A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Hogy ne csak szétoffoljuk a topikot, de irigykedjünk is egy kicsit. Nézzük mivel indul a BAE Systems a cseh bmp-k leváltására kiírt tenderen.
1434596893360.jpg


http://defence-blog.com/army/bae-systems-unveils-cv90-cz-family-of-vehicles-at-idet-2017.html
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem akarom a tartalékos vitát újjáéleszteni, csak, hogy lássuk, hogy máshol milyen jellegű vita zajlik és ezt akár a magyar tartalékos/nem-tartalékos kérdéssel összevetni:
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 334
113
Nyugodtság van.
Most olvassák/tanulmányozzák az általam belinkelt Stanislaw Lem novellát.
Ebből rájönnek, hogy teljesen felesleges nagy méretű és iszonyat drága, de legalább könnyen ártalmatlanítható "klasszikus" haditechnikai eszközöket vásárolni.

- Jelentem, megvárjuk/kihúzzuk a madár, bogár méretű mesterséges intelligencia/ösztön (lásd a novellát) drónok eljövetelét.
Azok már meglesznek olcsón.
- Az azokat vezérlő mesterséges intelligenciával/ösztönnel hogy fogunk elbírni?
- Hogyan is...hogyan is...megvan!
Minden robotra/drónra jut majd egy ellenőrző/szemlélő tábornok!
S akkor nem kell magyarázkodnunk a katonák felszerelése miatt sem!
- Következő napirendi kérdés?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A cikkben szereplő képről jut eszembe, hogy a héten először már nem csak a kocsijukat, hanem magukat, a KR-eseket is láttam, úgyhogy tisztes távolságból, de első alkalommal láttam a 2015M egyenruházatot. Elég sok kép került már ki erről a netre, úgyhogy igazából az embernek kialakulhatott már egy véleménye az új terepmintáról, és ez nem változott meg nálam.
- Fényévekkel jobb, mint a boci.
- Nyilván ezek újak még, de a MC klónoknál, meg az MTP-nél is jobb (legalábbis míg nem fakulnak ki)
- Keveslem róluk a zöldet, a (tervezett illetve gyártás alatt lévő) kutyabarna kiegészítőkkel meg tovább rontanak az arányon. Mindenképpen valamilyen zöldet rendszeresítettem volna hozzájuk. Értem én, hogy majmolni kell az amerikaiakat meg van olyan is, hogy divat, de a honvédek nem terroristák, meg világcsendőrök, hogy ezer km-re harcoljanak otthonról, és ehhez rendszeresítsenek általános gyakorlót. A barna a 2015M színeivel nem a legjobb választás ide, meg eleve, ki akar a sárban, meg a pusztában, kupár hegyvidékeken rejtőzködni, ahol amúgy sem lehet. A zöldben van értelme csak.
(A kép illusztráció. Jobb oldalt van egyébként a 2015M barna cuccokkal, bal oldalt meg valami MC)
kep.php
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 080
15 624
113
A cikkben szereplő képről jut eszembe, hogy a héten először már nem csak a kocsijukat, hanem magukat, a KR-eseket is láttam, úgyhogy tisztes távolságból, de első alkalommal láttam a 2015M egyenruházatot. Elég sok kép került már ki erről a netre, úgyhogy igazából az embernek kialakulhatott már egy véleménye az új terepmintáról, és ez nem változott meg nálam.
- Fényévekkel jobb, mint a boci.
- Nyilván ezek újak még, de a MC klónoknál, meg az MTP-nél is jobb (legalábbis míg nem fakulnak ki)
- Keveslem róluk a zöldet, a (tervezett illetve gyártás alatt lévő) kutyabarna kiegészítőkkel meg tovább rontanak az arányon. Mindenképpen valamilyen zöldet rendszeresítettem volna hozzájuk. Értem én, hogy majmolni kell az amerikaiakat meg van olyan is, hogy divat, de a honvédek nem terroristák, meg világcsendőrök, hogy ezer km-re harcoljanak otthonról, és ehhez rendszeresítsenek általános gyakorlót. A barna a 2015M színeivel nem a legjobb választás ide, meg eleve, ki akar a sárban, meg a pusztában, kupár hegyvidékeken rejtőzködni, ahol amúgy sem lehet. A zöldben van értelme csak.
(A kép illusztráció. Jobb oldalt van egyébként a 2015M barna cuccokkal, bal oldalt meg valami MC)
kep.php

Érdekes, hogy ezt írod, mert szerintem meg pont hogy a zöldet kéne már végre kihagyni a terepruhákból. A zöld a lehető legfigyelemfelhívóbb szín. Sötétbarna és a földszínek(sötétszürke) kellenek lehetőleg pár éles töréssel a mintában.

Mintázatban szerintem az a magyar terepruha volt a legjobb, amit a rendszerváltás környékén használtak (pl. a kisvárosban).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 080
15 624
113
Abban volt zöld elég sok.

Várj, keresek egy képet, hogy egyről beszélünk-e

Erre a mintára gondolok:
http://combatgear.blog.hu/2011/05/09/87m_malhamelleny

Végülis az a szín valamilyen szinten tényleg zöld, de azért elég matt szürkés/barnás zöld ahhoz, hogy jól beolvadjon a környezetbe/ne hívja fel magára a figyelmet..

Asszem egy volt egri felderítő írta valahol kommentben, hogy bár a ruhát nem szerették, de maguk is meglepődtek rajta, hogy milyen jól rejtenek a színek.

A keresés közben találtam ezt:

http://katonasuli.honvedseg.hu/files/9/504/jasdi_1.jpg

Szvsz ez egy jó alapszín lenne. A jenkik II. vh-s európai ruhája is ilyesmi volt. Meg asszem a szovjeteké is.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 948
113
Nekem még megvan az ezzel az álcamintával készített kantáros, kivehető béléses téli nadrág. Sajnos a felső része harminc év alatt szét foszlott a használat miatt. Én úgy vettem észre, hogy a kopás miatt inkább a világosbarna színek kezdtek dominálni .
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 080
15 624
113
A Regiment legfrissebb számának a hátulján a Saab egészoldalas hirdetésben kínálja a Carl-Gustaf M4 páncéltörőt.
Nem mintha vennénk, de azért kedves tőlük!

Az a baj hogy az is csak RPG kategória.Jobb lenen, ha a Bill2-tajánlgatnák, vagy legalább az MBTLAW-ot.