A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 828
113
Én mondjuk az APC beszerzésben nem sok fantáziát látok. Egy normális APC nagyon sok pénzbe kerül. (1-2 millió Euró)
Én inkább a sokkal nagyobb harc értékű IFV-ket preferálnám, mint amilyen a Koreai K21 vagy svéd CV90. Ezek általában kétszer drágábbak, mint egy APC (3-5 millió euró), ellenben a harcértékük vagy ötször akkora.
Ha egy dandárt föl bírunk szerelni és üzemben bírunk tartani velük, akkor már jók vagyunk :)
Aki szerint meg nem lenne rá pénz az nézze meg, hogy milyen pénzeket osztanak szét év végén a költségvetésből ;-)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
A beszélgetés első felében szó van a tartalékosokról ill. a honvédségi kézifegyver helyzetről is.

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Én mondjuk az APC beszerzésben nem sok fantáziát látok. Egy normális APC nagyon sok pénzbe kerül. (1-2 millió Euró)
Én inkább a sokkal nagyobb harc értékű IFV-ket preferálnám, mint amilyen a Koreai K21 vagy svéd CV90. Ezek általában kétszer drágábbak, mint egy APC (3-5 millió euró), ellenben a harcértékük vagy ötször akkora.
Ha egy dandárt föl bírunk szerelni és üzemben bírunk tartani velük, akkor már jók vagyunk :)
Aki szerint meg nem lenne rá pénz az nézze meg, hogy milyen pénzeket osztanak szét év végén a költségvetésből ;-)

Jaja. CV90, K21, Ulan.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Tehát összeszerelni akarunk. Akkor nem tizen huszon darab lesz rendszeresítve...
Vagyis új gépeink lesznek.
A kérdés már csak az, hogy milyen?
Ezt kérném:
Pandur II KBVP
Lánctalpas holmi ezek szerint meglepő lenne ha lenne. Bár igazából bármi meglepő lenne. :)
Évek òta gyürik a nagyhatalmak (is) az ISIS-t a sok modern technikaval és nem tùl eredményesen. Le kellene vonni ebböl a tanulsàgokat és a magyar védelmi doktrinàt (ha van ilyen...) és a haderöt ennek megfelöen kialakitani. Mert ugye asszimetrikus hadviselésröl szòl a történet manapsàg mindenütt.
Mindjàrt indul a shitstorm, hogy ez miert hülyeseg :)
Mert valòjaban minden nyugati tipusü haderö nagy presztizst jelentö, csilivili, minél dràgabb ketyerékröl àlmodozik, nem pedig meghatàrozott célok teljesitéséhez szükséges hatékonysàgròl.
Mao meg az ISIS nevet a markàba. Jogosan... :)o
Én is úgy gondolom hogy el kéne dönteni mit akarunk. Volt ugye az a könnyű lövészes koncepció valamelyik korábbi tervben úgy 10 éve , semmi sem lett belőle,vagyis könnyebbek lettünk mint a harmincas években mert még bicikli se nehezít minket. El kéne dönteni mire kell ez a maradék sereg, missziózni, olimpiázni, vagy a hon védelmére hogy kihúzzon legalább egy fél évet mire ideér valaki nagyobb kutya az embereivel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Lánctalpas holmi ezek szerint meglepő lenne ha lenne. Bár igazából bármi meglepő lenne. :)

Én is úgy gondolom hogy el kéne dönteni mit akarunk. Volt ugye az a könnyű lövészes koncepció valamelyik korábbi tervben úgy 10 éve , semmi sem lett belőle,vagyis könnyebbek lettünk mint a harmincas években mert még bicikli se nehezít minket. El kéne dönteni mire kell ez a maradék sereg, missziózni, olimpiázni, vagy a hon védelmére hogy kihúzzon legalább egy fél évet mire ideér valaki nagyobb kutya az embereivel.
Szerencsère manapsàg nem problema pàr tizezer bicikli lefoglalása a honvèdség részére csak Budapesten :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Sajnos én is attól tartok, valami magyaros megoldás lesz harcjármű összeszerelésben is. Belevágunk, a Rába alkalmas erre egyedül, ha csak állami cégben gondolkodunk. Mert ugye ez elhangzott. Tehát az üzleti haszon, másodlagos dolog lesz. Ez ok. Viszont lánctalpas harcjárművek esetében, biztos hogy nincs semmi tapasztalat itthon ,sőt gumikerekes gyártásban sem. Az autógyártás az nem egyenlő katonai harcjárművek gyártásával. Teljesen más a kettő. A PSZH gyártásban egykoron dolgozó mérnökök, szerintem már nem élnek, az akkori technológiát amúgy is meghaladta a fejlődés. Csináljuk, de mindent az elején kell kezdeni. A megfelelő szakembereket, legalább fél évre ki kell küldeni a beszerzendő és itt gyártandó járművek eredeti gyártójához. Nyilván egy bevált konstrukciót fogunk összeszerelni. A kiválasztott gyárban ki kell alakítani, akár zöld mezős beruházással is, a gyártáshoz szükséges infrastruktúrát. Épület, szerszámozás, raktárterület, stb. Tudják ezt az illetékese, hát ha kimondták, csináljuk. Mindenből teljesen újat,. Régit átalakítani nem kell, mert már olyan nincs. :) Én a lánctalpas eszközökre szavaznék. Földrajzi és éghajlati viszonyai Közép Európának ezt tennék szükségessé. Reálisabb lehetőség sajnos a gumikerekes, mert olcsóbb. Más oka nem lehet, mert gyártástechnológia szempontjából, mind a láncos, mind a kerekes, új dolog lesz, az ipar számára.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
Sajnos én is attól tartok, valami magyaros megoldás lesz harcjármű összeszerelésben is. Belevágunk, a Rába alkalmas erre egyedül, ha csak állami cégben gondolkodunk. Mert ugye ez elhangzott. Tehát az üzleti haszon, másodlagos dolog lesz. Ez ok. Viszont lánctalpas harcjárművek esetében, biztos hogy nincs semmi tapasztalat itthon ,sőt gumikerekes gyártásban sem. Az autógyártás az nem egyenlő katonai harcjárművek gyártásával. Teljesen más a kettő. A PSZH gyártásban egykoron dolgozó mérnökök, szerintem már nem élnek, az akkori technológiát amúgy is meghaladta a fejlődés. Csináljuk, de mindent az elején kell kezdeni. A megfelelő szakembereket, legalább fél évre ki kell küldeni a beszerzendő és itt gyártandó járművek eredeti gyártójához. Nyilván egy bevált konstrukciót fogunk összeszerelni. A kiválasztott gyárban ki kell alakítani, akár zöld mezős beruházással is, a gyártáshoz szükséges infrastruktúrát. Épület, szerszámozás, raktárterület, stb. Tudják ezt az illetékese, hát ha kimondták, csináljuk. Mindenből teljesen újat,. Régit átalakítani nem kell, mert már olyan nincs. :) Én a lánctalpas eszközökre szavaznék. Földrajzi és éghajlati viszonyai Közép Európának ezt tennék szükségessé. Reálisabb lehetőség sajnos a gumikerekes, mert olcsóbb. Más oka nem lehet, mert gyártástechnológia szempontjából, mind a láncos, mind a kerekes, új dolog lesz, az ipar számára.

Én úgy tudom a PSZH nem volt akkorasikersztori.

Másrészt ha megvan a partner/licenszadó, akkor a gyár sem gond:

 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
http://index.hu/belfold/2016/12/23/polgarmestergyilkos_otlet_a_197_uj_loter/

Nah a hely már meglesz, ahol gyakorolhat a nép. Már csak fegyver nincs hozzá az országban. :p
Ha igaz a cikkben a 3-400k forintos sportfegyverhez jutási egy éves procedúra, akkor húzhatják a f***ra a lőtereiket. 1000 eurót elkölteni csak azért nem sokan fognak, hogy utána 1-2-3000-et még fegyverre és kiegészítő felszerelésekre költsenek. Mindenképp le kell egyszerűsítsék és olcsóbbá kell tegyék a sportfegyverhez jutás folyamatát, meg a szubjektív részt ki kell szedjék a rendőrségi elbírálásból.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://index.hu/belfold/2016/12/23/polgarmestergyilkos_otlet_a_197_uj_loter/

Nah a hely már meglesz, ahol gyakorolhat a nép. Már csak fegyver nincs hozzá az országban. :p

Az a nagy baj, hogy folyton szabadkozni kell még a HM-nek is, ha bármilyen témában fegyverek kerülnek szóba, mert beindul a hiszti. Egyáltalán nem értem, miért foglalkoznak a sok prolival. Merhogy náciveszély.... és akkor mi van? Ellenőrzött körülmények között, fegyelmezett és elhivatott emberek gyakorolnak.
Ez a nagy pacifizmus fogja egyszer elvágni a torkunkat...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Daniaba pl szinte senki se tart otthon fegyvert... lenne rá lehetőségük de nem kervenyezik. Ott minden komuna sporttelepen van loter. És a klubbhazban van tárolja a fegyver mindenkinek a maga szekrényben... de emellett a kötetnek is vannak saját fegyverei én ott lottem m16 al és g36 ossal is... meg sok egyéb mással (mind nek más volt a bérleti díja és a depozitja meg a lőszer ára..) sokan jártak rendszeresen de nem vettek fegyvert mert bérlettel jobban kiszorakozta magát... szerintem hasonló lesz itt is. (A hazai loterek mindegyiken lehet fegyvert bérelni)
 
  • Tetszik
Reactions: endre