A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
vezényeljük ki a honvédséget dinnyét szedni, hogy valahogy kompenzálják a népgazdaság felé, hogy nato felvevőpiac lettünk
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Romanian_Land_Forces

Gondolom a románoknál a szárazföldi erő az rendben karban van tartva, de még ha ott is van folyamatos leamortizálódás, szerintem abban egyet tudunk érteni, hogy közelében nem vagyunk. :S
A Gripennel pedig túl sokáig már nem tudunk adúzni, mert az tuti, hogy megszerzik az F-16-osaikat... Még akkor is, ha megint gázpalackokat pakolnak a Daciákra. :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Tudtommal gyakorlatban is rendszerben van Románoknál ~250db TR85 +~50dbTR85M1 az finoman szólva is sokkal több mint nálunk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
A jelenleginél tényleg több, főleg ha működnek is, de az alomszerű 200 db modern tankból indultam ki, amit a bevásárlólistára felírtak pár hozzászólással ezelőtt meg az 500 APC-ből :D A F-16-osok meg kurvarégiek és gyanúsak, lehet ha meglesznek de nem tudom mire lesznek jók.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A jelenlei költségvetés és hozzáállás mellett kb scifi kategória a 200db modern tank.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nem tudom, hogy mennyire álomszerű ez a mennyiség... Ugye most van kb. 500 BTR-80 különféle variációkban. Ehelyett kellene ugyanennyi, csak modernebb.
T72-esből is volt kb. 200... Arra már párszor rákérdeztem itt, hogy bármi infó van-e arról, hogy a jövőre milyen elképzelések vannak tankokkal kapcsolatban, de nem kaptam választ. Én olyan 80-120-at tartok reálisnak és minimálisnak. De ez ugye sac/kb...
Cseheknek is kb. ilyen mennyiségben vannak, csak ugye többnyire ott is régebbi orosz cuccok.
Az F-16-osok pedig repülni fognak, ha jól emlékszem block52-esek lesznek mind, vegyesen Portugáliából, meg USA-ból.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Abból a 200 T72-esből valahol a statisztikai hibahatár körüli mennyiség az ami bevethető állapotban van. Én meg csak portugál F-16-osokról tudok, azok is horror áron, a harmadik gazdaként lesznek rendszeresítve, ha nem tévedek 2017-től.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Abból a 200 T72-esből gyakorlatilag az a 15 maradt... A többi rohad valahol... Illetve 77 meg nem, azok vidáman futkáronak Irakban...
Az F-16-osokkal kapcsolatban már nem tudom honnan vettem, hogy csak egy része lesz portugál, a többi US, de a lényeg nem is ez, hanem az, hogy 2015-re valszeg meglesznek:

http://htka.hu/2013/06/20/portugal-f-16-osok-ujra-romanianal-az-elony/
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Nem is az az elgondolkodtató,hogy a zotyek78 által belinkelt Wikis táblázat szerint mekkora a román haderő, mert valószínűleg náluk is néhány dolog kannibalizállva áll a raktárakban.
Nekem sokkal inkább az szúrt szemet, hogy a felszerelésük nagy részét saját maguk gyártják, vagy gyártották.
Mellesleg ahogy látom, nem sajnálták a pénzt korszerű gyalogságot támogató és hordozó felszerelésekre!
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Szerintem arra gondol, hogy az egyik kormány megrendeli, a következő meg megváltoztatja, a harmadik meg fizeti majd a tripla árat! :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
csak hogy itt pont ez van kivédve, 2014 utána amelyik kormány lesz az dönt 2015 már üzembe helyezik és fizethet is, de mivel elég kicsi az esélye hogy BAL liberális kormányt valaki is visszaszeretné ültetni hogy romboljanak tovább ezért, nem lesz itt gripen ügy , hogy is volt nem tetszett az MSZP-nek hogy nincs tankoláshoz alkamas csonk aztán milliókért persze dollárba felrakattak rájuk.
Sokat voltak használva azok a csonkok , szerintem már "rozsdásodnak" is. Miért nem rendeltek inkább hajó megsemmesítő torpedokat ? :D :D
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
csak hogy itt pont ez van kivédve, 2014 utána amelyik kormány lesz az dönt 2015 már üzembe helyezik és fizethet is, de mivel elég kicsi az esélye hogy BAL liberális kormányt valaki is visszaszeretné ültetni hogy romboljanak tovább ezért, nem lesz itt gripen ügy , hogy is volt nem tetszett az MSZP-nek hogy nincs tankoláshoz alkamas csonk aztán milliókért persze dollárba felrakattak rájuk.
Sokat voltak használva azok a csonkok , szerintem már "rozsdásodnak" is. Miért nem rendeltek inkább hajó megsemmesítő torpedokat ? :D :D

Az egy dolog, hogy balfékek vagyunk és nem gyakoroljuk a légi utántöltést, de egy modern gépnél az alapfelszerelés. Nekem nem tetszett mikor a Gripent választottuk (főleg az eredeti régi változatot). De ha utána nézel rájössz, hogy nem csak annyi a változtatás, hogy tettek rá légi utántöltő csonkot...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
más szebben fogalmazta meg más fórumon:

A<i> szituáció ugyanaz. A szakmától független döntés, némi korrupció szele lengi körül, a HM költségvetését megterheli, 10 évre előre elvisz minden fejlesztési pénzt a szárazföldiek elől.</i>
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Eddig elég szakmaihoz hasonló , nem döntések születtek.
Személy szerint itt arra gondolok hogy nem vettünk AW és UH heliket amik, rossz döntések lettek volna szakmailag.
A korrupció mentes világról meg ne is álmodozzunk, azt azért ne gondold már hogy egy politikus havi 1-2 milliót keres aztán pikk pakk dönt egy több 10 milliárdos üzletről és végig nézik.
Az a lényeg hogy jó döntés szülessen az hogy egy része a pénznek visszacsöpög a zsebekbe , ilyen világot élünk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 731
113
Szia dudi !

Mindenki másképp érzi ezt...
Én úgy gondolom, ha hozzánk a gyárba, bejönne egy hivatásos katona, és a gyártósorra, vagy megmunkáló gépek mellé, vagy az összeszerelő sorra állítanák, a műszak végén sírva menekülne, hogy mennyivel jobb katonának lenni. Na jó a fizetés nálunk sokkal több, ez igaz.
Azonban, műszakonként 1 tonnát felrakni acélból, a megmunkáló gépekre, vagy targoncázni 8 órát, 40+ fokos kabinban ülve, 8 órán keresztül végezni ugyanazokat a monoton mozdulatokat a soron,semmivel sem egyszerűbb, hidd el. Nem beszélve arról, hogy 65 év a nyugdíjkorhatár ebben a szférában. :) Megvannak a speciális nehézségei az életnek minden területen. Szerintem kár belemenni, hol mi a nehezebb, mert mindenütt megvannak a pokolba kívánt dolgok. :)