A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 204
9 336
113
Grat a vezetésnek
Na igen, tele a hócipő velük. Ha jól számoltam 5 különböző "kollégával" beszéltem, de valahogy egyik se tudta megoldani ezt a bonyolult dolgot. Vagy inkább nem akarják. Olvasva a netet, a szerződés lejárta után 60 napjuk lenne (ezt már túllépték) a papírmunkára, és a megszűnés utáni 2 hónap végéig lenne mód a pénz elutalására (erre van még pár napjuk).
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Szentendrén eltöltöttem 1 hetet miután napok óta nem jött értem senki az anya alakulattol meguntam leszereltem es voltam olyan hülye hogy meg 1x probalkoztam na ezt amit le írok meg nem nagyon meséltem el senkinek mert szégyelltem ahogy jártam de rájöttem hogy itt nem nekem kell szégyenkezni. 2.ra már kat rendesz hisz rendesz végzettségem van kezén fekvő érdekelt is ahha toborzó iroda úgyan úgy Bp eléggé lekezelőek voltak h újra probalkozok oke meg volt minden aztán bevonul hétfőn előtte való pénteken gyorsan össze raktak a borítékot pecsét alá írással le zárva majd a kiképzési helyen fel nyitják ahham le vonatkoztak az utolsó 15ezer forintombol nyugat Magyarország legtávolabbi bázisára mert h ott lesz mikor oda értem több órát álltunk a 40fokban aztán le ülök alakulat elé kinyírják a borítékot ahha üres félig…2-3 óra tanácskozás..nem tudnak így szerződést kötni velem és nem menjek haza nem maradhatok így a laktanyába hiába mondtam nincs se már pénzem és vonat busz-se na ki raktak a laktanyából úgyhogy 200kmre otthonról lemerült telefon tudtam h kelet fele kell venni az irányt és elindultam gyalog már ment le a nap egy jó kis meghit éjszaka a semmi közepén utána haza bliceltem. Haza fele azon gondolkodtam hogy be megyek a toborzóba és neki esek ott az illetőnek 300x féle módon képzeltem el ahogy szilankosra verem a fejet :D Mire kelenfoldre érkeztem le nyugodtam valamilyen szinten,haza értem szégyen szemre csaladhoz és elmondtam mi volt.Jelentkeztem rendornek addig meg elmentem mosogatni és cipőket eladni ennyi rendőrség annyira nem jött be szar volt a fizu :rolleyes::oops:
Ez nem világos. Egy hetet vártál Szentendrén? Miért? Kiképzés után leviszik az embereket az alakulathoz. Ott felejtettek? Miért nem kötöttek szerződést? Mink kellett volna lenni a borítékban?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Ez nem világos. Egy hetet vártál Szentendrén? Miért? Kiképzés után leviszik az embereket az alakulathoz. Ott felejtettek? Miért nem kötöttek szerződést? Mink kellett volna lenni a borítékban?
Nem képeztek ki, egezsegugyin be korlátozták aztán mondtak hogy így nem folytathatom menjek fellebbezni vagy mi addig elvisznek az alakulathoz de nem jöttek értem én meg untam a fejem, szerintem az inkopetens banda elfelejtette értesíteni az alakulatot, hogy van ott egy pali madár :rolleyes:
Mert hiányoztak azok a papírok amit a toborzonak kellett volna intézni, nem tudom mik hiányoztak azt tudom h azok voltak csak meg amit én intéztem házi orvosi,tudoszuro és az erkölcsi.:cool:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 230
37 053
113
Nem képeztek ki, egezsegugyin be korlátozták aztán mondtak hogy így nem folytathatom menjek fellebbezni vagy mi addig elvisznek az alakulathoz de nem jöttek értem én meg untam a fejem, szerintem az inkopetens banda elfelejtette értesíteni az alakulatot, hogy van ott egy pali madár :rolleyes:
Mert hiányoztak azok a papírok amit a toborzonak kellett volna intézni, nem tudom mik hiányoztak azt tudom h azok voltak csak meg amit én intéztem házi orvosi,tudoszuro és az erkölcsi.:cool:
Ilyen idiótaságok mennek a seregbe? Eszem megáll!
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Nem képeztek ki, egezsegugyin be korlátozták aztán mondtak hogy így nem folytathatom menjek fellebbezni vagy mi addig elvisznek az alakulathoz de nem jöttek értem én meg untam a fejem, szerintem az inkopetens banda elfelejtette értesíteni az alakulatot, hogy van ott egy pali madár :rolleyes:
Mert hiányoztak azok a papírok amit a toborzonak kellett volna intézni, nem tudom mik hiányoztak azt tudom h azok voltak csak meg amit én intéztem házi orvosi,tudoszuro és az erkölcsi.:cool:
Ha jól értem nem feleltél meg és ott vártál, hogy lesz valami? Aki nem felelt meg attól elköszöntek amikor én voltam. Miért vittek volna az alakulathoz? Engedték, hogy ott várj a laktanyában civilként?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 919
123 389
113
Ha jól értem nem feleltél meg és ott vártál, hogy lesz valami? Aki nem felelt meg attól elköszöntek amikor én voltam. Miért vittek volna az alakulathoz? Engedték, hogy ott várj a laktanyában civilként?
Ez tippre az az időszak volt amikor bent maradhattak az emberek ilyen féligmeddig alkalmassággal amíg futott még egy kört a rendszerben, és másodfokon esetleg alkalmas lesz. Covid alatt volt ilyen. Ezt az állomány kategóriát radiátortámasztónak hívtuk mivel semmibe sem lehetett bevonni mivel nem volt alkalmasságija és így kiképzése. Arra volt jó, hogy a bevonuló létszàm.statisztikát felhúzza.

Na mindegy pont ezért basztàk ki a toborzásèrt felelős vezetők javát meg hasonló csodatételek miatt a logisztikai vezetőket is a 25/45-el.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 919
123 389
113
...és az újak jobbak?
Igazából teljesen esélytelenek a társadalom totális apátiája és közönye miatt.

De ilyen jellegű faszsàgok nincsenek.

Ja a hódmezői programban egész jók a szàmok. Remélem bejön valóban megtartjàk az ígéretet, hogy ez alapján viszik végig a bérrendezést.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ez tippre az az időszak volt amikor bent maradhattak az emberek ilyen féligmeddig alkalmassággal amíg futott még egy kört a rendszerben, és másodfokon esetleg alkalmas lesz. Covid alatt volt ilyen. Ezt az állomány kategóriát radiátortámasztónak hívtuk mivel semmibe sem lehetett bevonni mivel nem volt alkalmasságija és így kiképzése. Arra volt jó, hogy a bevonuló létszàm.statisztikát felhúzza.

Na mindegy pont ezért basztàk ki a toborzásèrt felelős vezetők javát meg hasonló csodatételek miatt a logisztikai vezetőket is a 25/45-el.
Köszönöm a választ. Valami ilyesmit sejtettem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Ez tippre az az időszak volt amikor bent maradhattak az emberek ilyen féligmeddig alkalmassággal amíg futott még egy kört a rendszerben, és másodfokon esetleg alkalmas lesz. Covid alatt volt ilyen. Ezt az állomány kategóriát radiátortámasztónak hívtuk mivel semmibe sem lehetett bevonni mivel nem volt alkalmasságija és így kiképzése. Arra volt jó, hogy a bevonuló létszàm.statisztikát felhúzza.

Na mindegy pont ezért basztàk ki a toborzásèrt felelős vezetők javát meg hasonló csodatételek miatt a logisztikai vezetőket is a 25/45-el.
Igen csak ez 18ban volt de kb így ahogy le írod.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Ha jól értem nem feleltél meg és ott vártál, hogy lesz valami? Aki nem felelt meg attól elköszöntek amikor én voltam. Miért vittek volna az alakulathoz? Engedték, hogy ott várj a laktanyában civilként?
Ahham lövész beo-rá nem feleltem
Meg mert a bal szemem -1 dioptria alatt (máig annyi) aki szemüveges az pontosan tudja h ez semmi o_O és mivel arra a beora Szerződés volt már alá írva nem tudtak másikat adni akkor ott. 2.fokon adtak volna Elvileg de akkor ezt nem tudtam.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 815
57 692
113
Igazából teljesen esélytelenek a társadalom totális apátiája és közönye miatt.

Ebben azért komoly munkája volt a seregnek.

Amúgy azon is érdemes elgondolkodni, hogy "kiemelt" bruttó 700 ezres fizuval kerestek embereket, egy olyan munkára, amiben meg lehet halni. Mind ezt háborús időben.
E közben ugyan ilyen bruttó 700 ezres fizuval keresnek buszsofőröket Budapesten, úgy, hogy a cég állja a D-s jogsi megszerzését, ha esetleg nincsen.
Vajon melyik a csábítóbb? :rolleyes:
És ami igazán felháborító, hogy a jelenlegi állomány meg nem fog bruttó 700 ezret keresni, sőt át se kérhetik magukat állítólag.
A toborzási meg irreálisan hülye elvárási dolgokba meg bele se menjünk.
Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán vannak még katonák.

Egyszerűen én nem látom, hogy itt mi a terv. A Z terv mögött sem látom a koncepciót, de az állomány feltöltése mögött sem.
Nem értem mi van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 854
35 212
113
T72 a parancsnoki kupola átépítésével a parancsnoki periszkóp lecserélésével akár digitális (távolságmérős lézeres célmegjelölős akár kézi hordozható rendszer) beépítésével nagyban javítaná a képességeit. a magasság kiadja.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 854
35 212
113
ha van áttervezett markolat (kormány vmf) ergonómikus fogású és gombokkal kapcsolókkal potszabályzókkal el van látva (zoom lézertávmérés (akárelsütés is bekábelezhető mint ahogy a toronygéppuska is most bentvan fél analog/mechanikus rendszerbe.) egyébként a tüzvezető számítógépet lehetne a legegyszerűbben cserélni. központiszámítógépnek egy bányagép központiszámítógépe is megfelelne... atomháborúba meg a tankba épeszű ember inkább elbújik mint harcol. akár valami minőségi teherautó központi számítógépe is megfelelne bizonyos terepes fajtáknál elég magas kritérriumok vannak tűrés terén. még katonai standard is van erre.