A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Nem akarok ünneprontó lenni de egy 6000 fős településen (aminek a közelében sincs nagyobb) hogy akarnak feltölteni egy rendes alakulatot?
Régen tök mind1 volt hova építenek óriás laktanyákat, mert az egész országból vihették oda a sorkatonát de ma ezeknek a helyszíneknek én nem látom a jövőjét. Leszámítva hogy adott az infrastruktúra, csak rendbe kéne kapni. De ha nem alakulat lesz ott hanem valami más objektum ahova nem kell százával meg ezrével az ember hát jól van nem szóltam.

Új helyőrségre én olyanokban gondolkoznék mint pl. Szombathely, Nagykanizsa, Pécs, Baja, Békéscsaba, Eger, Miskolc. Főleg az utóbbiak.
Szombathely eléggé esélyeteln szerintem.
Tapolca szerintem nem lenne ördögtől való. Lőtér gyaktér helyben.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Szombathely eléggé esélyeteln szerintem.
Tapolca szerintem nem lenne ördögtől való. Lőtér gyaktér helyben.

Hát ja, felénk nem hinném én sem, akkora a munkaerőhiány.
Vagy felállítani Szombathelyen az idegenlégiót, filippínó katonákkal. :)
Igaz, laktanya, gyakorlótér, már nincs. :( Szóval esélytelen.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 318
2 716
113
nézz utánna mi is volt és van szabadszálláson és kalocsán (az ép nyílászárók melett)
és húzz egy vonalat a térképen csornapusztától bp vonaláig és nézegesd a térképet.
egyébként nem tudom mi a cél de sokminden szóbajöhet :)
most az a baj, hogy ezzel beleültetted Lacházát a fejembe, pedig tuti nem arra utalsz :)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Minden laktanyának, ahol harcoló alakulat létezett, volt saját gyakorló és lő tere.
Szabadszállásnak éppen nem volt a közelében. Egy kiképzési ciklust lent voltam. Buszokkal mentünk a lőtérre kb. fél-egy órás úton (Öregcsertő-Csornapuszta). Nem a legideálisabb. Ehhez képest Tapolcán gyalog mentünk ki mert a laktanya mellett volt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
csornapusztárór kb kun bábonyig el lehetne lőni úgy hogy 3 utat kellene csak hozzá lezárni ez közel 50 km persze ez csak elméleti távolság több ok miatt is.
de igen tüzérség szempontjából kalocsa alkalmasabb szabadszállásnál. csornapuszta elsősorban harckocsi lőtér volt másodsoban harcjárműves
de aki tudja hogy mi volt szabadszállás fő feladata az lehet nem tapogatózik rossz irányba ha hasonló fele nézelődik. elvileg egy általános mozgósítás esetén az azoknak akiknek bizonyos idő eltelt a leszerelés óta szabadszállásra kelett volna bevonulnia.

tüzérség tekintetébe én kalocsát tartanám ideálisabb jelöltnek hisz a páncélos a mai napig működik mint raktárbázis a lövész jelentős részét őrzik és bizonyos épüéetek felújításon estek át legénységi szállónak pl adja magát.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
740
2 602
93
Nem akarok ünneprontó lenni de egy 6000 fős településen (aminek a közelében sincs nagyobb) hogy akarnak feltölteni egy rendes alakulatot?
Régen tök mind1 volt hova építenek óriás laktanyákat, mert az egész országból vihették oda a sorkatonát de ma ezeknek a helyszíneknek én nem látom a jövőjét. Leszámítva hogy adott az infrastruktúra, csak rendbe kéne kapni. De ha nem alakulat lesz ott hanem valami más objektum ahova nem kell százával meg ezrével az ember hát jól van nem szóltam.

Új helyőrségre én olyanokban gondolkoznék mint pl. Szombathely, Nagykanizsa, Pécs, Baja, Békéscsaba, Eger, Miskolc. Főleg az utóbbiak.
Baján vélhetően kb. zöldmezősben lehetne új laktanyát és minden mást is hozzá, ui. az állam, amit átadott anno több lépcsőben az önkormányzatnak, azok nagy része el lett adva. A volt Vaskúti úti laktanyából (a Mészáros Lázár gépesített lövészdandár volt itt, vagyis az ukrán topic "divatos" kifejezésével: a motoros puskások... :D) megvan még kb. a legénységi épület üres torzója, oda max. kislakásokat és ilyen kiszolgáló egységeket (orvosi rendelő stb.) lehetne tenni, ezen túl pár raktár, épület, terület és egyéb biszbasz (pl. volt harckocsimosó - mai előírások mellett gondolom nem ér semmit) van még az önkormányzatnál, amiket maga/saját kommunális feladatokat ellátó cégei használnak.
A többi terület ipari park (volt Szegedi úti laktanya, azt hiszem, műszakisok voltak ott) lett, a Vaskúti út mellett kis- és középvállalkozásoknak vállalkozói telephelyeire lettek eladva, ill. más magántulajdonba eladva.
Gyakorlóterek, lőterek is, ami még nem magántulajdon, az is pl. természetvédelmi terület (pl. az 50 hektáros délvidéki földikutya rezervátum az ipari park mellett) vagy az lesz egyszer csak (amúgy szvsz egyértelműen a Néphadsereg/Honvédség visszafogott használatának köszönhetően maradtak fenn ezek a természetes és természetközeli élőhelyek) + az elmúlt évtizedek alatt gyakorlatilag benőtte, körbenőtte a város a volt laktanyákat, gazdasági-kereskedelmi-szolgáltató övezetek vannak a helyükön, ill. hasonló és lakóövezetek a közvetlen szomszédságukban is.
A volt szovjet laktanya helyén kisker. bevásárlóközpontok és parkolóik, raktáraik vannak, ami beépítetlen ott még, az elég kevéske, és az is magántulajdon már.
A város mellett kijebb talán lenne pár alkalmas terület, de amíg nincs meg az 51-es főút várost elkerülő szakasza, legalábbis délen, addig azok közúti megközelítése gyenguszka sajnos. Északon az elkerülő egy szakasza megvan, összeköti az 51-est és az 55-öst.
Vasútállomás, Ro-Ro/Ro-La kikötő fejlesztendő, a kikötőhöz/Türr István hídra vezető északi elkerülő is megépítendő, az 55-ös Pörböly felé szintén fejlesztendő lenne, ha komolyabb technika is lenne itt.
Mondjuk én örülnék egy komolyabb alakulatnak, ami a foglalkoztatást, vállalkozásokat is húzza magával, de nem hiszem, hogy lesz még egyszer.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nem akarok ünneprontó lenni de egy 6000 fős településen (aminek a közelében sincs nagyobb) hogy akarnak feltölteni egy rendes alakulatot?
Régen tök mind1 volt hova építenek óriás laktanyákat, mert az egész országból vihették oda a sorkatonát de ma ezeknek a helyszíneknek én nem látom a jövőjét. Leszámítva hogy adott az infrastruktúra, csak rendbe kéne kapni. De ha nem alakulat lesz ott hanem valami más objektum ahova nem kell százával meg ezrével az ember hát jól van nem szóltam.

Új helyőrségre én olyanokban gondolkoznék mint pl. Szombathely, Nagykanizsa, Pécs, Baja, Békéscsaba, Eger, Miskolc. Főleg az utóbbiak.
medinán hogy lett alegység 700 fős SE település viszonylag távol minden várostól.

oda 5x ös a túljelentkezés (úgy hogy mindenki tudja hogy nincs hely ha lennének helyek nyitva azokra valószínűleg többszörös lenne a túljelentkezés mint 5)
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
medinán hogy lett alegység 700 fős SE település viszonylag távol minden várostól.

oda 5x ös a túljelentkezés (úgy hogy mindenki tudja hogy nincs hely ha lennének helyek nyitva azokra valószínűleg többszörös lenne a túljelentkezés mint 5)

Mert Medina egy radarbázis, felteszem max 100-150 fős állománnyal vagy kevesebb. Az ilyen kisebb létszámú objetumokra gondoltam az alatt hogy ha olyasmi lesz nem szóltam. Azért más tészta egy ezred (nálunk már: dandár) léptékű tüzér/lövész alakulat megszervezése.
Amúgy biztos jó helyek ezek a radarszázadok, határon találkoztam két katonával akik Jután voltak. Sokan szeretik a 24/72-es szolgálat miatt is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Mert Medina egy radarbázis, felteszem max 100-150 fős állománnyal vagy kevesebb. Az ilyen kisebb létszámú objetumokra gondoltam az alatt hogy ha olyasmi lesz nem szóltam. Azért más tészta egy ezred (nálunk már: dandár) léptékű tüzér/lövész alakulat megszervezése.
Amúgy biztos jó helyek ezek a radarszázadok, határon találkoztam két katonával akik Jután voltak. Sokan szeretik a 24/72-es szolgálat miatt is.
Önálló századok, kb csaladias hangulat, megoldunk mindent okosban, de a szolgálat nem serülhet. Persze, hogy boldog boldogtalan menne oda.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Mert Medina egy radarbázis, felteszem max 100-150 fős állománnyal vagy kevesebb. Az ilyen kisebb létszámú objetumokra gondoltam az alatt hogy ha olyasmi lesz nem szóltam. Azért más tészta egy ezred (nálunk már: dandár) léptékű tüzér/lövész alakulat megszervezése.
Amúgy biztos jó helyek ezek a radarszázadok, határon találkoztam két katonával akik Jután voltak. Sokan szeretik a 24/72-es szolgálat miatt is.
imádják ha lenne szabad 500 beo az eredeti feltételek mellett kb 2-3 hónap alatt betelnének. Medinára pl színte az összes haverom menne katonának. máshova nem de medinát kérdezgetik is rendszeresen nem e tudok helyet nekik oda...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
Élen a terhelésélettan-diagnosztikában...

Néhány éve – pályázati forrásból – laboratóriumot alakított ki a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara a szolnoki campuson. EKG, légzésfunkció-vizsgálat, testszenzoros vizsgálatok, érvizsgálat; az egyszerűbb antropometriai vizsgálatoktól a komplex terheléses méréseken át még a stresszterhelést és a regenerációt is képesek tanulmányozni a szakemberek a labor eszközeinek segítségével. Az egyetem közel százmillió forintból kialakított Terhelésélettani Laboratóriuma az ország öt legjobbja között van, és egyúttal fontos szerepet játszik a repülés élettani hátterének tudományos kutatásában is. Dunai Pál alezredessel, egyetemi docenssel beszélgettünk, aki a repülés humán tényezőinek integrált alkalmazására vonatkozó vizsgálatok szakértője.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
2023. augusztus 30.

Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Toborzó sátor beszerzése 2023

A közbeszerzés mennyisége 19 készlet toborzó sátor (pneumatikus)

A Kbt. 58. § (1) bekezdése alapján a mennyiségi eltérés mértékét az Ajánlatkérő (továbbiakban: AK) az alábbiak szerinti határozza meg:
Legfeljebb (plusz) +3 készlet toborzó sátor (pneumatikus). Ajánlatkérő az ajánlatok elbírálásáról szóló összegezésben fogja tájékoztatni nyertes Ajánlattevőt (továbbiakban: AT) arról, hogy él-e a mennyiségi eltéréssel.

A részletes műszaki követelményeket a Közbeszerzési dokumentum tartalmazza.

Ajánlatok benyújtásának határideje: 25/09/2023
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Toborzó sátor beszerzése 2023

A közbeszerzés mennyisége 19 készlet toborzó sátor (pneumatikus)

A Kbt. 58. § (1) bekezdése alapján a mennyiségi eltérés mértékét az Ajánlatkérő (továbbiakban: AK) az alábbiak szerinti határozza meg:
Legfeljebb (plusz) +3 készlet toborzó sátor (pneumatikus).

A beérkezett ajánlatok száma: 2

Nyertes Ajánlattevő: ABV Környezetbiztonság-Technika KFT

Megkötött szerződés értéke: 2.250.000,-Ft/készlet.

Összesen 22 készlet: nettó 49.500.000,-Ft
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113
NATO kitüntetés a sikeres műveletért

Tavaly decemberben tartotta az olaszországi Sigonella légibázison (Szicília) az év utolsó állománygyűlését a NATO Szövetséges Hadműveleti Parancsnokság, NATO Hírszerző, Megfigyelő és Felderítő Erők (NATO ISR Force) állománya. A rendezvényen magyar katonákat is kitüntettek.

Andrew M. Clark dandártábornok, a szervezet parancsnoka értékelte a 2023-as év elvégzett feladatait, majd ismertette a NATO Tenger Őrzője (NATO OPR SEA GUARDIAN) elnevezésű művelet részleteit és elért eredményeit, amelyben az alakulat személyi állományából is többen részt vettek.

65951a1d897ca624174906.jpg
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Az a legjobb munkarend. A rendőrségen is - többek között - ezért volt népszerű beosztás az ügyeletes tiszt/tiszthelyettes. Lenyomsz 24 órát amiből párat engedélyezetten alszol aztán van 3 szabadnapod.
Azért is jó, mert hosszútávon is tolerálhatóvá teszi a munkahelyre a nagyobb távolságból való bejárást. Ahova csak lehet én engedélyezném. Mondjuk én toltam le olyan 24-et, hogy a végén azt sem tudtam merre vagyok arccal. Kb elment az első pihenőnapon, mert nagyjából estére tértem magamhoz. De a topiknál maradva, biztos van olyan hely a honvédségben, ahol folyamatos szolgálat kell, de nem kell egy napon keresztül teljes erőbedobással dolgozni. Ráadásul mehet mellé a mellékállás, duplázva akár a jövedelmet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Azért is jó, mert hosszútávon is tolerálhatóvá teszi a munkahelyre a nagyobb távolságból való bejárást. Ahova csak lehet én engedélyezném. Mondjuk én toltam le olyan 24-et, hogy a végén azt sem tudtam merre vagyok arccal. Kb elment az első pihenőnapon, mert nagyjából estére tértem magamhoz. De a topiknál maradva, biztos van olyan hely a honvédségben, ahol folyamatos szolgálat kell, de nem kell egy napon keresztül teljes erőbedobással dolgozni. Ráadásul mehet mellé a mellékállás, duplázva akár a jövedelmet.
Ehhez ember is kell. Egész konkrétan, ha 100 ember kell egy szolgálati blokkhoz, akkor 400 ember csak az akiba szolgálatot adja.
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről