A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Azért is jó, mert hosszútávon is tolerálhatóvá teszi a munkahelyre a nagyobb távolságból való bejárást. Ahova csak lehet én engedélyezném. Mondjuk én toltam le olyan 24-et, hogy a végén azt sem tudtam merre vagyok arccal. Kb elment az első pihenőnapon, mert nagyjából estére tértem magamhoz. De a topiknál maradva, biztos van olyan hely a honvédségben, ahol folyamatos szolgálat kell, de nem kell egy napon keresztül teljes erőbedobással dolgozni. Ráadásul mehet mellé a mellékállás, duplázva akár a jövedelmet.
Reptereken jellemző szolgálati forma illetve a katonai rendészeknél, meg ahol különböző ügyeleti szolgálatok vannak. ( pl műveketi központok)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ehhez ember is kell. Egész konkrétan, ha 100 ember kell egy szolgálati blokkhoz, akkor 400 ember csak az akiba szolgálatot adja.
Éveken át toltam, meg a 12-24-et is vagy 15 évig. A létszámban még rád is tromfolok, mert nem 1/4 arány kell, hanem 1/5. Azonban a szolgálati forma miatt mennek oda az emberek, és a szolgálati forma miatt is maradnak nagyon sokáig. Nagyon könnyű feltölteni a státuszokat, pl. nálunk már évtizedek óta megy az -és már a rendszerváltás előtt is ment- hogy akár 150 km távolságból, és akár még messzebbről is bejárnak dolgozni, annyira sok szabadidőt ad a 24/72.

Havi 6-7 alkalommal mész dolgozni, és ha éjszaka nyugi van, akkor pihenten mész haza. Tehát havonta 22 vagy 23 szabadnapod van, ahogy épp adja a hónap.

Te gondolom hivataliban tolod, tehát havi 20+ alkalommal kelsz fel reggel, mész be dolgozni, meg mész haza. Ha nem mehetsz ki a laktanyából, akkor a hétközbeni ügyintézéshez szabadság kell. 24/72-ben minden 4. héten dolgozol két hétközbeni napon, tehát hétfőn és pénteken is, a maradék 3 héten meg csak vagy kedden, vagy szerdán, vagy csütörtökön. Nyilván hétvégén is tolni kell, minden 4. hétvégéd szabad teljesen.

Hozzá kell tenni, hogy mivel 4 váltás van, mivel a te beosztásodon is van még 3 másik ember, még ha véletlen pont a szolgálati napon kell valamit elintézned, akkor is tudsz szőrén szolgálatot cserélni a másik három közül valamelyikkel. Még szabadságot sem kell kivenni.

Tűzoltóknál, mentőknél is nagyon sok helyen ez megy. Tűzoltónak ha üres az éjszakája, akkor lényegében alszik a laktanyában. Mentő, ha csendes a területe, akkor simán tud pihenni.

Alapvetően mindenhol, ahol a munka jellege engedi, ez a legjobb szolgálati rend mind a szervezetnek, mind a dolgozónak. Könnyű feltölteni, könnyű megtartani az állományt, és ez mindenkinek jó.

Aki egyszer kipróbálta, az foggal-körömmel ragaszkodik hozzá. Sztem az említett radarosok sem biztos hogy a "családias hangulat" miatt maradnak ott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Éveken át toltam, meg a 12-24-et is vagy 15 évig. A létszámban még rád is tromfolok, mert nem 1/4 arány kell, hanem 1/5. Azonban a szolgálati forma miatt mennek oda az emberek, és a szolgálati forma miatt is maradnak nagyon sokáig. Nagyon könnyű feltölteni a státuszokat, pl. nálunk már évtizedek óta megy az -és már a rendszerváltás előtt is ment- hogy akár 150 km távolságból, és akár még messzebbről is bejárnak dolgozni, annyira sok szabadidőt ad a 24/72.

Havi 6-7 alkalommal mész dolgozni, és ha éjszaka nyugi van, akkor pihenten mész haza. Tehát havonta 22 vagy 23 szabadnapod van, ahogy épp adja a hónap.

Te gondolom hivataliban tolod, tehát havi 20+ alkalommal kelsz fel reggel, mész be dolgozni, meg mész haza. Ha nem mehetsz ki a laktanyából, akkor a hétközbeni ügyintézéshez szabadság kell. 24/72-ben minden 4. héten dolgozol két hétközbeni napon, tehát hétfőn és pénteken is, a maradék 3 héten meg csak vagy kedden, vagy szerdán, vagy csütörtökön. Nyilván hétvégén is tolni kell, minden 4. hétvégéd szabad teljesen.

Hozzá kell tenni, hogy mivel 4 váltás van, mivel a te beosztásodon is van még 3 másik ember, még ha véletlen pont a szolgálati napon kell valamit elintézned, akkor is tudsz szőrén szolgálatot cserélni a másik három közül valamelyikkel. Még szabadságot sem kell kivenni.

Tűzoltóknál, mentőknél is nagyon sok helyen ez megy. Tűzoltónak ha üres az éjszakája, akkor lényegében alszik a laktanyában. Mentő, ha csendes a területe, akkor simán tud pihenni.

Alapvetően mindenhol, ahol a munka jellege engedi, ez a legjobb szolgálati rend mind a szervezetnek, mind a dolgozónak. Könnyű feltölteni, könnyű megtartani az állományt, és ez mindenkinek jó.

Aki egyszer kipróbálta, az foggal-körömmel ragaszkodik hozzá. Sztem az említett radarosok sem biztos hogy a "családias hangulat" miatt maradnak ott.
Amúgy nagyon sok helyen bedőlt 24/72 a létszámhiány miatt.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
11%-al nő átlagosan a katonák bére

Még az inflációt sem sikerült megközelíteni.. jár a keksz..
Szeptemberben még 14%-volt betervezve.
Csoda hogy kétszámjegyű.. nálunk már 9% is a max lenne. Persze majd márciusban jelentik be de az emelés júliustól él. Magyarán az augusztusi az első emelt bér. Versenyszférában semmi hajlandóság az infláció kompenzálására. Úgy néz ki a bérek letörése az infláció elleni harc része lett…
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
11%-al nő átlagosan a katonák bére

Még az inflációt sem sikerült megközelíteni.. jár a keksz..
Szeptemberben még 14%-volt betervezve.

4,5-5% lesz az infláció idén a Kormány szerint, ne panaszkodj!

A kaviárnak pl töredéke lett a felvásárlási ára. Az lefelé vitte az inflációs mutatót.
Termelő ismerős panaszkodott, hogy a szankciók miatt nem tudják eladni az oroszoknak.

Versenyszférában semmi hajlandóság az infláció kompenzálására. Úgy néz ki a bérek letörése az infláció elleni harc része lett…

Jobb helyeken bőven fölé lőnek.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 325
113
Ha az enyémre vagy kíváncsi az azért több mint egy lövész őrmesteré (alapból törzsórmesteri beosztásban vagyok).
Krisss-re gondoltam, ha meg nem sértelek. De igazából nem akarok tudni sem rendfokozatot, sem a beosztást, sem a fizetést. Jobb így.
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
287
222
43
A honvédelem.hu-n írtak, hogy a tavalyi év fontos feladatai között szerepelt a kaposvári zászlóalj feltöltése. Akkor ez már egy részben feltöltött aktív alakulat?