A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De èn arra a mondatra reagáltam ahol a vonalak mögötti harcról beszèl B.
Túl lett lihegve.
Vazeg milyen tankok ezek?
Nyilván nem kell mindenkinek mindent utolsó csavarig ismerni és megkülönböztetni, de azért na... kicsit gáz.
Ès ahogy leírtad ezeknek az alegysègeknek akkor lessz èrtelmük ha telirakod őket iranyított ès nem irányított pancèltörő fegyverekkel.
Meg aknavetőkkel.
Nem mondom, hogy a lengyel tartalékos erőkről mindent láttam, olvastam, de elég sok videó és képi anyag megnézése után az jött le, hogy ott sincsenek semmivel sem jobban általánosan felszerelve, mint a a hazai tartalékosok. Pl. a keleti WOT egységeknél tavaly rendszeresítették a Javelint, de előtte nem nagyon lehetett még RPG-s kiképzést se látni. De a szállító eszközök nagyrészt kisbuszok, teherautók, pickupok.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
1684398375688-png.5154770
A Rábára vagyok kíváncsi, hogy mi velük az elképzelés.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
De a szállító eszközök nagyrészt kisbuszok, teherautók, pickupok.
Miért? Szerinted ki feccöl bele többet területvédelmisekbe?
Az ukránoknál is one-way-ticket... gondolom máshol is.
Mondjuk az utána oldjátok meg, ahogy tudjátok átnevezve gerillára jobban hangzik :D
Szerintem :p
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tudom, hogy nem biztos, hogy ez a legjobb hely neki, de nem találtam általános lengyel, vagy hasonló topicot neki és végső soron itt szokott a hazai fizetésekről is szó esni, ezért összehasonlításként egy 4 hónappal ezelőtti videóból a lengyel katonák fiezését és juttatását kiírtam.

Lengyel haderő fizetések és juttatások:
Alap (28 napos) képzés után: 26 év felett bruttó, az alatt nettó 4560 Zlotyi (375 ezer ft) + élelem, szállás, orvosi szolgáltatás, 78%-os utazási támogatás (ha jól értem), védett munkavállalói szerződés ha foglalkoztatva vannak (gondolom mint itthon a kismamáknál), ingyen tanfolyamok: ejtőernyős, búvár, munkagép kezelő, C, C+E, D jogosítványok,
Alap után eldönti, hogy merre az arra, hivatásos, vagy területvédelmis (WOT), akkor kap egy plusz összeget a fizetéséhez.
Ha szerződéses szolgálatot választja, akkor:
alapbér 4560 Zlotyi
altisztek: tizedesnek 5160 Zlotyi (424 ezer ft)
tisztek: hadnagynak 6300 Zlotyi (520 ezer ft)
Lakhatási havi támogatás vidéki helyőrségben 900 zl. (74 ezer ft) Varsóban 1500 zl (123 ezer ft)
Van 13. havi fizetés.
5 napnál hosszabb nyaralásra családtagonként 1500 zl-t (123 ezer ft) kap.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 215
113
Hát én erre gondoltam, de te tudod... :D
Gestamen02-2.png
Csak az elcseszett névválasztás miatt tettem be
Úgy hallottam nincs temetve a projekt. Novemberig százas nagyságrendbe kell géppuskát gyártaniuk a csapatpróbához.
A pisztolyos csapatpróbán már túl vannak (de minek?), viszont annak sem volt semmilyen visszhangja.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 170
113
A terkepen sincs semmi uj.
En legalabb azt varom, hogy ha mar nincs penz semmi komolyra, akkor legalabb berendeljek az uj RGW-110-eseket, abbol parezer minden kornyekbeli pancelos erot nagyon elgondolkodtatna arrol, valaha at akarja-e lepni a hatart...
Már rég meg van rendelve az RGW110, tavaly decemberi hír volt - le vagy maradva...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 586
14 894
113
Nyilván nem kell mindenkinek mindent utolsó csavarig ismerni és megkülönböztetni, de azért na... kicsit gáz
6-8 éve lövészektől elvárható, hogy megtudjanak különböztetni egy ifv-t egy harckocsitól.

És a főbb típusokat ismerjék.

Nem mondom, hogy a lengyel tartalékos erőkről mindent láttam, olvastam, de elég sok videó és képi anyag megnézése után az jött le, hogy ott sincsenek semmivel sem jobban általánosan felszerelve, mint a a hazai tartalékosok. Pl. a keleti WOT egységeknél tavaly rendszeresítették a Javelint, de előtte nem nagyon lehetett még RPG-s kiképzést se látni. De a szállító eszközök nagyrészt kisbuszok, teherautók, pickupok

Hogy a szomszéd kertje gazos attól még baj ha az enyém is az.

Nálunk mikor lessz nekik spike?

Járművek?