A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
Szerintem elégedjünk meg érte bármivel, amiből azonnal pénzt tudunk csinálni! A kemény valutáért meg már a seggünket is a földhöz csapkodhatjuk.
Igen, jöhet a fej nélküli plüss malac is, mert annak is nagyobb a valós piaci értéke, mint ezeknek.
Jelzem, hogy tudtommal, minden bevétel, ami a régi szarok eladásából jön be, az a HM-nél marad és haderőfejlesztésre költendő.... Erről 'asszem még érvényes a rendelet.
Ott bukik meg az ötleted, hogy már az afrikaiak is inkább olcsó kínai APC-ket vesznek, mint használt ruszki ócskavasat.
Ami pénzt mégis kapnánk érte, azon meg semmit sem tudnánk venni.
Nekünk viszont nem pénz kell - azzal nem tudunk mit kezdeni - hanem hadfelszerelés, minél hamarabb.
A gépágyús BTR-rel amúgy sincs gond fegyverzetileg, esetleg a szlovákok gyártanak hozzá átalakító kitet a 30x173 NATO-hoz, amit meg lehetne hozzá venni.
Egyébként NATO fegyverzetet venni hozzá aránytévesztés, ennyit nem érdemes rá költeni.
Van így is bővel elég 2A7 (ZU-23-2) gépágyú és a KPVT-hez is van már kínai SLAP lőszer.
VAn még 48 db 2A14 (ZSU-23-4) gépágyú (a 2A7 vízhűtéses változata).
42 db HS 404 licensz 20 mm-es gépágyú (amelyből a szerbek a H145M-hez alakítottak ki gépágyú-konténert - de nekünk vadiúj nexter kellett, millió € áron darabonként, miközben a fegyverrel magával rendelkezünk)
... és még elvileg sok más, GSh-23L, NR-23, N-37D gépágyúk...

Modernizálni kell harcérték-arányosan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 763
113
Ott bukik meg az ötleted, hogy már az afrikaiak is inkább olcsó kínai APC-ket vesznek, mint használt ruszki ócskavasat.
Ami pénzt mégis kapnánk érte, azon meg semmit sem tudnánk venni.
Nekünk viszont nem pénz kell - azzal nem tudunk mit kezdeni - hanem hadfelszerelés, minél hamarabb.
A gépágyús BTR-rel amúgy sincs gond fegyverzetileg, esetleg a szlovákok gyártanak hozzá átalakító kitet a 30x173 NATO-hoz, amit meg lehetne hozzá venni.
Egyébként NATO fegyverzetet venni hozzá aránytévesztés, ennyit nem érdemes rá költeni.
Van így is bővel elég 2A7 (ZU-23-2) gépágyú és a KPVT-hez is van már kínai SLAP lőszer.
VAn még 48 db 2A14 (ZSU-23-4) gépágyú (a 2A7 vízhűtéses változata).
42 db HS 404 licensz 20 mm-es gépágyú (amelyből a szerbek a H145M-hez alakítottak ki gépágyú-konténert - de nekünk vadiúj nexter kellett, millió € áron darabonként, miközben a fegyverrel magával rendelkezünk)
... és még elvileg sok más, GSh-23L, NR-23, N-37D gépágyúk...

Modernizálni kell harcérték-arányosan.
Tehát ami az afrikaiaknak se felel meg az nekünk megteszi...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Ohh bazz,én ott voltam katona...! Baja a rambo képző... erről írtam itt egyszer.. csak nem fogtam kifejtősre.
Elmesélem akkor..szóval ott állatok voltak a kiképzők,naggyon naggyon kemény hely volt. Első lépcsőben..! Rezibe jártunk mindig,a bakonyba...
Azért töltött rá,mert kibaszott nagy nyomás volt minden katonán,és kurva stresszes volt,ezért elfelejtette hogy egyet már a csőbe ejtett..ez az igazság.. Mindenki vért adott..de reménytelen volt.. egy másik baleset is volt,egy BMP falhoz nyomta a srácot,az is meghalt..:(
Joe bácsit(Jónai századost) senki nem felejtette el, aki találkozott vele. Én PSzH borulásról tudok, utána csak csukott búvónyilással lehetett menni, még közúti menetben is,
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Az hagyján hogy mi volt a célja a látogatásnak, de amíg a nigeri védelmi miniszter nálunk volt a szomszédos Nigériában megpuccsolták a franciabarát elnököt. Szóval ennyire komoly államokról van szó. Mégha le is szerződnénk valamelyik országgal valamivel kapcsolatban, mi történik ha teljesítés közben megpuccsolják a hatalmon lévő szerződött felet...Kuka az egész?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Az hagyján hogy mi volt a célja a látogatásnak, de amíg a nigeri védelmi miniszter nálunk volt a szomszédos Nigériában megpuccsolták a franciabarát elnököt. Szóval ennyire komoly államokról van szó. Mégha le is szerződnénk valamelyik országgal valamivel kapcsolatban, mi történik ha teljesítés közben megpuccsolják a hatalmon lévő szerződött felet...Kuka az egész?

A nigeri elnököt puccsolták meg. Akik itt voltak öltönyben, lehet bár a bozótban bujkálnak valahol, vagy halottak. Volt francia gyarmat, a világ legszegényebb országa, pontosabban a 3. hátulról a rangsorban. Olyan 1500 francia katona lehetett ott, vagy még lehet van. Gondolom ott akartunk villantani, hogy mi is oda megyünk, rendet tartani. Már ha Mali elesett. Most úgy néz ki ezek is. Niger is erre a sorsra jutott, misszió szempontból. Nem jött be.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
VAn még 48 db 2A14 (ZSU-23-4) gépágyú (a 2A7 vízhűtéses változata).
42 db HS 404 licensz 20 mm-es gépágyú (amelyből a szerbek a H145M-hez alakítottak ki gépágyú-konténert - de nekünk vadiúj nexter kellett, millió € áron darabonként, miközben a fegyverrel magával rendelkezünk)
... és még elvileg sok más, GSh-23L, NR-23, N-37D gépágyúk...

Modernizálni kell harcérték-arányosan.

Ezek tényleg megvannak még? És ilyen darabszámban?
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Joe bácsit(Jónai századost) senki nem felejtette el, aki találkozott vele. Én PSzH borulásról tudok, utána csak csukott búvónyilással lehetett menni, még közúti menetben is,
Én Ronkovics nevét nem fogom elfelejteni...él e még vagy holt..de szerintem sokan átkozzák a nevét..
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
A nigeri elnököt puccsolták meg. Akik itt voltak öltönyben, lehet bár a bozótban bujkálnak valahol, vagy halottak. Volt francia gyarmat, a világ legszegényebb országa, pontosabban a 3. hátulról a rangsorban. Olyan 1500 francia katona lehetett ott, vagy még lehet van. Gondolom ott akartunk villantani, hogy mi is oda megyünk, rendet tartani. Már ha Mali elesett. Most úgy néz ki ezek is. Niger is erre a sorsra jutott, misszió szempontból. Nem jött be.
Igazad van elnéztem. Szerencsére a mondandóm lényegén ez mit sem változtat. Kétszer is meg kell gondolni mit ígérünk egy fekete-afrikai rezsimnek ha látogatóba jönnek.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Na ezt azért ide rakom,mert T-72-re és A4 re is applikálni lehet. Ez megint egy nagyon jó kis tuning lehetőség.
A tornyot fel lehet rakni mind a két fentebb említett típusra is. A kor színvonalára lehetne hozni mindet így,és tarcsisoknak oda adni. Van benne besugárzás jelző,és a gidránokról ismert SARP is része. A torony oldala és a teteje védelmet nyújt a tandemfejű páncéltörő rakéták ellen. 105-és 125 milis ágyúkkal is kompatibilis,automatatöltős. 22 töltény van betárazva. 12,7-es géppuska van rajta. Nem tudom hirtelen az A4 torony súlya mennyi,de ez lényegesen könnyebb is ráadásnak,komolyabb védettség mellett.
Én magam részéről A4-re szavaznék. Abból kéne még venni egy dandárra valót,ezt a tornyot feltenni. Szerintem összelehetne még ennyit szedni.
Egy értelmes kompromisszum lehetne megint,mert nem teljesen ismeretlen dolog jönne,olyan eszközre,amit már ismerünk. És biztos költség kímélőbb lenne mint újakat venni bármiből is. Én lecsapnék rá.

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85