A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="zotyek78">10 anyahajó?
Van olyan ország, amelyik tart anyahajót rendszerben - és mindjárt tíz darabot?! :DDDDD</blockquote>

Szerintem egyetlen ilyen orszag nem volt... :)</blockquote>

A múltban volt ilyen elég bőven, ma már nincs, "csak" repülőgép-hordozó.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
<blockquote rel="papichulo"><blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="zotyek78">10 anyahajó?
Van olyan ország, amelyik tart anyahajót rendszerben - és mindjárt tíz darabot?! :DDDDD</blockquote>

Szerintem egyetlen ilyen orszag nem volt... :)</blockquote>

A múltban volt ilyen elég bőven, ma már nincs, "csak" repülőgép-hordozó.</blockquote>

Ahogy latom a USN-nek es - talan - a RN-nek valoban volt egyszerre 9-nel tobb anyahajoja, de tobbet en nem talaltam.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="papichulo"><blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="zotyek78">10 anyahajó?
Van olyan ország, amelyik tart anyahajót rendszerben - és mindjárt tíz darabot?! :DDDDD</blockquote>

Szerintem egyetlen ilyen orszag nem volt... :)</blockquote>

A múltban volt ilyen elég bőven, ma már nincs, "csak" repülőgép-hordozó.</blockquote>

Ahogy latom a USN-nek es - talan - a RN-nek valoban volt egyszerre 9-nel tobb anyahajoja, de tobbet en nem talaltam.</blockquote>

A repülőgép-anyahajó olyan egység volt, amely hidroplánokat szállított, a gépek vízről szálltak fel és vízre szálltak le, a hajóra/ról "közlekedést" daruval oldották meg. Ilyen hajók a XX. szd. elején üzemeltek 5-6 ország flottájában, de a flottakötelékkel való együttműködés problémás volt, így kiszorították őket a repülőgép-hordozók, amelyekről már fedélzeti gépek üzemelnek.
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Olvastam, hogy Azerbajdzsán átalakított BTR-et árul Simsek toronnyal.
http://www.armyrecognition.com/adex_2014_show_daily_news_coverage_report/azerbaijan_ministry_of_defence_industry_presents_btr-70_apc_fitted_with_simsek_23mm_gun_turret_13091.html
Ez a torony, ha jól olvastam Dél-Afrikából van... Szerintem ilyet Magyarországon is lehetne legfeljebb nem BTR alapra, hanem Patria alapokra....

Nem is tudtam, hogy egy Dél-Afrika cég foglalkozik MI-17, MI-24, Sukhoi-25 felújításával...
http://www.paramountgroup.biz/en/capabilities/aerospace.html

Nem tudom mennyire jó, de a gazdasági megszorító csomagok között érdemes lenne szerintem megfontolni főleg a MI-24-es helikopter és a Sukhoi-25 repülőgép felújítását...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Mondjuk... Sokakkal ellentétben én legalább belátom, ha hülyeséget írtam, és bocsánatot is kérek érte.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 525
55 867
113
csaba77

" és a Sukhoi-25 repülőgép felújítását..."

Nincs és nem is volt ilyen repülőgépünk.
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
csaba77

" és a Sukhoi-25 repülőgép felújítását..."

Nincs és nem is volt ilyen repülőgépünk.

Bea Hawk képes a jövőben a Gripen -re is elérhető A-Darter rakéta indítására (Nincs ilyen, de nem hiszem, hogy komoly pénzért adnák a működő képes repülőgépeket):
http://www.paramountgroup.biz/PDF/Advanced-Technology/hawk.pdf
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="fip7">csaba77

" és a Sukhoi-25 repülőgép felújítását..."

Nincs és nem is volt ilyen repülőgépünk.

Bea Hawk képes a jövőben a Gripen -re is elérhető A-Darter rakéta indítására (Nincs ilyen, de nem hiszem, hogy komoly pénzért adnák a működő képes repülőgépeket):
http://www.paramountgroup.biz/PDF/Advanced-Technology/hawk.pdf
</blockquote>

Igaz, gyönyörű gép a Hawk, de akkor is csak egy iskolagép, nem vadászgép, még egy légifolyosóban utazósebességgel haladó gyorsabb utasszállitógépet se érne utol. Aszimmetrikus háborúban, ahol az ellenségnek nincs légiereje, még megfelelő lehet, komolyabb ellenség számára csak célpont.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 525
55 867
113
csaba77

Szerintem a haladó kiképző gépeknek csak akkor lenne értelme, ha jóval nagyobb légierőnk lenne. Például 40-50 db Gripenre már lenne értelme saját képzést indítani.
Az alatt szerintem nincs sok értelme. Inkább kellene még +4 db Gripen és +repült órák, normális fizetés.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ha már a Hawk szóbakerült, akkor már inkább Alca... :)
Át lett ez már beszélve... Molninak és még aki magyaráztra, igazuk van abban, hogy inkább a Gripenekre kellene több fegyver... De azért ott motoszkák bennem, hogy ha a csapásméréshez több gépet is szeretnénk, akkor 12-14 Alca nyílván jóval olcsóbb lenne, mint még 6-8 Gripen.