Minden garàzsba nem làttunk be innen sem, még az is lehet, hogy akad egy-két komolyabb és félkész dolog pàr feltalàlóbb alaknàl. Emellett Maróth és Palkovics munkàssàga arról is szólt, hogy az egyetemeken elérhetô szürkeàllomàny meg legyen mérve, szervezve, megtartva és feltalàljon. Ezt az innovàlós történetet nekik kellene tolni, fôleg ha màr elméletben legalàbbis, történt ehhez szervezeti kialakítàs. Szóval még a híres magyar géniusz is meglehet valahol, ha nem lenne, nem fölöznék le mindenhol a világon nemcsak a szürkeállományt, de a találmányokat sem. Az lehet a baj, hogyha nincs cél meghatározva. Nincs felvetett probléma ami megoldásra vár, nincs egy elméleti tervezőcsoport által körbejárt és meghatározott elvárástömeg, aminek a mentén el lehet kezdeni fejleszteni anélkül, hogy menet közben jelenne meg tucatnyi új elvárás, esne ki tucatnyi már megvalósított dolog. Ez lehet a történet rákfenéje.Igen, ez a baj. Minden 4-5 év múlva érik majd csak be. Semmi sem kézzel fogható, és semmi sem konkrét az elmúlt 1 évből. Azt mondja Porkoláb, hogy azokat az embereket, akiknek van valamilyen prototípusuk azokat támogatják, hogy tovább tudjanak fejleszteni, és gyártás technológia irányába mozdulni. Ez egy bili a kézben ötlet itt Magyarországon. Itt nincsenek emberek értékelhető prototípusokkal a garázsukban. Fejleszteni csak komoly cégek tudnak, ahol sok és jó mérnök, IT-s, gazdasági, és marketinges szakember dolgozik együtt a fejlesztéseken. Nálunk mindegyikből kevés van, részben gyenge tudással, és egyre kevesebb is lesz az oktatás nívója miatt. A Vissza a jövőbe típusú Brown professzorok csak a filmvásznon vannak, Porkolábék most viszont ilyeneket akarnak támogatni az interjú szerint. Ez a mostani kormányzati gondolkodásban egy valamiért rendszeresen visszatérő halott ötlet, hogy karoljuk fel a kimagasló magyar elmét és kreativitást (ami a valóságban csupán a csalásra szocializáltság elbagatelizált megnyilvánulása), és majd azzal felvirágoztatjuk a jövőt. Csak ilyen sajnos nincsen, mert ehhez két dolog kellene, erős oktatás és sok diák. Az oktatásunk lassan Togó és Burundi szintjéhez közelít, a diákok száma meg az egész népesség számával együtt radikálisan csökken. Ennyi volt, az utolsó oltsa le a villanyt.
A problémàt leginkàbb a gazdasàgi politikai vonal generàlja. Itt egy nagy rakàs ember, akiket generàciójàtól függetlenül az önös haràcsoló kapitalizmusra doktrínàltak. Azok doktrínálták erre őket, akik most azt várják ezektől a garázsok kutatóitól, az egyetemek fejlesztőitől és hallgatóitól, a katonáktól, hogy hirtelen legyenek mások és ne az önös kapitalista szemléletük szerint létezzenek, úgy, hogy önmaguk viszont nem kíván változni és le szeretné majd aratni ezeket a gyümölcsöket. Ugyanaz a faszság, mint amikor háborúban évekig települések eltörlésével oldottak meg dolgokat az emberek, majd ugyanezek a vége jelszó után legyenek normális emberek és ne így oldják meg a problémákat, mert "az erőszak nem lehet megoldás", szajkózzák nekik akik mindent mindig ezzel oldottak meg. Szóval eddig ment az a történet a szellemek építésében is, aminek az egyik látványos eredménye a Puma kálváriája de van még sok másik. És ebből az interjúból az jött le, hogy még mélyebben dugjuk a fejünket ebbe amivel nem lenne baj, ha nem a világháború küszöbén állnánk.
De mivel ott állunk ez csak pótcselekvés. Eszközbeszerzés helyett innováció, mintha nem lenne itt most ezeknek az embereknek a szeme előtt az ukri háború mindkét oldali tapasztalata, hogy az számít ami van. Ami megvan, használható, nem a kibaszott távoli jövő újszerű megközelítése. Lehetne ez is de az erre való időt ELHERDÁLTÁK. Egyértelmű volt, hogy érkezik a szar világ, jeleztem, hogy még van idő technikát felhalmozni olcsón, kidolgozni és végrehajtani a modernizációt, hogy akár a raktárakban, de ott legyen a technika ami vész esetén elővehető. Ennek az ideje elment. Ugyanezen idő alatt lehetett volna innoválni is, de ahogy még mindig és @Centquri prime meglátása helytálló, nincs cél a vezető fejekben kidolgozva, amihez igazítani lehetne a fejlődés pályáit. Csak amolyan ahogy esik.
Tudom, hogy semminek (bár itt a fórumon talán van vidám visszhangja) nem alfája amiket itt szültem mint gondolat mag, de a nullánál a létükkel több mindegyik. T-72D20? Lehet faszságnak nézni, de maga a faragása egy fejlesztői gárdát termelt volna ki az évek alatt, akik nehéz harcjármű téren önmaguktól is képesek gondolkodni. A kiszerelt 2A46 ágyúkkal, vagy MT-12-vel, vagy D10T-vel vagy akár teljesen csereszabatos foglalattal bármit befogadni képes bölcsőkkel RC kialakítású, konténerizált páncéltörő ágyús osztály, vagy legalábbis a prototípus kísérlete? Már rég lenne egy a terheléseket kiszámolni képes, anyagismerettel rendelkező gárda, akiknek meg kellett volna oldania a talajszenzoros berendezések, a kihelyezett elektrooptikai eszközök, a kihelyezett ágyúk, akár töltőrobotok hálózatba integrálását. A végeredmény, akár jobb ágyú használatával egy teherautókat igénylő, direkt és indirekt vezérlésre is alkalmas konténeres vezetési pontból, és szintén teherautókat igénylő kitelepíthető páncéltörő ágyúkból álló egységnek kellene, hogy legyen, kevés személyzeti igénnyel. Nagyon kevéssel.
Nem mondom, hogy ezek feltétlenül jó ötletek, de ötletek aminek az eredménye, ha felállítják a követelményrendszert rájuk, akár mára működő alapokká válhatott volna. De az időt elherdálták. Így jelenleg a Maróth féle Zrínyi befutó technikájával pózoló Bobón kívül nincs másunk. Sem beszerzett technika ésszerűen meghatározott igények és követelmények mentén, sem innováció szintén ésszerűen meghatározott követelmények és igények mentén. Hanem a céltalan innoválás és fejlesztés a pénzforgatás igényeinek a mentén. Oroszország innovátorai sorban esnek ki az ablakon, mert látható, hogy az ígéretes jövőtechnológiába öntött pénz háború idején mennyit ér, úgyhogy akkor mi megkeressük a mélyvizet ebben a medencében és fejest ugrunk bele szintén ugyanebben az időben, mialatt a második front megnyílni készül.
És erre ezt jelentik be büszkén a televízióban, nem pedig valamiféle végre tiszta kommunikációval azt, hogy szükség van újabb egységek felállítására és az ehhez szükséges technika beszerzését megkezdtük. Teljesen kicsavart a történet. Ennek kellene a mellékprogramnak lennie jelenleg, a haderő tényleges eszközellátásának pedig a legfőbb vonalnak, de még véletlenül sem. Nekünk nem kell védelem, a germánok majd jönnek a ̶p̶u̶m̶a̶, Marder egységekkel felszabadítani? Érthető a saját innováció igénye a kitettség csökkentésére, csak előbb egy kibaszott honvédség kellene hozzá, ami képes ezt megvédeni a második megnyílása közben a szomszédban megint. Biztosan ránk nem jelent fenyegetést, végülis csak a békefenntartók magját adjuk ott. Ja, bocsi srácok, nem tudunk tankokat küldeni nektek erősítésként, innoválunk, de majd 15 év múlva saját program lesz bennük, csak tartsatok ki!