A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Évente igazítva van minden terv az adott gazdasági helyzethez.
Akkor meg pláne nem értem hol a probléma a szárazföldnél az inflációval. a TTP úgy tervezett hogy a covidnak soha nem lessz vége 22. 23 ra meg már úgy hogy tudva volt az infláció. 24 re is be van tervezve a legrosszabb. Alapanyag és energia válság.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 141
7 596
113
Szélsőjobbos felhangja is van...mondjuk a szittyának is...
Magyar. nem szélsőjobb. mondjuk a balfasz liberális sábeces Budapestinek lehet hogy szélsőjobbos. Mint az Ungár Petikknek akik szerint Anne Applebaum irta a Gulág archipelago-t.
És igen, a katonai hagyományokra építve lehet hatékony toborzást létrehozni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 874
123 119
113
Akkor meg pláne nem értem hol a probléma a szárazföldnél az inflációval. a TTP úgy tervezett hogy a covidnak soha nem lessz vége 22. 23 ra meg már úgy hogy tudva volt az infláció. 24 re is be van tervezve a legrosszabb. Alapanyag és energia válság.
A TTP/HVK tervezéséről beszélek a szárazföld nem önàlló gazdálkodó szerv. Szóvsl nem tudom te megint mit meg hol làttàl.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
na figyu tudod volt egy Covid lehet nem emlékszel már rá.
a 2024 es beszerzések és üzemeltetés úgy lett áttervezve anno hogy a covid 2023 ban is velünkmarad. nem maradt. ahogy a gdp is jobban növekedett a tervezettnél. ezáltal a GDP ből számolt % ok is magasabbak lettek. a kiadások ha hiszed ha sem csökkentek (a covid sok sok pénzt elvitt) a határ hasonló valószínűleg visszajön feladatnak de a kiesett fél év sokat megspórolt. Nem vitatkozom veled felesleges. a mában élsz a tegnapra nem emlékszel ezért a mából következtetsz a jövőre. Fent nem így megy.
A magyar állam az adót forintban szedi be, az eurót/dollárt azért tudja megvenni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 340
11 274
113
Nekem a "szittya" elnevezésről sajnos jó ideje egy igen egyéni látásmóddal küszködő fórumtárs jut eszembe.
Így vagyok a szittya koncepcióval is, hogy az valami olyasmi lehet, hogy élesre faragott puskalőszerrel szúrjuk nyakon az ellent, mert arra biztos nem gondoltak előtte.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Nekem a "szittya" elnevezésről sajnos jó ideje egy igen egyéni látásmóddal küszködő fórumtárs jut eszembe.
Így vagyok a szittya koncepcióval is, hogy az valami olyasmi lehet, hogy élesre faragott puskalőszerrel szúrjuk nyakon az ellent, mert arra biztos nem gondoltak előtte.
meglehet de hogy bármikor bármilyen szinten lenyomnálak az összes hadijátékon IS abban egészen biztos lehetsz. Bármilyen szinten.
Legyen ugribugr asztal vagy hiradon keresztül
 
  • Imádom
Reactions: Pogány and Katica

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Hogy a Szittya gondolkozás mód rám utal e vagy sem azt aztat én nem tudhatom
De hogy a szittya koncepcióhoz van közöm azt én sohasem tagadtam.
Jó helyen voltam én katona jó kiképzéseket kaptam. Volt nekem killer rambo pk kiképzőm is.
Normális kiképzéseket kaptam mindig is. Kiváló katonáktól. Az hogy túlkoroság és egyéb tényezők miatt nem mentem a Ludovikára az egy dolog. De vezettem megerősített századot műveletbe (nem gyakorlaton élesbe mégha rövid időre is... ) szakaszt is vezettem többször (harcolót) huzamosabb ideig.
Nekem ezzel nincsen gond. írásbeli vizsgát is megírtam elég magasra eljutottam... Szakdolgozatnyi anyagot meg már megírtam vagy 25 öt. MH 25 öt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Lehet engem csuforászni a fórumon. csak ez nekem egy hobbi. Nehogy azt hidd hogy így dolgozok.
 
W

Wilson

Guest
Nekem a "szittya" elnevezésről sajnos jó ideje egy igen egyéni látásmóddal küszködő fórumtárs jut eszembe.
Így vagyok a szittya koncepcióval is, hogy az valami olyasmi lehet, hogy élesre faragott puskalőszerrel szúrjuk nyakon az ellent, mert arra biztos nem gondoltak előtte.
A szittya szóhoz a köznyelvben és gondolkodásban is pejoratív jelző társult, hozzáteszem szerintem ez egy sajnálatos tény.

De ha már a magyar honvédség vezetése más országokhoz hasonlóan mindenképpen valamilyen "magyarosch" elnevezést keresett akkor választhatott volna olyat amelynek pozitív kicsengése van az átlagemberek számára...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Aladeen

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
A szittya szóhoz a köznyelvben és gondolkodásban is pejoratív jelző társult, hozzáteszem szerintem ez egy sajnálatos tény.

De ha már a magyar honvédség vezetése más országokhoz hasonlóan mindenképpen valamilyen "magyarosch" elnevezést keresett akkor választhatott volna olyat amelynek pozitív kicsengése van az átlagemberek számára...

Az átlagembert nem érdekli a téma. Szerintem a szittya elnevezés nem rosszabb, mint bármely más ország haderejében a hasonló névadás.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Szerintem is csak titkolózás megy. A "precíziós csapásmérést" és "drónokat" mantraszerűen mondogatják hónapok óta - ebből kell legyen valami kézzel fogható...
Milyen oka lehet a titkolózásnak? Beszerzési fázisban beszélni kell róla, hogy lenyomják az árakat. Elrettentésre használva szintén beszélni kell róla, hogy az ellenség meggondolja magát. A szövetségesi rendszer is elvárja, előttük sem kell titkolni. A társadalom elfogadta, ha nem is kimagasló elköteleződéssel, de azért támogatja a fejlesztéseket. Nem látok rá racionális magyarázatot. Komoly beszerzést elrejteni meg úgysem lehet.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: bel and hunemperor