A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
Nem tudom mennyire jó ötlet 2 olyan városba alakulatot létrehozni, ahol 2 nagy hadiipari gyár van/lesz munkaerő szempontjából a gyárba meh az alakulatban is.
teljesen jó ha katonafeleségek is alkalmazásba kerülnek. (titoktaró társaság hidd el és odafigyel a minőségre is pláne ha a férje olyan gépbe üll amin az asszony dolgozott (én tuti olyanra üllnék ha választhatnék)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
igen valóban régen a hadsereg gondoskodott a katonákról és azok családjáról is többekközött segítette a családtagok munkavállalását a gyerekek iskolázását (ma már bölcsöde is elvárható) ösztöndíjak ma már szerencsére vannak. a családtagok külön orvosi ellátásba részesűltek (honvédkorház) stb. +lakhatás támogatás (ez most is van valamilyen formába.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 701
8 975
113
Nem tudom mennyire jó ötlet 2 olyan városba alakulatot létrehozni, ahol 2 nagy hadiipari gyár van/lesz munkaerő szempontjából a gyárba meh az alakulatban is.
Akkor ennyi erővel Budapestre is folosleges hisz az itteni alakulatokban már lassan a sarokban levő póknak is beosztása van és jelentési kötelezettsége.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
Akkor ennyi erővel Budapestre is folosleges hisz az itteni alakulatokban már lassan a sarokban levő póknak is beosztása van és jelentési kötelezettsége.
BP-n van ember dögivel meg lenne is szinte bármire. Ezt a városiharc alakulatot budapest helyörségi lövész alegységet már igazán létrehozhatnák. Örökzöld téma de aztán valamiért eddig mindig elmaradt... a rendészek is pikk pakk fel lettek töltve anno.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 701
8 975
113
BP-n van ember dögivel meg lenne is szinte bármire. Ezt a városiharc alakulatot budapest helyörségi lövész alegységet már igazán létrehozhatnák. Örökzöld téma de aztán valamiért eddig mindig elmaradt... a rendészek is pikk pakk fel lettek töltve anno.
Ja csak most szerelt le egy nagyobb csokor közte jó néhány korombeli barátom és maradtak az idősebbek,a katonai rendeszek is komoly tulorak mellett tudják adni a tik tak szolgálatot és nagyon hamar megunják ha nem kapják meg a pihenő időt :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
Ja csak most szerelt le egy nagyobb csokor közte jó néhány korombeli barátom és maradtak az idősebbek,a katonai rendeszek is komoly tulorak mellett tudják adni a tik tak szolgálatot és nagyon hamar megunják ha nem kapják meg a pihenő időt :oops:
várhatóan a pénz meghozza a a létszámot és a korábban leszerelteket is visszacsábítja valamilyen formába (szerződéses hivatásos vagy tartalékos) ...
a Lynx ZL re valóban van jelentkezés a gond pont az hogy 35 évbe van megadva max korhatár. aki nem fér be annak a tartalékosi szolgálat elvileg mindenhol kötelezően fel van ajánlva. (remélem mindenhol be is tartják ahogy más helyekre történő ajánlás is) A csoportos EMAIL kiértesítés a jelentkezőknek de oda fel nem vettek részére más alegységek vagy tartalékosi jogviszonnyal meg nemtudom hol a fszba van központilag???? egyébként még mindig nem ért oda a rendszer... a toborzók meg jobban ráfeküdhetnének a beosztás tervezetekre azonál is akik a jelentkezett beosztásra nem alkalmasak vagy csak korlátozottan.... (minimum 2 lehetőséget fel kellene ajánlani tervezettel...ha kell ember akkor van tartalékos bőven a kiknyp nek. )
csoportos szállítás megyénként változik de általába megoldott. (a helyszinre a toborzó irodák részéről (valószínűleg meg lessz a létszám amiért érdemes nagyobb járatot indítani színte mindenhol.(a sokszemélyes kisbuszok pont kapóra jönnek)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
arra viszont kiváncsi lennék mennyi jelenik meg a kapuba úgy hogy elötte nem volt toborzó irodába. mert olyan is lesz az egészbiztos.
és hogy a szürésen helybe milyen ajánalatokat adnak a kiesőknek/be nem férőknek. (oda nem lessz elég egy toborzótiszt és egy toborzóaltiszt még sofőrrel sem az fix.) nemtudom mennyire tervezik nagy felhajtásnak de létszám valószínűleg lessz. nagyobb az érdeklődés mint a söt vagy a öt iránt. pedig azok is szép számmokal idúltak anno. és ott a helyszini megjelenés egyeztetés nélkül opció amit a miniszterúr nyitvahagyott az +x%-XX%
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 701
8 975
113
várhatóan a pénz meghozza a a létszámot és a korábban leszerelteket is visszacsábítja valamilyen formába (szerződéses hivatásos vagy tartalékos) ...
a Lynx ZL re valóban van jelentkezés a gond pont az hogy 35 évbe van megadva max korhatár. aki nem fér be annak a tartalékosi szolgálat elvileg mindenhol kötelezően fel van ajánlva. (remélem mindenhol be is tartják ahogy más helyekre történő ajánlás is) A csoportos EMAIL kiértesítés a jelentkezőknek de oda fel nem vettek részére más alegységek vagy tartalékosi jogviszonnyal meg nemtudom hol a fszba van központilag???? egyébként még mindig nem ért oda a rendszer... a toborzók meg jobban ráfeküdhetnének a beosztás tervezetekre azonál is akik a jelentkezett beosztásra nem alkalmasak vagy csak korlátozottan.... (minimum 2 lehetőséget fel kellene ajánlani tervezettel...ha kell ember akkor van tartalékos bőven a kiknyp nek. )
csoportos szállítás megyénként változik de általába megoldott. (a helyszinre a toborzó irodák részéről (valószínűleg meg lessz a létszám amiért érdemes nagyobb járatot indítani színte mindenhol.)
Emlekszem
Mikor jelentkeztem állandóan tatat mondtak mondom oke bele megyek azért jeleztem nekik hogy úgy tudom ha van szemuvegem akkor off Tata lövész beo toborzó erre ta vágta “dehogy dehogy menj csak” legszívesebben ha meg látom az utcán meg fejelnem izomból ezért a mondatért hogy anno átbaszott 18evesen frissen kijőve a középsulibol :rolleyes:
Na ha meg Bp-en ilyen Toborzok vannak ( tudomásom szerint ordítanak a fájdalomtól ha dolgozniuk kell) akkor lesz baj akármilyen toborzast raknak fent össze.
Es ne sértődjenek meg akik itt esetleg toborzás szakterületen vannak de a mi korosztalyunkat egyszer paloták be többsége soha többet nem megy oda vissza
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 958
9 133
113
Emlekszem
Mikor jelentkeztem állandóan tatat mondtak mondom oke bele megyek azért jeleztem nekik hogy úgy tudom ha van szemuvegem akkor off Tata lövész beo toborzó erre ta vágta “dehogy dehogy menj csak” legszívesebben ha meg látom az utcán meg fejelnem izomból ezért a mondatért hogy anno átbaszott 18evesen frissen kijőve a középsulibol :rolleyes:
Na ha meg Bp-en ilyen Toborzok vannak ( tudomásom szerint ordítanak a fájdalomtól ha dolgozniuk kell) akkor lesz baj akármilyen toborzast raknak fent össze.
Es ne sértődjenek meg akik itt esetleg toborzás szakterületen vannak de a mi korosztalyunkat egyszer paloták be többsége soha többet nem megy oda vissza
Miért, végül mi történt veled?

Meg mi ez a hülyeség, hogy szemüveges ne lehetne lövész vagy akár harckocsizó avagy bármi? (Még ejés is lehet, csak régen az MHSZ repülőorvosin problémáztak azon, de ott is általában csak a sarkanyosoknál vagy a siklorepulosoknel.)
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
Emlekszem
Mikor jelentkeztem állandóan tatat mondtak mondom oke bele megyek azért jeleztem nekik hogy úgy tudom ha van szemuvegem akkor off Tata lövész beo toborzó erre ta vágta “dehogy dehogy menj csak” legszívesebben ha meg látom az utcán meg fejelnem izomból ezért a mondatért hogy anno átbaszott 18evesen frissen kijőve a középsulibol :rolleyes:
Na ha meg Bp-en ilyen Toborzok vannak ( tudomásom szerint ordítanak a fájdalomtól ha dolgozniuk kell) akkor lesz baj akármilyen toborzast raknak fent össze.
Es ne sértődjenek meg akik itt esetleg toborzás szakterületen vannak de a mi korosztalyunkat egyszer paloták be többsége soha többet nem megy oda vissza
gáz egyébként sokhelyen van ... bpn a toborzó szék gyakran cserél gazdát és hozzá nem értők kerülnek bele sokszor.
az nem jár utánna senkinek semminek... nem csinál beosztástervezetet nagyon sok max gyorsan egy skiccet... de hogy is tehetné kapcsolatai sincsenek soknak azt sem tudja kit keressen vagy hova is keres egyáltalán embert... (egyszerűen sok arra nem veszi a fáradságot hogy felhívja a helyörséget... Tatán ezért már külön toborzóiroda is van a helyörségbe de egyébként BP re pont jellemzően nem keresik az ilyen ügyekbe hogy pontosan hova mire kinek is kellene ember és milyen vagy milyen képzettségű esetleg habitusú testméretű... így oda vissza is problémás és a jelentkező szívja meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
egyébként volt katonatársam akinek az eggyik szeme valami 70% os volt aztán lövészlett megjegyezte a táblát mielött felolvasta . papíron meg elfelejtett x elni.
sokan aztszokták mondani hogy csak vezetéshez kell nekik. pl. azt elszokták fogadni sötétszoba után általába.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 701
8 975
113
Miért, végül mi történt veled?
Szentendrén eltöltöttem 1 hetet miután napok óta nem jött értem senki az anya alakulattol meguntam leszereltem es voltam olyan hülye hogy meg 1x probalkoztam na ezt amit le írok meg nem nagyon meséltem el senkinek mert szégyelltem ahogy jártam de rájöttem hogy itt nem nekem kell szégyenkezni. 2.ra már kat rendesz hisz rendesz végzettségem van kezén fekvő érdekelt is ahha toborzó iroda úgyan úgy Bp eléggé lekezelőek voltak h újra probalkozok oke meg volt minden aztán bevonul hétfőn előtte való pénteken gyorsan össze raktak a borítékot pecsét alá írással le zárva majd a kiképzési helyen fel nyitják ahham le vonatkoztak az utolsó 15ezer forintombol nyugat Magyarország legtávolabbi bázisára mert h ott lesz mikor oda értem több órát álltunk a 40fokban aztán le ülök alakulat elé kinyírják a borítékot ahha üres félig…2-3 óra tanácskozás..nem tudnak így szerződést kötni velem és nem menjek haza nem maradhatok így a laktanyába hiába mondtam nincs se már pénzem és vonat busz-se na ki raktak a laktanyából úgyhogy 200kmre otthonról lemerült telefon tudtam h kelet fele kell venni az irányt és elindultam gyalog már ment le a nap egy jó kis meghit éjszaka a semmi közepén utána haza bliceltem. Haza fele azon gondolkodtam hogy be megyek a toborzóba és neki esek ott az illetőnek 300x féle módon képzeltem el ahogy szilankosra verem a fejet :D Mire kelenfoldre érkeztem le nyugodtam valamilyen szinten,haza értem szégyen szemre csaladhoz és elmondtam mi volt.Jelentkeztem rendornek addig meg elmentem mosogatni és cipőket eladni ennyi rendőrség annyira nem jött be szar volt a fizu :rolleyes::oops:
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
963
2 396
93
teljesen jó ha katonafeleségek is alkalmazásba kerülnek. (titoktaró társaság hidd el és odafigyel a minőségre is pláne ha a férje olyan gépbe üll amin az asszony dolgozott (én tuti olyanra üllnék ha választhatnék)

Felteszem többségében nem nők fogják összerakni a Lynx-eket meg a Gidránokat. (ok tudom minden gyárban vannak nők de azért nem hiszem hogy többségben lesznek egy harcjárműgyárban).
A kérdés azért jogos mert munkaerőhiányos időkben nem szerencsés ha egy kisvárosban egyszerre toboroz egy gyár meg egy alakulat is. (a BMW gyár se a legjobb hatással lesz a Bocskai feltöltöttségére)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 958
9 133
113
Szentendrén eltöltöttem 1 hetet miután napok óta nem jött értem senki az anya alakulattol meguntam leszereltem es voltam olyan hülye hogy meg 1x probalkoztam na ezt amit le írok meg nem nagyon meséltem el senkinek mert szégyelltem ahogy jártam de rájöttem hogy itt nem nekem kell szégyenkezni. 2.ra már kat rendesz hisz rendesz végzettségem van kezén fekvő érdekelt is ahha toborzó iroda úgyan úgy Bp eléggé lekezelőek voltak h újra probalkozok oke meg volt minden aztán bevonul hétfőn előtte való pénteken gyorsan össze raktak a borítékot pecsét alá írással le zárva majd a kiképzési helyen fel nyitják ahham le vonatkoztak az utolsó 15ezer forintombol nyugat Magyarország legtávolabbi bázisára mert h ott lesz mikor oda értem több órát álltunk a 40fokban aztán le ülök alakulat elé kinyírják a borítékot ahha üres félig…2-3 óra tanácskozás..nem tudnak így szerződést kötni velem és nem menjek haza nem maradhatok így a laktanyába hiába mondtam nincs se már pénzem és vonat busz-se na ki raktak a laktanyából úgyhogy 200kmre otthonról lemerült telefon tudtam h kelet fele kell venni az irányt és elindultam gyalog már ment le a nap egy jó kis meghit éjszaka a semmi közepén utána haza bliceltem. Haza fele azon gondolkodtam hogy be megyek a toborzóba és neki esek ott az illetőnek 300x féle módon képzeltem el ahogy szilankosra verem a fejet :D Mire kelenfoldre érkeztem le nyugodtam valamilyen szinten,haza értem szégyen szemre csaladhoz és elmondtam mi volt.Jelentkeztem rendornek addig meg elmentem mosogatni és cipőket eladni ennyi rendőrség annyira nem jött be szar volt a fizu :rolleyes::oops:
Hajmeresztő inkompetencia, totális alkalmatlanság, felkegyelműek gyülekezete. :mad::mad::mad:
Viszont én ebben a helyzetben azonnal írtam volna egy ajánlott levelet a miniszternek, majd azt bevittem volna pár újsághoz, hogy közöljék le... heteken belül kibaszarintottak volna az idiótákat a toborzóktól, meg jó sansszal lecserélték volna azt aki hazaküldött egyetlen fillér nélkül. Engem bármi igazságtalanság felhergel, amit látok, hát ha még velem történne ilyesmi....
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 958
9 133
113
Felteszem többségében nem nők fogják összerakni a Lynx-eket meg a Gidránokat. (ok tudom minden gyárban vannak nők de azért nem hiszem hogy többségben lesznek egy harcjárműgyárban).
A kérdés azért jogos mert munkaerőhiányos időkben nem szerencsés ha egy kisvárosban egyszerre toboroz egy gyár meg egy alakulat is. (a BMW gyár se a legjobb hatással lesz a Bocskai feltöltöttségére)
Mondjuk pont a nők jó munkaerő minden ilyesmire, mert a lényeg ott ugye a belső szerelésen van - a hullt robotok hegesztik -, ott meg nyilvánvalóan előnyös a kisebb átlagos testméretük, kisebb ujjaik stb.
Nem értem, miért ne lehetne akár a többség női munkaerő a Lync gyárban...?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 701
8 975
113
Hajmeresztő inkompetencia, totális alkalmatlanság, felkegyelműek gyülekezete. :mad::mad::mad:
Viszont én ebben a helyzetben azonnal írtam volna egy ajánlott levelet a miniszternek, majd azt bevittem volna pár újsághoz, hogy közöljék le... heteken belül kibaszarintottak volna az idiótákat a toborzóktól, meg jó sansszal lecserélték volna azt aki hazaküldött egyetlen fillér nélkül. Engem bármi igazságtalanság felhergel, amit látok, hát ha még velem történne ilyesmi....
Gondolkoztam hogy be perelem őket nyilvánosság fele de egy toborzó irodai miatt nem hozom szégyen be a többi hírnevet és nem adom magam el a többi fegyveres szervnel mert bizony ha akarnak utánam nyúlnak :rolleyes: Úgyhogy a karmara bízom a kedves toborzó tiszt sorsát
Ui: ma meg ok keresnek meg állandóan ajánlattal :):cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
Felteszem többségében nem nők fogják összerakni a Lynx-eket meg a Gidránokat. (ok tudom minden gyárban vannak nők de azért nem hiszem hogy többségben lesznek egy harcjárműgyárban).
A kérdés azért jogos mert munkaerőhiányos időkben nem szerencsés ha egy kisvárosban egyszerre toboroz egy gyár meg egy alakulat is. (a BMW gyár se a legjobb hatással lesz a Bocskai feltöltöttségére)
nemtudom ami gyárba üzembe megfordúltam ott mindenhol dolgozott elég sok nő minél kisebb alkatrészekről volt szó annál több de ahol csarnokvázakat hegesztettek is volt elég szép számban hölgy dolgozó. ahhoz képest hogy masculan melo
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 306
9 601
113
Ja csak most szerelt le egy nagyobb csokor közte jó néhány korombeli barátom és maradtak az idősebbek,a katonai rendeszek is komoly tulorak mellett tudják adni a tik tak szolgálatot és nagyon hamar megunják ha nem kapják meg a pihenő időt :oops:
Nekik legalább sikerült leszerelni. Én 2.5 hónapja várok BÁRMILYEN konkrétumra. Semmi. Pénzzel is lógnak.