A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Mert népi megmozdulás volt ellene Pécsen és a környéken élők + környezetvédelmi aktivisták. Fákhoz láncolták magukat meg ilyesmi...Ráadásul az akkori köztársasági elnök Sólyom László - aki szintén nagy természetvédelmi aktivista és Pécsi kötődésű - beállt mögéjük személyesen is. Ezért nem lett belőle semmi.
Na ez lenne a kócsagok meg réti zsurlók miatt a Hortobágyon is...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 406
4 116
113
Na ez lenne a kócsagok meg réti zsurlók miatt a Hortobágyon is...
Csak ha beáll mögé egy erős politikai szereplő. Érdekli manapság a kormányt a full környezet szennyező és vízpazarló akkumulátor gyárak miatti országos és helyi közfelháborodás? Ebben az országban a párt és kormánypolitika dönt arról mi lesz és mi nem. Max. pillanatnyi prioritások miatt variálnak a sorrenden. Persze szemelőtt tartva a kormányközeli klientúra érdekeit is.
Valamint a Hortobágyon nem nagyon van mihez kötöznöd magad.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Csak ha beáll mögé egy erős politikai szereplő. Érdekli manapság a kormányt a full környezet szennyező és vízpazarló akkumulátor gyárak miatti országos és helyi közfelháborodás? Ebben az országban a párt és kormánypolitika dönt arról mi lesz és mi nem. Max. pillanatnyi prioritások miatt variálnak a sorrenden. Persze szemelőtt tartva a kormányközeli klientúra érdekeit is.
Valamint a Hortobágyon nem nagyon van mihez kötöznöd magad.
Amúgy a Hajdúhadházi lőtér nem rossz. Ott volt ÖTT kiképzésem. 5,5 km körüli a hossza a gyakorlótérnek keresztben....
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Szóval állítsunk fel egy alakulatot olyan eszközök kezelésére ami még ki sincs fejlesztve és meg sem rendeltünk (Skyranger) miközben lasszóval fogják az ember mindenhová? :)
32. "Tökvakaró" Lepkehálós Drónfogó Légvédelmi osztály? :)

Majd az eszközök érkezése előtt 1 évvel bőven elég felállítani!
Lövész létszám kellene minél előbb. BAZ megyébe vagy SzSzB megye keleti részeibe, Baranyába...
Kezdetnek 1-1 század is már valami lenne azzal szemben hogy háborús időkben is évekig ígérgetjük a zászlóaljakat. Valahol el kellene már kezdeni de azonnal!
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Lövész létszám kellene minél előbb. BAZ megyébe vagy SzSzB megye keleti részeibe, Baranyába...
Kezdetnek 1-1 század is már valami lenne azzal szemben hogy háborús időkben is évekig ígérgetjük a zászlóaljakat. Valahol el kellene már kezdeni de azonnal!
Pontosítanék Szabolcsiként, hogy szerintem mi lenne az ideális hely új század létrehozására, plusz tovább merészkednék az ország más részeire is:
1. Nyíregyháza (nem szorul magyarázatra... 110 ezres város alakulat nélkül)
2. Mátészalka (pont Nyírbátor és Fehérgyarmat között fekszik, de Csenger és Baktalórántháza és Vásárosnamény is elég közel van)
3. Kisvárda (Záhony és Vásárosnamény is közel van)
4. Sárospatak (a teljes Zempléni régióból toborozhatnánk ide)
5. Miskolc északi része (nagy város szintén alakulat nélkül. Mindenképp egy kisebb falut néznék ki Miskolc felett jó megközelíthetőséggel az iparmentesebb BAZ megyei részekhez)
6. Eger
7. Gyöngyös
8. Salgótarján
9. Kaposvár (itt gólt lőttek, szerencsére zszlj szint a terv)
10. Pécs
11. Baja
12. Kiskunhalas
13. Nagykanizsa
14. Zalaegerszeg

Ez a 14 város 14 könnyű-vegyes századot simán elbírna szerintem. Ezek össz értéke kitenne 3-4 zászlóaljat, s alkothatnák a tartalékos erők gerincét. És nem lenne egy ökör ára a nehéztechnikákkal összemérve.

A kérdés, hogy van-e értelme ennyire szétszórni az alakulatokat?

Valaki ha nem dolgozik annyit mint én térképre rakhatná a jelenlegi MH alakukatokkal együtt. Meg persze kíváncsi vagyok az észrevételeitekre is!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
Pontosítanék Szabolcsiként, hogy szerintem mi lenne az ideális hely új század létrehozására, plusz tovább merészkednék az ország más részeire is:
1. Nyíregyháza (nem szorul magyarázatra... 110 ezres város alakulat nélkül)
2. Mátészalka (pont Nyírbátor és Fehérgyarmat között fekszik, de Csenger és Baktalórántháza és Vásárosnamény is elég közel van)
3. Kisvárda (Záhony és Vásárosnamény is közel van)
4. Sárospatak (a teljes Zempléni régióból toborozhatnánk ide)
5. Miskolc északi része (nagy város szintén alakulat nélkül. Mindenképp egy kisebb falut néznék ki Miskolc felett jó megközelíthetőséggel az iparmentesebb BAZ megyei részekhez)
6. Eger
7. Gyöngyös
8. Salgótarján
9. Kaposvár (itt gólt lőttek, szerencsére zszlj szint a terv)
10. Pécs
11. Baja
12. Kiskunhalas
13. Nagykanizsa
14. Zalaegerszeg

Ez a 14 város 14 könnyű-vegyes századot simán elbírna szerintem. Ezek össz értéke kitenne 3-4 zászlóaljat, s alkothatnák a tartalékos erők gerincét. És nem lenne egy ökör ára a nehéztechnikákkal összemérve.

A kérdés, hogy van-e értelme ennyire szétszórni az alakulatokat?

Valaki ha nem dolgozik annyit mint én térképre rakhatná a jelenlegi MH alakukatokkal együtt. Meg persze kíváncsi vagyok az észrevételeitekre is!
Szerintem nincs értelme túlzottan szétszórni az alakulatokat. kb. a zászlóalj a legkisebb alakulat amit célszerű egy helyen állomásoztatni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 554
14 788
113
Pontosítanék Szabolcsiként, hogy szerintem mi lenne az ideális hely új század létrehozására, plusz tovább merészkednék az ország más részeire is:
1. Nyíregyháza (nem szorul magyarázatra... 110 ezres város alakulat nélkül)
2. Mátészalka (pont Nyírbátor és Fehérgyarmat között fekszik, de Csenger és Baktalórántháza és Vásárosnamény is elég közel van)
3. Kisvárda (Záhony és Vásárosnamény is közel van)
4. Sárospatak (a teljes Zempléni régióból toborozhatnánk ide)
5. Miskolc északi része (nagy város szintén alakulat nélkül. Mindenképp egy kisebb falut néznék ki Miskolc felett jó megközelíthetőséggel az iparmentesebb BAZ megyei részekhez)
6. Eger
7. Gyöngyös
8. Salgótarján
9. Kaposvár (itt gólt lőttek, szerencsére zszlj szint a terv)
10. Pécs
11. Baja
12. Kiskunhalas
13. Nagykanizsa
14. Zalaegerszeg

Ez a 14 város 14 könnyű-vegyes századot simán elbírna szerintem. Ezek össz értéke kitenne 3-4 zászlóaljat, s alkothatnák a tartalékos erők gerincét. És nem lenne egy ökör ára a nehéztechnikákkal összemérve.

A kérdés, hogy van-e értelme ennyire szétszórni az alakulatokat?

Valaki ha nem dolgozik annyit mint én térképre rakhatná a jelenlegi MH alakukatokkal együtt. Meg persze kíváncsi vagyok az észrevételeitekre is!
Ha megemelik a fizut sok települèsen zászlóalj szint is összejöhetne.

A minősèg más kèrdès.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
Ha megemelik a fizut és sokan jelentkeznek, akkor lehet válogatni is. Nem kell minden analfabétát és féllábút felvenni... ;)

Zalából eddig 7 fő jelentkezett Hódmezőre most. Kíváncsi lennék a teljes, országos létszámra, ezért a fizetésért amit most bedobtak.

 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen