A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Az, hogy a béka segge alatt levő költségvetést megpróbálod kiegészíteni egy kis plusszal és ezzel egy picit javítod az anyagi helyzetet meg a lehetőségeket, ezzel még nagyon messze vagy a profitorientáltságtól.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 414
113
Skacok..... Mint mindig, az igazság valahol középen leledzik.... Emlékeztek, amikor az oroszok sz..ban voltak anyagilag, még a magyar celebcsajt is megrepültették MiG-31-el jó pénzért.... Nem szégyen az....
A mi seregünk is kereshetne pízt, nem is keveset. DE.. ez csak kiegészítő forrás lehet. A többi a költségvetési lobbira tartozik. Apropó lobbi...Észrevette valaki, hogy az AUGUSTA/WESTLAND milyen stábot hozott a repnapra?
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Egy autószerelő nemigen de aki hetelni jár vagy külföldezik elég gyakran nincs othon3-4 hetet.
Az ilyen kiképzések milyen gyakoriak egy évbe 1 egy éveb 2.
Nem túl gyakori. (bár szerintem a több lővéért te is belemennél hogy gyakrabban legyen ilyen.)
A havi 1Xi lövészetbe meg nem kell megszakadnia egy fegyveres biztponsági örnek se pláne nem egy katonának.
Mit csináltok amikor a laktanyába vagytok 24-be? Mert járörözni a már hivatásos tartalékosok járöröznek hejttetek (akik a vólt biztőrök akik rátok vigyáztak.)
A medinai laktanyába mondjuk egész nap neteznek meg tv-znek. Kivétel aki a radart nézi (ha egyáltalán be van üzemelve mert többet áll mint üzemel az a vacak...) A melósok a katonákat irigylik hogy egésznap semmit tesznek még rájuk e kigyelnek oda mert az is a hivatásos tartalékos biztonsági őrök dolga munka után meg rajtuk röhögnek a kocsmába a 3. sör után hogy ezek áma derék katonák... (És ha így van ha nincs a közvélemény szemébe ez a hejzet...) Nem örülök neki én se... De ez van... A nép se hülye (önekik a tömeghadsereg vólt az ütőképes világverő ha így volt ha nem de őbeléjük az lett belenevelve hogy az a mostani meg töredéke és minden el van cseszve tehát semmit érő...) Ez van a nép már csak ilyen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 414
113
A szállítók között feltűnt a Casa hasonlósága (külsőleg) az AN-26-hoz. A bolgár Spartan robosztus egy állat. A Casa sokkal kecsesebb.....
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
AW stábot? Ez engem is érdekelne. Nem voltam sajnos, volt valami lobbitevékenység AW-től vagy akárki mástól?
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Ezért kéne tenni valamit és ha ugratnának akkor aki ott ugrott elhiheted hogy azután csak jót mondana a Honvédségről akit ott kapot továbképzést az is. És ha még pénz is van keresve vele pláne jó. (A fekete sereg is a marketingfogások miatt lett híres amúgy csak maradt volna hogy a mátyásnak vóltak zsoldosai max oszt jónapot.)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 414
113
Na nem vagyok szaki, de az Augusta előtt felhúztak eggy könnyűszerkezetes pihenőt, ahol a lustuló személyzet mellett néha öltönyös urak is sétáltak ki-be..... Csak gondolkodtam.... bár ha valami lenne a levegőben, akkor az összes gyártó elhozott volna valamilyen vasat.... gondolom... ők csak tudják...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
szittya88

Látod fogalmad sincs,hogy mit csinálunk de osztod az észt.Ember még azt sem tudod,hogy nem 24-órában dolgozunk...
És azoknak az emberek akik pl külföldön dolgoznak a munkaidejük 24 óra három héten vagy egy héten keresztül(attól függ,hogy mennyi idős a gyakorlat)?Mert amikor mi gyakorlatra megyünk akkor ez a helyzet...+ nem évi egy-két gyakorlatunk van és a lövészetek is van,hogy egy hetesek(igazából csak a belső lőtéren vannak egy napos lövészeteink)!
Amikor a laktanyában vagyunk általában vagy karbantartás van(tudod van egy halom fegyver meg technika) vagy valamilyen elméleti oktatás(kiképzés) de jövő héten pl vízi képzés lesz egész héten a laktanya melletti holtágon emellett a Vízforrás 2013 is megy oda is kell ember de ott vannak még a szolgálatok is ügyeleti és készenléti,lehet válogatni.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
És nyugodtan véd meg magad higgattan és teljes fölénnyel mert katona vagy és az a dolgod hogy ha hejzet van védd meg a népet védd meg az országot. Ha magadat és a honvédséget nem véded meg akkor hogy várhatná el bárki is hogy háborús helyzetbe megtudnál minket védeni (ugyanis ti vagytok értünk civilekért és nem mi civilek vagyunk értetek)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Szerintem ha elhoznál egy irigykedő melós hozzánk egy reggeli tesire vagy egy napra a gyakorlótérre 1 óra múlva rikoltozva szaladna vissza a kis talicskájához,hogy az micsoda pihentető munka.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@szittya88

Ne a melósból indulj ki. Pl. Paksi Atomerőmű: az operátorok 8 órát ülnek egy helyben és tulajdonképpen semmit nem csinálnak, emellett egész szép pénzt kapnak + pótlékok. Persze lehetne mondani, hogy ehhez képest a kőműves hú de sokat dolgozik, de ha egyszer gebasz van, az operátornak kell tudnia, hogy mit, hogyan és merre. A katona dettó ugyanez. Nem az a dolga, hogy 0-24-ben hülyére dolgozza magát, mert az autószerelő, meg a kőműves azt teszi, hanem hogy ha helyzet van, akkor ott legyen és tudja mit kell csinálni. Egy katona nem vakolókanállal dolgozik, hanem fegyverekkel és fegyverrendszerekkel, ehhez képest minimál fizetést kapnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Sokan a fejemhez vágják,hogy nem dolgoznak a katonák,erre én azt szoktam mondani,hogy addig örülj amíg "nem kell dolgoznunk"mert ha nekünk dolgozni kellene akkor te már rég egy tömegsírban feküdnél mint a háború áldozata...
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Na nem vagyok szaki, de az Augusta előtt felhúztak eggy könnyűszerkezetes pihenőt, ahol a lustuló személyzet mellett néha öltönyös urak is sétáltak ki-be..... Csak gondolkodtam.... bár ha valami lenne a levegőben, akkor az összes gyártó elhozott volna valamilyen vasat.... gondolom... ők csak tudják...

Köszi Littlejohn!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 015
113
Emberek! A Kecskemét 2013 beszámoló összefoglalónál a második képen látható "fegyver" az mi a tosz? :XD Hogyan lehet azzal lőni??? És ki az a bolond aki azt cipeli?? Ugye nem ez a legújabb modernizált Ak nálunk? :((( Én soha de soha nem adtam volna ki a jó kis Ammsz-em a kezeim közül egy ilyen McGyver puska miatt. :XD Ne már...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Az a legnagyobb baj,hogy a civileknek elképzelésük sincs arról,hogy mit csinálnak a katonák(neked sem például)ezért elintézik annyival,hogy nem csinálnak semmit azzal a kétbites gondolatmenettel,hogy nem látom őket/nem tudok róla ergo nem is csinálnak semmit.Vagy a rosszabbik aki hallott ezt-azt a fatertól aki volt soros...na ezeknek vizet is fakaszthatsz a sziklából akkor sem tudod megértetni vele,hogy az a rendszer már elmúlt.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Szerintem meg ha te egész nap betonttalicskáznál 8 órába fél órás kajaszünettel úgy hogy a főnöknek mindig lusta vagy...
Vagy falaznál egész nap a bloktéklát rakodnád...
Vagy a tetőn sűlnél a 40 fokba bramakk cserepet dobálva...
lehet te is rohannál (és ezek az emberek 60-65 évesen is ezt csinálják...)
és napi 9-10 órába (mert a 8 csak papiron létezik meg a kvszünet is)
És ez csak az építőipar.
Hidd el fárasztó az heti 6 nap.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
szittya88

Diákként én is dolgoztam segédmunkásként(többet kerestem mint most)szóval van róla fogalmam.

antigonosz
Az egy modifikált AK.De ebben a formában nem használják mert a gránátvető felfüggesztése nem bírja a terhelést így az nincs felszerelve rá.
Így néz ki a gyakorlatban:) http://www.honvedelem.hu/files/9/37121/prt11_3.jpg
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Hé, emberek! Kezdem azzal, hogy nem vagyok katona, sorkatona voltam 9 hónapig. El tudom képzelni, hogy egy laktanyában nincs állandóan munka,, de.. szükség van a katonákra, akárcsak az okmányirodákban ülőkre, a rendőrautókban unatkozókra... A versenyszférában is sok olyan melóhely van ahol nem egész nap csak talicskázni kell.
Béke van, de ha valami gebasz lenne, akkor az MH-ból mindenki ott lenne a "gáton" mégha a jelenlegi hulladék felszereléssel is. Erre viszont évek alatt fel kell készíteni a katonákat,, mégha nem is napi 8 aktív órában.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Szerintem ha elhoznál egy irigykedő melós hozzánk egy reggeli tesire vagy egy napra a gyakorlótérre 1 óra múlva rikoltozva szaladna vissza a kis talicskájához,hogy az micsoda pihentető munka.
Ezt nem így számolják, mindenkinek a teste azt bírja amihez hozza van szokva. Ha elmész valami kardióedzésre vagy erőedzésre egy edzőterembe, akkor egy csoportos edző vagy személyi edző veled is fel tudja mosni a földet 20 perc alatt.
"erre én azt szoktam mondani,hogy addig örülj amíg "nem kell dolgoznunk"mert ha nekünk dolgozni kellene akkor te már rég egy tömegsírban feküdnél mint a háború áldozata
"
Ennél azért jobban kell végezzétek a munkátokat, legalábbis az elvárás az, mert ezért az "eredményért" nincs miért honvédséget tartani.