A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Összefoghatnál molnival egy jó videósorozatra, ahol a magamfajta kocáknak röviden elmagyarázzátok a MH doktrínáját meg a szervezeti felépítést. Csak mert eléggé átláthatatlan :)

És a belefektetett energiát meg időt ki fogja neki megfizetni? A Molnár Balázsnak is csak szerény YT bevétele van ebből, azért csinálja, mert ez a hobbija (meg mert nincs gyereke (még)).

Ne haragudj, de most @Xpert
jogosan csapkodja más faxával a csalánt, ő is mindig megkapta ezt (szintén jogosan).

Ha a magadfajta nőstény disznót érdekli a nehézdandár felépítése, akkor elkezdi a ht topikokat tematikusan olvasgatni (mondjuk egy évre visszamenőleg), azt’ képbe kerül. Mindenki így kezdi.

Javaslom továbbá, hogy a *pol topikokat meg hanyagold (legalább egy ideig), főleg ha olyan kérdéseket teszel fel - feltételezve, hogy nem provokálni akarsz -, hogy milyen értékei vannak annak a putri Tiszahátnak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
És a belefektetett energiát meg időt ki fogja neki megfizetni? A Molnár Balázsnak is csak szerény YT bevétele van ebből, azért csinálja, mert ez a hobbija (meg mert nincs gyereke (még)).

Ne haragudj, de most @Xpert
jogosan csapkodja más faxával a csalánt, ő is mindig megkapta ezt (szintén jogosan).

Ha a magadfajta nőstény disznót érdekli a nehézdandár felépítése, akkor elkezdi a ht topikokat tematikusan olvasgatni (mondjuk egy évre visszamenőleg), azt’ képbe kerül. Mindenki így kezdi.

Javaslom továbbá, hogy a *pol topikokat meg hanyagold (legalább egy ideig), főleg ha olyan kérdéseket teszel fel - feltételezve, hogy nem provokálni akarsz -, hogy milyen értékei vannak annak a putri Tiszahátnak.
Köszönöm értékes jótanácsaidat, időm mint a tenger, majd ezt is kinyomtatom és iktatom a többi közé.
A dőlt betűs részt kérlek hanyagold és .. olvasd el az oda vonatkozó részeket abban a topikban, amire gondolok, hogy gondolsz. Én az “ágrólszakadt” szót használtam, a “putrit” pedig most te.
 
W

Wilson

Guest
Őszintén szólva még nem sikerült semmilyen logikát felfedeznem a dologban
Amúgy az érdekelne még, hogy szerinted van kijelölt vagy kedvenc médiája/médiái a Honvédségnek/kormányzatnak amelyek a többieknél hamarabb értesülnek a dolgokról vagy bennfentesebb információkhoz juthat/juthatnak hozzá, persze ha nem akarsz erről beszélni abszolút megértem....
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Köszönöm értékes jótanácsaidat, időm mint a tenger, majd ezt is kinyomtatom és iktatom a többi közé.
A dőlt betűs részt kérlek hanyagold és .. olvasd el az oda vonatkozó részeket abban a topikban, amire gondolok, hogy gondolsz. Én az “ágrólszakadt” szót használtam, a “putrit” pedig most te.

Jaj.

Ha rossz a zene, sokan vannak, az a a baj.

Meg az, hogy már az első jótanácsom sem ment át (“ne haragudj”), helyette jól besértődtél és támadsz.
Az a helyzet, hogy ha neked nincs tengernyi időd olvasni, akkor mégis hogyan várod el krisss-től (vagy bárkitől), hogy neked infotainment tartalmat gyártson?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Amúgy az érdekelne még, hogy szerinted van kijelölt vagy kedvenc médiája/médiái a Honvédségnek/kormányzatnak amelyek a többieknél hamarabb értesülnek a dolgokról vagy bennfentesebb információkhoz juthat/juthatnak hozzá, persze ha nem akarsz erről beszélni abszolút megértem....
Vannak hát, baráti bloggerek meg újságírók stb. Még @kelepisti is kap infót pedig aztán ő elég kritikus hangnemű.
@Green Leader is ezek közt van, Maróthnak fontos a sajtóval és főleg a szaksajtóval (bár ez itthon inkább blogok) való kapcsolattartás és a jó marketing.
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Amúgy az érdekelne még, hogy szerinted van kijelölt vagy kedvenc médiája/médiái a Honvédségnek/kormányzatnak amelyek a többieknél hamarabb értesülnek a dolgokról vagy bennfentesebb információkhoz juthat/juthatnak hozzá, persze ha nem akarsz erről beszélni abszolút megértem....
Őszintén szólva, én annyira nem látom át ezt a dolgot, de nem is annyira szeretek ilyen politikai dinamikákhoz kapcsolódó dolgokkal foglalkozni.

Részemről annyit tudok mondani, hogy mindent megteszek, hogy színvonalas és hiteles tájékoztatást adjak aktuális tartalmakról. Remélem, ezzel el tudom érni, hogy döntéshozói körökben is korrekt emberként gondoljanak rám és ne egy olyan újságíróként tartsanak nyilván, aki trollkodásból meg pánikkeltésből próbál magának olvasottságot generálni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Őszintén szólva, én annyira nem látom át ezt a dolgot, de nem is annyira szeretek ilyen politikai dinamikákhoz kapcsolódó dolgokkal foglalkozni.

Részemről annyit tudok mondani, hogy mindent megteszek, hogy színvonalas és hiteles tájékoztatást adjak aktuális tartalmakról. Remélem, ezzel el tudom érni, hogy döntéshozói körökben is korrekt emberként gondoljanak rám és ne egy olyan újságíróként tartsanak nyilván, aki trollkodásból meg pánikkeltésből próbál magának olvasottságot generálni.
És ezzel a trollkodók és pánikkeltők el is könyveltek kriminális hurráoptimistának :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Jaj.
Meg az, hogy már az első jótanácsom sem ment át (“ne haragudj”), helyette jól besértődtél és támadsz.
Az a helyzet, hogy ha neked nincs tengernyi időd olvasni, akkor mégis hogyan várod el krisss-től (vagy bárkitől), hogy neked infotainment tartalmat gyártson?
Nem vártam el semmit, felvetettem, mert profilba vágónak tűnt molni részéről.
Sok katonai témajú podcastot hallgatok, de színvonalas magyar tartalom ilyesmi témában kb a Militavia volt csak, amit eddig találtam. Sajnos. Pedig lenne rá kereslet ;)

Ha már elvárások: ha veszed a fáradságot, és elolvasod visszamenőlegesen amit írok (mint ahogy láthatóan megtetted), akkor helyezd kontextusba, és úgy ossz jótanácsokat, hogy legalább nem forgatod ki, amit írtam. Meg ne próbálj gondolatokban olvasni, az csak nagyon kevés embernek megy.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Amúgy az érdekelne még, hogy szerinted van kijelölt vagy kedvenc médiája/médiái a Honvédségnek/kormányzatnak amelyek a többieknél hamarabb értesülnek a dolgokról vagy bennfentesebb információkhoz juthat/juthatnak hozzá, persze ha nem akarsz erről beszélni abszolút megértem....
honvedelem.hu :)
 
W

Wilson

Guest
Őszintén szólva, én annyira nem látom át ezt a dolgot, de nem is annyira szeretek ilyen politikai dinamikákhoz kapcsolódó dolgokkal foglalkozni.

Részemről annyit tudok mondani, hogy mindent megteszek, hogy színvonalas és hiteles tájékoztatást adjak aktuális tartalmakról. Remélem, ezzel el tudom érni, hogy döntéshozói körökben is korrekt emberként gondoljanak rám és ne egy olyan újságíróként tartsanak nyilván, aki trollkodásból meg pánikkeltésből próbál magának olvasottságot generálni.
Nekem ez jön át az írásaiddal kapcsolatban,hogy törekszel a korrektségre és a hitelességre, ami látva a mai kattintásvadász firkaszokat sajnos egyre ritkább dolog.....És remélem én is, hogy ezt a döntéshozók értékelik....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Csak szólni kéne nekik, hogy ebben a műfajban a retro nem éppen trendi dolog, mert a 90-es évek már k...va régen volt......:)
Mondjuk a Honvédségi vezetőkkel készített riportjaik jók - sokszor van benne új infó.
Fotóik néha jók, néha nem, a videóik gyengék.
Sok GoPros, életszagú videó kellene, amikor a néző is úgy érzi hogy ott ül harckocsiban, helikopterben, stb.
Ehelyett 10km-ről videózgatják, hogy pár szürek kis izé repked a távolban és néha durrogtat meg infracsapdát szór...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Nekem ez jön át az írásaiddal kapcsolatban,hogy törekszel a korrektségre és a hitelességre, ami látva a mai kattintásvadász firkaszokat sajnos egyre ritkább dolog.....És remélem én is, hogy ezt a döntéshozók értékelik....
Azért kattintásvadász cimekben a portfolio sem rossz. Mondjuk ez sztem alap, mert az olvasottság számít. Nem kritikaként, tényként irtam, engem nem zavar.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle