A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113

Voltak olyan fegyverszállítások, amelyek nem hogy nem segítettek Ukrajnán, hanem kifejezetten pénzügyi gondot okoztak. És ezt az ukránok a videóbejelentkezéseikben nem mondják el, de a háttérben igen.

Tán nem a DANA önjáró lövegekről beszél, meg úgy általában a körülbelül 8 fajta különböző típusról csak az önjáró kategóriából? Esetleg baltiaktól D-20-as vontatott tarackok? (Mert hogy amúgy nem volt belőle pont elég sok nekik, mielőtt még többet oda vittek.) Esetleg pont a napokban amerikai partmenti járőrhajók vásárlása, miközben a tenger blokkolva van, vedd meg, úgy is ingyen van! Lenne még pár tippem, mire is gondolhatott Gáspárunk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
Ezt itt fejteném ki:
Huszár nem köteledèsből de amúgy van olyan bejelentett beszerzès amit nem szívesen fogadtál?
Van! De nem azt mondom, hogy nem szívesen fogadtam, hanem, hogy nem biztos, hogy azt választottam volna.
Én PUMA-t vártam, de utólag rájöttem, hogy sokkal jobban jártunk a Lynx-szel. A PZH esetében sem vagyok benne biztos, hogy a legjobban (leghatékonyabban) költöttük el a pénzt.
A 8x8 kapcsán is van egy olyan problémám, hogy jó dolog a hibrid rendszer, csak én nem biztos, hogy vártam volna rá ilyen sokáig. Ettől még simán jó lehet az - nevezzük Hitronnak - új gép.
Szerintem ha tudták volna, hogy felgyorsulnak az események, és lett volna korábban is pénz rá, akkor egy RCW-30-as tornyú AMV XP biztosan jó választás lett volna. Ha meg a törzset a lengyelekkel gyártatjuk, akkor a V4-es kötelező kör is le lett volna tudva.
Azt pedig, hogy még mindig nincs egy egységes GBP, továbbra is felháborítónak tartom.

Sokkal fontosabbak nekem az eddig - úgy néz ki - kimaradó lehetőségek.
Csak felsorolok párat: Chinook, nagy számú vontatható/függeszthető tüzérség, na és persze a Bronco

Illetve akkor kimondottan bosszús leszek ha úgy ahogy van megvesszük a HIMARS-t.

Ennek ellenére, azt gondolom, hogy a Zrínyi egy megfelelő koncepció mentén alakul. A koncepció részét képezte a sugárhajtású képzés beindítása is.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Se pénz se paripa nem lett több azóta, rosszabb alaphelyzetből kiindulva akarnak most csodát tenni?
Ezek a problémák, mint a társadalom megannyi problémája nem fog megoldódni demokratikusan.
Sőt nyitott határokkal sem.
Itt a létszámhelyzetre gondolok elsősorban... természetesen a komprádor burzsoáziának is el kellene gondolkodnia sok mindenen..
Nem fog....
 
K

kamm

Guest
Ezt itt fejteném ki:

Van! De nem azt mondom, hogy nem szívesen fogadtam, hanem, hogy nem biztos, hogy azt választottam volna.
Én PUMA-t vártam, de utólag rájöttem, hogy sokkal jobban jártunk a Lynx-szel. A PZH esetében sem vagyok benne biztos, hogy a legjobban (leghatékonyabban) költöttük el a pénzt.
A 8x8 kapcsán is van egy olyan problémám, hogy jó dolog a hibrid rendszer, csak én nem biztos, hogy vártam volna rá ilyen sokáig. Ettől még simán jó lehet az - nevezzük Hitronnak - új gép.
Szerintem ha tudták volna, hogy felgyorsulnak az események, és lett volna korábban is pénz rá, akkor egy RCW-30-as tornyú AMV XP biztosan jó választás lett volna. Ha meg a törzset a lengyelekkel gyártatjuk, akkor a V4-es kötelező kör is le lett volna tudva.
Azt pedig, hogy még mindig nincs egy egységes GBP, továbbra is felháborítónak tartom.

Sokkal fontosabbak nekem az eddig - úgy néz ki - kimaradó lehetőségek.
Csak felsorolok párat: Chinook, nagy számú vontatható/függeszthető tüzérség, na és persze a Bronco

Illetve akkor kimondottan bosszús leszek ha úgy ahogy van megvesszük a HIMARS-t.

Ennek ellenére, azt gondolom, hogy a Zrínyi egy megfelelő koncepció mentén alakul. A koncepció részét képezte a sugárhajtású képzés beindítása is.
Nem volt es azóta sincs "kötelező V4 kör", nem volt és még mindig nemigen van kivel.

Valahol szórakoztató ez a sok lyukassegu nagykepuskodo közép-europai exkomcsi ország, aki mind elhiszi, hogy majd ők "indigenous" saját rendszereket fejlesztenek és sorozatban fognak gyartani - aztán egy toronyba beletorik a bicska. :D

A lengyelek pl messze a legarrogansabbak egesz Közép-Európában, miközben senki sem tudja, mégis mire, mert arra nehéz lenne, hogy 40M vannak, mikozben sehol nincsen a technológiai szintjük mondjuk a misebb orszagokehoz sem (pl. mondjuk 10-15 éve még egy épkézláb észak-déli autópálya nem volt naluk.)
Én alapvetően kedvelem őket, de az elmúlt 10-15 évben teljesen kezdenek elgurulni a gyogyszereik, tényleg kezdik elhinni a sok okorseget amit ismetelgetnek önnön nagysagukrol.
Azt becsültem, hogy mindenfelebe belevágtak, de az viszont elég tipikus volt, hogy még nagyobbakat csúsztak mindenben, mint mások, mert hianyzott a mérnöki tapasztalat, plane a gyártástechnológia (lasd Grot, lasd a lassan 10+ éve (!) hegesztett ZSSW RCWS torony, amiben a fegyverzet tovabbra is standard Bushmaster, ha nem tevedek, a lassan örökké tartó uszokepes lancos Borsuk fejlesztést már nem is említve.)

Ilyen szempontból kifejezetten dicseretes a csendes, de a háttérben agresszíven felzárkózó magyar hozzáállás, ráadásul Marothek tudatosan elkerülték a kaeu önbecsapás csapdáját, helyette nagyon okosan inkább világszínvonalú technológiai szinvonalat képviselő, ráadásul kulturálisan legközelebb álló (tipikusan nemet) partnereket kerestek, a lozungokat meg meghagytak a lengyeleknek, cseheknek.

Ha az utóbbiak nrm módosítanak a V4 együttműködéshez való viszonyukon - és a lengyeleknél inkább az ellenkezője latszik, fejest ugranak az amerikai technikába istentelen penzekert, plusz még több, meg komplexebb cuccokat akarnak gyártani -, akkor 10 év és látványos lesz a különbség a cseh, lengyel stb hadiipari output és a magyar output minősége között, a vásárlók köréről nem is beszélve (a csehekkel ellentétben a lengyelek kb senkinek nem tudnak eladni semmit, max a szegény rokon ukranoknak.)
 
K

kamm

Guest
Sokkal fontosabbak nekem az eddig - úgy néz ki - kimaradó lehetőségek.
Csak felsorolok párat: Chinook, nagy számú vontatható/függeszthető tüzérség, na és persze a Bronco

Illetve akkor kimondottan bosszús leszek ha úgy ahogy van megvesszük a HIMARS-t.
A vontatott tüzérség kivételével - ami teljesen egyértelműen leszerepelt örökre, ez pont az ukránok kapcsán végérvényesen bebizonyosodott - szinte mindenben egyetertunk.
Amint bejottek a PzHk es uton vannak a HX3as SPHk, azonnal eladnam valahova Afrikaba vagy Azsiaba az osszes D-20at (par training ill oktatasi darabot megtartva.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 543
113
2021. november 19.

Közbeszerzési értesítőből

Részvételi felhívás

„Lézeres Lőszimulátor készlet beszerzése” tárgyban

Mennyiség:

- Lézeres Lőszimulátor készlet (Kiképző) 27 készlet
Mennyiségi eltérés mértéke: - (mínusz) 7 készlet

- Lézeres Lőszimulátor készlet (Toborzó) 22 készlet

A lézeres lőszimulátor készletek kezelésére és üzemeltetésére vonatkozó oktatás 5 alkalommal, alkalmanként legfeljebb 20 fő részére az alábbi helyszínen: MH Anyagellátó Raktárbázis - Tápiószecső

A részletes követelményeket a Részvételi dokumentáció 1. sz. mellékletét képező Műszaki leírás tartalmazza.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, amennyiben nem rendelkezik az eljárást megindító felhívás feladásától visszafelé számított 3 évben (36 hónap) Lézeres lőszimulátorok szállítása vonatkozásában szerződésszerűen teljesített referenciával nettó 15.000.000,- Ft értékben.

Részvételi határidő: 23.12.2021

Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Adásvételi szerződés „Lézeres Lőszimulátor készlet beszerzése” tárgyban

A beérkezett ajánlatok száma: 2

A nyertes gazdasági szereplő neve: GHI-CSENDES Kft.

A szerződés végleges összértéke: 733 408 000.00 HUF (Áfa nélkül)
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 746
26 205
113

Maróth Berlinben: A mai napon Berlinben Benedikt Zimmer államtitkár úrral folytattunk egyeztetéseket azon új fejlesztési irányokról (főleg a légtérvédelem és a tüzérség területén), amelyek magyar-német együttműködésben jöhetnek létre.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 367
35 211
113
MG üzeni frászbukon:
"A mai napon Berlinben Benedikt Zimmer államtitkár úrral folytattunk egyeztetéseket azon új fejlesztési irányokról (főleg a légtérvédelem és a tüzérség területén), amelyek magyar-német együttműködésben jöhetnek létre."

Tippem: együtt rendszeresítjük az RM kerekes lövegét és a Skyrangert.

A németek ugyanis 120 kerekes löveg beszerzését tervezik. Drón elleni védelem nekik is kell és a Skyrangeren kívül nincs más a piacon - pláne nem német kötődésű. Ők majd Boxerre vagy Pumára kérik ezt a tornyot, mi meg Lynxre.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Adásvételi szerződés „Lézeres Lőszimulátor készlet beszerzése” tárgyban

A beérkezett ajánlatok száma: 2

A nyertes gazdasági szereplő neve: GHI-CSENDES Kft.

A szerződés végleges összértéke: 733 408 000.00 HUF (Áfa nélkül)
Szeretem az ilyen cègeket.
1 fő.
700 millió.:rolleyes:

Terminátor tudnál erről valami közelebbit?
Pontosan mit veszünk/mennyit ,ennyièrt?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Ezt itt fejteném ki:

Van! De nem azt mondom, hogy nem szívesen fogadtam, hanem, hogy nem biztos, hogy azt választottam volna.
Én PUMA-t vártam, de utólag rájöttem, hogy sokkal jobban jártunk a Lynx-szel. A PZH esetében sem vagyok benne biztos, hogy a legjobban (leghatékonyabban) költöttük el a pénzt.
A 8x8 kapcsán is van egy olyan problémám, hogy jó dolog a hibrid rendszer, csak én nem biztos, hogy vártam volna rá ilyen sokáig. Ettől még simán jó lehet az - nevezzük Hitronnak - új gép.
Szerintem ha tudták volna, hogy felgyorsulnak az események, és lett volna korábban is pénz rá, akkor egy RCW-30-as tornyú AMV XP biztosan jó választás lett volna. Ha meg a törzset a lengyelekkel gyártatjuk, akkor a V4-es kötelező kör is le lett volna tudva.
Azt pedig, hogy még mindig nincs egy egységes GBP, továbbra is felháborítónak tartom.

Sokkal fontosabbak nekem az eddig - úgy néz ki - kimaradó lehetőségek.
Csak felsorolok párat: Chinook, nagy számú vontatható/függeszthető tüzérség, na és persze a Bronco

Illetve akkor kimondottan bosszús leszek ha úgy ahogy van megvesszük a HIMARS-t.

Ennek ellenére, azt gondolom, hogy a Zrínyi egy megfelelő koncepció mentén alakul. A koncepció részét képezte a sugárhajtású képzés beindítása is.
Ne feledjük a drónokat amiket már egyértelműen használ mindenki, szinte már kötelező egy mostani háborúban...!Nagyon csúnyán be kell vásárolni belőlük,nincs mire várni...!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Szeretem az ilyen cègeket.
1 fő.
700 millió.:rolleyes:

Terminátor tudnál erről valami közelebbit?
Pontosan mit veszünk/mennyit ,ennyièrt?
én reménykedem benne hogy mice rendszerek és nem valami gyerekjáték. (mert ennyiből át lehetne fegyverezni a kiknyp bemutató fegyverparkját lehetne rendes fegyvereket mutogatni mindenből jutna szinte ami kézilőfegyver.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
csak mert ugye 7300 embernek meg lehetne nyomni a toborzópénzét 100.000 ft al. pl (ami azért vonzóbbá tesz) vagy cca 3.000 nek 200.000 ft al +
okosona támogatásra elkőltve meg mégtöbb embert jelentene.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 543
113
Terminátor tudnál erről valami közelebbit?
Pontosan mit veszünk/mennyit ,ennyièrt?
Csak annyit írnak a közbeszerzési dokumentumban erről, amennyit bemásoltam:
  • Lézeres Lőszimulátor készlet (Kiképző) 27 készlet Mennyiségi eltérés mértéke: - (mínusz) 7 készlet
  • Lézeres Lőszimulátor készlet (Toborzó) 22 készlet

Ha rákeresek a cég nevére, akkor pl. ezt a találatot adja.
 
  • Szomorú
Reactions: Szittya

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
én reménykedem benne hogy mice rendszerek és nem valami gyerekjáték. (mert ennyiből át lehetne fegyverezni a kiknyp bemutató fegyverparkját lehetne rendes fegyvereket mutogatni mindenből jutna szinte ami kézilőfegyver.)
Az van.
Vagy ennyire elavult?
Kevès?

Vagy csak a bakonyiaknak van, amit mindenhová hurcibálnak?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Csak annyit írnak a közbeszerzési dokumentumban erről, amennyit bemásoltam:
  • Lézeres Lőszimulátor készlet (Kiképző) 27 készlet Mennyiségi eltérés mértéke: - (mínusz) 7 készlet
  • Lézeres Lőszimulátor készlet (Toborzó) 22 készlet

Ha rákeresek a cég nevére, akkor pl. ezt a találatot adja.
Ok.
Egy ilyen kell otthonra a pincébe!


Köszi.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Az van.
Vagy ennyire elavult?
Kevès?

Vagy csak a bakonyiaknak van, amit mindenhová hurcibálnak?
van a bakonyiaknak már az új verzióból való. a régebbi verzió kikerült a csapatokhoz. (van helye)
de kellene a tartalékosok képzésére a kadétok kedvcsinálásához. kiképzés és programok. amit a kiknyp vinni tud.
emelett nem ártana pár új rendszer még a csapatokhoz. (vaklőszer mellé így az igazi)