A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 418
7 955
113
Zalából eddig 7 fő jelentkezett Hódmezőre most. Kíváncsi lennék a teljes, országos létszámra, ezért a fizetésért amit most bedobtak.

Hat szépek a számok amit én nekem
Mondtak de meg nincs meg az egész olyan 90%os jelen állás szerint a század létszáma persze abból mindenki alkalmas
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 870
38 024
113
Zalából eddig 7 fő jelentkezett Hódmezőre most. Kíváncsi lennék a teljes, országos létszámra, ezért a fizetésért amit most bedobtak.

Zala messze van, meg Ausztriában sok a jól fizető meló.
Kelet-Magyarorszgáról biztos sokkal többen mennek...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 237
113
Pontosítanék Szabolcsiként, hogy szerintem mi lenne az ideális hely új század létrehozására, plusz tovább merészkednék az ország más részeire is:
1. Nyíregyháza (nem szorul magyarázatra... 110 ezres város alakulat nélkül)
2. Mátészalka (pont Nyírbátor és Fehérgyarmat között fekszik, de Csenger és Baktalórántháza és Vásárosnamény is elég közel van)
3. Kisvárda (Záhony és Vásárosnamény is közel van)
4. Sárospatak (a teljes Zempléni régióból toborozhatnánk ide)
5. Miskolc északi része (nagy város szintén alakulat nélkül. Mindenképp egy kisebb falut néznék ki Miskolc felett jó megközelíthetőséggel az iparmentesebb BAZ megyei részekhez)
6. Eger
7. Gyöngyös
8. Salgótarján
9. Kaposvár (itt gólt lőttek, szerencsére zszlj szint a terv)
10. Pécs
11. Baja
12. Kiskunhalas
13. Nagykanizsa
14. Zalaegerszeg

Ez a 14 város 14 könnyű-vegyes századot simán elbírna szerintem. Ezek össz értéke kitenne 3-4 zászlóaljat, s alkothatnák a tartalékos erők gerincét. És nem lenne egy ökör ára a nehéztechnikákkal összemérve.

A kérdés, hogy van-e értelme ennyire szétszórni az alakulatokat? @krisss ?

Valaki ha nem dolgozik annyit mint én térképre rakhatná a jelenlegi MH alakukatokkal együtt. Meg persze kíváncsi vagyok az észrevételeitekre is!


Én az ilyenekről mindig úgy álmodozom, hogy egy térképet veszek magam elé. Azazhogy új fülön nyitok egyet.
Előre bocsátom, hogy most csak Észak-Kelettel foglalkoztam.

A legnagyobb vonalakban én is egyetértek, de:
Valahol BAZ-ban és SzSzB-ben nyitnék egy-egy laktanyát először, viszonylag közel a megyeszékhelyhez. Az itt felállítandó alakulatok először mind a Bocskaihoz tartoznának. Abból a feltételezésből indulok ki, hogy a Bocskait szánják könnyű dandárnak.
Egy-egy vegyes zászlóalj lenne, két-két lövészszázaddal, az egyik megyében egy tüzérosztállyal, a másikban egy légvédelmi osztállyal/századdal. Meg hát persze zászlóaljtörzs saját logisztikai alakulattal.
Rövid távon az lenne a cél, hogy összejöjjön még egy, azaz összesen három-három lövészszázad, Középtávon meg az, hogy létrejöhessen egy új lövészdandár valahogy.
Ezzel párhuzamosan a másik törekvés az volna, a Klapkának és a Kinizsinek is legyen saját légvédelmi egysége, utóbbinak meg tüzérsége is. Tudom, olvastam, hogy voltak valami D-20 kikonzerválási mozgások, de hiszem, ha látom.
Ez az, amit szerintem kis pénzből is meg lehetne csinálni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 870
38 024
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 831
113
Magyarországra jött fegyrverzeti tesztre egy olasz M346-os.

Valami hosszabb távú keretszerződés lehet a hajmáskéri lőtér használatára a Leonardonak, mert mindig ide járnak lőni. Legutóbb egy helikopterük próbálgatta itt a fegyvereit...

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/lhpa.spotter.team/posts/pfbid02o8KN3dsn1iyjd8V7uBcpsDh9tCQLJKDUtsX2ZAUn8Mu6XMMcswdMCofVATCn4WBUl&show_text=true&width=500
Kibérlik. Elég sokan járnak ide pénzért tesztelni évek óta.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 870
38 024
113
Kibérlik. Elég sokan járnak ide pénzért tesztelni évek óta.
Ennyire egyedi a hajmáskéri lőtér? vagy sokkal olcsóbb mint az olaszok lőterei?

Én örülök hogy jönnek, mert az is pénz, csak furcsa hogy megéri nekik ilyen messzire elrepülni, mikor Olaszország sem kicsi: biztos akad lőtér ott is...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 831
113
Ennyire egyedi a hajmáskéri lőtér? vagy sokkal olcsóbb mint az olaszok lőterei?

Én örülök hogy jönnek, mert az is pénz, csak furcsa hogy megéri nekik ilyen messzire elrepülni, mikor Olaszország sem kicsi: biztos akad lőtér ott is...
Ez Közép-Európa legynagyobb és Európa talán negyedik legnagyobb lő és gyaktere.
Az olaszoknak nincs nagyobb, meg az tuti, hogy olcsóbb is a miénk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
Magyarországra jött fegyrverzeti tesztre egy olasz M346-os.

Valami hosszabb távú keretszerződés lehet a hajmáskéri lőtér használatára a Leonardonak, mert mindig ide járnak lőni. Legutóbb egy helikopterük próbálgatta itt a fegyvereit...

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/lhpa.spotter.team/posts/pfbid02o8KN3dsn1iyjd8V7uBcpsDh9tCQLJKDUtsX2ZAUn8Mu6XMMcswdMCofVATCn4WBUl&show_text=true&width=500

Nesze neked.... :)

 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
Ez Közép-Európa legynagyobb és Európa talán negyedik legnagyobb lő és gyaktere.
Az olaszoknak nincs nagyobb, meg az tuti, hogy olcsóbb is a miénk.

Minap írtad nekem, hogy kisebb ,mint amikor én voltam katona. Akkor durván, megszakításokkal, Tapolcától, ment Várpalotáig. Ma nem tudom mekkora, de most is nagy. Mert kíváncsiságból ránéztem a műholdas térképre és nem lehet eltéveszteni a domborzaton, terepen, a rengeteg jól látható nyomvonalat és katonai munkát ott a Bakonyban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 249
113

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 927
29 995
113