</a>

<a title="Profile" rel="nofollow"> Azért ha annyira fasza lenne ez a 2 tovább fejlesztés többet csináltak volna belőle. Pont azt igazolja nem jó, ahogy  THEROB írta attól még hogy szarra tejszínhabot raksz szar marad :) 

Lengyelek miért vettek leokat ? 
A horvátoknak miért 2 db van ebből ? Ha annyira sikerült volna </a>