A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 011
113
Na így már ismerős kép, bár olyan randa amerikai formája van. :/
Nálad a pont joker. Én nem szólok bele mert mindkét oldalon voltam,vagyok. Mindennek van árnyoldala és vannak kellemes emlékek. Meg jobb is ha nem mondom el a magam véleményét mert nem húzom fel magam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
joker

Végezheti itt akárki akármilyen jól a munkáját a Honvédségben ha nincs szerencsétlenségedre a határ mellet laksz és az első tüzérségi gránát épp a nappaliban robban amikor együtt van a család...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 011
113
Tőlem 2 km-re van az osztrák határ... néha eljátszom a gondolattal hogy élnék most ha beljebb húzzák...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
dudi

igen ez megtörténhet, de mindenki nem lakik a határ mellett és mindenkinek nem lövi az első tüzérségi gránát a házát amikor együtt a család. Te ha belsős emberként azt terjeszted, hogyha a HM védi, akkor egy tömegsírban végzi, akkor komoly aggodalomra ad ez okot és a HM létjogosultságát megkérdőjelezi.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
na meg a tüzérségi gránátok sem csapódnak csak úgy egyik pillanatról a másikra, azért idő szokott eltelni, amíg addig elfajul a dolog. Mégsem Izrael vagy ÉK a szomszéd, hogy egyik pillanatról a másikra egy meglepetés-támadásban részesítsen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
joker

Nem ezt terjesztem csak ez azt akarja jelenteni,hogy akkor itt háború lenne.Csak az a tapasztalatom,hogy minél szélsőségesebb szituációt mondok annál jobban érződik a dolog súlya.Ha csak azt mondanám,hogy meghúzzák a kocsid oldalát az nyilván nem érne semmit.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 011
113
A HM ami létszámot elő tud kaparni az kb az a mennyiség ami az árvíznél volt. A többi nem olyan beosztásban dolgozik. 99-ben mikor Tatáról lecuccoltunk Kalocsa mellé "gyakorlatra" volt olyan tiszthelyettes aki a laktanyában maradt inkább nehogy tovább küldjenek minket vagy a szerbek esetleg bejöjjenek. Valójában előretolt ZHCS voltunk. A fiatal tisztekről nagyon lesújtó a véleményem, de ez országos és benne van a többi szerv is. Ellenben az öregeket imádtam, azokat akik jártak kint a SzU-ban. És még láttak vezettek normális hadgyakorlatot 90-100 hk-val pl. Vannak nagyon jó és rátermett katonák is az állományban. Nem lehet általánosítani. Kevés a ténylegesen harcoló állományunk ez az igazság.
De azt tényleg nem értem,hogy mindig mindig karbantartás volt, tényleg, és mégis minden tönkre ment.:D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
De azt tényleg nem értem,hogy mindig mindig karbantartás volt, tényleg, és mégis minden tönkre ment.:D
Erről ez jut eszembe:
A kommunizmus 7 csodája:
1. Mindenkinek volt munkája.
2. Bár mindenkinek volt munkája, senki sem csinált semmit.
3. Bár senki sem csinált semmit, a tervet 100% fölött teljesítették.
4. Bár a tervet 100% fölött teljesítették, mégsem lehetett semmit kapni.
5. Bár nem lehetett semmit kapni, mindenkinek megvolt mindene.
6. Bár mindenkinek megvolt mindene, mégis mindenki lopott.
7. Bár mindenki lopott, mégsem hiányzott soha semmi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 487
79 556
113
joker
Egy kis magyarázat az előzőhöz.
Mi sajnos vagy nem sajnos ki-ki döntse el maga olyan kényelmes helyzetben vagyunk,hogy természetesnek vesszük a békét,hova tovább mindezt úgy,hogy nem kell érte tenni semmit így az átlag ember számára a honvédség egy felesleges pénznyelő banda akik nem mellesleg nem csinálnak semmit.Ezek miatt az átlag ember nem érzi fontosnak a Honvédséget de ha elutaznánk a horvátokhoz vagy Szlovéniába akkor azonnal más lenne a helyzet, ott az átlag embernek kellett fegyvert fogni a számunkra oly természetes békéért miután szétesett Jugoszlávia így ők megtapasztalták milyen ha harcolni kell a katonák helyet/hiányában
ezért fontosnak tartják a katonákat és minden "nyűgöt" ami velük jár.Hogy ezt miért is írtam?miután itthon senki nem tapasztalta milyen az ha harcolnia kell ezért valami más módon kell velük megértetni,nem elfogadtatni hanem MEGÉRTETNI(!!!)a katonák fontosságát.Ahhoz,hogy megértsék pedig az kell,hogy gondolkodjanak a dolgon és ezt úgy a legegyszerűbb elérni ha valami olyat mondasz ami úgy hat mintha átgázolna az emberen egy tehervonat mert ha csak lagymatag dologgal állsz elő akkor csak lagymatag reakciót fogsz kapni ami nem célravezető.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
dudi én nem vagyok ellenetek, csak néha félreérthető, érthetetlen meg ellentétes dolgok is elhangzanak itt, sokszor ugyanazoknak a szájából.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 124
7 091
113
A sereg folyamtosan bizonyítja, hogy nem csak háborúban van rá szükség:
Minden héten van legalább egy második VH-s bomba, amit hatástalanítani kell.
A márciusi hóban a páncélosok segítettek, és a kétéltüek hordták az embereket, a katonák meg lapátoltak.
A kidölt oszlopokat a helikopterek állították fel, és a kétéltüek hordták a szakembereket.
Az árvízben a helikopterek hordták a nagy zsákokat, a katonák meg a kicsiket.
A víztisztításról nem is beszélek, akárcsak az eltévedt repülőkre felemelt gépekről.
És egyébként néha keres a sereg is pénzt (és itt nem a régi cuccok kiárusítására gondolok), pl.: a Die Hard forgatásán a Mi-24P sem ingyen repkedett, jó pár milliót kifizettek a filmesek.
Az amerikai filmeket nézve mindig azt kérdezem, hogy annak a stúdiónak tényleg van raktáron C-130-asa, vagy UH-60-asa?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Végig olvastam a hozzászólásokat és úgy érzem meg kell védenem dudi-t, bár én nem voltam hivatásos katona.
Viszont végeztem nehéz fizikai munkát az építőiparban és a mezőgazdaságban is. De ezen felül most szellemi munkát végzek, illetve közel egy évtizedet töltöttem küzdősportokkal. Ezért szerintem van némi rálátásom a három különböző tevékenységre.
Szóval tisztázzunk pár dolgot:

1. Volt, hogy napi 12 órán át véstem a falat mégsem fáradtam el úgy, mint egy ökölvívó edzésen. De az edzésért még én fizettem nem nekem fizettek.

2. Sok okostól hallottam már, hogy az edzés az semmi, mert ő sztahanov elvtárs és a munka (náluk az csak fizikai lehetett) az a kemény. Egy némelyiket le tudtam csábítani a terembe, és mondtam nekik, hogy: Akkor most zsákolj 3 percet megállás nélkül. (folyamatos ütés, kéz végig fönt)
SENKI NEM TUDTA MEGCSINÁLNI !
Én volt, hogy egy ilyen edzésen 20 menetet nyomtam le... Hős vagyok??? Nem, csak én már rá edződtem erre a mozgásra ők meg nem.
(most had ne térjek ki arra, hogy azért szar a magyar foci, mert az átlag ember és a magyar focista között nincs ekkora teljesítmény beli különbség, mint az általam leírt példában)

3. A fizikai fáradtságot másnapra ki bírod aludni. A szellemit NEM. Általában amikor megcsinálok egy komolyabb munkát, egy vagy két "semmit tevő" napot bele kell iktatnom. Azért, mert úgy le van tompulva az agyam, hogy nem tudok érdemi munkát végezni egy idő után és egyszerűen csak így tudok regenerálódni. Erre is nagyon sok okos mondta már, hogy a " szellemi munka nem munka, egész nap ülsz azt nem csinálsz semmit". Nah persze. Ők már csak tudják, hiszen annyira okosak, hogy esélyük sincs kipróbálni egy ilyen melót...

4. Sok szoci korban szocializálódott embernek az az érték ha fizikai melót végzel és nem értik, hogy miért kap több pénzt egy szellemi alkalmazott. Ennek az oka a TUDÁS. Ugyan is a segédmunkás az csak egy kopó alkatrész a "nagy gazdasági gépezetben" de egy mérnök például már fődarab.
A mérnök eltudja végezni a segédmunkát? Igen.
A segédmunkás el tudja végezni a mérnök munkáját? Nem.
Ez ennyire egyszerű, és itt jön a lényeg. A katona az egy SPECIÁLIS TUDÁSSAL rendelkező egyén. A katona tud talicskát tolni de a segédmelós nem tud professzionális szinten harcolni! Ez a különbség ami miatt a katona a "semmit tevéssel" keres annyit, mint a segéd melós a "nagy munkával".

Szóval nagyon nem értek Szittya 88-al egyet ez ügyben. Igen is egy haderő legyen professzionális, és egyáltalán nem kell piaci alapon működni, meg civilekkel bohóckodnia. Nem az a dolga. Továbbá a katona igen is MUNKÁT VÉGEZ, csak más jellegűt, mint egy segédmunkás.

UI.: Idáig akárkivel beszéltem mindig az Ő munkája volt a legnehezebb. Nem volt még olyan aki azt mondta volna nekem, hogy az én munkám nagyon könnyű, vagy nagyon jó...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
a bizniszhonvédségben jó nagy lehetőségek lennének tolvajlásra, és a világ is rajtunk röhögne. közben próbáljuk elsumákolni a következő árvizet és hóvihart eszközök nélkül.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Xfotel
A tolvajkodásra én is látok sok esélyt... Viszont ha rajtunk röhögnének mondjuk a románok és szlovákok, miközben mi végre be tudnánk szerezni mondjuk szerezni 200 modern tankot, meg 400-500 APC-t, akkor érdekelne téged? :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
200 modern tank meg 500 APC a gripen század mellett már fegyverkezési versenyt indítana el minimum két szomszédnál, de legalbábbis pánikrohamot és nyilatkozatháborút. És olyankor már lehet ha viszketne sokak marka, hogy ezeket ki is kellene próbálni :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Modern tankra mondjuk Leo2-esre gondoltam, nem hiszem, hogy Romániának több üzemképes tankja lenne, levegőben a Gripenek elméletileg a környéken overkill kategória, és nem az ukránokra hanem a szlovákokra gondioltam :D