A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 152
77 469
113
Minister of National Defense Yaşar Güler received Hungarian Chief of General Staff, General Gabor Böröndi, who was in Ankara upon the invitation of Chief of General Staff, General Metin Gürak. Chief of General Staff, General Metin Gürak, also attended the reception.

3.jpg

Törökországba látogatott a Honvéd Vezérkar főnöke...

A találkozók során a felek a kétoldalú török-magyar katonai kapcsolatokról tárgyaltak, hangsúlyozva a két ország közötti együttműködés fontosságát. A magyar delegáció tagjai a haditechnikai bemutatókat is megtekintettek...

653b865200650697467460.jpg
653b8658b3022594356544.jpg
653b85cad1c1e580572127.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 504
13 219
113

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 953
9 833
113
Nem lenne célszerűbb erre minőségi airsoft replikákat használni?
Engedd meg hogy én is válaszoljak, én anno airsoft meccseket vezettem és ott az egyik legjobb minőségű leg drágább ha úgy tetszik m4-ek ak-47 et adtuk a játékosoknak meg azse bírta a strapat hosszú távon és a javittatas nagyon drága szóval szerintem nem
Ja meg én láttam szemkilovest airsoftal, veszélyes cucc tud lenni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 050
23 469
113
Engedd meg hogy én is válaszoljak, én anno airsoft meccseket vezettem és ott az egyik legjobb minőségű leg drágább ha úgy tetszik m4-ek ak-47 et adtuk a játékosoknak meg azse bírta a strapat hosszú távon és a javittatas nagyon drága szóval szerintem nem
Ja meg én láttam szemkilovest airsoftal, veszélyes cucc tud lenni.
Pár éve neki kartam feszülni én is, be is szereztem újonnan egy Novritsch SSG10 A1-et és hozzá SSP18-at jónéhány kiegészitővel meg pót alkatrésszel, úgy hogy ebben igazat kell adjak, teljesen logikus érvelés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 953
9 833
113
Pár éve neki kartam feszülni én is, be is szereztem újonnan egy Novritsch SSG10 A1-et és hozzá SSP18-at jónéhány kiegészitővel meg pót alkatrésszel, úgy hogy ebben igazat kell adjak, teljesen logikus érvelés.
Meg mi is az épület harcaszatot a kék gyakorló fegyverekkel vagy a saját fegyverunkel gyakoroljuk mert ha azt oda ütjük egyefene de az airsoft nagyon drága dolog :(
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 953
9 833
113
Szórakozott a fegyverrel a gyerek játék után azthitte mindet kilőtte szembe levő meg kapott egyet
Hozza kell tennem hogy ez elég gyakori volt csak ott már sajnos nem volt az illetően védő felszerelés mert már véget ért a game, engem is lőttek már így nagyon nagyon közelről meg szerencsére vadlin de a lövedék máig benne van a vadlimban :rolleyes:
Ezért se támogatom, hogy friss kádétoknak akik meg bőven a hulyeskedjunk 0komolysaggal állnak hozza ilyet adjunk a kezükbe mert sok lesz a sérülés.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
801
2 231
93
Hozza kell tennem hogy ez elég gyakori volt csak ott már sajnos nem volt az illetően védő felszerelés mert már véget ért a game, engem is lőttek már így nagyon nagyon közelről meg szerencsére vadlin de a lövedék máig benne van a vadlimban :rolleyes:
Ezért se támogatom, hogy friss kádétoknak akik meg bőven a hulyeskedjunk 0komolysaggal állnak hozza ilyet adjunk a kezükbe mert sok lesz a sérülés.
Azért azt lehet érdemes lett volna kivenni. Hogy ne oldódjanak bele bizonyos dolgok a szervezetedbe belőle.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 643
113
Szentesi Fokos 2023, emmá teccik:
tetszeni tetszik nekem is de hiányolom a fedett árkok létestését. fedés nélkül az árokrendszerek védműrendszerek ma már nem korszerűek. javasolni tudom erre a célra a tekercses formában készletezett pvc és üvegszálas illetve a fém tarpézlemezeket táblásított formába. beépíthető lőrésekre van számtalan gyártási útmutató azokat elő lehet venni vagy újakat kidolgozni. legalább 250 szakdolgozat részeként megtalálható a beépíthető lőrések.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 004
5 379
113
tetszeni tetszik nekem is de hiányolom a fedett árkok létestését. fedés nélkül az árokrendszerek védműrendszerek ma már nem korszerűek. javasolni tudom erre a célra a tekercses formában készletezett pvc és üvegszálas illetve a fém tarpézlemezeket táblásított formába. beépíthető lőrésekre van számtalan gyártási útmutató azokat elő lehet venni vagy újakat kidolgozni. legalább 250 szakdolgozat részeként megtalálható a beépíthető lőrések.
És a mélysége sem megfelelő. Az ukránok pont ezt emelték ki a nyugati kiképzés egyik hibájaként, hogy nyugaton (és láthatóan nálunk is) nem elég mély a lövészárok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 226
113
Ez szép, de szerettem volna látni az ukrajnai háború tapasztalatainak beépítését is, a mindenféle pottyantós és öngyilkos drónok elleni védekezésre gondolok elsősorban.
Midgard_300_Challenger2.728@05x.jpg

Chally csak illusztráció,bármelik hk-ra lehet ilyet szerelni.
De a kinai Type15 avg+ngp rcws is jó minta egy programozható lőszeres agv-vel.(lehet vegyesen is,többféle kivitel alegység szinten,kiegészitve egymást)
És a kerekes rovatban emlitettem a franci vegyes hk alegységszervezetet is.Könnyebb erőknél a jármű főfegyver is alkalmas lehet dronelháritásra.
Ezt kiegésziti az EW és a rejtés,álcázás,megtévesztés (maszkirovka)
De a legfontosabb a dronok felderitése.Egyrészt,ahol van olyan,az APS felderitő rendszerét alkalmassá kell teni dronfelderitésre,bemérésre.Másrészt rendszeresiteni kell megfelelő felderitő eszközöket.Pl
f2ca892a-7989-4a91-94f1-7433c007b3b8.jpg

Ráadásul többfeladatú eszköz.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
715
1 996
93
Sajnos nem. Azért mert azokban a nyomorult lakótalepi panelekben minden átkozott lépcső, folyosó, ajtó annyira keskeny (a lépcsőházban és a lakásokban is), hogy alig férsz el rajtuk. Olyan az egész mintha csonvázaknak tervezték volna hús vér emberek helyett. :rolleyes: :D :hadonaszos:
Én voltam ott, és a többi ex szovjet létesítmények közűl elég sokban. Nem tapasztaltam azt, hogy élhetetlen lett volna a méretek miatt. (az akkori viszonyok közt) Talán az egyetlen ami nagyon megmaradt, hogy voltak olyan WC-k, amikbe lehajlova kellett betolatni. De mellette kisebb tornaterem méretű helységek voltak. Mindezek a föld alatt. Szóval az azért látható, hogy kB leszarták azt, hogy picit élhetőbb legyen a dolog.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
948
8 236
93
tetszeni tetszik nekem is de hiányolom a fedett árkok létestését. fedés nélkül az árokrendszerek védműrendszerek ma már nem korszerűek. javasolni tudom erre a célra a tekercses formában készletezett pvc és üvegszálas illetve a fém tarpézlemezeket táblásított formába. beépíthető lőrésekre van számtalan gyártási útmutató azokat elő lehet venni vagy újakat kidolgozni. legalább 250 szakdolgozat részeként megtalálható a beépíthető lőrések.
Szittya te talán tudod a választ:


Jól emlékszem én arra, hogy talán a Lynxnek van olyan lőszere vagy a Carl Gustaf m4-nek, amelyet lövészárokrendszer (párhuzamosan több soros árokrendszer volt a videón) fölé lőtt amelyben embert imitáló bábuk álltak és felette szétrobbant és az árkokban az összes bábut lesebezte, szétszaggatta, ledöntötte???

Tehát van hatékony megoldás az árokvédők ellen?
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv