A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
150
913
93
Most még nem késő de minden nappal romlanak az esélyeink amit elszalasztunk. Úgyhogy itt az ideje hogy közbeavatkozás történjen. Mert ha továbbra is beragadva maradunk az ingoványba végünk csak önmagunkat ássuk egyre mélyebbre a dagonyába.
Köszönöm, erre voltam kíváncsi.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Határ miatt én a rendőrrel kezdenék. Ott lesz forrás is akarat is van. És a közös múlt. Ez a legkönnyebben megoldható. Van tapasztalat kiváló az eggyütt működés tervek megvannak. Csak bele kell vágni. (ehhez nem kell civil engedély vagy a civil kavarást sem kell figyelembe venni.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
1.310 a honvédelmi alap

675 mrd a minisztériumi költségvetés
Ebből 171 mrd a sport.

Nekem a teljes védelmi költségvetés első blikkre 2.156 mrd.

Ez durván 6-700 mrd-os emelkedés.

De majd még átszámolom.

Vagy...

A PM szerint jövőre 1796 Mrd Ft, a GDP 2,1 %-a mehet honvédelemre.
Ebből 1.310 Mrd a honvédelmi alap.
A maradék kb. 486 Mrd pedig a HM költségvetése a sport nélkül.

És a honvédelmi alapból 650 milliárd a határvadászokra lesz költve...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Határ miatt én a rendőrrel kezdenék. Ott lesz forrás is akarat is van. És a közös múlt. Ez a legkönnyebben megoldható. Van tapasztalat kiváló az eggyütt működés tervek megvannak. Csak bele kell vágni. (ehhez nem kell civil engedély vagy a civil kavarást sem kell figyelembe venni.)
Szerintem meg hagyni kell a francba az egeszet mert nagyon sokba kerul es semmi ertelme.
Ket helyen meg kell nyitni a hatart nekik, egyreszt az Alfoldre erkezok szamara, masreszt a Dunan innen erkezok szamara. Csinalni kell egy fantom civil szervezetet, aki a ket ponton fogadja oket, ingyen jegy, kulonvonat megallas nelkul Salgotarjanig es Szentgotthardig. Aztan hadd menjenek, csók az EU-nak, ugyse adnak egy vasat sem. Nem tudom mit kell itt onkent szado mazozni...
A megsporolt penzt meg felretenni hogy ki tudjuk berelni a Wagnert ha szukseg lesz ra, megiscsak 70000 harcedzett valodi harcos.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Szerintem meg hagyni kell a francba az egeszet mert nagyon sokba kerul es semmi ertelme.
Ket helyen meg kell nyitni a hatart nekik, egyreszt az Alfoldre erkezok szamara, masreszt a Dunan innen erkezok szamara. Csinalni kell egy fantom civil szervezetet, aki a ket ponton fogadja oket, ingyen jegy, kulonvonat megallas nelkul Salgotarjanig es Szentgotthardig. Aztan hadd menjenek, csók az EU-nak, ugyse adnak egy vasat sem. Nem tudom mit kell itt onkent szado mazozni...
A megsporolt penzt meg felretenni hogy ki tudjuk berelni a Wagnert ha szukseg lesz ra, megiscsak 70000 harcedzett valodi harcos.
azokat a bortonből is meg lehet szerezni (oda csak a keményebje kerül a csempész...az meg pénzért hajlandó elfelejteni a börit ha zsoldos kell.)

Kibaszott jó kiképző terep volt nekünk a határ bejáratott ismert terepen. 1. tényleges fegyveres szolgálatnak tökéletes volt. ismertük minden cm - ét.
emelett a költségek javát a fizetések adták. ami azért qva jól jött sokaknak. (több tartalékos kevesebb aktív a határra.) de minden új aktívnak 1x le kell mennie (kiképzési tervbe helyezésssel vagy szolgálatos pénz ha önként vállalja ha nem vezénylés ...)
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Szerintem meg hagyni kell a francba az egeszet mert nagyon sokba kerul es semmi ertelme.
Ket helyen meg kell nyitni a hatart nekik, egyreszt az Alfoldre erkezok szamara, masreszt a Dunan innen erkezok szamara. Csinalni kell egy fantom civil szervezetet, aki a ket ponton fogadja oket, ingyen jegy, kulonvonat megallas nelkul Salgotarjanig es Szentgotthardig. Aztan hadd menjenek, csók az EU-nak, ugyse adnak egy vasat sem. Nem tudom mit kell itt onkent szado mazozni...
A megsporolt penzt meg felretenni hogy ki tudjuk berelni a Wagnert ha szukseg lesz ra, megiscsak 70000 harcedzett valodi harcos.
Ne légy naív, azonnal lezárnák a schengeni határt az osztrákok és a szlovákok is. Magunkat zárnánk csak ki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Fejlesztés kell. kellenek kocsik (páncélozott is legalább készenlétbe vagy rövid szakaszokon) .
A gépjármű flottát fel kellene állítani az eddigi tapasztalatok alapján. (akár vegyes flotta is játszik.) Mostmár illő lenne egy komplexebb nagyobb bázis a meglévő táborok mellé valahova a közelbe. Javítóműhellyel ect. ennek kellene egy új objektum. A rendörökkel a szorosabbra kell fűzni az eggyütműködést. a közös szállás sokat segít. Jó tapasztalatok vannak mind a kis mind a nagy csoportos közös elszállásolásba.
A seregnek meg továbbra is megvannak az 1. generációs elszállásolási körletek (lakodalmas és hasonlók.)
(a lakodalmas egy része pl logisztikailag hasznosítható.Ahogy biztosító műveletek lebonyolítására is képes tartós elszállásolási lehetőséggel.)

Baja : A Bajai körleteket lehetne pihentetésre is használni. (akár jutalmazási célzattal is.)
Határos üzemeltzetés alatt.

a Déli Pajzsot újra fel kell emelni. Úgy gondolom.

A Tartalékosok megemelik. Úgyis mi tettük le.

(De ehhez elengedhetetlen a Rendőrök segítsége.... Akik mindig korrektek voltak. )
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Szerintem meg hagyni kell a francba az egeszet mert nagyon sokba kerul es semmi ertelme.
Ket helyen meg kell nyitni a hatart nekik, egyreszt az Alfoldre erkezok szamara, masreszt a Dunan innen erkezok szamara. Csinalni kell egy fantom civil szervezetet, aki a ket ponton fogadja oket, ingyen jegy, kulonvonat megallas nelkul Salgotarjanig es Szentgotthardig. Aztan hadd menjenek, csók az EU-nak, ugyse adnak egy vasat sem. Nem tudom mit kell itt onkent szado mazozni...
A megsporolt penzt meg felretenni hogy ki tudjuk berelni a Wagnert ha szukseg lesz ra, megiscsak 70000 harcedzett valodi harcos.

Magyarország összesen 80,5 millió euró támogatást kapott a 2014-2020-as időszakban határigazgatásra és a határinfrastruktúra működtetésére.
Hogy ez sok-e? Nem az. De a semminél jelentősen több.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Schengen előtt is volt élet én még emlékszem rá. Sok penzbe es kellemetlensegbe kerulne az nekik is, de Brusszelnek is, megerne egy probat. Par honapra fel-egy evre meg kellene lepni hogy legyen valtozas, mert 2015 ota eltellt mar 8! év és csak mi szivunk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113

Magyarország összesen 80,5 millió euró támogatást kapott a 2014-2020-as időszakban határigazgatásra és a határinfrastruktúra működtetésére.
Hogy ez sok-e? Nem az. De a semminél jelentősen több.
Tehat nem mondhatom hogy semmit.
Az ukranoknak naponta tobbet adnak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
nem érdekel sem a sorrend sem az hogy hogy lesznek előszedve. A Civil keveri itt a szart az akaszt meg mindent (ott mindenféleképp el kell beszélgetni hogy mi a fasz...) És nincs idő nem szabad tovább húzni mert késő lesz.

Most még nem késő de minden nappal romlanak az esélyeink amit elszalasztunk. Úgyhogy itt az ideje hogy közbeavatkozás történjen. Mert ha továbbra is beragadva maradunk az ingoványba végünk csak önmagunkat ássuk egyre mélyebbre a dagonyába.

Bobo?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113

A MAGYAR HONVÉDSÉG LÉTSZÁMÁT – TARTALÉKOSÁLLOMÁNNYAL EGYÜTT – 37 EZER FŐSRE TERVEZIK BŐVÍTENI.

Err, nem mar vagy ket eve az a keret...? :rolleyes:

Meg aztan 37 ezer fo az pont lof@sz, mar bocsanat. 50-60 ezer korul lenne bekeidoben egy optimalis letszam, mostansag meg inkabb 70 ezerre (tartalekosok visszahivva, teruletvedelmisek, akarmi utjan.)
És tudjuk, hogy van legalább 12 ezer tartalékos...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Itt a tervezet:

A XIII. Fejezet (Honvédelmi minisztérium) csak az adminisztratív, személyi jellegű, KNBSZ-hez tartozó, stb kiadásokat tartalmazza, ez beszerzések ügyében irreleváns.


Az LI. Fejezet (Honvédelmi Alap) a lényeges.
Ennek a költségvetése 1 309 milliárd forint. Ez megy fejlesztésre, beszerzésre, üzemeltetésre:

Működési kiadásFelhalmozási kiadás
Légierő képességek fejlesztése178 790,2101 169,6
Szárazföldi képességek fejlesztése201 346,9227 480,5
Katonai infrastruktúra fejlesztése és működése113 298,392 062,2
Egyéb fejlesztési és működési kiadások279 343,7116 118,2
A Honvédelmi alap a Központi költségvetésből direktben 822Mrd Forintot kap.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Schengen előtt is volt élet én még emlékszem rá. Sok penzbe es kellemetlensegbe kerulne az nekik is, de Brusszelnek is, megerne egy probat. Par honapra fel-egy evre meg kellene lepni hogy legyen valtozas, mert 2015 ota eltellt mar 8! év és csak mi szivunk.
Erről kérdezd meg a románokat. A jót könnyű megszokni,
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Határra jönni fog unios pénz ez nem kétséges.
a finn és a baltiak is kérik a pénzt már nem csak a mediterráneum és és mi. a szlovének csicskák kiszáltak (de utólagos foinaanszírozást visszamenőlegest azok is támogatják meg a horvátok is.) a görögnek is van fala a bolgárnak is.

muszály lessz fizetniük schengeni kassza elbírja el kell hogy bírja. erre IS van fentartva. nem az ukránok fegyverzése miatt vagy a zöld átállásért vagy lmbtqjogokért.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Vagy...

A PM szerint jövőre 1796 Mrd Ft, a GDP 2,1 %-a mehet honvédelemre.
Ebből 1.310 Mrd a honvédelmi alap.
A maradék kb. 486 Mrd pedig a HM költségvetése a sport nélkül.

És a honvédelmi alapból 650 milliárd a határvadászokra lesz költve...
Különben erre a 650 milliárdra sehol máshol nem találtam eddig említést.
De még egyszer: Ez egy irreálisan hatalmas összeg ilyen célra. Én itt valami félreértést vagy trükköt sejtek.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
De mi a f….-ra megy el ennyi pénz? Mert semmit sem vettünk, lószart se! Max abrakot a lovas huszároknak! Nem úgy van, hogy bizonyos %-át új technikára kell elkölteni!? Az idén akkor mi a szart vettünk? :eek: :mad: Mert elvileg minden évbe el kell költeni ezt a %-ot! o_O