A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

D

danielblack

Guest
*Hadra fogható (jó lenne szerkesztési lehetőség amely még pár percig elérhető a hozzászólás után)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A multkor olvastam egy cikket ahol írta, hogy mennyi pénz megy el a bérekre jelenleg. Azt elosztottam 30000-el (bár ennyien biztosan nem kapnak fizut a seregben) és kijött egy havi bruttó 450000-es fizetés. A honvédség oldalán ekkora fizetése az altábornagynak van 20 éves szolgálati idővel. Akkor kinek a fizetésére megy el átlagosan ennyi pénz?
Úgy gondolom, hogy ugyanígy minden más is pazarlóan működik. Egyszerűen elfolynak a pénzek bármi látszat nélkül.
A hadseregben szerintem a 14 gripen az ami a legkomolyabb erőt jelenti. Ez viszont csupán évi 25 milliárdba kerül. Ha vennének még 36 darabot, már lenne 50 gép és még mindig csak 100 milliárd forintba kerülne, viszont az ország ereje a többszörösére nőne.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Itt valami svindli lesz, ha beixelem a szolgálati járadékot (ami nem vagyok) akkor csak 60 nap után jár ez az összeg. Szóval ez szerintem akkor lenne ha valamiért olyan helyzet lenne hogy menni kéne havat lapátolni vagy vizet.
Alapból szerintem ez jár mindenkinek:
- Szerződés kötés díja (5 évre): 63 825 forint
- Rendelkezésre állási díj (1 évre): 42 300 forint

Tehát 1x 63825ft/5 év, és 42300ft/év. Az pedig kb 39000ft/év nettóban cakk pakk. Havi 3000 nettó. Ennyiért dolgozok kb 1-1,5 órát túlórában, még hobbinak is kevés.

A tartalékos katona pontosan mit kell csináljon? Toborzás után kiképezik, és utána havonta be kell menjen pár napot gyakorlatra? Ha jönnek a migránsok, akkor meg akár hónapokat is be kell vonulni?
Közben a munkahelyén senki nem fogja húzni a száját?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
A tartalékos katona pontosan mit kell csináljon? Toborzás után kiképezik, és utána havonta be kell menjen pár napot gyakorlatra? Ha jönnek a migránsok, akkor meg akár hónapokat is be kell vonulni?
Közben a munkahelyén senki nem fogja húzni a száját?
Ez egy olyan kérdés amire a válasz jelenleg csak a honvédelmi miniszter szivárványos, csillámpónis álmaiban van jelen.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A tartalékos katona pontosan mit kell csináljon? Toborzás után kiképezik, és utána havonta be kell menjen pár napot gyakorlatra? Ha jönnek a migránsok, akkor meg akár hónapokat is be kell vonulni?
Közben a munkahelyén senki nem fogja húzni a száját?

Senki nem fogja húzogatni a száját, egyszerűen kirúgják és vesznek fel helyette mást, vagy a maradékot megtúlóráztatják (és vagy kifizetik vagy sem, mert munkaidőkeret is van a világon, és azzal trükköznek is rendesen).
 
D

danielblack

Guest
Egyébként több kérdést is felvet a tartalékosi rendszer. Járásonként lesz fegyverraktár és lőtér is? Félő, hogy sok indiánt akarnak majd becsalogatni a rendszerbe, amely aztán komoly kockázatot is jelenthet a későbbiekben, pláne ha lesz a közelükben fegyverraktár is. (Kelet Ukrajna...)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Senki nem fogja húzogatni a száját, egyszerűen kirúgják és vesznek fel helyette mást, vagy a maradékot megtúlóráztatják (és vagy kifizetik vagy sem, mert munkaidőkeret is van a világon, és azzal trükköznek is rendesen).
Lehet kicsit merges lesz a fonok eleinte, de ne tegyunk mar ugy mintha minden munkahely elott sorba allnanak a honved mentalitasu dolgozok. Nem azt mondom, hogy minden tartalekost nemzeti szalaggal atkotott kenyerrel fognak visszavarni a munkahelyen. De kabe azon szinten, ahol mar egy dolgozo kismamat sem szivatnak, ott a tartalekosi rendszert is ossze tudjak egyeztetni a meloval.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
itt 87000 van írva.
Szerintem ez az amit alapbol kap (netto):
- Szerződés kötés díja (5 évre): 63 825 forint
- Rendelkezésre állási díj (1 évre): 42 300 forint

Amit te irtal azt csak akkor kapja, ha be is hivjak es csak arra az idore. Ha magasabb rangban van akkor tobbet.
A lenyege ennek ugye az, hogy alapbol van allasod, tehat a fizut onnan kapod, csak a kikepzesen felul csak akkor katonaskodsz, amikor valami miatt behivnak, ilyenkor a munkaadod el kell engedjen.
Ha nincs allasod akkor meg jelentkezhetsz (ha megfelelsz) ennel sokkal komolyabb fizetesert "foallasu" (szerzodeses vagy hivatasos) katonanak.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
A tartalékos katona pontosan mit kell csináljon? Toborzás után kiképezik, és utána havonta be kell menjen pár napot gyakorlatra? Ha jönnek a migránsok, akkor meg akár hónapokat is be kell vonulni?
Közben a munkahelyén senki nem fogja húzni a száját?
a szintentarto kepzes sokkal ritkabb es igen, a munkahelyed kozben elenged, mert muszaj neki. Nyilvan ez nem olyanoknak van kitalalva ahol ez nem valosithato meg, mert ugy erzed, hogy akkor hatranyba kerulsz a munkahelyeden. De mondjuk az en munkahelyemen nem csinalnanak belole gondot, ha felevente par napra lelepnek, hiszen kellek nekik. Ha jol dolgozol, akkor ebbol hatranyod nem lesz. De ha amugy is logos a melos akkor kibasszak akkor is ha nem megy el felevente kicsit kommandozni par napra. Van kollegam pl. a ki minden hulyeseggel lelep (pl. szavazatszamlalni olyan partnak aminek nem is tagja :rolleyes: ) a munkahely meg el kell engedje, de mivel egyebkent jol vegzi a munkajat, semmi baja nem volt belole.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 170
67 388
113
A tartalékos katona pontosan mit kell csináljon? Toborzás után kiképezik, és utána havonta be kell menjen pár napot gyakorlatra? Ha jönnek a migránsok, akkor meg akár hónapokat is be kell vonulni?
Közben a munkahelyén senki nem fogja húzni a száját?
Háát kb szerintem is, bár gibbont kergetni tuti nem visznek le senkit, max kerítést építeni. Kb arra hívnának be hogy kiadják a laktanyán belüli szolikat a tartalékosokkal míg a fő ütőerő délen járőrözik. Kb úgy működne békeidőben mint anno a munkásőrség, havi 2-3 alkalom oktatások, fejtágítások,(kb dögunalom pláne ha valami álmokban élő íróasztal parancsnokot fog ki az ember) félévente lövészet, 8 lőszer rövid sorozattal alsó széle közepe, kis testmozgás miközben jól leszólnak milyen tápos vagy bezzeg a hivatásosok, stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 170
67 388
113
Lehet kicsit merges lesz a fonok eleinte, de ne tegyunk mar ugy mintha minden munkahely elott sorba allnanak a honved mentalitasu dolgozok. Nem azt mondom, hogy minden tartalekost nemzeti szalaggal atkotott kenyerrel fognak visszavarni a munkahelyen. De kabe azon szinten, ahol mar egy dolgozo kismamat sem szivatnak, ott a tartalekosi rendszert is ossze tudjak egyeztetni a meloval.
Nem tudom, nálunk pár éve mikor talán az utolsó hóhelyzet volt 4 éve , akkor utána kiküldtek egy E-mailt hogy jelentkezzen aki tartalékos mert volt akiknek állítólag menni kellett volna esetleg (bár nem tudom hogyan mert a településekről se ki se be a hótorlaszok miatt napokig). Szóval volt valami kavarc vele, nos a fő HR -es is elszúrta az E-mailt mert úgy küldte ki hogy tartalékos sorkatona, hát erre napokig bombázták az irodáját az 50-60 év közöttiek lelkesen hogy ők bizony tartalékosok mert 83-ban Lentiben meg stb... Szóval teljes káoszt csinált a csaj, és azóta se jött semmi info fentről hogy ilyenkor mi van. Muszáj nekik elengedni, de szerintem olyan beosztásba tesznek le ahol nem számít hogy itt vagy-e vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezzel a tartalékossággal mindenki úgy csinál, mint ha a cső végén a lyukat kellene feltalálni. Pedig csak a hasonló szocializáción átmenő balti és Lengyel példákat kellene megnézni, hogy ott miként is működnek.

Emellett sok mindent lehet úgy oktatni, hogy nem megy a munkahely rovására, hisz ha valaki most sportol, azt sem munkaidőben teszi, lehet pl.: eü. ismereteket oktatni 2-3 órás alkalmakkal esténként vagy szombatonként. Lőni és terepgyakorlatra menni meg nyilván nem fognak heti szinten; de ugye szó volt a helyi lőterekről (amiből még semmit sem látni) és a terep gyakorlatok is helyben megoldhatók (hisz ez az egyik lényege a területvédelemnek) tehát szerintem ha meg van szervezve a dolog akkor kimondottan a munkából nem sokat esik ki az ember, pár szombatot meg más "hobbikra" is rászán.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Remélem kitalálnak valami normális dolgot és akkor én is jeletkezek tartalékosnak. Vegyész végzetség és 6 évet intenzíven karatéztam és kempoztam.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 625
5 479
113
Háát kb szerintem is, bár gibbont kergetni tuti nem visznek le senkit, max kerítést építeni. Kb arra hívnának be hogy kiadják a laktanyán belüli szolikat a tartalékosokkal míg a fő ütőerő délen járőrözik. Kb úgy működne békeidőben mint anno a munkásőrség, havi 2-3 alkalom oktatások, fejtágítások,(kb dögunalom pláne ha valami álmokban élő íróasztal parancsnokot fog ki az ember) félévente lövészet, 8 lőszer rövid sorozattal alsó széle közepe, kis testmozgás miközben jól leszólnak milyen tápos vagy bezzeg a hivatásosok, stb.

De! Vannak Gibbonkergetők bár nem rég óta. Ahogy egy masik topicban jeleztem még ország gyűlési képviselő is előfordul a soraikban..
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Szerintem csak a propaganda oldal nem igazán akar működni és hülyeségeket ír.
Pedig pontosan le van irva:
http://www.iranyasereg.hu/home/page/tartalekos
kivalasztod a "teruletvedelmi tartalekost" (az a legalacsonyabb "pozicio", ellenben ha mondjuk valaki "muveleti tartalakos" akar lenni, akkor mehetne kulfoldi misszioba is szep penzert) es ott szepen leirja, hogy van egy egyszeri szerzodeskotesi dij, meg egy evente fizetett rendelkezesre allasi dij. Ha meg behivnak mert mondjuk arviz van akkor meg kapod azt a havi fizut amit te is linkeltel arra az idoszakra.
(Ha haboru miatt hivnak be akkor meg ugyse a penz fog erdekelni, hanem orulsz hogy kaptal valami kikepzest es elvileg igy megnott a tulelesed eselye)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz