A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 221
9 791
113
Szia,

Hat, az egyik sok fegyvert vett, es meg annal is sokkal-sokkal tobbet kapott.
A tobbinel meg nincs haborus veszhelyzet.
De mire lehetne, addigra sem jon meg semmi, mert meg sincs rendelve.
Mikor esik mar le nektek, bekegalamboknak (beleertve @dudi forumtarsat is), hogy az ilyesmire egy evtizedre elore szokas keszulni, maskulonben ugy jarsz megint, mint WW2 folyaman...?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 037
10 061
113
Egy kicsit csusztatsz, mert senki sem mondta, hogy vagyunk, azok akartunk lenni, amíg az ukrán -orosz be nem baszott minden oldalról.

Egyébként ha ez az inkomoetens vezetés nem lenne, valszeg a mai felszerelések,lőszerek jó része már Ukrajnában lenne. Sőt mi is ott állhatnánk, ahol a csehek, hogy 2027-ben esetleg elkezdenek hozzájuk új Leopárd tankokat szállítani és a térségben ők vannak a sor legelején. Barmilyen drága is az A7-es, a mai megrendelések esetén szép szorzó van felfelé.
Ebben igazad van.
Szal tudom nokedli a Zrínyi, de ennél komolyabb haderőfejlesztés nem volt Magyarországon 90 óta. Lehet papíron, de a gyakorlatban nem volt.
És ha megnézed nagyságrendileg komolyabb beszerzés nincs is a térségben a lengyeleknek kívül. De ott is már megy a trükközés melyik programból, hogy lehet kibújni és melyik, milyen feltételek mellett élesedhet. Kicsit megcsúszott,anno a cerka.
Lehetne folytatni ha szándék lenne akkor pénz is lásd reptér iroda házak stb. Olyan alapvető képesség leszerződése nem sikerül amely már egy két szomszédnak van illetve a horvatok most jelentkeztek be.
Olyan magas labdákat nem utunk le hogy ordítani tudnék és majd szepen látjuk ahogy a szomszédunk le uti helyettünk nemsokara :) Na ezért inkopetens a vezetés.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 037
10 061
113
ez kb olyan, mintha egész hónapban kenyéren meg vízen élnél és hóvégén félre tudsz tenni egy 2000-est :)

Vannak zavaró tényezők, de azért szurkolunk, :cool:

@Bálint Jelenleg ez történik a legtöbb fejlesztés le van állítva a minisztériumoknak meg ki van adva csak a fizetes és a rezsit lehet fizetni mást nem mivel úgy élet baszva a költségvetés hogy arra sehol nem volt példa szerintem
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 596
113
Vannak zavaró tényezők, de azért szurkolunk, :cool:

A teljes àllami beruházás stop és közszférai teljes beszerzési stop valóban zavaró tènyező.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 791
4 273
113
@Bálint Jelenleg ez történik a legtöbb fejlesztés le van állítva a minisztériumoknak meg ki van adva csak a fizetes és a rezsit lehet fizetni mást nem mivel úgy élet baszva a költségvetés hogy arra sehol nem volt példa szerintem
Szia,

Marmint ugy erted, hogy van olyan koltsegvetesi intezmeny, amelyik ki tudja fizetni a rezsit; nem ugy, hogy ugy altalaban fizetik a rezsit. :-(
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 157
19 064
113
Az autógyártásban a nyár részben a nyári leállásokról szól. Ezt be kell kalkulálni az iparág megítélésébe ilyenkor. Szeptembertől várja mindenki a felfutást. Vagyis a 3. negyed év gazdasági teljesítményében még ott lesz a nyári pihi. A szeptemberi adatok viszont már előre jelezhetik az év további részének alakulását.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 037
10 061
113
Szia,

Marmint ugy erted, hogy van olyan koltsegvetesi intezmeny, amelyik ki tudja fizetni a rezsit; nem ugy, hogy ugy altalaban fizetik a rezsit. :-(
Szia,
Minden költségvetési intézmény ki tudja fizetni,ezzel nincs baj de jelenleg ennyi nem fejleszthet (akar új épület felújítás vagy létszám növelés hasonló) mert azokra stop van csakis az előre megállapított béreket és rezsi illetve ami szükséges a munka végzéshez erre költhetnek. Ez nem
Újdonság bevett szokas ha szarban az ország.
 
  • Tetszik
Reactions: Redgreg and krisss

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 215
4 457
113
@Bálint Jelenleg ez történik a legtöbb fejlesztés le van állítva a minisztériumoknak meg ki van adva csak a fizetes és a rezsit lehet fizetni mást nem mivel úgy élet baszva a költségvetés hogy arra sehol nem volt példa szerintem
És beérnek az új különadók is. Védelmi hozzájárulást, emelt tranzakciós illetéket kell fizetni a cégeknek, miközben pont az ország védelmére nem költenek annyit sem, amiről korábban szó volt!
Eközben Lengyelország már közel 5%-os GDP arányos katonai kiadásoknál tart, mégis stabilabb a gazdaságuk, mint nekünk, annak ellenére, hogy itt korábban, sokan értük aggódtak!
Ja, és az emelt közlekedési bírságok is a bevételek emelését célozzák!
Ismerősom nemrég hagyta ott a rendőrséget, mert elege lett belőle, hogy a fizetése azon múlott, hogy mennyi bírságot sikerül kiszabnia!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 064
23 531
113
Hát a szlovákok nyomtak egy all int az biztos.

Ott annak lenne érdemes utánanyomozni hogy a cégeikhez mennyi pénz folyt be a felújításokért meg az új gyártású eszközökért amit az EU fizetett.

Kíváncsi lennék arra a mérlegre is mennyit tudtak behúzni.
Leggyorsabban itt kapsz egy kezdő képet: https://www.teraz.sk/ekonomika/trzby-10-najvacsich-slovenskych-zb/754672-clanok.html

A TOP 10 hadiipari cég pl. a 2022-es évben 362 millió euró forgalamt bonyolitott, a legnagyobb húzóágazat ezen belül egyértelműen a lőszergyártás volt.
Összehasonlitásképp a csehek akkor 1,4 milliárd eurót forgattak meg.
Szlovákiában a legnayobb Konštrukta Defence a Zuzana-k ukrajnának történő gyártása és javitása folytán 21 millióról 84-re emelte egy éven belül a forgalmát, tehát itt láthatsz egy "szorzót"/arányt.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
877
4 414
93
Az hogy en le írom mit szeretnének a nagyokosok meg mit vizionálnak az mégis mióta tükrözi az optimizmu??? :confused: az kurva élet hogy nem fog össze jönni nekik
Az hogy nem igaz amit leírtál. Nincs olyan hogy annyit költhetnek az állami szervezetek, amik a rendeltetésszerű működéshez kellenek. Illetve az sem igaz, hogy ki tudják fizetni. Nem azt mondom, hogy hazudsz, félre ne érts. Csak ez nem igy van. Sem az EÜ-ben, sem máshol, pl. nálunk. Erre céloztam, hogy nagyon optimistán nyilatkoztál.
És ha már válaszolok, akkor leszek magyarosan pesszimistán realista.

Mikor valamennyire egyenesbe jön a költségvetés, és a rengeteg tartozást kiegyenlitik, pl. a rendőrség 23 milliárdos adósságát, akkor lehet még beleönteni az állami cégekbe, szervezetekbe az elmaradt karbantartások, leürített raktárkészletek, egymást beérő elavult eszközök cseréjének, az elmaradt fejlesztések, lerohadt gépkocsi flották stb cseréjének, elmaradt fizetésemelések összegét is. Úgy nagyjából a teljes állami szektorban. Utána lehet tovább emelni a költségvetését ezeknek a szervezeteknek, mert már eleve a tartozások is sok helyen azért alakultak ki hosszú évek alatt, mert nem volt elég pénz az adott évre.

Kihagytam valamit?

Szerintem a világ minden pénze és egy évtizednyi folyamatos fejlesztés nem lenne elég arra, hogy egyenesbe legyen rakva az, ami most itt le lett rohasztva az utóbbi pár évben.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
877
4 414
93
Ki mikor vesztette el a hitet egyébként?
Én pl. bb 2 éve. A 2010-es évek közepétől jó volt minden. A déli határzárral egyetértettem, a Covidos faszságokat utólag is megértem. Felfogtam hogy miért szopok. De mostanra már nagyon akadozik minden. Sok a probléma, sok a botrány, zavar a korrupció, zavarnak a faszságok, az hogy tényleg itt egy háború mellettünk, és semmi fejlesztés, semmi előrelépés.Legalább annyi hogy a kis létszámű honvédség fasza felszereléssel rendelkezzen. A tartalékos, és BM vonalat hagyjuk is.
Kurvára a szemem előtt megy el a pénz baromságokra még mindig, most is hogy már nincs annyi mint 6-7 éve. Meg látom magam körül hogy mint a rohadt nád, rogyik be minden.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 596
113
Én pl. bb 2 éve. A 2010-es évek közepétől jó volt minden. A déli határzárral egyetértettem, a Covidos faszságokat utólag is megértem. Felfogtam hogy miért szopok. De mostanra már nagyon akadozik minden. Sok a probléma, sok a botrány, zavar a korrupció, zavarnak a faszságok, az hogy tényleg itt egy háború mellettünk, és semmi fejlesztés, semmi előrelépés.Legalább annyi hogy a kis létszámű honvédség fasza felszereléssel rendelkezzen. A tartalékos, és BM vonalat hagyjuk is.
Kurvára a szemem előtt megy el a pénz baromságokra még mindig, most is hogy már nincs annyi mint 6-7 éve. Meg látom magam körül hogy mint a rohadt nád, rogyik be minden.
De szépen megfogalmaztad.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 037
10 061
113
Az hogy nem igaz amit leírtál. Nincs olyan hogy annyit költhetnek az állami szervezetek, amik a rendeltetésszerű működéshez kellenek. Illetve az sem igaz, hogy ki tudják fizetni. Nem azt mondom, hogy hazudsz, félre ne érts. Csak ez nem igy van. Sem az EÜ-ben, sem máshol, pl. nálunk. Erre céloztam, hogy nagyon optimistán nyilatkoztál.
És ha már válaszolok, akkor leszek magyarosan pesszimistán realista.

Mikor valamennyire egyenesbe jön a költségvetés, és a rengeteg tartozást kiegyenlitik, pl. a rendőrség 23 milliárdos adósságát, akkor lehet még beleönteni az állami cégekbe, szervezetekbe az elmaradt karbantartások, leürített raktárkészletek, egymást beérő elavult eszközök cseréjének, az elmaradt fejlesztések, lerohadt gépkocsi flották stb cseréjének, elmaradt fizetésemelések összegét is. Úgy nagyjából a teljes állami szektorban. Utána lehet tovább emelni a költségvetését ezeknek a szervezeteknek, mert már eleve a tartozások is sok helyen azért alakultak ki hosszú évek alatt, mert nem volt elég pénz az adott évre.

Kihagytam valamit?

Szerintem a világ minden pénze és egy évtizednyi folyamatos fejlesztés nem lenne elég arra, hogy egyenesbe legyen rakva az, ami most itt le lett rohasztva az utóbbi pár évben.
Értem mit mondasz elgondolkodtató, nem nyilvánul rám meg pozitívan sőt aki ismer innen tudja hogy eléggé negatívan állok a dolgokhoz én csak el mondtam fent mit hisznek meg akarnak na azok optimisták csak nincs mire az elmúlt 2-3 évben olyan gazdasági károkat okozott nekünk a vezetés hogy innen 15 év is kevés felállni.