A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A MAZ tele tankkal megy 850 km-t. Ha a max lőtávra gondolsz, az kb. 110 km az új rakétákkal.
 

undertaker

New Member
2013. február 11.
1
0
1
Az 1990-es évek második felében felmerült <a title="Magyar Honvédség" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_Honv%C3%A9ds%C3%A9g">magyar részről</a> is beszerzése az orosz államadósság fejében, azonban a korabeli elemzések rávilágítottak arra a problémára, miszerint a jelenlegi magyarországi tüzérfelderítő rendszerek nem képesek kiaknázni a típus 70 km-es maximális hatótávolságát. Ezt hivatott áthidalni az egyik vetőcsőből indítható <i>R–90</i> <a title="Pilóta nélküli repülőgép" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Pil%C3%B3ta_n%C3%A9lk%C3%BCli_rep%C3%BCl%C5%91g%C3%A9p">pilóta nélküli repülőgép</a>.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 726
76 764
113
19:30, Hétfő (május 20.), hírTV -  Magyarország élőben

 

A fenti műsorban Hende lesz a vendég.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 726
76 764
113
Hátha megint mond majd valamit amiről napokig lehet majd beszélni/vitatkozni/értelmezni :)
 
D

danielblack

Guest
Terminator said
Hátha megint mond majd valamit amiről napokig lehet majd beszélni/vitatkozni/értelmezni :)
Szerintem meg megint mond valami semmiséget.... Azaz, hogy milyen jól együttműködünk az ohio-i nemzeti gárdával, meg milyen jók a honvédség nemzetközi elismerései... és kb. ennyi. amikro meg a fejlesztésekről kérdezik, bevágja, hogy kiöregedett a technika és le kellene cserélni....
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
A Mi-24-esekből állítólagosan befolyó összeg végül nem hangzott el (ugye már megint semmi konkrétum). 

Azt is jó lenne tudni ha jött be pénz a gépekből azt mire költötték.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Igen Hende nyugati helikoptereket említett. Nem lenne ezzel semmi baj. Tudom vannak olyanok akiknek csak a orosz és semmi más mert az igénytelen stb, de arról kevesebb szó esik, hogy már ők se adják olcsón a helikoptereiket, az alkatrészellátás nem folyamatos szóval olyan oroszos.... Nekem tetszik az elképzelés van elég gyártó nyugaton akiknek a termékeiből lehet válogatni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Szerintem elég világosan és érthetően fogalmazott, még ha virágnyelven is.

 

1. Kiírják a tendert, mert a helikopterkérdés a legégetőbb. Miközben említette most is, hogy minden égető már. A döntést az új kormány hozza majd meg, de többpárti egyeztetéssel, igyekeznek a lehető legjobb megoldást összehozni.

2. kifejtette, 3 megoldás lehetséges, ehhez elmondta a lehetséges kapcsolódó költségeket is.

3. Virágnyelven megmondta, a jelenlegi kormány, leginkább, az új nyugati típus beszerzését preferálja. Egyébként hosszú távon ez a legköltséghatékonyabb megoldás is, abból következtetve, amit elmondott.

4. kormányzati pénzből lesz a beszerzés, nem HM keretből.

5. Az eladásokból befolyó összegekről nem is nagyon beszélt, több oka is lehet miért.

 

Összegezve, szerintem tökéletesen tisztában van a stábjával együtt a történésekkel. Igyekszik a lehetőségek tükrében a lehető legtöbbet kihozni, a szinte semmiből, továbbra is. Sajnos ennél többet, nem hinném hogy más fel tudna mutatni, az ország költségvetési helyzetté figyelembe véve. Ennyi jut a hon védelmére, más kormányzatnál szerintem ennyi sem jutna, ennyire sem telne.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
therob said
Igen Hende nyugati helikoptereket említett. Nem lenne ezzel semmi baj. Tudom vannak olyanok akiknek csak a orosz és semmi más mert az igénytelen stb, de arról kevesebb szó esik, hogy már ők se adják olcsón a helikoptereiket, az alkatrészellátás nem folyamatos szóval olyan oroszos.... Nekem tetszik az elképzelés van elég gyártó nyugaton akiknek a termékeiből lehet válogatni.
Nekem sem gond... Bár szvsz csak akkor van nagy választék nyugaton, ha szállítóheliről van szó. Támadó heli választék szvsz annyira nincs. Pláne ha valami olyat szeretnénk, hogy egy típussal oldjuk meg a kettőt.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-36/" rel="nofollow">honved</a>: Csatlakozok a véleményedhez, szerinte tiszában vannak a szűkös költségvetéssel tudják mit akarnak végre , de konkrétunmokat még nem mondhatnak. ( Ez a politikai szabály )  Köv kormány... Több párti egyezetetések, megtartja a kötelező köröket. Én tuti mondanám ez lesz és kész. Miért ? mert így döntöttem hogy Ország érdekeit szemelőtt tartva. Undorító szakma egyébként ez a poltiika.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
Továbbra sem értem miért kell "virágnyelven" beszélni. Évek óta semmi konkrétum nem hangzik el.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
gigabiga said
Továbbra sem értem miért kell "virágnyelven" beszélni. Évek óta semmi konkrétum nem hangzik el.
+1

Egyébként azt tudni, hogy "heliképesség" alatt mit értenek v. jól emlékszem, hogy nem konkretizálták? Pl. lámpaoszlop eltávolítást és miniszter furikázást vagy pl. x sebességgel katonák célterepre szállítását, ne adj Isten fegyveres támogatásukat, akár harckocsik szétkapását is?
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
honved said

4. kormányzati pénzből lesz a beszerzés, nem HM keretből.
Ezt biztos nem a NATOnál előírt GDP/honvédelmi költségvetés arány indokolja. Sőt inkább mintha NATO beleugatása alól próbálnák kivonni a zsét.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-36/" rel="nofollow">zotyek78</a>

Nyugaton nincs támadó helikopter? Ezt nem mondhattad komolyan. AH-1, AH-64, A-129(T-129), EC-665. De nem valószínű, hogy ilyen kategóriájú helikoptert vennénk a közeljövőben vagyis nem említette ezt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
therob said
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/magyar-vonatkozasu-hirek-elemzesek/a-magyar-hadero-lehetseges-fejlesztesi-iranyai/page-36/" rel="nofollow">zotyek78</a>

Nyugaton nincs támadó helikopter? Ezt nem mondhattad komolyan. AH-1, AH-64, A-129(T-129), EC-665. De nem valószínű, hogy ilyen kategóriájú helikoptert vennénk a közeljövőben vagyis nem említette ezt.
Hát hogy itt nem fognak AH-64-et és Tigrist venni, az hót ziher. :) AH-1 és A-129 talán.. Bár az előbbiből új, korszerű verzió megintcsak olyan árban lenne, hogy nem hiszem... A másik, hogy ha orosz helikkel az a bajuk, hogy alkatrész, meg logisztika, akkor amcsi gépek nem hiszem, hogy AH1 ebben jobb lenne. A-129 meg tudtommal annyira nem korszerű... és akkor még mindig ott van ugye, hogy lehet, hogy csak 1 típus lesz. Amit eltudok képzelni, hogy veszünk ilyen Cougarokat vagy AW139-eket és ESETLEG raknak rá pár nem irányított rakétát ebből 2-re vagy 4-re... Juhúú! :)
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
Továbbra se értem, hogy az MI-24eseket mért hagyták szétrohadni, jópár évig jók lettek volna még egy kis ráncfelvarrás után...

 

Amúgy rajtam múlna Ka-50, de az jelenleg nincs benne a szórásban az MH esetében