A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113

Nesze semmi, fogd meg jól. Én továbbra sem látok többet, mint a NATO közös műveltekbe felajánlott dandár nehézfegyverzetének beszerzése, illetve a légvédelem korszerűsítése. Valamint néhány apróbb dolog. Új kézifegyverek, egyenruha, katonák feleszerelése, stb. Ez azért még nem komplex haderőfejlesztés így. Pláne háborús időkben. Szerencsére már a HM is elhagyta a szerencsétlen, "felgyorsítjuk a haderőfejlesztést" kifejezést. Helikopterek beszerzésére pedig már nagyon rákényszerültünk, ahogy talán a légvédelem fejlesztésére is. A körmünkre égett mindkettő. Viszont továbbra sem látunk újabb tüzérségi beszerzéseket, harckocsikat, gumikerekeseket, stb. Valamint ami a leggyorsabb lehetne, a meglévő régi eszközök valamilyen szintű harcérték növelő felújítása. Mert még rendszerben vannak és helyzetben, ezekkel is mennék háborúba. Pláne ezekkel.
 

patriot

Well-Known Member
2022. március 11.
99
324
53
Ma olvastam a facebookon Szalay Ferenc szolnoki polgármester 3 nappal ezelőtti bejegyzését a csütörtöki közgyűlésről. A szolnoki katonai fejlesztésekről is írt. Sajnos nem tudom belinkelni. Olvasásra ajánlom.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 046
27 246
113

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Ma olvastam a facebookon Szalay Ferenc szolnoki polgármester 3 nappal ezelőtti bejegyzését a csütörtöki közgyűlésről. A szolnoki katonai fejlesztésekről is írt. Sajnos nem tudom belinkelni. Olvasásra ajánlom.

Komoly fejlesztések várnak Szolnokra. Örömmel tájékoztattam ma a közgyűlésünket: városunk a hazai katonai fejlesztések élén áll. Egyeztettem Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter úrral a Magyar Honvédség szolnoki terveiről.
Jelentős beruházás érinti az MH 86-os helikopterdandár szandaszőlősi laktanyáját, itt egy új helikopter-hangár is épül majd. Szinte újjáépítik a Thököly úti laktanyát, s egy modern, korszerű katonai létesítmény várja az ide települő alakulatokat.

Ezzel párhuzamosan elkezdtük az egyeztetéseket az M4-es utat a Thököly úti körforgalommal összekötő főút négysávúsításáról, ami jelentősen enyhíti a laktanya körül várhatóan megemelkedő forgalmat is. A megújult laktanya miatt sok katonacsalád költözik Szolnokra, előreláthatóan a gyermekeknek óvodai férőhelyekre, vagy akár új óvodára is szükségük lehet!

Szó esett még a Szolnoki Sportcentrum üzleti tervéről, mely ezúttal takarékosabb az energiaválság miatt. Örömmel hallottam, hogy a legutóbbi közgyűlésen még az utánpótlássportunknak, a gyerekek sportolásának otthont adó szervezet költségvetésének 40 százalékát elvenni akaró ellenzéki képviselők is úgy látják, remek munkát végez Rózsa József igazgató úr és csapata.

Egy komoly tanulsága mindenképpen volt a mai közgyűlésnek. Láthatóan közeledik a jövőévi választás, legalábbis az ellenzéki képviselők bő egy évvel az önkormányzati kampány előtt már mindenben keresik az akaszkodás lehetőségét. Azonban arról is őszintén kellene beszélni, hogy mit is adtak Szolnoknak? Mivel gazdagították városunk közösségét? Az elvek nélküli rombolás sajnos árt mindenkinek, legfőképpen annak a városnak, amiért valamennyien dolgozunk. Ezt kellene szem előtt tartani elsősorban!

A közgyűlésről bővebbet a hozzászólásban olvashatnak!
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 198
93
Örülök hogy újraépítik a Thököly úti laktanyát, csak lehet nem kellett volna 2 évtizeden keresztül rohasztani lefelé, meg hagyni hogy a cigányok szétlopják.

Nagyon sok évvel ezelőtt még olyan tervek is voltak, hogy a rendőrséget, a tűzoltókat, meg a mentőket odarakják. Lett volna saját üzemanyagtöltő állomás, fedett garázsok, hely a gépjárművek karbantartására, tárolására stb.

Mondjuk az lehet kicsit furcsa lesz a "hazaköltöző" alakulat állományának, hogy némelyik épület belső falain a 34. alakulat katonái által készített festmények és jelek vannak belevésve kézzel. Gondolom mikor eljöttek onnan, akkor ott akarták hagyni a jelüket.

Az mindenesetre örvendetes hogy nem 5 várossal rakták arrébb az alakulatot. Csak a város másik felébe. Páran azért gondolom igy is anyázni fognak. Megvették a CSOKos meg egyéb házakat Szandaszőlősön, meg Rákóczifalván hogy gyorsan hazaérjenek, most ráraktak nekik egy baráti fél órát, 40 percet reggel és délután. De hát ez van. Legalább fejlesztés van, nem leépítés.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 707
2 257
113
Én az ùj beszerzéseket elengedtem teljesen , remélem a régiek meglesznek , de egyre inkább szkeptikus vagyok.Pl.: radarok , nem hiszem el hogy az átkalibràlàsuk 1,5-2 év alatt nincsen meg!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 413
46 252
113

Komoly fejlesztések várnak Szolnokra. Örömmel tájékoztattam ma a közgyűlésünket: városunk a hazai katonai fejlesztések élén áll. Egyeztettem Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter úrral a Magyar Honvédség szolnoki terveiről.
Jelentős beruházás érinti az MH 86-os helikopterdandár szandaszőlősi laktanyáját, itt egy új helikopter-hangár is épül majd. Szinte újjáépítik a Thököly úti laktanyát, s egy modern, korszerű katonai létesítmény várja az ide települő alakulatokat.
@dudi
Jól értem, hogy a KRD elköltözik a reptér mellöl?
Gondolom, hogy a növekvő helikopter állomány növekvő személyi állományt is igényel. Nem fértetek el?
Gondolom ennek semmi köze a bejelentett új lövész zászlöaljakhoz.
Gondolom olyan már nem hiányzik Szolnokra újabbnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 329
76 966
113
@dudi
Jól értem, hogy a KRD elköltözik a reptér mellöl?
Gondolom, hogy a növekvő helikopter állomány növekvő személyi állományt is igényel. Nem fértetek el?
Gondolom ennek semmi köze a bejelentett új lövész zászlöaljakhoz.
Gondolom olyan már nem hiányzik Szolnokra újabbnak.
Majd ha elköltöztünk, akkor kiderül.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Amikor egy olyan cégnek mint az RM chip hiánnyal kell megküzdenie
Amúgy èn mindent elhiszek.

Bár a kmw gyártogat nekünk pzh-kat nagyobb megcsúszás nèlkül
Az eurocopter is eddig rendben szállítgatta a gèpeket.

Szóval a chiphiány csak a baj.
Nem az hogy ez egy új gèp. Ès valószínű jönnek elő problèmák.
Ami termèszetes.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 090
113
Amúgy èn mindent elhiszek.

Bár a kmw gyártogat nekünk pzh-kat nagyobb megcsúszás nèlkül
Az eurocopter is eddig rendben szállítgatta a gèpeket.

Szóval a chiphiány csak a baj.
Nem az hogy ez egy új gèp. Ès valószínű jönnek elő problèmák.
Ami termèszetes.
Azért nem gondolom ezt sem okénak, mert évek voltak a szuperfejlett nyugatiaknak a szuperhatékony szuperpriduktivitàsukat megmutatni ide mucsàra.

Elsô, úgymond piacbiztosító megrendelôk voltunk. Túl vagyunk a korai fejlesztési fàzison, összegànyolàson, a német összeszerelési rendszer kialakítàsàn (hàt persze), az ausztràl teljesen mûkôdôképes protók nyúzàsàn, a sajàt elsô két hibàs darabunk nyúzàsànak egy részén, a sajàt gyàr beizzítàsa is folyik a szuperproduktív nyugati helyett kitalàlandó hogy is lesz ez.

Szóval nekem leginkàbb a csipphiànyon és valahogy ezek utàn még mindig elôkerülô ötven évvel fejlettebb hiànyon túl leginkàbb beleszaràs szaga van a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 198
93
Csak a koncepcióra voltam kíváncsi.
A régi laktanya biztosan nem 2 hét alatt lesz kész...
Meg kell nézni hogy statikailag melyik épület van rendben, sanszosan bontani is kell. Sztem az egész laktanya területén a teljes elektromos hálózatot cserélni kell. A vízzel és a fűtési rendszerrel nem tudom mi a helyzet, de sanszosan az is szét van verve, el van lopva. A két évtizede használaton kívüli üzemanyagtöltő állomás tartályai, meg a kiegészítők nem tudom hogy működőképesek-e még. Elviekben egy épület lett felújítva vagy 15 éve talán, aztán meg a sorsára hagyva.
Láttam képeket hogy katonák fűrészelték kifelé a dzsungelt. Hát, ott szerintem teljes gyökérkiszedés kellene mindenhol, mert több helyen már olyan a dzsumbuj, hogy a betonúton nem lehetett elmenni kocsival. Mindez vagy 8-10 éve volt. És azóta nem lett jobb semmi. Mondjuk ha valaki szereti a bodzateát, akkor a hozzávalót nem lesz nehéz beszerezni.

Mindenesetre elég nagy területen van, meg nem is rossz helyen. De én el sem tudom képzelni, hogy a felújítás akár jövőre befejeződne. És akkor az említett kb 1-1,5 km hosszú útszakaszon történő 4 sávosításról nem is beszéltem, mert arról korábban nem is hallottam, tehát sanszosan a kisajátítás még el sem kezdődött.

Ránéztem most a google térképen, lehet hogy inkább kalandparkot vagy szanatóriumot kellene ott csinálni, mert felülről úgy néz ki, mint kb mint a brazil őserdő :D
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Catles

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
Azért nem gondolom ezt sem okénak, mert évek voltak a szuperfejlett nyugatiaknak a szuperhatékony szuperpriduktivitàsukat megmutatni ide mucsàra.

Elsô, úgymond piacbiztosító megrendelôk voltunk. Túl vagyunk a korai fejlesztési fàzison, összegànyolàson, a német összeszerelési rendszer kialakítàsàn (hàt persze), az ausztràl teljesen mûkôdôképes protók nyúzàsàn, a sajàt elsô két hibàs darabunk nyúzàsànak egy részén, a sajàt gyàr beizzítàsa is folyik a szuperproduktív nyugati helyett kitalàlandó hogy is lesz ez.

Szóval nekem leginkàbb a csipphiànyon és valahogy ezek utàn még mindig elôkerülô ötven évvel fejlettebb hiànyon túl leginkàbb beleszaràs szaga van a dolognak.

Mèg mindíg az van az RM oldalán, hogy az első 46db lynx nèmetországban kèszül, ès 23 elejèn leszállítják.
Az RM oldalán 172+46 az 209. :rolleyes:

Namost èn őszintèn eljutottam arra az álláspontra, hogy sajnos ebben a cègben is van baj bőven.
Ès lehet a chiphiány a legkisebb.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Pogány

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Meg kell nézni hogy statikailag melyik épület van rendben, sanszosan bontani is kell. Sztem az egész laktanya területén a teljes elektromos hálózatot cserélni kell. A vízzel és a fűtési rendszerrel nem tudom mi a helyzet, de sanszosan az is szét van verve, el van lopva. A két évtizede használaton kívüli üzemanyagtöltő állomás tartályai, meg a kiegészítők nem tudom hogy működőképesek-e még. Elviekben egy épület lett felújítva vagy 15 éve talán, aztán meg a sorsára hagyva.
Láttam képeket hogy katonák fűrészelték kifelé a dzsungelt. Hát, ott szerintem teljes gyökérkiszedés kellene mindenhol, mert több helyen már olyan a dzsumbuj, hogy a betonúton nem lehetett elmenni kocsival. Mindez vagy 8-10 éve volt. És azóta nem lett jobb semmi. Mondjuk ha valaki szereti a bodzateát, akkor a hozzávalót nem lesz nehéz beszerezni.

Mindenesetre elég nagy területen van, meg nem is rossz helyen. De én el sem tudom képzelni, hogy a felújítás akár jövőre befejeződne. És akkor az említett kb 1-1,5 km hosszú útszakaszon történő 4 sávosításról nem is beszéltem, mert arról korábban nem is hallottam, tehát sanszosan a kisajátítás még el sem kezdődött.

Ránéztem most a google térképen, lehet hogy inkább kalandparkot vagy szanatóriumot kellene ott csinálni, mert felülről úgy néz ki, mint kb mint a brazil őserdő :D

Egy éve már egyszer nekiestek, tényleg tiszta erdő az egész, lesz vele meló rendesen:

https://honvedelem.hu/hirek/megkezdodtek-a-munkalatok-a-szolnoki-thokoly-uti-laktanyaban.html
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
Bár a kmw gyártogat nekünk pzh-kat nagyobb megcsúszás nèlkül
Kb. 1 év késéssel kezdték meg a szállítást és eddig kb. 15 db-ról tudunk, hogy megérkezett. Hol van a maradék 8-9? 2022 nyarán már az összesnek itt kellett volna lenni Benkő Tibor egyik prezentációja szerint.
Az eurocopter is eddig rendben szállítgatta a gèpeket.
Ha jól emlékszem, a franciáknál volt néhány rendelésvisszamondás más országoktól, azért állhatnak jobban a mi H225M gépeinkkel a tervezettnél.