A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én adok neked 120-as aknavetőd de az biztos,hogy te leszel az első akit karóba húz a század mert nem tudják megmozdítani(ugye könnyű gyalogos vagy gépesítés nélkül).Egy könnyű gyalogos századnak simán elég a 60-as aknavető(egy modern 60-as aknavető harmad akkora súly mellett sokkal nagyobb harcértékkel bír mint a mi 82-es aknavetőink).

Járásonként három kistehert azért csak tudnak biztosítani az aknavetős rajnak! Eszem ágában nem lenne kézben hurcolászni, de ennyire ne legyünk már fapadosak! Felőlem szakaszszinten lehet hatvan milliméteres is, de akkor már inkább GMG vagy AGS gránátvetők helyette! Szeretném hinni, hogy van mögöttem egy kicsiny csapat, ami meg tud oldani egy komolyabb problémát is! Míg amit hatvan milliméteressel el lehet intézni, azt el lehet negyvennel is szerintem.

De, én nem ismerem a modern háborúk idevágó tapasztalatait, hogy a gyakorlatban mi bizonyult hatékonyabbnak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
20,000 ember azt mondod 20 év? Hát akkor meg pláne igazam van, mert Orbánék ezt a 20,000 főt nem 20 év alatt akarják kiképezni, hanem max. 1-2 év alatt.
Az a 20000 ember az álmodik a nyomor kategória.. ahhoz egy olyan generációt kell kinevelni aki már a most tervben lévő honvéd sportegyeselütek nevelnek ki.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
Értelek és úgy igazad is van, ám először el kell hinteni a köztudatban, hogy szükség van ilyenre

Ne az önkéntes akarja már megszabni mik a feltételei. Ez így a pöci meg a bili esete.

Pedig biza az önkéntes szabja meg - ugyanis ha feltételei nem úgy teljesülnek, ahogy azt ő elvárja, akkor viszonylag egyszerűen fog dönteni: nem jelentkezik. Lehet utána trükközni persze (lásd, ömkényes tartalékosok esete), de kb felesleges, mert patyomkin-haderő lesz belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az a 20000 ember az álmodik a nyomor kategória.. ahhoz egy olyan generációt kell kinevelni aki már a most tervben lévő honvéd sportegyeselütek nevelnek ki.

:) Naugye, hogy nem a fegyverzet és a felszerelés jelenti a szűk keresztmetszetet...

Pedig ennek a 20,000 főnek néhány éven belül meg kell lennie, különben elköszönhetünk a jelenlegi 93,000 km2-es Magyarországunktól...

sőt, ez a 20,000 főnyi önkéntes tartalékos területvédelmi erő is még csak a kétségbeesett tűzoltás kategóriája, ennél jóval többre lenne szükség (80,000-100,000 fő).
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 983
113
Pedig biza az önkéntes szabja meg - ugyanis ha feltételei nem úgy teljesülnek, ahogy azt ő elvárja, akkor viszonylag egyszerűen fog dönteni: nem jelentkezik. Lehet utána trükközni persze (lásd, ömkényes tartalékosok esete), de kb felesleges, mert patyomkin-haderő lesz belőle.
Ha jelentkezni akarok valahová, akkor először tájékozódom mit ajánlanak és nem én támasztok feltételeket. Ha, amit ajánlottak nem teljesítik az már más tészta.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
:) Naugye, hogy nem a fegyverzet és a felszerelés jelenti a szűk keresztmetszetet...

Pedig ennek a 20,000 főnek néhány éven belül meg kell lennie, különben elköszönhetünk a jelenlegi 93,000 km2-es Magyarországunktól...

sőt, ez a 20,000 főnyi önkéntes tartalékos területvédelmi erő is még csak a kétségbeesett tűzoltás kategóriája, ennél jóval többre lenne szükség (80,000-100,000 fő).

Én csak úgy vagyok vele, hogy amíg a "professzionális haderő" ilyen állapotban van nincs értelme a tartalékosokkal foglalkozni, forráspazarlás.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én csak úgy vagyok vele, hogy amíg a "professzionális haderő" ilyen állapotban van nincs értelme a tartalékosokkal foglalkozni, forráspazarlás.

Értelek, de én meg úgy vagyok vele, hogy mivel a személyi feltételek még nehezebben teljesíthetőek, ezeket még előbb el kell kezdeni fejleszteni, mint a felszereltséget. Olyan idők jönnek, hogy kis létszámú jól felszerelt haderő nem lesz elég, számbeli növelés kell, sürgősen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 283
113
Tb és az épp aktuális segély összege már megfelelő behívó erő lenne tartalekosnak. A fiatalabb kozmunkasokbol is igen is lehetne jó tartalekost képezni főleg a falusiakbol de legalább egy 3 hónapos alapkikepzessel és a további életük terelgetesevel hogy ne a kábítószer legyen amibe a kiutat találja munkához kell segíteni ott ahol él.
És meg mielőtt valaki ciganykatonazik többel is szolgáltam igen az apróbb dolgoknal dodogtek de amikor fontos feladatot kaptak maradéktalanul teljesítették mert bizonyítani akartak. Volt olyan aki egy semmirekello volt de ő már az alap kik emeljen kibukott. Sok olyan volt aki kozmunkas volt előtte putrifalvarol és m egbecsulte magát mert az a kevéske zsold az ő szemébe hatalmas keresetnek számított. Amit 3muszakba se keresett volna meg de szegénynek esélye se volt 3muszakos melot találni. Mert vannak ilyenek is. Egy legenysegi allomanyhoz a 8alt bőven elég kk ként lelkes örvként tanul 10edes a legjobb katona a szakszi már túl rutinos de ő már lehet rpkh 8altalanossal is mert a tapasztalat már megvan neki meg ha lassúbb felfogású akkor is egy tuzcsoportot eliranyit.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
:) Naugye, hogy nem a fegyverzet és a felszerelés jelenti a szűk keresztmetszetet...

Pedig ennek a 20,000 főnek néhány éven belül meg kell lennie, különben elköszönhetünk a jelenlegi 93,000 km2-es Magyarországunktól...

sőt, ez a 20,000 főnyi önkéntes tartalékos területvédelmi erő is még csak a kétségbeesett tűzoltás kategóriája, ennél jóval többre lenne szükség (80,000-100,000 fő).

Hagyjuk már ezt a "kinevelik" meg "jajj, nem felel meg az emberanyag". Ez a várunk a tökéletesre, ahelyett, hogy dolgoznánk azzal, ami van klasszikus esete. Alapesetben ha nem pszichopata állat az illető és úgy kb él, akkor már lehet vele kezdeni valamit kiképzés során. Feltéve, ha jelentkezik - és ugye itt a szűk keresztmetszet: mert akkor kell hozzá jó felszerelés, drága gyakorlatok (még egy nyamvadt kezdő menetgyakorlat is drága tud lenni, ha értelmesen csinálják), mindenféle garanciák, hogy nem éri hátrány, ha részmunkaidőben katonáskodik (tehát munkaadóját és őt saját magát is érdekeltté kell tenni).
Montecuccolinak igaza volt a 3 dologgal kapcsolatosan, ha az nincs meg, akkor marad a MNH még patyomkinabb formában.

Ha jelentkezni akarok valahová, akkor először tájékozódom mit ajánlanak és nem én támasztok feltételeket. Ha, amit ajánlottak nem teljesítik az már más tészta.

Jelentkezni akarsz valahova, utánajársz a feltételeknek, nem felelnek meg, úgyhogy meggondolod magad. Ugyanott vagyunk.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
Tb és az épp aktuális segély összege már megfelelő behívó erő lenne tartalekosnak. A fiatalabb kozmunkasokbol is igen is lehetne jó tartalekost képezni főleg a falusiakbol de legalább egy 3 hónapos alapkikepzessel és a további életük terelgetesevel hogy ne a kábítószer legyen amibe a kiutat találja munkához kell segíteni ott ahol él.
És meg mielőtt valaki ciganykatonazik többel is szolgáltam igen az apróbb dolgoknal dodogtek de amikor fontos feladatot kaptak maradéktalanul teljesítették mert bizonyítani akartak. Volt olyan aki egy semmirekello volt de ő már az alap kik emeljen kibukott. Sok olyan volt aki kozmunkas volt előtte putrifalvarol és m egbecsulte magát mert az a kevéske zsold az ő szemébe hatalmas keresetnek számított. Amit 3muszakba se keresett volna meg de szegénynek esélye se volt 3muszakos melot találni. Mert vannak ilyenek is. Egy legenysegi allomanyhoz a 8alt bőven elég kk ként lelkes örvként tanul 10edes a legjobb katona a szakszi már túl rutinos de ő már lehet rpkh 8altalanossal is mert a tapasztalat már megvan neki meg ha lassúbb felfogású akkor is egy tuzcsoportot eliranyit.

Bocs, de... szóval ne a katasztrófa-minimumot állítsuk be célnak. Mert akkor el is fogjuk érni. Nem TB+segély (részarányosan), hanem TB+tisztességes ellátmány részarányosan+állásidő+cafetéria+segítség elhelyezkedni meg mittomén. Legyen ténylegesen vonzó lehetőség, legyen verseny, lehessen válogatni (álom, persze).
De előbb talán a hivatásosat kellene rendberakni, én is azt vallom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hagyjuk már ezt a "kinevelik" meg "jajj, nem felel meg az emberanyag". Ez a várunk a tökéletesre, ahelyett, hogy dolgoznánk azzal, ami van klasszikus esete.

No én ilyent nem mondtam. Pont azt mondtam, hogy ne várjunk, hanem kezdjük el az önkéntes tartalékos 20,000 fős területvédelmi haderő kialakítását már MOST, annak ellenére, hogy a MH 5000 főnyi katonája hiányosan felszerelt.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 983
113
Hagyjuk már ezt a "kinevelik" meg "jajj, nem felel meg az emberanyag". Ez a várunk a tökéletesre, ahelyett, hogy dolgoznánk azzal, ami van klasszikus esete. Alapesetben ha nem pszichopata állat az illető és úgy kb él, akkor már lehet vele kezdeni valamit kiképzés során. Feltéve, ha jelentkezik - és ugye itt a szűk keresztmetszet: mert akkor kell hozzá jó felszerelés, drága gyakorlatok (még egy nyamvadt kezdő menetgyakorlat is drága tud lenni, ha értelmesen csinálják), mindenféle garanciák, hogy nem éri hátrány, ha részmunkaidőben katonáskodik (tehát munkaadóját és őt saját magát is érdekeltté kell tenni).
Montecuccolinak igaza volt a 3 dologgal kapcsolatosan, ha az nincs meg, akkor marad a MNH még patyomkinabb formában.



Jelentkezni akarsz valahova, utánajársz a feltételeknek, nem felelnek meg, úgyhogy meggondolod magad. Ugyanott vagyunk.
Ez milyen nyakatekert hozzáállás már. ha nem tetszik a feltétel akkor nem is akar jelentkezni,csak a nyálát veri.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogy egyértelműbb legyek: szerintem ez a 20,000 fős területvédelmi erő 2 éven belül felállítható. Lehet, hogy a felszerelés nem lesz tökéletes, de az még változhat menet közben. A személyi/felszerelésbeli feltételek közül én személyi oldalt tartom nehezebben javíthatónak, ezért én ezzel kezdeném. Nem értek egyet tehát azokkal, akik előbb a MH 5000 katonáját szerelnék fel csili-vili eszközökkel, és csak utána kezdenének bele területvédelmi erő kialakításába. Ennek az oka pedig a következő: soha nem jutnánk el oda, hogy a MH 5000 katonája rendesen fel legyen szerelve, ergo ha erre várnánk, akkor soha nem lenne területvédelmi erőnk sem.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
No én ilyent nem mondtam. Pont azt mondtam, hogy ne várjunk, hanem kezdjük el az önkéntes tartalékos 20,000 fős területvédelmi haderő kialakítását már MOST, annak ellenére, hogy a MH 5000 főnyi katonája hiányosan felszerelt.

Bocs.

Az idézet- és gondolatfolyamra reagáltam inkább. :)

(És ellent is mondanék magamnak valamennyire, miszerint ha és ameddig a hivatásos állomány helyzete olyan, amilyen, kicsit felesleges belekezdeni, mert kb ugyanuda fogunk jutni. Pénz, pénz,pénz.)

(És újabb önellentmondás: nem feltétlen csak a pénz, pénz,pénz. Rengeteg kis apró dolog van - nem csak honvédelem területén, sőt - ahol minimális összegből vagy akár csak a meglévő források értelmesebb elosztásával csodákat lehetne tenni. Apró, hétköznapi csodákat, de csodákat.)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ha jelentkezni akarok valahová, akkor először tájékozódom mit ajánlanak és nem én támasztok feltételeket. Ha, amit ajánlottak nem teljesítik az már más tészta.

Én csak annyit szeretnék, ahogy az ajánlatban szerepeljen az, amit egy szíriai mérsékelt terrorista megkap felszerelésben, támogatásban, ellátásban. Ha visszaolvasol én nem várnék el többet! Ezért cserébe tudnák adni még tizenöt évet az életemből, amikor fizikailag szinten tudom tartani magam egy háborúhoz. Minden naivitás nélkül.

Nemrégiben elgondolkodtam, amikor újságírók felteték a kérdést politikusoknak az aradi vértanúk kapcsán, hogy meghalnának e a hazáért és arra jutottam, hogy olyan lelkesedéssel, mint a XIX. század nacionalistái: nem. Akkor halnák meg, ha elbaszok valamit, vagy balszerencsém van és nem én ölök a hazáért, hanem engem ölnek meg. Nem lelkesedek a gondolatért, hogy zászlót szorongatva a halálba vessem magam, de elfogadom mint kockázatot, ha a haza is ad nekem annyit, hogy lehetőségem legyen ölni érte és ne csak halni!
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 740
113
Ez milyen nyakatekert hozzáállás már. ha nem tetszik a feltétel akkor nem is akar jelentkezni,csak a nyálát veri.

Mondanám azt, hogy nézőpont kérdése, de inkább közelítsük meg eredménycentrikusan: ha - és sajnálatos módon jelen és akár közeljövőbeni állás tekintetében ez a valószínűsíthető - toborzás mérföldkövénél lesz 200 belépő, 100 kilépő és 4000 olyan, aki érdeklődött, de inkább nem (ergo: verte a nyálát), akkor két lehetőség van:
- siránkozik egy strófát a felelős kör, hogy a rohadt szemetek nem jönnek
- belátja, hogy valami a toborzás során nem volt az adott helyzetben tökéletes - nem kell hozzá zseninek lenni: az ajánlott feltételek - és változtat

Kis hazánkban amióta eszemet tudom és még előtte is az" A" opció volt a nyerő.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 983
113
Én csak annyit szeretnék, ahogy az ajánlatban szerepeljen az, amit egy szíriai mérsékelt terrorista megkap felszerelésben, támogatásban, ellátásban. Ha visszaolvasol én nem várnék el többet! Ezért cserébe tudnák adni még tizenöt évet az életemből, amikor fizikailag szinten tudom tartani magam egy háborúhoz. Minden naivitás nélkül.

Nemrégiben elgondolkodtam, amikor újságírók felteték a kérdést politikusoknak az aradi vértanúk kapcsán, hogy meghalnának e a hazáért és arra jutottam, hogy olyan lelkesedéssel, mint a XIX. század nacionalistái: nem. Akkor halnák meg, ha elbaszok valamit, vagy balszerencsém van és nem én ölök a hazáért, hanem engem ölnek meg. Nem lelkesedek a gondolatért, hogy zászlót szorongatva a halálba vessem magam, de elfogadom mint kockázatot, ha a haza is ad nekem annyit, hogy lehetőségem legyen ölni érte és ne csak halni!
Szeretnéd, hogy itt is szaudi és katari támogatásokból legyenek a területvédelmi tartalékosok felszerelve?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Hogy egyértelműbb legyek: szerintem ez a 20,000 fős területvédelmi erő 2 éven belül felállítható. Lehet, hogy a felszerelés nem lesz tökéletes, de az még változhat menet közben. A személyi/felszerelésbeli feltételek közül én személyi oldalt tartom nehezebben javíthatónak, ezért én ezzel kezdeném. Nem értek egyet tehát azokkal, akik előbb a MH 5000 katonáját szerelnék fel csili-vili eszközökkel, és csak utána kezdenének bele területvédelmi erő kialakításába. Ennek az oka pedig a következő: soha nem jutnánk el oda, hogy a MH 5000 katonája rendesen fel legyen szerelve, ergo ha erre várnánk, akkor soha nem lenne területvédelmi erőnk sem.
Miből lesz pénz bármit is adni az önvédelmi erőknek ha a rendes állománynak sem jut szükséges és elégséges úgy mennyiségben mint modernségben?Vagy te azt gondolod,hogy majd kapnak a MN készletekből?Jó teggelt!Azok jó részéből él a MH 20 éve...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szeretnéd, hogy itt is szaudi és katari támogatásokból legyenek a területvédelmi tartalékosok felszerelve?

Engem nem érdekel, hogy ki járul hozzá a magyar honvédelemhez. Legjobban akkor örülnék, ha a baráti USA támogatna minket fele, de akár negyedannyira, mint amennyire az afgán vagy iraki gyalogost. Cserébe igérem, hogy tőlem senki nem fog HMMWV-t ajándékba kapni!