A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
N
Mondjuk annak az 5 embernek aki tartalékos lesz akár fizethetnek is. :D
Ne legyél már Ennyire pesszimista htka közössége se öt fő!
Ha elkezdik haderő fejlesztést és nem békebeli felszerelést adnak. Akkor most is meglenne a hajlandóság.
Engem is foglalkoztat a dolog, és esti iskolába egy tiszt képzőt is bevállanék!
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
N
Ne legyél már Ennyire pesszimista htka közössége se öt fő!
Ha elkezdik haderő fejlesztést és nem békebeli felszerelést adnak. Akkor most is meglenne a hajlandóság.
Engem is foglalkoztat a dolog, és esti iskolába egy tiszt képzőt is bevállanék!
Jövő héten fognak az első tartalékosok ünnepélyes keretek közt esküt tenni veszprémben (az egész országból mindenki megy) ha az lement akkor megtudjuk eddig 2 hónap alatt hány ember jelentkezett. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 296
113
Jövő héten fognak az első tartalékosok ünnepélyes keretek közt esküt tenni veszprémben (az egész országból mindenki megy) ha az lement akkor megtudjuk eddig 2 hónap alatt hány ember jelentkezett. :D
Egyébként nem is nagyon promózzák ezt az egészet. Alig van kint plakát vagy valami. A kék büszke és erős európai országos plakátok helyett ilyet is lehetne. Ennek legalább minimális értelme van.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
N
Ne legyél már Ennyire pesszimista htka közössége se öt fő!
Ha elkezdik haderő fejlesztést és nem békebeli felszerelést adnak. Akkor most is meglenne a hajlandóság.
Engem is foglalkoztat a dolog, és esti iskolába egy tiszt képzőt is bevállanék!
Ez jo otlet levelezon vagy hetvegi kepzesben en is elgondolkodnek rajta ;). Vegulis ez most is van, a Zrinyi egyetemnek vannak levelezo kepzesei is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 217
113
Pedig pontosan le van irva:
http://www.iranyasereg.hu/home/page/tartalekos
kivalasztod a "teruletvedelmi tartalekost" (az a legalacsonyabb "pozicio", ellenben ha mondjuk valaki "muveleti tartalakos" akar lenni, akkor mehetne kulfoldi misszioba is szep penzert) es ott szepen leirja, hogy van egy egyszeri szerzodeskotesi dij, meg egy evente fizetett rendelkezesre allasi dij. Ha meg behivnak mert mondjuk arviz van akkor meg kapod azt a havi fizut amit te is linkeltel arra az idoszakra.
(Ha haboru miatt hivnak be akkor meg ugyse a penz fog erdekelni, hanem orulsz hogy kaptal valami kikepzest es elvileg igy megnott a tulelesed eselye)
Tehát ezt nem minden hónapban kapod? Így viszont nevetséges a gondolat is!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ez jo otlet levelezon vagy hetvegi kepzesben en is elgondolkodnek rajta ;). Vegulis ez most is van, a Zrinyi egyetemnek vannak levelezo kepzesei is.
Én 2007-be mentem egyetemre nagyon gondolkoztam a katonai pályán. De akkor balliberális voltak hatalmon és a katonai eskü sírigtart. De olyan emberekre kinek volt gyomra felesküdni. Akikkel együtt karatéztam srácok rendőrök vagy katonák lettek zömmel.
Valamint imádtam a hadtöri Födi Pál könyvek és komolyabb irodalmakat is faltam.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Tehát ezt nem minden hónapban kapod? Így viszont nevetséges a gondolat is!
Mit nem lehet ezen erteni? A tartalakos nem hivatasos vagy szerzodeses, van rendes civil allasa, onna jon a fizu. Ezen felul kap evente egy osszeget mint rendelkezesre alalsi dij, amiert lenyegeben semmit sem tesz. Ha viszont behivjak egy hetre arviz miatt (kulfoldre ugye nem a terueltvedelmis megy hanem a muveletis, teljesen mas penzert) akkor arra az idore kap rendes illetmenyt. Ez nem arra van kitalalva, hogy ebbol elj meg. Ha a katonaskodasbol akarsz megelni, akkor mehetsz hivatasosnak, szerzodesesnek vagy akar az uj hatarvadaszokhoz is (kovetelmeny szinte semmi, szinte akkor is felvesznek ha nem akarod es kapsz AK-t), de akkor "8 oraban" azt csinalod es kapsz is rendes illetmenyt, amibol megelsz. (Ha meg tobbet akarsz, akkor meg irany az Zrinyi egyetem master kepzese). Legalabbis en ezt latom ezen a honlapon.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Még is mit adnának? Már csak műbőr tártáakából meg acélbiliből van elég...
Na ez a baj békebeli felszerelés.
HKR családot szintjét megközelítő karabély szaksonkén 1-2 hiúzt, felderítő kis drónt, normális kézi páncéltörő fegyverzet, automata gránátvető szakszonként legalább egy, iglák vagy hasonlók stb.
Olyan eszközeket ami jelenkorban területvédelemre alkalmas.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyébként nem is nagyon promózzák ezt az egészet. Alig van kint plakát vagy valami. A kék büszke és erős európai országos plakátok helyett ilyet is lehetne. Ennek legalább minimális értelme van.
Eljárják a Verbunkot, fejébe nyomják az acélbilit és onnan már tekintetes vitéz uramnak is lehet szólítani a pácienst ... a plakát a gyengék fegyvere.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Eljárják a Verbunkot, fejébe nyomják az acélbilit és onnan már tekintetes vitéz uramnak is lehet szólítani a pácienst ... a plakát a gyengék fegyvere.
Ezzel 1000 évet elkéstünk akkor minden mezei hun-magyar életvitel szerűen lovasíjász volt egy fajta kentaur.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Itt valami svindli lesz, ha beixelem a szolgálati járadékot (ami nem vagyok) akkor csak 60 nap után jár ez az összeg. Szóval ez szerintem akkor lenne ha valamiért olyan helyzet lenne hogy menni kéne havat lapátolni vagy vizet.
Alapból szerintem ez jár mindenkinek:
- Szerződés kötés díja (5 évre): 63 825 forint
- Rendelkezésre állási díj (1 évre): 42 300 forint

Tehát 1x 63825ft/5 év, és 42300ft/év. Az pedig kb 39000ft/év nettóban cakk pakk. Havi 3000 nettó. Ennyiért dolgozok kb 1-1,5 órát túlórában, még hobbinak is kevés.
Az egy családi pizza ára.
Korábban én is néztem a feltételeket, de anyagilag egy vicc. A néphadsereget idézve meg a szolgálat körülményei is gázos lenne. Pedig, ha hozzám vágnának havi 40000 nettót, havi 1x eljárhatnék kúszni-mászni lőni, és értelmes kiképzést kapnék, akkor aláírnám.
A derekam mondjuk januárban megoldotta a problémát, azóta tudom, hogy az MRI 36 rugó, a reumász és az idegseb magán rendelés 12, a gyógytornász meg 6. Mondjuk eddig összesen annak a 10 rugós befektetésnek volt haszna, amiből vettem két túrabotot, hogy meglegyen a napi 6km körbetopi. Pedig marha jó volt a 2006-os árvíznél éjjel homokzsákot tömni, még le is bicikliztem miatta Szegedre :-(
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 280
79 003
113
Na ez a baj békebeli felszerelés.
HKR családot szintjét megközelítő karabély szaksonkén 1-2 hiúzt, felderítő kis drónt, normális kézi páncéltörő fegyverzet, automata gránátvető szakszonként legalább egy, iglák vagy hasonlók stb.
Olyan eszközeket ami jelenkorban területvédelemre alkalmas.


Kinevetteted magad ilyen sehol nincs itthon...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Ezzel 1000 évet elkéstünk akkor minden mezei hun-magyar életvitel szerűen lovasíjász volt egy fajta kentaur.
Kerékpáros hadtestet most is bármikor ki tudnánk állítani :p A ló meg veszélyes állat: a héten volt szóbeli vizsgázni egy nagyon cuki nagylány felkötött karral meg jókora ragtapaszokkal mindenféle helyeken, mert kifeküdt alatta a ló. Egyem a gombszemű kis mindenit...