A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Ha jól értem akkor ez az orosz BTG megfelelője - ami nem volt túl sikeres 2022-ben...
Mivel az orosz BTG logisztikai része (szállító kapacitás) siralmasan alul méretezett (minimum kellene egy 3x szorzó a tehergépkocsik mennyiségére), ezen nem is lehet csodálkozni. A harckocsik és az alkalmazott IFV korszerűségébe is bele lehet kötni (máig nem értem, hogy a BTR mit keres még az első vonalban bevetett alakulatoknál 2022-ben, persze azon kívül, hogy olcsó és egyszerű, mint egy faék).
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Hazánk 2028-ig egy zászlóalj harccsoportot ajánlott fel a NATO-nak, ez nem került visszavonásra. A zászlóalj harcsoport viszont nem csak a gépesített lövészekből áll (akik jelenleg vannak), hanem a megerosítő alegységekből is amelyet más magyar alakulatok tudnak jelenleg csak biztosítani. Pld. a hódmezővásárhelyieknek is szükséges lenne egy tatai harckocsiszakasz, győri lérakos alegység stb. és most csak a harcoló erőket nézen.
Tudtommal a zlj (harcsoport) a legkisebb összfegyvernemi magasabbegység a NATO-nál is.
1 szakasz? Az milyen zászlóalj harccsoport amiben 1 szakasznyi harckocsi van? 1 század akar az lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mivel az orosz BTG logisztikai része (szállító kapacitás) siralmasan alul méretezett (minimum kellene egy 3x szorzó a tehergépkocsik mennyiségére), ezen nem is lehet csodálkozni. A harckocsik és az alkalmazott IFV korszerűségébe is bele lehet kötni (máig nem értem, hogy a BTR mit keres még az első vonalban bevetett alakulatoknál 2022-ben, persze azon kívül, hogy olcsó és egyszerű, mint egy faék).
Lehet, hogy az elsőre az a válasz, hogy alapvetően az oroszok logisztikája a vasútra támaszkodik. Talán Negan rakott be róla tanulmányt.
A BTR-ek kapcsán azt figyeltem meg, hogy a tél beálta óta szinte nem is látni a zónában btr-t, legalábbis nekem elég marginálisan tűnedezik fel, esetleg másod vonalban, vagy speciális feladatra átalakított. Hogy ez most a talajadottságok, vagy a hozzáállás miatt alakult így (azt kizárnám, hogy elfogytak) nem tudom. Leginkább Belorussziában vonatoztatják őket, meg talán a hadműveleti zónától Északra eső határszakaszon lehetnek, de én a front közelében nem látom őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Lehet, hogy az elsőre az a válasz, hogy alapvetően az oroszok logisztikája a vasútra támaszkodik. Talán Negan rakott be róla tanulmányt.
A BTR-ek kapcsán azt figyeltem meg, hogy a tél beálta óta szinte nem is látni a zónában btr-t, legalábbis nekem elég marginálisan tűnedezik fel, esetleg másod vonalban, vagy speciális feladatra átalakított. Hogy ez most a talajadottságok, vagy a hozzáállás miatt alakult így (azt kizárnám, hogy elfogytak) nem tudom. Leginkább Belorussziában vonatoztatják őket, meg talán a hadműveleti zónától Északra eső határszakaszon lehetnek, de én a front közelében nem látom őket.
Tele vannak BTR-el, mert a BTG-k minimum fele BTR-es. Ez az orosz hadosztályok felépítéséből adódik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Kopi2000

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Lehet, hogy az elsőre az a válasz, hogy alapvetően az oroszok logisztikája a vasútra támaszkodik. Talán Negan rakott be róla tanulmányt.
A BTR-ek kapcsán azt figyeltem meg, hogy a tél beálta óta szinte nem is látni a zónában btr-t, legalábbis nekem elég marginálisan tűnedezik fel, esetleg másod vonalban, vagy speciális feladatra átalakított. Hogy ez most a talajadottságok, vagy a hozzáállás miatt alakult így (azt kizárnám, hogy elfogytak) nem tudom. Leginkább Belorussziában vonatoztatják őket, meg talán a hadműveleti zónától Északra eső határszakaszon lehetnek, de én a front közelében nem látom őket.
BTR nem álló harcra való,hanem intenzív manőverező harcra az ellen mélységében.Az áttörés a BMPs gyalogság feladata
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 686
113
Még egy verzió. Azért csak a modernitás most a cél, mert Viktor célja kimaradni és semmit se küldeni a víztisztítókon kívül. Ha nincs mennyiség akkor lehet erre hivatkozni, hogy sajnos csak ez az egy nyomurult nehézdandár van megígértük, de nem lehet az országot védtelenül hagyni. És nem kérünk ami csapatot a mieink helyett ide menjenek csak a román és lengyel tesók. NA vajon a baltiak miért is fegyverezték le magukat? :oops: Talán azért, hogy ne kelljen saját embert ha oda kerül a helyzet beáldozni? ;) menjenek mások ők meg hősködnek majd a facebookon.
Nefelj, adnak majd sivatagbol M1-es abramsot, esetleg Leo 1-est :eek: es hurra mehetunk. . .
Az a "taktika" amit irsz a "multkor" sem valt be...ennyire nem lehetunk feledekenyek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
@krisss !
A videóban láttam több emberen egy olyan felsőt, amit eddig még nem.
Mi az a ruhadarab, ami úgy néz ki, mint egy taktikai póló (csak az ujja terepszínű), ugyanakkor melegebbnek tűnik, mert mintha a testi részen polár lenne?
Combat shirt a neve és pont nyári viselet lenne.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113

Ha valamikor, akkor most éledhet újjá a magyar hadiipar

Az egykori magyar hadiipar a kétezres évekre szinte teljesen leépült: itt és most van a pillanat, hogy ez a magas hozzáadott értékeket létrehozni tudó ágazat életre keljen – most kell cselekedni!

Írta: Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértő, hadtörténész

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
BTR nem álló harcra való,hanem intenzív manőverező harcra az ellen mélységében.Az áttörés a BMPs gyalogság feladata.
Arra amire a technikát használják sok szakaszon, arra pont a btr is megfelel. Távolról tűztámogatás. Mert mivel páncélozottabb a VDV-sek BTR-D-je a nyitott toronnyal, mint a btr-82A? Csak, hogy egy példát hozzak (nyilván adott egységnek ez volt).
Klasszikus állóharc meg max tüzérséggel és gyalogsággal van, a többi ideiglenesen foglalja el a tüzelőállást, majd dolga végeztével "hazamegy".
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Arra amire a technikát használják sok szakaszon, arra pont a btr is megfelel. Távolról tűztámogatás. Mert mivel páncélozottabb a VDV-sek BTR-D-je a nyitott toronnyal, mint a btr-82A? Csak, hogy egy példát hozzak (nyilván adott egységnek ez volt).
Klasszikus állóharc meg max tüzérséggel és gyalogsággal van, a többi ideiglenesen foglalja el a tüzelőállást, majd dolga végeztével "hazamegy".
A gépesített erők alloharca nem olyan,mint az I.vh alloharca.A harcjárművek álló harcban is mozognak,minimum a tüzelőállásokat válogatva.