A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Nálunk törvényileg mi a helyzet ezzel a kérdéssel ? Mármint ki fejleszthet, vagy gyárthat fegyvereket ? Nálunk ebben valamiért senki nem lát üzletet. Van a Szép fegyvercsalád, meg a komondor. Hirtelenjében ezt a kettőt tudom mondani.

Brutálisan bürokratikus a dolog, ahol lehet a hatóságok igyekeznek keresztbe tenni.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Bezzeg az autópályákra nincs pénz. Mit autópályára, még a sima utakra sincs. Persze kell hadseregre is költeni egy országnak, de amikor már ilyen mértékben szórják el külföldi megrendelésekre a pénzt, az nem normális dolog. Mégha a saját hadiiparának adná a megrendelést.
Mire készülnek? A 100 éves Nagy-Románia évfordulóra vissza akarják szerezni Moldovát?

Szerintem a Románok politikája meglehetősen egyszerű.
Adott egy a világot meglehetősen anyagias módon szemlélő USA elnök akinél politikai jópontokat lehet gyűjteni ha pénzt csorgatnak vissza amerikának az - úgymond - védelemért (illetve az azt szolgáló eszközök vásárlásáért) cserébe.
Az teljesen lényegtelen hogy a fenyegetés valós e - ez megítélés kérdése -, a lényeg hogy az így nyert politikai jópontokat - sokan úgy gondolják - adott esetben gazdasági előnyökre lehet váltani.
Szerintem a lényeg az hogy a Román részről tervezett 11 milliárd $-os ráfordítás - tekintsük beruházásnak - mennyi nyereséget fog generálni (értsd.: közvetlen külföldi beruházások, kedvező kamatozású hitelek esetleg közvetlen megrendelések működő Román vállalatoktól).
Pénzügyi oldalról nézve - ha bejönnek a Román várakozások - még akár nyereséges is lehet a dolog (a hangsúly a feltételes módon van!!!).

Katonai oldalról az biztos hogy egy esetleges konfliktus esetén az Oroszok nem fogják összecsinálni magukat két század F-16-tól, pár tucat HIMARS-tól, néhány Patriottól, meg pár száz Boxerttől.
Én sokkal nagyobb veszélynek tartom hogy a Románok, ha az érdekük úgy kívánja, pillanatok alatt oldalt váltanak. Ehhez csak egy kedvező üzleti ajánlat (pl.:Moldova) és / vagy súlyos fenyegetés (pl.: Bukarest látképének átrendezése) kell Orosz oldalról. Náluk ez soha nem okozott ideológiai törést és bizonyítottan olyan rutinnal csinálják mint ahogy a legtöbben reggelente gatyát cserélünk.
Ebben az esetben Mo.nak tényleg lenne mitől tartania.

Mo. számára talán az egyetlen vigasz az lehet hogy ezek a vásárlások egyáltalán nem biztos hogy jelentősen növelik a Román hadsereg harcértékét.
Szaud-Arábia példáján látszik hogy a tényleges harcérték és az eszközökkel való ellátottság két elég különböző dolog.
Tény hogy világ legjobb fegyvereivel bőségesen ellátott szaudi haderő képes vereséget szenvedni néhány bedrogozott papucsos huthi harcostól.
Az is tény hogy a Román hadsereg harcértéke soha nem volt túl magas és valószínű most sem az, viszont számomra óriási kérdés hogy magyar haderő harcértéke adott esetben elérné e egy huthi hadsereg színvonalát...??
 
D

danielblack

Guest
Szerintem a Románok politikája meglehetősen egyszerű.
Adott egy a világot meglehetősen anyagias módon szemlélő USA elnök akinél politikai jópontokat lehet gyűjteni ha pénzt csorgatnak vissza amerikának az - úgymond - védelemért (illetve az azt szolgáló eszközök vásárlásáért) cserébe.
Az teljesen lényegtelen hogy a fenyegetés valós e - ez megítélés kérdése -, a lényeg hogy az így nyert politikai jópontokat - sokan úgy gondolják - adott esetben gazdasági előnyökre lehet váltani.
Szerintem a lényeg az hogy a Román részről tervezett 11 milliárd $-os ráfordítás - tekintsük beruházásnak - mennyi nyereséget fog generálni (értsd.: közvetlen külföldi beruházások, kedvező kamatozású hitelek esetleg közvetlen megrendelések működő Román vállalatoktól).
Pénzügyi oldalról nézve - ha bejönnek a Román várakozások - még akár nyereséges is lehet a dolog (a hangsúly a feltételes módon van!!!).

Katonai oldalról az biztos hogy egy esetleges konfliktus esetén az Oroszok nem fogják összecsinálni magukat két század F-16-tól, pár tucat HIMARS-tól, néhány Patriottól, meg pár száz Boxerttől.
Én sokkal nagyobb veszélynek tartom hogy a Románok, ha az érdekük úgy kívánja, pillanatok alatt oldalt váltanak. Ehhez csak egy kedvező üzleti ajánlat (pl.:Moldova) és / vagy súlyos fenyegetés (pl.: Bukarest látképének átrendezése) kell Orosz oldalról. Náluk ez soha nem okozott ideológiai törést és bizonyítottan olyan rutinnal csinálják mint ahogy a legtöbben reggelente gatyát cserélünk.
Ebben az esetben Mo.nak tényleg lenne mitől tartania.

Mo. számára talán az egyetlen vigasz az lehet hogy ezek a vásárlások egyáltalán nem biztos hogy jelentősen növelik a Román hadsereg harcértékét.
Szaud-Arábia példáján látszik hogy a tényleges harcérték és az eszközökkel való ellátottság két elég különböző dolog.
Tény hogy világ legjobb fegyvereivel bőségesen ellátott szaudi haderő képes vereséget szenvedni néhány bedrogozott papucsos huthi harcostól.
Az is tény hogy a Román hadsereg harcértéke soha nem volt túl magas és valószínű most sem az, viszont számomra óriási kérdés hogy magyar haderő harcértéke adott esetben elérné e egy huthi hadsereg színvonalát...??
Nem vagyok román barát, azonban azt sem gondolom, hogy ennyire alsóbbrendűek lennének, hogy jó fegyverzettel is nullák.
Szerintem az emberanyagban nincs akkora kulonbseg roman es magyar teren. Ne az 1916 os román betörés katonáit vegyük alapul, akik nagyrész falusi suttyók voltak akiknek a kezükbe nyomtak valami karabélyt 20 lőszerrel.
Sajnos úgy látom, hogy az új román beszerzéseket követően már légierő téren sincs esélyünk többé.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerintem a Románok politikája meglehetősen egyszerű.
Adott egy a világot meglehetősen anyagias módon szemlélő USA elnök akinél politikai jópontokat lehet gyűjteni ha pénzt csorgatnak vissza amerikának az - úgymond - védelemért (illetve az azt szolgáló eszközök vásárlásáért) cserébe.
Az teljesen lényegtelen hogy a fenyegetés valós e - ez megítélés kérdése -, a lényeg hogy az így nyert politikai jópontokat - sokan úgy gondolják - adott esetben gazdasági előnyökre lehet váltani.
Szerintem a lényeg az hogy a Román részről tervezett 11 milliárd $-os ráfordítás - tekintsük beruházásnak - mennyi nyereséget fog generálni (értsd.: közvetlen külföldi beruházások, kedvező kamatozású hitelek esetleg közvetlen megrendelések működő Román vállalatoktól).
Pénzügyi oldalról nézve - ha bejönnek a Román várakozások - még akár nyereséges is lehet a dolog (a hangsúly a feltételes módon van!!!).

Katonai oldalról az biztos hogy egy esetleges konfliktus esetén az Oroszok nem fogják összecsinálni magukat két század F-16-tól, pár tucat HIMARS-tól, néhány Patriottól, meg pár száz Boxerttől.
Én sokkal nagyobb veszélynek tartom hogy a Románok, ha az érdekük úgy kívánja, pillanatok alatt oldalt váltanak. Ehhez csak egy kedvező üzleti ajánlat (pl.:Moldova) és / vagy súlyos fenyegetés (pl.: Bukarest látképének átrendezése) kell Orosz oldalról. Náluk ez soha nem okozott ideológiai törést és bizonyítottan olyan rutinnal csinálják mint ahogy a legtöbben reggelente gatyát cserélünk.
Ebben az esetben Mo.nak tényleg lenne mitől tartania.

Mo. számára talán az egyetlen vigasz az lehet hogy ezek a vásárlások egyáltalán nem biztos hogy jelentősen növelik a Román hadsereg harcértékét.
Szaud-Arábia példáján látszik hogy a tényleges harcérték és az eszközökkel való ellátottság két elég különböző dolog.
Tény hogy világ legjobb fegyvereivel bőségesen ellátott szaudi haderő képes vereséget szenvedni néhány bedrogozott papucsos huthi harcostól.
Az is tény hogy a Román hadsereg harcértéke soha nem volt túl magas és valószínű most sem az, viszont számomra óriási kérdés hogy magyar haderő harcértéke adott esetben elérné e egy huthi hadsereg színvonalát...??

Az amerikaiaknak nyalhatnak, mert nem valami sokat fektetnek be az országba összevetve más EU-s országokkal. Magyarország is nagyobb befektető (sőt, az egyik legnagyobb), mint az USA:

https://www.romania-insider.com/foreign-investors-in-romania-come-from/
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Romániának semiféle területi követelése,igénye nincs Magyarországgal szemben,illetve még csak elméleti szinten sem merül fel hogy bármiféle hadi vállalkozásba kezdjen hazánk ellen. És ha megkérdezzük magunktól hogy miért támadnának meg minket a románok hát szerintem senki egy értelmes érvet nem tudna mondani. Most arról hogy Tiszántúl ősi román föld meg ilyen fasságoktól tekintsünk el.....Mondjon valaki egy normális okot hogy jelenleg a románok miért is támadnának meg minket ha megtámadnának.?
Másik oldalról viszont Romániának komoly területi igényei vannak Bulgáriával szemben.Illetve a Moldáv viszonyt sem kell ecsetelni hogy konkrétan Moldovát Románia részének tekintik.Tehát én a legcsekélyebb mértékben sem szarnám magam össze hogy románok fegyverkeznek.Azok irányulnak Moldova ,Ukrajna meg esetleg Bulgária fele.Illetve ha az oroszok esetleg területet szereznek Ukrajnában akkor szomszédok lehetnek a románokkal.
Viszont ha katonai oldalról nézzük a dolgokat akkor ha lesz nekik 48 F-16 os, 1000+ Boxer, HIMARS, Patriot ez magyar katonai szemmel nézve elég jelentős erő.Viszont úgymond támadó hadműveletekhez ez még mindig édeskevés.
Az egészben az a vicc hogy valaki a szomszédból beszerez valami komoly cuccot,de vicc mennyiségben akkor már egyből az jön le hogy holnapután román zászló lesz a parlamenten.És ez csak azért van mert olyan szinten vicc a honvédség hogy már 20 Boxer APC is egy inváziós haderő magyar szemmel nézve.......És ez elég szomorú.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
Romániának semiféle területi követelése,igénye nincs Magyarországgal szemben,illetve még csak elméleti szinten sem merül fel hogy bármiféle hadi vállalkozásba kezdjen hazánk ellen. És ha megkérdezzük magunktól hogy miért támadnának meg minket a románok hát szerintem senki egy értelmes érvet nem tudna mondani. Most arról hogy Tiszántúl ősi román föld meg ilyen fasságoktól tekintsünk el.....Mondjon valaki egy normális okot hogy jelenleg a románok miért is támadnának meg minket ha megtámadnának.?
Másik oldalról viszont Romániának komoly területi igényei vannak Bulgáriával szemben.Illetve a Moldáv viszonyt sem kell ecsetelni hogy konkrétan Moldovát Románia részének tekintik.Tehát én a legcsekélyebb mértékben sem szarnám magam össze hogy románok fegyverkeznek.Azok irányulnak Moldova ,Ukrajna meg esetleg Bulgária fele.Illetve ha az oroszok esetleg területet szereznek Ukrajnában akkor szomszédok lehetnek a románokkal.
Viszont ha katonai oldalról nézzük a dolgokat akkor ha lesz nekik 48 F-16 os, 1000+ Boxer, HIMARS, Patriot ez magyar katonai szemmel nézve elég jelentős erő.Viszont úgymond támadó hadműveletekhez ez még mindig édeskevés.
Az egészben az a vicc hogy valaki a szomszédból beszerez valami komoly cuccot,de vicc mennyiségben akkor már egyből az jön le hogy holnapután román zászló lesz a parlamenten.És ez csak azért van mert olyan szinten vicc a honvédség hogy már 20 Boxer APC is egy inváziós haderő magyar szemmel nézve.......És ez elég szomorú.

Én nem azért szarom össze magam, mert a románok fegyverkeznek, hanem mert mindenki fegyverkezik, kivéve mi.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Az amerikaiaknak nyalhatnak, mert nem valami sokat fektetnek be az országba összevetve más EU-s országokkal. Magyarország is nagyobb befektető (sőt, az egyik legnagyobb), mint az USA:

https://www.romania-insider.com/foreign-investors-in-romania-come-from/

Nem, Magyarország csak a befektető cégek számában van elöl. A befektetés nagyságában nem annyira...
USA 981millió EUR
Magyaroszág 775 millió EUR

Ez egy nagyon csalóka táblázat..
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
A Nagy-Románia hülyeségüket is komolyan veszik.
Másrészt mi leszünk a leggyengébbek, erre lesz célszerű elmozdulni.
Mondj egyetlen normális okot hogy miért mozdulnának errefele?? Ősi román föld etc hülyeségeket hagyjuk........Egyszer egy bedrogozott román politikus kijelentette hogy irány a Tisza aztán azóta él ez a baromság hogy holnap jönnek a románok.......Voltam Románia elég sok részén,bárkivel akivel beszélgettem erről kiröhögött hogy mit szívtam hogy ilyeneket kérdezek. Azt sem tudták hogy miről van szó...Komolyan veszik...... AZ ilyeneket hagyjuk szerintem....
Másik meg az egy dolog hogy modern fegyverzetet vásárolnak,de ilyen mennyiségben semmiféle háború megvívásához nem elegendő.
A kelet ukrajnai konfliktus egy a magyar román határszakaszhoz képest 2/3ad akkora területen zajlik , felenként 50-70 ezer katonával.Ekkora a teljes román haderő.Gyakorlatilag az egy állóháború.A páncélos eszközeiket java részben elvesztették hetek alatt.Tüzérséggel lövöldözik egymást..A románokak közel sincs akkora eszközállományuk mint az ukránoknak volt.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113
Mondj egyetlen normális okot hogy miért mozdulnának errefele?? Ősi román föld etc hülyeségeket hagyjuk........Egyszer egy bedrogozott román politikus kijelentette hogy irány a Tisza aztán azóta él ez a baromság hogy holnap jönnek a románok.......Voltam Románia elég sok részén,bárkivel akivel beszélgettem erről kiröhögött hogy mit szívtam hogy ilyeneket kérdezek. Azt sem tudták hogy miről van szó...Komolyan veszik...... AZ ilyeneket hagyjuk szerintem....
Másik meg az egy dolog hogy modern fegyverzetet vásárolnak,de ilyen mennyiségben semmiféle háború megvívásához nem elegendő.
A kelet ukrajnai konfliktus egy a magyar román határszakaszhoz képest 2/3ad akkora területen zajlik , felenként 50-70 ezer katonával.Ekkora a teljes román haderő.Gyakorlatilag az egy állóháború.A páncélos eszközeiket java részben elvesztették hetek alatt.Tüzérséggel lövöldözik egymást..A románokak közel sincs akkora eszközállományuk mint az ukránoknak volt.
Hát engemet azért most nem nyugtatál meg.......
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and marton

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Románia nem ellenünk készül, de ha az ott élő magyarok háborogni kezdenének, ami nem hinném hogy bekövetkezik, eddig sem tették igazán, akkor a románok nyeregben vannak. Katonailag biztosan. Erős haderőt építenek, Közép európai mértékkel, ellentétben velünk. Nyilván tartanak Oroszországtól. Mi semmiféle haderőt nem építünk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 984
113
Románia nem ellenünk készül, de ha az ott élő magyarok háborogni kezdenének, ami nem hinném hogy bekövetkezik, eddig sem tették igazán, akkor a románok nyeregben vannak. Katonailag biztosan. Erős haderőt építenek, Közép európai mértékkel, ellentétben velünk. Nyilván tartanak Oroszországtól. Mi semmiféle haderőt nem építünk.
Dehogynem! A neve területvédelmi "népi" millicia :D (nehogy valaki sértésnek vegye)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Romániának semiféle területi követelése,igénye nincs Magyarországgal szemben,illetve még csak elméleti szinten sem merül fel hogy bármiféle hadi vállalkozásba kezdjen hazánk ellen. És ha megkérdezzük magunktól hogy miért támadnának meg minket a románok hát szerintem senki egy értelmes érvet nem tudna mondani. Most arról hogy Tiszántúl ősi román föld meg ilyen fasságoktól tekintsünk el.....Mondjon valaki egy normális okot hogy jelenleg a románok miért is támadnának meg minket ha megtámadnának.?
Másik oldalról viszont Romániának komoly területi igényei vannak Bulgáriával szemben.Illetve a Moldáv viszonyt sem kell ecsetelni hogy konkrétan Moldovát Románia részének tekintik.Tehát én a legcsekélyebb mértékben sem szarnám magam össze hogy románok fegyverkeznek.Azok irányulnak Moldova ,Ukrajna meg esetleg Bulgária fele.Illetve ha az oroszok esetleg területet szereznek Ukrajnában akkor szomszédok lehetnek a románokkal.
Viszont ha katonai oldalról nézzük a dolgokat akkor ha lesz nekik 48 F-16 os, 1000+ Boxer, HIMARS, Patriot ez magyar katonai szemmel nézve elég jelentős erő.Viszont úgymond támadó hadműveletekhez ez még mindig édeskevés.
Az egészben az a vicc hogy valaki a szomszédból beszerez valami komoly cuccot,de vicc mennyiségben akkor már egyből az jön le hogy holnapután román zászló lesz a parlamenten.És ez csak azért van mert olyan szinten vicc a honvédség hogy már 20 Boxer APC is egy inváziós haderő magyar szemmel nézve.......És ez elég szomorú.

Persze, hivatalosan nincs területi ígényük, (1914-ben sem volt hivatalosan) csak időnként még a volt elnök is azt nyilatkozza, hogy Románia igazi határai a Tiszánál vannak. Ha Magyarországgal szemben nincsenek területi ígényeik, akkor Bulgária felé miért lennének? Cadrilaterben gyakorlatilag már nem élnek románok, míg a Tiszán-túlon 30000-40000-en vannak. Jah és nem kell elfelejteni, hogy 1914-ben is a szövetségesünk volt és azt sem, hogy a megalakulása óta már nagyon sokszor volt szövetségese egy-egy országnak, majd orvul hátbatámadta.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem, Magyarország csak a befektető cégek számában van elöl. A befektetés nagyságában nem annyira...
USA 981millió EUR
Magyaroszág 775 millió EUR

Ez egy nagyon csalóka táblázat..

Igen, utána vettem észre, viszont akkor is alig fektet be az USA többet, mint Magyarország és most 12 évnyi befektetést ad vissza Románia az USA-nak.
 

MsA2

New Member
2017. május 18.
27
19
3
Mekkora hatótávval dolgozik az a dróndetektáló rendszer?

Elnézést kérek a késedelmes válaszért, eléggé elvesztem az oldalon, egyébként sem vagyok gyakori errefelé.
Ahogy láttam az adatlapot, klf. verziók léteznek 500 m - 7 km közötti hatótávval.
Nem tudom, ezt itt hogyan kell elintézni, nem akarok reklámozni...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Románia nem ellenünk készül, de ha az ott élő magyarok háborogni kezdenének, ami nem hinném hogy bekövetkezik, eddig sem tették igazán, akkor a románok nyeregben vannak. Katonailag biztosan. Erős haderőt építenek, Közép európai mértékkel, ellentétben velünk. Nyilván tartanak Oroszországtól. Mi semmiféle haderőt nem építünk.

Istenigazából csak ellenünk készülhet.
Ui. még nem fejezték be Erdély teljes és totális magyartalanítását. Emiatt folyamatos fenyegetésként tekintenek ránk ez, ha tetszik, ha nem.
Románia léte teljes mértékben a nyugatiaktól függött - anno franciák, angolok, németek - most pedig az amerikaiak akaratán múlik.
Ha az USA magára hagyná és kikezdenének az oroszokkal, nagyon nagy verést kapnának tőlük. Ezért nyalnak csontig a jenkiknek minden fórumon, mert kell nekik a külső támasz. Enélkül nagy gondban lennének.
Az oroszokat nem érdeklik a románok, ismerik őket, tudják hogy egy hiéna ország és nem az igazmondásukról híresek, és azt is hogy egymagukban gyávák lennének bárki ellen támadni, nekünk is csak azért mernek pampogni, mert ismerik a magyar honvédség fos állapotát. A geopolitikai helyzetük nem teszi lehetővé egyéni akciók sikeres kivitelezését nagyobb országok ellen.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 420
4 135
113
Talán egy kicsit lehűti a kedélyeket...20 éve van egy közös békefenntartó zászlóaljunk velük.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar–Román_Közös_Békefenntartó_Zászlóalj
"A Magyar–Román Közös Békefenntartó Zászlóalj a Magyar Honvédség és a román haderő közös szervezésű békefenntartó alakulata, amelyet az EBESZ 1994. évi bécsi dokumentumaira alapozva hoztak létre. A zászlóalj alapdokumentumainak egyike a Budapesten 1998. március 20-án megkötött szerződés, amely a német–francia közös dandár elveire épülve a két nemzet megbékélését, egymással szembeni tiszteletét, együttműködést és a bizalom növekedését szolgálja."
Évente pedig "Wise Foresight" néven közös hadgyakorlatot is tart. A Wise Foresight 2015-ön egy amerikai kontingens is részt vett.
Sajnos a 2016-osról nem találtam semmit...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 099
15 677
113
Talán egy kicsit lehűti a kedélyeket...20 éve van egy közös békefenntartó zászlóaljunk velük.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar–Román_Közös_Békefenntartó_Zászlóalj
"A Magyar–Román Közös Békefenntartó Zászlóalj a Magyar Honvédség és a román haderő közös szervezésű békefenntartó alakulata, amelyet az EBESZ 1994. évi bécsi dokumentumaira alapozva hoztak létre. A zászlóalj alapdokumentumainak egyike a Budapesten 1998. március 20-án megkötött szerződés, amely a német–francia közös dandár elveire épülve a két nemzet megbékélését, egymással szembeni tiszteletét, együttműködést és a bizalom növekedését szolgálja."
Évente pedig "Wise Foresight" néven közös hadgyakorlatot is tart. A Wise Foresight 2015-ön egy amerikai kontingens is részt vett.
Sajnos a 2016-osról nem találtam semmit...

Mintha a német és a szovjet fegyerbarátság még ennél is szorosabb volt 41 nyara előtt.