A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Igazad van abból 4 év ennek a kormánynak a hibája, egy dögledező tehén tartási jogát átadva az előző kormány. Meglátjuk Én azt mondom vitatkozhatnánk itt 10 old. is , attól még a vége ugyan az majd választások után látjuk hogy kamu az egész vagy végre történik valami, Én itt ezzel a hírrel csak változások céldátumát próbáltam jelezni, az hogy milyen változás lesz abban csak reménykedni merek. Ennyi kb. Addig sok változást ne várjon senki.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A franciákhoz meg annyit,hogy ismerjük őket... Mellesleg a Marseillesek nézzék már meg mekkora is valójában Franciaország... Nem csak Európához,hanem Dél-Amerikához is tartozik. Ha Marseilleben lázadoznának ott a Gendarmerie rendetrakna. Arrafelé a lakókocsis vendégek házain átmentek a bulldózerekkel.. nem finomkodnak..

Ja aki volt már egy igazán nagy és problémás francia város inkriminált részeiben, az tudja hogy ott a rendőrök tojnak a libsi jogvédőkre. Először ütnek, aztán kérdeznek. Párizsban pl. 5+1-es csendőrrajokat láttam cirkálni Famas-sal, golyóállóban. Az izraelita lakóövezetekben minden utcasarkon rendőrök posztoltak.
Nálunk ilyenért már visítanának, hogy diktatúra, rendőrállam. És még.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 119
113
desertfox

Én annyit tudok most a HM-ről, hogy kabinetfőnök csere volt, egy jó embert cseréltek le egy jó emberre. (mindkettőt ismerem)
Lehet ez is a változás jele, nem tudom. Majd meglátjuk, hogy mi lesz.
 

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Nem akarok a térképnek a kelleténél több figyelmet szentelni, mert egy része ugyan megvalósult, más része nem. Hogy a jövő mit hoz azt nehéz megjósolni, egy gondolatot viszont engedjetek meg.

Az EU jelenlegi szankció Oroszországgal szemben, jobban fáj már most az EU-nak, mint az oroszoknak. A szankciókat az USA erőlteti, ebből neki egyértelmű gazdasági előnye származik. Ha már a németeknek is nagyon fájni fognak a szankciók, nyilván közeledni fog az oroszokhoz akár más EU országok kárára is.

Azok az EU-s országok akik már most is helytelenítik a szankciós politikát, igyekeznek megkerülni más országokon keresztül. És meglehet, nem csak az oroszok pénzére hajtanak, hanem a "hálájára" is. (Pl. Erősödő orosz-török kapcsolatok)

Szerintem a HVG cikk egy vicc, tiszta spekuláció.

Valaki árulja már el, hogy a horvátok mire használnák a Pzh-kat?!!!
 

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Talán mégis. Ezt mondják az amerikaiak.
http://www.hidfo.net/2014/09/21/az-amerikai-flotta-mar-nem-elegendo-az-egypolusu-vilag-fenntartasahoz
<blockquote rel="exsorkatona">Ennek a térképnek a megvalósulása annál esélyesebb, minél gyengébb az USA és a Nato.

A franciák már elvesztették Marseille-t, az már csak idő kérdése, hogy mikor akar a régió önállósodni.

Egyelőre nem tűnik gyengének a NATO. Abból akkor lesz vmi, ha kihátrál mögüle a pénz. A kínaiak, indiaiak és talán az oroszok tehetnek ez ügyben valamit.
Hát Marseilles már a négereké, és lassan Párizs is. De ezen az alapon aggódhatnak a németek és az olaszok is.

</blockquote>
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Talán mégis. Ezt mondják az amerikaiak.
http://www.hidfo.net/2014/09/21/az-amerikai-flotta-mar-nem-elegendo-az-egypolusu-vilag-fenntartasahoz<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="exsorkatona">

</blockquote>

Miért kellene a világnak politikailag egypólusúnak lenni? (Hogy ez valakiknek jó lenne, azt viszont elhiszem.) Pont az USA/nyugati világ az, amely az egypólusú politikai berendezésű országokat diktatúrának tekintik. Mennyivel jobb a világ/méretű-diktatúra, főleg ha valaki "bevállalja" a vezető szerepet, aztán mindent felforgat de otthagyja az okozott káoszt, mert bizonyos szint fölött nem vállalja a katonai akciókat, veszteségeket?!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hát ez nem sikerült, elnézést exsorkatonától, a fenti hsz.-ben a fehérrel szedett szöveget emel írta!
 

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Hát rakétatechnikában az oroszok messze verik az amerikaiakat. Nem tudom, hogy ez ellen melyik anyahajó biztosít megfelelő védelmet.

És csak halkan megemlítem az USS Donald Cook hadihajó esetét a Fekete tengeren.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Hát rakétatechnikában az oroszok messze verik az amerikaiakat."

Már csak az a kérdés ezen mit értesz? Bulava megbízhatóságát vs tridentét? Az Orosz légierő által még csak nem is rendszeresített R-77 élettartalmát? égésidejét....? vagy tán komplett rendszereket? pl a Donald Cook AEGIS/ABM rendszerét? THAAD? ....

nem akarom az ellenkezőjét állítani de pöppet a tájékozatlanságodról árulkodik hszed nem?
 

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Tény, hogy nem vagyok rakéta szakember:) De, felsorolok néhány dolgot, amit talán meg tudsz majd magyarázni.

Orosz rakétahajtóművek kellenek az amerikai kémműholdakba. Kérdés: szerinted ezzel az oroszok mit tudnak még célbajuttatan?

Szíriai rakéta incidens (ha kell bővebben is kifejtem). A Nato flotta meghátrál.

Az új orosz S-500 légvédelmi rendszer. Az amcsik S-300 tudtak szerezni – a törökök révén – és ma ez szolgálja a légelhárító rendszer alapját. Az Aegis rendszer alapja!!!!????

Donald Cook hadihajó és az irániak által – valszeg orosz technikával – begyűjtött amerikai drón esete. Ezek olyan orosz technológiák amiről az amcsiknak fogalmuk sincs.

Izgatottan várom válaszod!!!!!!!!!!!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
mit válaszoljak? Hogy alapfogalmakat keversz össze? Nem az, hogy sikerült zavrani egy drónt annak semmi köze a rakétatechnológiához. Nem tényleg nincs.

De talán a legszebb kijelentésed, hogy az S300 az AEGIS alapja. Amit ugye a törököktől szereztek wtf?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
ja és én is kiváncsian várom a válaszod a fenti felsorolásra....

boki: Ha azt írja, hogy RD-180 nem is nagyon firtattam volna az speciel toppon van.
 

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
mit válaszoljak? Hogy alapfogalmakat keversz össze? Nem az, hogy sikerült zavrani egy drónt annak semmi köze a rakétatechnológiához. Nem tényleg nincs.

De talán a legszebb kijelentésed, hogy az S300 az AEGIS alapja. Amit ugye a törököktől szereztek wtf?

Sajnos egy kérdésre sem válaszoltál. Továbbra is várom.

A Donald Cook hadihajó zotyek78 hozzászólása miatt került be. Igaz halkan mondtam, talán ezért nem hallottad.

Az iráni drón egy másik történet, csak mint képességet említettem.

Szerinted nem hasonlít a két rendszer egymáshoz? S-300, Aegis.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
exsorkatona

Az F-15 is hasonlít a MIG-31-re aztán még sincs semmi közük egymáshoz...Ne nevettesd ki magad ilyen dolgokkal ha nem muszáj.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ha már itt szóba kerül USA azt várja el hogy következő 10 évben 3800milliárdot költsünk honvédelemre. Magyarúl Paks helyett vegyünk fegyver. Nográdi György pár hetes beszámólja szerint USA ezen tervére németek nemet mondtak.
Oroszok leg újabb huzása csak rubelért akarnak gázt adni EU-nak egy átmeneti időszak után! Ez egy sakk a javából.
Rubelhez az júthat jó áron aki ott elad termékeket. a Többeik megszívják!
Ez régiók verseny képességére hatásal lesz. PL lengyelek akik most oroszok ellen uszitanak sokkal drágábban férhetnek majd hozzá az energia hordozókhoz. Míg mi csehek és a szlovákok sokkal kedvezőbb áron.
Ezek után a lengyelek milyen áron fognak tovább fegyverkezni én nem tudom.
De románok is úgyan ebbe a helyzetbe lesznek mint a lengyelek!
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Tény, hogy nem vagyok rakéta szakember:) De, felsorolok néhány dolgot, amit talán meg tudsz majd magyarázni.

Orosz rakétahajtóművek kellenek az amerikai kémműholdakba. Kérdés: szerinted ezzel az oroszok mit tudnak még célbajuttatan?

Szíriai rakéta incidens (ha kell bővebben is kifejtem). A Nato flotta meghátrál.

Az új orosz S-500 légvédelmi rendszer. Az amcsik S-300 tudtak szerezni – a törökök révén – és ma ez szolgálja a légelhárító rendszer alapját. Az Aegis rendszer alapja!!!!????

Donald Cook hadihajó és az irániak által – valszeg orosz technikával – begyűjtött amerikai drón esete. Ezek olyan orosz technológiák amiről az amcsiknak fogalmuk sincs.

Izgatottan várom válaszod!!!!!!!!!!!

Ugy latom valaki ket kezzel tomi magaba az orosz propagandat :)