A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 099
113
A stadionokra kabe 80 mrd ment el, es sok stadiont kihasznalnak a varoslakok. Szerintem nem a ciganyok es a migransok fognak focizgatni benne... :oops: Es nem fogjak beszantani a gyepet sem, csak hogy "termeljenek" valamit. Ha te azt hiszed, hogy ennyi penzbol rendbe lehet hozni az egeszsegugyet, akkor nagyot tevedsz.
A rezidens ismerosod informacioit nem pontosan idezted. 6+5 evvel mar szakorvos az ember. Ha rezidens es egyedul dolgozik szoros felugyelet nelkul, akkor mar tul van a masodik rezidensi even. Regebben az ilyet alorvosnak neveztek es egyeduli munkavegzest vartak el tole. (Par eve kikopott ez a megnevezes a hasznalatbol.) A kovetkezo 4 evtizedben ez lesz a sorsa...
Irtam korabban, hogy az eu melo milyen elmondhatatlanul kemeny, de itt nem hitt nekem senki. Az ejszakai ugyelet is maga a pokol. O, igen, a ket eves burnout kabe realis. Sok evtizedig utotte az eu-t mindenki aki csak erte. Es most nem csak az eszetlen politikusokra gondolok. Civilekre, htka forumozokra, mindenkire. Tessek, itt az eredmenye. Ezt most nem lehet helyrehozni ennyi penzbol. Sokkal nagyobb a baj annal.
Az oktatast most passzolom.
Ha mindezek mellett meg a honvedseget is rendbeszedned ezekbol a penzekbol, akkor mar a kamu kampanyigeretek szintjere sullyedtunk.

Itt sokadszorra minden rendbe lett teve a stadionok arabol, de ez nevetseges.
Eloszor probalkoztak a lakoingatlanokkal, de tok folodsleges volt, mert ma az orszagban rengeteg uresen allo haz van. Az utepiteseknek gyakorlatilag jo idore lottek a jol kitalalt ppp konstrukciokkal. Ha hidat epit az oligarcha akkor az korrupcio, de a volgyhid az rohadtul kellett. Megjegyzem a stadionok mellett boven epultek mas dolgok is. A mav cargot, a negyes metrot, a budapest airport es a tobbi elherdalt vagyon sem segitette a talpraallast.

6+5 évvel majd akkor lesz szakorvos az ember, ha eljut odáig. De ehhez illik nem belebukni egy műhibaperbe, vagy egy el nem vállalt ügyelet következményeibe.
A völgyhíd se kellett, egy szóval nem mondta senki, hogy az kellett.
Az, hogy egy rezidensre magára marad egy ügyeletnél az nem erény, hanem az általam leírt áldatlan állapot. Az egyedüli munkavégzést a rendszer azért várja el, mert már súlyos orvoshiány van. Az pedig külön kincstári cinizmus, hogy "A kovetkezo 4 evtizedben ez lesz a sorsa..." Ne ez legyen a sorsa. Ezért (is) kell az egészségügyet rendbehozni.
Igazad van amúgy, amit most nem lehet rendbehozni ennyi pénzből (mennyiből is?), azt meg se próbáljuk. Építsünk inkább még több stadiont. Szórjuk a pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and panoz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
6+5 évvel majd akkor lesz szakorvos az ember, ha eljut odáig. De ehhez illik nem belebukni egy műhibaperbe, vagy egy el nem vállalt ügyelet következményeibe.
A völgyhíd se kellett, egy szóval nem mondta senki, hogy az kellett.
Az, hogy egy rezidensre magára marad egy ügyeletnél az nem erény, hanem az általam leírt áldatlan állapot. Az egyedüli munkavégzést a rendszer azért várja el, mert már súlyos orvoshiány van. Az pedig külön kincstári cinizmus, hogy "A kovetkezo 4 evtizedben ez lesz a sorsa..." Ne ez legyen a sorsa. Ezért (is) kell az egészségügyet rendbehozni.
Jonak mondod. Ott voltam 10 evig. Nem bukik senki sem bele semmilyen perbe vagy ugyeletbe. Ilyen miatt nem kell felni es folosleges paraztatni masokat.
Az ugyeleti munkabol is van tobb fajta. Ha a felveteli osztalyon dolgozik, akkor ott van tobb orvos es egyeb szakember is mellette. Ha az osztalyokon, akkor sem o vegzi a kezelest. Ugyeletet ad surgossegi ellatasra (rokon szakiranyu osztalyokon), ami tobbnyire alap protokoll es mindenutt ugyanaz. Kerhet segitseget mas szakorvosoktol, intenzivestol, sebesztol stb. Felhivhatja a foorvosat vagy a kezeloorvost. Illetve egyes osztalyokon mindig van telefonos keszenletes orvos. 6+2 evvel ezt meg kell tudni oldani. Nehez, de belejon az ember.
A "4 evtized" pedig nem cinizmus volt. Az orvosi munka ilyen. (Kulfoldon is.)
Igazad van amúgy, amit most nem lehet rendbehozni ennyi pénzből (mennyiből is?), azt meg se próbáljuk. Építsünk inkább még több stadiont. Szórjuk a pénzt.
Nem ezt mondtam. Csak arra utaltam, hogy mar nevetsegesen atesett a stadionozas a lo tuloldalara. Annyi mindent szamon lehetne a mostani vezetesen is, de csak a mantrazas megy.
Akik? A tudjuk kik? Harcban kell tartani a népet, ezt már Mao Ce-tung is megmondta...
Igen, ok azok, a "tudjukkik".o_O

Ne mar!. Van boven kulso es belso ellensege is ennek a nemzetnek, csak te a stadionoktol nem latod. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egészen biztosan hibás.
Nem neztem utana csak ragugliztam.
https://atlatszo.hu/2016/04/22/stad...t-kozpenz-ment-el-az-elkeszult-het-stadionra/
https://atlatszo.hu/2016/05/03/stad...ajni-a-koznek-orban-stadionos-bogracsgulyasa/
https://atlatszo.hu/2016/05/03/stad...ajni-a-koznek-orban-stadionos-bogracsgulyasa/
A Puskas stadion kihasznaltsaga az ellenzeki media szerint zero lesz es vegtelen osszegbe kerul. En ezt nem hiszem. A vizes vb-rol is hasonlokat mondtak, de nekem ott sem az ellenzek fele billen a merleg.
 
  • Tetszik
Reactions: marton and Zed895

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem neztem utana csak ragugliztam.
https://atlatszo.hu/2016/04/22/stad...t-kozpenz-ment-el-az-elkeszult-het-stadionra/
https://atlatszo.hu/2016/05/03/stad...ajni-a-koznek-orban-stadionos-bogracsgulyasa/
A Puskas stadion kihasznaltsaga az ellenzeki media szerint zero lesz es vegtelen osszegbe kerul. En ezt nem hiszem. A vizes vb-rol is hasonlokat mondtak, de nekem ott sem az ellenzek fele billen a merleg.

Nem érdekel mit vinnyognak a ballibek, akkor sem jön ki a 220milliárddal a matek. Az Átlátszó rossz adatokat hoz, a Puskásra (kormányinfón bemondott adat) 190milliárd megy el a 100 helyett. Szerintem hagyjuk, én a magam megfigyeléseinek hiszek inkább, ez 2016-ig egészen biztosan 420 milliárd forintot jelent amit a fociba öltek.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 099
113
Jonak mondod. Ott voltam 10 evig. Nem bukik senki sem bele semmilyen perbe vagy ugyeletbe. Ilyen miatt nem kell felni es folosleges paraztatni masokat.
Az ugyeleti munkabol is van tobb fajta. Ha a felveteli osztalyon dolgozik, akkor ott van tobb orvos es egyeb szakember is mellette. Ha az osztalyokon, akkor sem o vegzi a kezelest. Ugyeletet ad surgossegi ellatasra (rokon szakiranyu osztalyokon), ami tobbnyire alap protokoll es mindenutt ugyanaz. Kerhet segitseget mas szakorvosoktol, intenzivestol, sebesztol stb. Felhivhatja a foorvosat vagy a kezeloorvost. Illetve egyes osztalyokon mindig van telefonos keszenletes orvos. 6+2 evvel ezt meg kell tudni oldani. Nehez, de belejon az ember.
A "4 evtized" pedig nem cinizmus volt. Az orvosi munka ilyen. (Kulfoldon is.)

Nem ezt mondtam. Csak arra utaltam, hogy mar nevetsegesen atesett a stadionozas a lo tuloldalara. Annyi mindent szamon lehetne a mostani vezetesen is, de csak a mantrazas megy.

Igen, ok azok, a "tudjukkik".o_O

Ne mar!. Van boven kulso es belso ellensege is ennek a nemzetnek, csak te a stadionoktol nem latod. :)

Elfogadom, hogy a véleményed tapasztalati, ezáltal tényeket írsz. De azt nem fogadom el, hogy ez így van jól, vagy hogy ez ennek a pályának a "szépsége".
Amikor apám a MÁV kórházból haza lett engedve egy vese eltávolítás után még Karácsony előtt, örültünk, De azt nem tudtuk, hogy lényegében azért szórták ki, mert már tudták, hogy a két ünnep között nem lesz bent orvos. Mikor a varratkiszedés felöl érdeklődtem, a sokadik próbálkozásra egy takarító vette fel a megadott telefont, mert lényegében ő "ügyelt".
Lehet, hogy ez egy demagóg, szenzációhajhász, laikus meglátás, de ettől még ez nem az orvosi pálya, vagy az egészségügy szépsége, sajátossága, hanem a jelen helyzet tragédiája, amin sűrgősen változtatni kell. És hidd el, a stadionozás nem ócska ellenzéki mantra, hanem az elképedés hangja, hogy egy ilyen helyzetben ez előbbre való. Mégegyszer hangsúlyozom, az elmúlt hét évben egy darab stadionnak se lett volna szabad megépülnie, annyira húszad rangú dolog a valódi problémákhoz képest.

Korábban már írtam, hajlok rá, hogy az úgynevezett külső és belső ellendégei a nemzetünknek lényegében a saját politikai elitünk.
És ezt vallottam 2002-2010 között is.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 501
113
Ezt gondolom azert vesszuk az amcsiktol, hogy lenyeljek, hogy az oroszokkal ujittatjuk fel a mihukat.

Szerinted Amerikát mennyire érdekli, hogy veszünk plusz 5 használt 902-est, ráadásul nem is tőlük? Ha a gyártótól vennénk zsír új, drága katonai cuccot, ami hasznot hoz nekik, talán azért kapnánk piros pontot, kb fél pontot :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mar ugyis szetoffoltam ezt a topikot. (Leci @Mackensen majd dobd at ezeket a kantinba. Koszonom!)
Elfogadom, hogy a véleményed tapasztalati, ezáltal tényeket írsz. De azt nem fogadom el, hogy ez így van jól, vagy hogy ez ennek a pályának a "szépsége".
Amikor apám a MÁV kórházból haza lett engedve egy vese eltávolítás után még Karácsony előtt, örültünk, De azt nem tudtuk, hogy lényegében azért szórták ki, mert már tudták, hogy a két ünnep között nem lesz bent orvos. Mikor a varratkiszedés felöl érdeklődtem, a sokadik próbálkozásra egy takarító vette fel a megadott telefont, mert lényegében ő "ügyelt".
Lehet, hogy ez egy demagóg, szenzációhajhász, laikus meglátás, de ettől még ez nem az orvosi pálya, vagy az egészségügy szépsége, sajátossága, hanem a jelen helyzet tragédiája, amin sűrgősen változtatni kell.
Olyan sokat ezen a reszen nem lehet valtoztatni. Kabe 8 ev kepzes utan mar az alapoknak mennie kell. Utana mar csak ugy 3 ev es szakorvoskent meg kell tudni oldani szinte minden szakorvosi feladatot. Ez kemeny, idegorlo feladat, de ilyenkor az ember mar majdnem 30 eves. Ezek utan kell majd annak a resznek jonnie amikor egy kisebb teruletre specializalodik es mar 40 korul lesz mikor a sajat teruletebol kap tobb esetet. 50 korul sorra kapja majd a diakokat 60 folott pedig megtobb tanitast vallal es ezert tobbet dolgozik nappal es kevesebbet ugyel, stb. Ebbe nem fer bele meg egy 5 eves extra rezidensi kepzesi ido szigoru szakorvosi felugyelettel. Mindenkinek fel kell mernie mi az a terulet amivel elbir es oda kell mennie dolgozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Zed895

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 501
113
Ez a vita annyira felesleges, amit most nyomtok. Kibékíthetetlenül ketté van osztva az ország, mindenki nyomja a saját kedvence általi dumát, nézetet, megspékelve egy jó kis csőlátással, és nem enged, nem lát be senki semmit :D

Ellenségkép: rohadtul unalmas, hányinger már, hogy 2010től megy a hergelés egyfolytában, elmúlt8év, háttérhatalom, migrik, soros, brüsszel stb. Még ha igaz is belőle valamennyi, miért kell fél óránként a képünkbe nyomni?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 501
113
Mielőtt lassan néhányan akasztanák a politikusokat, azért nézzenek mélyebben a dolgok sűrűjébe. A katonai felső vezetés felelősségét ne hagyják már ki, sőt. Szerintem ott a nagyobb felelősség. Régi vesszőparipám, de tartom, hogy alapban a bajok ott kezdődnek. A politikust nem védve, de mégis csak hozzá nemértő. Mellette ott a VKF. meg a többi pizsamás, aki elvileg hozzáértő. Milyen leépítés ellen emelték fel a szavukat eddig, milyen fegyverbeszerzésért, fejlesztésért kilincseltek politikusoknál ? Megvolt a szándék hogy megfelelően üzemeltesse a haderő a kezében lévő haditechnikai eszközöket, vagy mindent hagytak maguktól leamortizálódni, miközben nem felelős senki, semmiért ? Kik hozták a szakmai döntést, hogy kivonják a BMP, Gvozdika, Akacia, Strela-10, STB, fegyvereket ? Biztos politikus volt ? Ki hagyta lebarmolni és lényegében megsemmisülni a komplett MIG-29 ezredet ? A pénzt a politika adja. Megfogalmaztak felé olyan katonai célkitűzéseket, amiért a politika nem csökkentette volna a HM büdzsét éveken át ? Volt konkrét megfogalmazott cél, vagy logikus tervezés ? Felhívták a politika figyelmét arra, a leépítések következményei mik lesznek ? Na ugye....

Biglike! Nekem még az a kedvenc, hogy xy szarrá tör egy 6-7 milliárdos haditechnikát, de felelősségrevonás nulla, azóta is ott vigyorog egy elég magas beosztásban ugyanúgy, mint előtte...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ellenségkép: rohadtul unalmas, hányinger már, hogy 2010től megy a hergelés egyfolytában, elmúlt8év, háttérhatalom, migrik, soros, brüsszel stb. Még ha igaz is belőle valamennyi, miért kell fél óránként a képünkbe nyomni?
Készülj fel, mert most jön a java. Habár igaz lesz, de már senki nem fog hinni a kormánynak. Lehet ráb@szunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895 and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ellenségkép: rohadtul unalmas, hányinger már, hogy 2010től megy a hergelés egyfolytában, elmúlt8év, háttérhatalom, migrik, soros, brüsszel stb. Még ha igaz is belőle valamennyi, miért kell fél óránként a képünkbe nyomni?
Egy diktaturaban soha nem megosztott a nep. :)
Inkabb ez mint a migransok, a gender baromsag, a PC, stb... Vagy ez, vagy az. Sima eldontendo kerdesek. Kemenyen ment eddig a liberalt velemenyterror, de ugy nez ki valtoznak a dolgok.
Nekem még az a kedvenc, hogy xy szarrá tör egy 6-7 milliárdos haditechnikát, de felelősségrevonás nulla, azóta is ott vigyorog egy elég magas beosztásban ugyanúgy, mint előtte...
En ebbol arra kovetkeztettem, hogy megsem o volt a hunyo. (Korabban siman bevadoltam, de ugy nez ki tevedtem.)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 099
113
Egy diktaturaban soha nem megosztott a nep. :)
Inkabb ez mint a migransok, a gender baromsag, a PC, stb... Vagy ez, vagy az. Sima eldontendo kerdesek. Kemenyen ment eddig a liberalt velemenyterror, de ugy nez ki valtoznak a dolgok.

En ebbol arra kovetkeztettem, hogy megsem o volt a hunyo. (Korabban siman bevadoltam, de ugy nez ki tevedtem.)

És ha már így visszakanyarodtunk az általam(is) szétoffolt topictémához, te mi alapján szűrted le, hogy mégse ő volt a hunyó?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 669
113
Mielőtt lassan néhányan akasztanák a politikusokat, azért nézzenek mélyebben a dolgok sűrűjébe. A katonai felső vezetés felelősségét ne hagyják már ki, sőt. Szerintem ott a nagyobb felelősség. Régi vesszőparipám, de tartom, hogy alapban a bajok ott kezdődnek. A politikust nem védve, de mégis csak hozzá nemértő. Mellette ott a VKF. meg a többi pizsamás, aki elvileg hozzáértő. Milyen leépítés ellen emelték fel a szavukat eddig, milyen fegyverbeszerzésért, fejlesztésért kilincseltek politikusoknál ? Megvolt a szándék hogy megfelelően üzemeltesse a haderő a kezében lévő haditechnikai eszközöket, vagy mindent hagytak maguktól leamortizálódni, miközben nem felelős senki, semmiért ? Kik hozták a szakmai döntést, hogy kivonják a BMP, Gvozdika, Akacia, Strela-10, STB, fegyvereket ? Biztos politikus volt ? Ki hagyta lebarmolni és lényegében megsemmisülni a komplett MIG-29 ezredet ? A pénzt a politika adja. Megfogalmaztak felé olyan katonai célkitűzéseket, amiért a politika nem csökkentette volna a HM büdzsét éveken át ? Volt konkrét megfogalmazott cél, vagy logikus tervezés ? Felhívták a politika figyelmét arra, a leépítések következményei mik lesznek ? Na ugye....

A kinevezés és számonkérés joga a politikai vezetésé. Tehát, olyan a vezérkar, amilyet alkotnak. Nyilván felelősei a történteknek de kisebb mértékben mint a szaktárcáé. Ha a politikai vezetés célja lett volna egy erős és jól szervezett hadsereg felépítése, fenntartása, olyan tábornokok kerülnek és maradnak pozícióba, akik teljesítik a szakmai célkitűzéseket. De a legtöbb helyen nem a szakmai rátermettség, hanem a politikai megbízhatóság és a kapcsolatok döntenek.
Konkrét, megfogalmazott célok mindig voltak de a szőnyeg alá lettek söpörve, aki pedig a következményekre hívta fel a figyelmet, félreállították, vagy magától távozott mert elege lett.
Ha végre megcsapolnák a vízfejet, az nagyon sok munkahelyet érintene még a vezérkarban is. Ennek a felvállalása elsősorban a Honvédelmi miniszteré.

A mondás igaz: a fejétől bűzlik a hal.