A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 386
93
Ahham lövész beo-rá nem feleltem
Meg mert a bal szemem -1 dioptria alatt (máig annyi) aki szemüveges az pontosan tudja h ez semmi o_O és mivel arra a beora Szerződés volt már alá írva nem tudtak másikat adni akkor ott. 2.fokon adtak volna Elvileg de akkor ezt nem tudtam.

Elég random módon kezelik ezt a szemüveg kérdést, egyszer-kétszer említettem már, én bal szem +2-vel voltam lövész. Elvileg nem lehettem volna az, de Kecsón rányomták az alkalmast a papírjaimra. Kovid idején volt ez, nem tudom köze volt-e hozzá. Viszont 3 dioptria alatt ha lövész nem is lehetsz de támogató pl aknavetős igen (elvileg nekem is annak kellett volna lenni, de mivel avin nem kaptam semmilyen korlátozást így az alegységnél nem módosítottak a beómon. Amúgy nálunk volt pár szemüveges a támogató szakaszban, ment is a csodálkozás hogy én hogyhogy nem ott vagyok. Pl. volt egy srác aki mindenáron harckocsizó akart volna lenni a Leopardok miatt, de szeme miatt aknavetős lett végül.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Elég random módon kezelik ezt a szemüveg kérdést, egyszer-kétszer említettem már, én bal szem +2-vel voltam lövész. Elvileg nem lehettem volna az, de Kecsón rányomták az alkalmast a papírjaimra. Kovid idején volt ez, nem tudom köze volt-e hozzá. Viszont 3 dioptria alatt ha lövész nem is lehetsz de támogató pl aknavetős igen (elvileg nekem is annak kellett volna lenni, de mivel avin nem kaptam semmilyen korlátozást így az alegységnél nem módosítottak a beómon. Amúgy nálunk volt pár szemüveges a támogató szakaszban, ment is a csodálkozás hogy én hogyhogy nem ott vagyok. Pl. volt egy srác aki mindenáron harckocsizó akart volna lenni a Leopardok miatt, de szeme miatt aknavetős lett végül.
Igen hallottam egy pár ilyet én is pofára megy valaki azt mondta
Tanácsolták hogy seggeljem be a szemészeti táblát meg hasonló de én már elengedtem már évek óta
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Elég random módon kezelik ezt a szemüveg kérdést, egyszer-kétszer említettem már, én bal szem +2-vel voltam lövész. Elvileg nem lehettem volna az, de Kecsón rányomták az alkalmast a papírjaimra. Kovid idején volt ez, nem tudom köze volt-e hozzá. Viszont 3 dioptria alatt ha lövész nem is lehetsz de támogató pl aknavetős igen (elvileg nekem is annak kellett volna lenni, de mivel avin nem kaptam semmilyen korlátozást így az alegységnél nem módosítottak a beómon. Amúgy nálunk volt pár szemüveges a támogató szakaszban, ment is a csodálkozás hogy én hogyhogy nem ott vagyok. Pl. volt egy srác aki mindenáron harckocsizó akart volna lenni a Leopardok miatt, de szeme miatt aknavetős lett végül.
Elég random módon kezelik ezt a szemüveg kérdést, egyszer-kétszer említettem már, én bal szem +2-vel voltam lövész. Elvileg nem lehettem volna az, de Kecsón rányomták az alkalmast a papírjaimra. Kovid idején volt ez, nem tudom köze volt-e hozzá. Viszont 3 dioptria alatt ha lövész nem is lehetsz de támogató pl aknavetős igen (elvileg nekem is annak kellett volna lenni, de mivel avin nem kaptam semmilyen korlátozást így az alegységnél nem módosítottak a beómon. Amúgy nálunk volt pár szemüveges a támogató szakaszban, ment is a csodálkozás hogy én hogyhogy nem ott vagyok. Pl. volt egy srác aki mindenáron harckocsizó akart volna lenni a Leopardok miatt, de szeme miatt aknavetős lett végül.
Ohh én konkrétan jó pár emberrol tudok akik eléggé jó fizikai mentális állapotban vannak és mind leopardra akart ülni és hat szemuvegesek de meg ertek határon belül voltak bőven aztán elutasítottak…külföldön lehet pl németeknél is meg azért mekkora képmutatás h a főni állandóan szemüvegben jár ami egyben napszemüveg. Hagyjuk már ezt a mentalitást nincs akkora meritese a seregnek h a tökéletes katonát vegyek csak fel lovesznek…de ha itt háború lenne hirtelen mindenki kene. :oops:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 815
57 692
113
Hagyjuk már ezt a mentalitást nincs akkora meritese a seregnek h a tökéletes katonát vegyek csak fel lovesznek…de ha itt háború lenne hirtelen mindenki kene. :oops:

Pontosan. Elképesztő mit leművelnek az alkalmasságinál emberekkel. Meg minden más téren is. Irreális elvárásaik vannak, cserébe meg alig tudnak valamit nyújtani.
Tavaly tettem be talán egy állás hírdetésüket ahol tehergépkocsi szerelőt kerestek, ilyen értsél mindenhez, menj át a fizikai alkalmasságon, legyél fiatal, de legyen tapasztalatod stílusban. Közben meg egy "gumis" segédmunkás fizuját kínálták fel fizetésnek....
Hát képzelem, hogy tolongtak a népek XD

Jah, és persze ha háború lenne, akkor vinnének mindenkit, ahogyan mondod.... Ez a szégyen!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Ebben azért komoly munkája volt a seregnek.

Amúgy azon is érdemes elgondolkodni, hogy "kiemelt" bruttó 700 ezres fizuval kerestek embereket, egy olyan munkára, amiben meg lehet halni. Mind ezt háborús időben.
E közben ugyan ilyen bruttó 700 ezres fizuval keresnek buszsofőröket Budapesten, úgy, hogy a cég állja a D-s jogsi megszerzését, ha esetleg nincsen.
Vajon melyik a csábítóbb? :rolleyes:
Megnéztem ezt a buszsofőr fizetést. Ha nincs megfelelő jogsid, akkor 300.000 bruttót kapsz és utána a 3 sikeresen vett modul végén megy fel 7 kilóra. A sofőrök felső 20-25%-a a későbbiekben 850.000-ig elmegy.

A LYNX zaszlóaljba a belépő 737.000 bruttó már a kiképzés alatt.,
EZ6CMao.png


De ez a zászlóaljban a fizu alja. A
400.000-es bruttót húzták fel 737.000-re. Ez a régi bértábla szerint ezredesi bruttó volt....
Itt azért még van lehetőség idővel , iskolázottság szerint felfelé lépdelni.
Kíváncsi vagyok, hogy fogják ezt a bértáblát aranyositani felfelé. De azért itt már tisztességes bérek lehetnek. Ezt lenne jó kiterjeszteni a teljes seregre.

LXJwrL1.png

És azért még akad pár honvédségi juttatás, támogatás.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Ebben azért komoly munkája volt a seregnek.

Amúgy azon is érdemes elgondolkodni, hogy "kiemelt" bruttó 700 ezres fizuval kerestek embereket, egy olyan munkára, amiben meg lehet halni. Mind ezt háborús időben.
E közben ugyan ilyen bruttó 700 ezres fizuval keresnek buszsofőröket Budapesten, úgy, hogy a cég állja a D-s jogsi megszerzését, ha esetleg nincsen.
Vajon melyik a csábítóbb? :rolleyes:
És ami igazán felháborító, hogy a jelenlegi állomány meg nem fog bruttó 700 ezret keresni, sőt át se kérhetik magukat állítólag.
A toborzási meg irreálisan hülye elvárási dolgokba meg bele se menjünk.
Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán vannak még katonák.

Egyszerűen én nem látom, hogy itt mi a terv. A Z terv mögött sem látom a koncepciót, de az állomány feltöltése mögött sem.
Nem értem mi van.
Már az alapkiképzésen megkapják ezt a pénzt.
Továbbá háború esetén, frontszolgálatban további bónusz (kell, hogy) jár(jon).
(Nem tudom, hogy van-e a Cégnek jelenleg ilyen poliszija, de kéne, hogy legyen)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
A lehető leggyorsabban ,a Honvédség egészére, ki kell alakítani egy a versenyszférában elfogadott, amolyan "iparági bérezést".
Harcolók, harctámogatók, Logisztika, kiemelt bér jár. Aktatologatók, ( a mostaninál több ) de kisebb bér, ( ennek ellentéte a jobb munkakörülmények, iroda, stb. )
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 592
8 146
113
Ohh én konkrétan jó pár emberrol tudok akik eléggé jó fizikai mentális állapotban vannak és mind leopardra akart ülni és hat szemuvegesek de meg ertek határon belül voltak bőven aztán elutasítottak…külföldön lehet pl németeknél is meg azért mekkora képmutatás h a főni állandóan szemüvegben jár ami egyben napszemüveg. Hagyjuk már ezt a mentalitást nincs akkora meritese a seregnek h a tökéletes katonát vegyek csak fel lovesznek…de ha itt háború lenne hirtelen mindenki kene. :oops:
Eleve egy okorseg, elképzelni nem tudom, lovesznek, de akár hk vezetőnek is miért ne mehetne valaki mondjuk 1-2 dioptriaig, plane ha minuszos (=tavolra kell csak), ez valami irgalmatlan allatsagnak hangzik. :(
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Ebben azért komoly munkája volt a seregnek.

Amúgy azon is érdemes elgondolkodni, hogy "kiemelt" bruttó 700 ezres fizuval kerestek embereket, egy olyan munkára, amiben meg lehet halni. Mind ezt háborús időben.
E közben ugyan ilyen bruttó 700 ezres fizuval keresnek buszsofőröket Budapesten, úgy, hogy a cég állja a D-s jogsi megszerzését, ha esetleg nincsen.
Vajon melyik a csábítóbb? :rolleyes:
És ami igazán felháborító, hogy a jelenlegi állomány meg nem fog bruttó 700 ezret keresni, sőt át se kérhetik magukat állítólag.
A toborzási meg irreálisan hülye elvárási dolgokba meg bele se menjünk.
Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán vannak még katonák.

Egyszerűen én nem látom, hogy itt mi a terv. A Z terv mögött sem látom a koncepciót, de az állomány feltöltése mögött sem.
Nem értem mi van.
"E közben ugyan ilyen bruttó 700 ezres fizuval keresnek buszsofőröket Budapesten,"

Ez a reklám helye. A valóságban meg a BKV oldalán azt írják, hogy pótlékokkal együtt bruttó 2800 Ft órabér. Nagyjából ezt kapja egy kezdő buszsofőr.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
A drónos rész volt érdekes.
Nagy mennyiségben veszünk külföldről öngyilkos drónokat (Hero), majd a gyártás is Magyarországra jön. Ezt a tudástranszfert magyar mérnökök, magyar drónokba is átkonvertálják.
Paralell zajlik magyar drónfejlessztés (ProTar).
Majd ez a 2 dolog összeér.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 919
123 389
113
Pontosan. Elképesztő mit leművelnek az alkalmasságinál emberekkel. Meg minden más téren is. Irreális elvárásaik vannak, cserébe meg alig tudnak valamit nyújtani.
Tavaly tettem be talán egy állás hírdetésüket ahol tehergépkocsi szerelőt kerestek, ilyen értsél mindenhez, menj át a fizikai alkalmasságon, legyél fiatal, de legyen tapasztalatod stílusban. Közben meg egy "gumis" segédmunkás fizuját kínálták fel fizetésnek....
Hát képzelem, hogy tolongtak a népek XD

Jah, és persze ha háború lenne, akkor vinnének mindenkit, ahogyan mondod.... Ez a szégyen!
Az a baj ez a teljes állami szférára igaz. És az egységes értelmes koncepció szerinti bérrendezés és életpàlya helyett kapkodás tűzoltás meg a faszság megy.

Egyszerűen az állam nem becsüli semmire az embert
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Az a baj ez a teljes állami szférára igaz. És az egységes értelmes koncepció szerinti bérrendezés és életpàlya helyett kapkodás tűzoltás meg a faszság megy.

Egyszerűen az állam nem becsüli semmire az embert
A tavasszal belengetett nagy állami bérfejlesztési programból sem lett (egyelőre) semmi az államigazgatásban. Kimerült annyiban, hogy kirúgtak 10%-nyi embert és a jogszabályi bérsávokat megemelték (legalábbis a kormányzati szolgálati jogviszony esetén tuti). De ezt valahogy nem látom a fizetésemben... :)
 
  • Szomorú
Reactions: bel

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
A drónos rész volt érdekes.
Nagy mennyiségben veszünk külföldről öngyilkos drónokat (Hero), majd a gyártás is Magyarországra jön. Ezt a tudástranszfert magyar mérnökök, magyar drónokba is átkonvertálják.
Paralell zajlik magyar drónfejlessztés (ProTar).
Majd ez a 2 dolog összeér.
Sajna hero gyártás csak sokára lesz, gyár még tervekben sem lètezik...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 318
113
Sajna hero gyártás csak sokára lesz, gyár még tervekben sem lètezik...
Ehhez nem kell nagyon komoly gyár: bármilyen csarnokban vagy nagyobb teremben összerakják import alkatrészekből. Évi néhány százas mennyiség gyártásól lehetett olvasni...egyelőre.
Ha majd évi többezres mennyiség kell (pl. exportra), az talán megér egy új gyárat. Addig vesznek/bérelnek egy meglévő épületet szerintem.
Így néz ki az orosz Lancet gyár - ehhez kb. egy belvárosi irodaházban is elhelyezhető lenne:


Ha jól tudom ez konkrétan egy bevásárló közponból lett kialakítva! :D
Látni a folyosó két oldalán az üzleteket (8. másodperc körül)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 351
11 308
113
Nekik legalább sikerült leszerelni. Én 2.5 hónapja várok BÁRMILYEN konkrétumra. Semmi. Pénzzel is lógnak.

Számolj utána, lehet, hogy érdemes fizetési meghagyást küldeni. Ismerős állatorvos pár éve a Kincstárral megcsinálta. Ki is fizették gyorsan.

A toborzási meg irreálisan hülye elvárási dolgokba meg bele se menjünk.
Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán vannak még katonák.

Egyszerűen én nem látom, hogy itt mi a terv. A Z terv mögött sem látom a koncepciót, de az állomány feltöltése mögött sem.
Nem értem mi van.

Mert inkompetens balfácánokkal van tele. Szeretjük, nem szeretjük, de sem Szalay, sem Benkő nem ülhetett egyszerre mindenki háta mögött.
Rúgták volna ki egyszerre az összes orvost meg toborzót?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár