A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Ilyen gyatra fizetések mellett főleg felháborító, hogy 500000 forint a havi ÁTLAG a seregben. Mondtam, hogy nagy a vízfej, különben mi húzná ennyire fel az átlagot?
Brutto és NEM nettó 500.000 körül van az átlag. Ebben benne van ám az is hogy a tábornokoknak jóval több, és igen sok a főtiszt, tiszt az állománytáblában, illetve vannak olyan beosztások ahol jócskán van kiegészítés, pótlékok, mint pl. a pilóták az 1 milla környékével. Egyébként egy diplomás bére nyelvvizsga pótlékkal miért baj ha 500.000 bruttó közelében van? Jó sok olyan dolognak kell még pluszban megfelelni, illetve nem kevés jogodról lemondani ahhoz, hogy hivatásos állományú lehess. Szerintem a tiszti és onnan feljebb nézett állománytábla fizetése rendben van, az alatt kéne a további felzárkóztatás.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Brutto és NEM nettó 500.000 körül van az átlag. Ebben benne van ám az is hogy a tábornokoknak jóval több, és igen sok a főtiszt, tiszt az állománytáblában, illetve vannak olyan beosztások ahol jócskán van kiegészítés, pótlékok, mint pl. a pilóták az 1 milla környékével. Egyébként egy diplomás bére nyelvvizsga pótlékkal miért baj ha 500.000 bruttó közelében van? Jó sok olyan dolognak kell még pluszban megfelelni, illetve nem kevés jogodról lemondani ahhoz, hogy hivatásos állományú lehess. Szerintem a tiszti és onnan feljebb nézett állománytábla fizetése rendben van, az alatt kéne a további felzárkóztatás.

Félreértettél. Egy olyan embernek, aki ha kell, meghal a hazájáért, egyáltalán nem sok az 500000 forint fizetés. Nekem az a bajom, hogy úgy 500000 forint az átlagfizetés a seregben, hogy az ottlévők legnagyobb része ennek a töredékét kapják. Lásd Dudi 140000-re. Jól tudom, hogy ő ráadásul a különlegeseknél van és keres ilyen keveset?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Ha jól figyeltél alap illetményt írt, de amúgy igen, ez többnek kéne hogy legyen szerintem is. Illetve amit ő is írt, az is probléma - valós - hogy a belső tanfolyamok, képzések nem feltétlen vannak honorálva. Nyilván mindenkinek nem kell diplomás legyen és tiszt, mert akkor nem marad végrehajtó állomány. Viszont így is lehetne motiválni pont a végrehajtó állományt, hogy minél több képzést végez el, annál több lenne arányosan az illetmény.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 924
8 282
113
A körkörös védelem doktrinája mellett, az Antall kormány fordult először amerikai F-16 vadászrepülőgépek beszerzése felé, mivel a déli határunkkon már zajlottak az esemnyek. Ekkor az amcsi kongresszus elutasította a magyar kérést a szokásos geopolitikai egyensúly felborítása miatt. Utána fordult az orosz államadóság elengedésével, hazánk a Ruszkikhoz, S-300 ügyben. Azt nem adták volna csak dolláért (és később), helyette lett volna 2század 29-es vagy 1 század Szu-27. Nos ebből lett józanabb beszerzés a 29-esek. Viszont később a Horn kormány idején (ekkor kapta meg a többi kelet európai ország is a S-300-at (lásd Szlovákok, bolgárok) nekünk is felajánlottákm hogy vehetjük, (nem is rossz áron). A geopolitikai helyzetet sem boriította volna fel, de már minden magyar párt, nyugati vadászgépre gyúrt, ezért Horn elutasította az orosz ajánlatot. (Azt hitték, hogy a vadászgép mutyi kurva sok pénz hoz..). Most már tudjuk, hogy az akkori kenőpénzek Mészáros úr 1-2 napi bevétele, még nominálisan is, tehát ezért vagyunk most a vas és beton országa, mert azt már senki nem fogja megmondani néhány év múlva, hogy 5 méter vagy 30 méteres alap van az építmény alatt, és hányszor törték fel, és milyen minőségben készítették.. Megtanultak lopni...
 
M

molnibalage

Guest
Megjegyzem az 75 km-es Sz-300 osztály beszerzése ne feltétlen lett vonla bölcs, amikor pár évvel később a PMU1 elérhető volt 150 km-es HMZ-vel. Persze a kérdés a kettő közötti árdifi...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 845
78 055
113
Én nem vagyok különleges műveleti katona!
Ez a pénz persze több ha túlórázok,készenléti szolgálatot adok,gyakorlaton vagyok stb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Én nem vagyok különleges műveleti katona!
Ez a pénz persze több ha túlórázok,készenléti szolgálatot adok,gyakorlaton vagyok stb.
Illetve azt sem árt letisztázni, mert szerintem összecsúszott itt bruttó-nettó vonal, hogy gondolom TE nettó fizut írtál ki, én illetve mások meg bruttó összegeket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 845
78 055
113
Félreértés ne essék nem panaszkodom(nyilcán jobb lenne ha annyit kapnék mint egy német katona)csak leírtam.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 074
6 681
113

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 621
5 414
113
Bejönnek hogy megszedjek magukat a határon,majd leszerelnek....Aggódnak is odafent a kialakult helyzet miatt!