A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 335
2 786
113
3 Debrecen, 3 hmvh, 3 Tata. Az már biztos, hogy egy tatai Kaposváron lesz.
Én feltételezem a dohanyzoi pletykára alapozva,.hogy lesz mindegyikhez tuzeeosutaly is (d20 kikonzervalas és kiképzés matrozmesenek kevés, viszonylag fogható és egyébként lenne értelme is)

Szóval, valószínűleg értelmes szervezésű dandarok lesznek a végére, olyan felszereléssel, ami éppen van, de lesz benne minden.
Aztán majd jön a felszerelés is.
Remélem.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 223
113
de lesz benne minden.
Eskü nem kötekedèsből de a lessz benne minden az kicsit erős.

Mert nem látom a convoy ezentúl lègvèdelem nèlkül nem hagyhatja el a laktanyát teljesülèsèt.


A könnyűlövèsz faszság bevezetését ugye tatán is volt műszakiak /csapat felderítők /lègvèdelem/ tüzèrsèg vontatott ès önjáró asszem talán valami vegyvèdelmis brigád is, bár abban nem vagyok biztos.

Szóval egy dd nem csak pár kikonzervált d20.

Másrèszt ember.

Bár ha a dohányzói :rolleyes: pletykák igazak ès mindenkinek emelnek, akkor az talán megoldódik.

Tüzèrtisztet meg veszünk a kínaiban.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 472
4 322
113
Nem értem miért erőltetik a Bakonyt hadgyakorlat helyszínéül. Az nagyon jó volt amíg a hegyes, dombos NATO ellen készültünk a Vsz-ben. A veszedelem most keletről várható (ez alatt nem csak az oroszokat értem)...a 2 vh idején is a Hortobágy volt a fő felvonulási útvonal ill. Románia, Szerbia felől Szeged, Csongrád térsége. Ezeken a helyeken van elég tér, látótávolság itt kellene hadgyakorlatozni. A történelem ismétli önmagát. Főleg ha korábban is működött a dolog.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 066
124 262
113
Nem értem miért erőltetik a Bakonyt hadgyakorlat helyszínéül. Az nagyon jó volt amíg a hegyes, dombos NATO ellen készültünk a Vsz-ben. A veszedelem most keletről várható (ez alatt nem csak az oroszokat értem)...a 2 vh idején is a Hortobágy volt a fő felvonulási útvonal ill. Románia, Szerbia felől Szeged, Csongrád térsége. Ezeken a helyeken van elég tér, látótávolság itt kellene hadgyakorlatozni. A történelem ismétli önmagát. Főleg ha korábban is működött a dolog.
Kurva egyszerű NINCS másik gyakorlótér ami megfelelő méretű az országban. Ezért jönnek ide sokan jó pénzért gyakorlatra a NATO-ból mert náluk sincs európában nagyobb gyakorlótér a lengyeleknél és a németeknél van csak mint a miénk.
Egy gyakorlat nem úgy működik békeidőben, hogy kinézel egy szép mezőt aztán kigurulsz és hajrá. Ott van lakosság, légiforgalom szárazföldi forgalom, települések biztonsága járműmozgásoknál, tulajdonjogi viszonyok stb. Kártalanítás eseteges magántulajdonban esett károknál.
Nem annyira egyszerű a helyzet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 383
113
Kurva egyszerű NINCS másik gyakorlótér ami megfelelő méretű az országban. Ezért jönnek ide sokan jó pénzért gyakorlatra a NATO-ból mert náluk sincs európában nagyobb gyakorlótér a lengyeleknél és a németeknél van csak mint a miénk.
Egy gyakorlat nem úgy működik békeidőben, hogy kinézel egy szép mezőt aztán kigurulsz és hajrá. Ott van lakosság, légiforgalom szárazföldi forgalom, települések biztonsága járműmozgásoknál, tulajdonjogi viszonyok stb. Kártalanítás eseteges magántulajdonban esett károknál.
Nem annyira egyszerű a helyzet.
plussz amit hiányol a bakonybol (ahol van fensík) az megvan táborfalván pl. cca 9.000 Ha az ország közepén.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 472
4 322
113
Kurva egyszerű NINCS másik gyakorlótér ami megfelelő méretű az országban. Ezért jönnek ide sokan jó pénzért gyakorlatra a NATO-ból mert náluk sincs európában nagyobb gyakorlótér a lengyeleknél és a németeknél van csak mint a miénk.
Egy gyakorlat nem úgy működik békeidőben, hogy kinézel egy szép mezőt aztán kigurulsz és hajrá. Ott van lakosság, légiforgalom szárazföldi forgalom, települések biztonsága járműmozgásoknál, tulajdonjogi viszonyok stb. Kártalanítás eseteges magántulajdonban esett károknál.
Nem annyira egyszerű a helyzet.
Ezzel én is tisztában vagyok. Ebben az országban v
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 472
4 322
113
Kurva egyszerű NINCS másik gyakorlótér ami megfelelő méretű az országban. Ezért jönnek ide sokan jó pénzért gyakorlatra a NATO-ból mert náluk sincs európában nagyobb gyakorlótér a lengyeleknél és a németeknél van csak mint a miénk.
Egy gyakorlat nem úgy működik békeidőben, hogy kinézel egy szép mezőt aztán kigurulsz és hajrá. Ott van lakosság, légiforgalom szárazföldi forgalom, települések biztonsága járműmozgásoknál, tulajdonjogi viszonyok stb. Kártalanítás eseteges magántulajdonban esett károknál.
Nem annyira egyszerű a helyzet.
Ezzel én is tisztában vagyok. Ebben az országban viszont olyan gyorsan kisajátít az állam hatalmas területeket nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva ipari beruházások kapcsán. Ilyen alapon hozhat a létre új gyakorlótér eper kelet-magyarországon nemzetvédelmi érdeke hivatkozva, hiszen jelenleg is háborús veszély miatt van rendeleti kormányzás.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 218
38 779
113
Ezzel én is tisztában vagyok. Ebben az országban viszont olyan gyorsan kisajátít az állam hatalmas területeket nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva ipari beruházások kapcsán. Ilyen alapon hozhat a létre új gyakorlótér eper kelet-magyarországon nemzetvédelmi érdeke hivatkozva, hiszen jelenleg is háborús veszély miatt van rendeleti kormányzás.
A föld nagyrésze az Orbán családé és haveroké - azt meg nem nyúlják le! A terület alapú EU támogatás túl jó biznisz. :p

Amúgy meg tök jó a Bakony: nincs akkora jelentősége hogy gyakorló tér tök sima legyen, mert "ha dombokon gyakorolnak akkor sík vidéken nem fog menni" :D
Inkább a bakonyi lőtért kellene teljesen visszaszerezni mert az ottani erdészet miatt pl. nem lehet messzire lőni a PZH-kkal...az erdészet is biztos valmelyik haveré, mert ezt sem lépték meg.