A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Mivel lassan pipálgatjuk, mit láttunk Kecskeméten és abból azóta miből lett valóság, egy kis összefoglaló @kelepisti decemberi haditechnika cikke alapján, ami még nem került bejelentésre.

RM
Skyranger torony 35mmes gépágyúval
Inkább 30-as lesz abból!
A Skranger 35-nek nincs saját célkereső radarja, sem rakétaindító képessége jelenleg.
A Skranger 30-nak mindez megvan, illetve lőszere is megegyezik a Lynx IFV időzített lőszerével, ami logisztikai előnyt jelent.

Persze bármi lehet, mert mindkét rendszer még csak fejlesztési fázisban van: akár összelegózhatják a Skyranger 30 szenzorjait egy 35-ös gépágyúval is akár...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Inkább 30-as lesz abból!
A Skranger 35-nek nincs saját célkereső radarja, sem rakétaindító képessége jelenleg.
A Skranger 30-nak mindez megvan, illetve lőszere is megegyezik a Lynx IFV időzített lőszerével, ami logisztikai előnyt jelent.

Persze bármi lehet, mert mindkét rendszer még csak fejlesztési fázisban van: akár összelegózhatják a Skyranger 30 szenzorjait egy 35-ös gépágyúval is akár...
Hát,nekem már a Hiúzon is csalodás a 30as.35/50 milisben reménykedtem.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Hát,nekem már a Hiúzon is csalodás a 30as.35/50 milisben reménykedtem.
Valóban jobb lenne a 35-ös, de a németekhez igazodunk valamiért. Illetve Wotan35-ről sincs túl sok hír - mintha elakadt volna az a fejlesztés érdeklődés hiányában. Szóval nincs igazán alternatívája a Mk30-asnak...
(Van a CV90-esekben használt Bushmaster széria, de az nem német, és nem ABM képes - szóval kilőve.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Valóban jobb lenne a 35-ös, de a németekhez igazodunk valamiért. Illetve Wotan35-ről sincs túl sok hír - mintha elakadt volna az a fejlesztés érdeklődés hiányában. Szóval nincs igazán alternatívája a Mk30-asnak...
(Van a CV90-esekben használt Bushmaster széria, de az nem német, és nem ABM képes - szóval kilőve.)
Az amcsik is fejlesztenek egy 35/50 milis fegyvert,lehetett volna integrálni azt is.
A 30milis már most is éppenhogy csak jó.Modern GyHJ-nél ma már szinte alapkövetelmény a fő iránybol való 30milis elleni védelem-elégtelen lesz a közeljövőben a 30as főfegyver.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Az amcsik is fejlesztenek egy 35/50 milis fegyvert,lehetett volna integrálni azt is.
A 30milis már most is éppenhogy csak jó.Modern GyHJ-nél ma már szinte alapkövetelmény a fő iránybol való 30milis elleni védelem-elégtelen lesz a közeljövőben a 30as főfegyver.
Az 50mm még nincs kész, a 35-ös Bushmaster meg nem német. Ha Honvédség ragaszkodik a 35-öshöz, akkor biztos belehúztak volna jobban Wotan35 fejlesztésébe, de úgy tűnik nincs rá akkora igény...

Egyébként a 30x173-as lőszer az egyik legerősebb 30-as lőszer a világon. A BTR-80A 30x165-öst használ, az Apache 30x113mm-est...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Az 50mm még nincs kész, a 35-ös Bushmaster meg nem német. Ha Honvédség ragaszkodik a 35-öshöz, akkor biztos belehúztak volna jobban Wotan35 fejlesztésébe, de úgy tűnik nincs rá akkora igény...
Miért,a pk M2 ngp-ja német?Kereskedelmi termék,azt adják amit rendelnek.Ha valaki 2A42 gá-val kéri,akkor azzal fogják szállitani.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Miért,a pk M2 ngp-ja német?Kereskedelmi termék,azt adják amit rendelnek.Ha valaki 2A42 gá-val kéri,akkor azzal fogják szállitani.
Az eléggé hülyeség lenne, mert a Lynx egyik legfontosabb képessége az ABM tüzelése.
Ezt 2A42 nem tudja, de a Bushmasterek sem! Programozható lőszere még a 40mm-es Boforsnak van CV90-eseken...

ABM képes gépágyú nem sok van...egyelőre.

Itt a világ gépágyú kínálata lőszer szerint...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
Valaki megírná, mik lettek innen kiszedve, illetve hova kerültek? 5850-ről kezdtem olvasni, ami egyszer csak lett 5833 most meg valahogy 5817-nél járunk. Értem, hogy Magyarország előre megy, nem hátra, de itt valami nem arra halad.
A topik végéről csak a [HUN]Mali misszió topikba és a [HUN]Gripen topikba tettem át néhány hozzászólást, ott megtalálod őket...
2020-as hozzászólásokat helyeztem még át az adott típus topikjába, hogy egy helyen legyen az információ. Ez okozta a nagy oldalszám ugrást.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Az eléggé hülyeség lenne, mert a Lynx egyik legfontosabb képessége az ABM tüzelése.
Ezt 2A42 nem tudja, de a Bushmasterek sem! Programozható lőszere még a 40mm-es Boforsnak van CV90-eseken...

ABM képes gépágyú nem sok van...egyelőre.

Itt a világ gépágyú kínálata lőszer szerint...
Az Oerrlikon GDF 35milis AHEAD volt az első ABM lövedékes gá......És ez a képesség lényegében bármelyik gá-ra integrálható.És az amcsi tervezet is tartalmazza mindkét kaliberre.A jövöbemutató szerintem a 35/50 milis váltókaliberes ABM képes főfegyver lenne.Aztmeg letojom,hogy német e vagy amerikai.Összehasonlitó probán amelyik jobban teljesit,az legyen.
És a 40TC is ABM képes,csak még az is kiforratlan-pedig nagyon igéretes elgondolás,csak kinlódnak a valóra váltásával.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Az Oerrlikon GDF 35milis AHEAD volt az első ABM lövedékes gá......És ez a képesség lényegében bármelyik gá-ra integrálható.
Ha kifizetik, akkor bármit lehet integrálni bármire, de MH nem fizeti ki.
A leggazdaságosabb megoldás az ami kész van illetve MH a BW-hez szeret igazodni, náluk meg 30x173 van...
Szerintem a 35mm nálunk kimarad és majd 50-esre váltunk 10-15 év múlva - remélhetőleg torony csere nélkül megoldható majd.

És az amcsi tervezet is tartalmazza mindkét kaliberre.A jövöbemutató szerintem a 35/50 milis váltókaliberes ABM képes főfegyver lenne.Aztmeg letojom,hogy német e vagy amerikai.
A Rhenmetall és a MH nem tojja le. :p
Mindkettő üzletileg érdekelt a saját termékben. RM-mel bútoroztunk össze, amiből csak lehet RM terméket veszünk az itt gyártásért cserébe.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Feltünő, hogy az amcsiknak ki van nyalva a hátsójuk, mert az RM ajánlat egy ún. Lance 5030 rc toronnyal, és akár harctéri körülmények között cserélhető 30’ vagy 50’ kaliberű bushmaster gá-val lenne szerelve! Nálunk miért nem jöhet szóba ez a távirányítású torony?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Feltünő, hogy az amcsiknak ki van nyalva a hátsójuk, mert az RM ajánlat egy ún. Lance 5030 rc toronnyal, és akár harctéri körülmények között cserélhető 30’ vagy 50’ kaliberű bushmaster gá-val lenne szerelve! Nálunk miért nem jöhet szóba ez a távirányítású torony?
Ha jól tudom MH kifejezetten emberes tornyot kért...
+ az amerikai megrendelés egy csöppet nagyobb volumenű: RM szószerint szinte bármire hajlandó érte!
Nulláról áttervezik a Lynxet ha ezen múlik az üzlet.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Inkább 30-as lesz abból!
A Skranger 35-nek nincs saját célkereső radarja, sem rakétaindító képessége jelenleg.
A Skranger 30-nak mindez megvan, illetve lőszere is megegyezik a Lynx IFV időzített lőszerével, ami logisztikai előnyt jelent.

Persze bármi lehet, mert mindkét rendszer még csak fejlesztési fázisban van: akár összelegózhatják a Skyranger 30 szenzorjait egy 35-ös gépágyúval is akár...

A Mantis -ra gondolt a költő szerintem. Az meg lesz elméletileg ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
Feltünő, hogy az amcsiknak ki van nyalva a hátsójuk, mert az RM ajánlat egy ún. Lance 5030 rc toronnyal, és akár harctéri körülmények között cserélhető 30’ vagy 50’ kaliberű bushmaster gá-val lenne szerelve! Nálunk miért nem jöhet szóba ez a távirányítású torony?
Nem azzal kértük.

Amúgy az amcsi rendelés 6000 tervezett darabjáért még AI - al működő kertitörpét is kifejleszt hozzá az RM ha kérik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Na miről maradtam le az elmult héten ? Iris T. Nem új. Román f16 mire bevethetőek lessznek minekunk lesz még grif és 5gen láthatáron . Nem ügy. Ukrán pattogas egy leharcolt dd vel fenyegetés . Nem oszt szoroz.

Mi lenne az ami olcso és hamar rendszerbe állhat jó időzítéssel lezavarhato ? A4 D griff .az hogy az a4 ék 1helyrol jöjjenek fontos e?szerintem nem hisz úgyis mdernizalva lessznek.ugyan ez igaz D re is. Hogy kell e azonnal? Szerintem még ráér.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Amúgy visszakanyarodva kicsit a "mit kaphatnánk/vehetnénk az amerikaiaktól" témához:
egyetlen cuccuk, ami relatíve olcsó, korszerű és még kéne is, az a Stinger. A MANPAD képesség úgy is hiányzik.