A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ráadásul a legolcsóbban és legkönnyebben megvalósítható „van” állapotról beszélünk a „nincs lóf...sz se” állapothoz képest.

Csak az a minimális probléma, hogy tartalék-alkatrészek és berendezések nélkül se olcsón, se könnyen nincs semmiféle "van"-állapot!! Ezt már egyszer megtanulhatták volna az "okosok" a MiG-29-ek esetéből és példájából is!!
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fishbed

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Csak az a minimális probléma, hogy tartalék-alkatrészek és berendezések nélkül se olcsón, se könnyen nincs semmiféle "van"-állapot!! Ezt már egyszer megtanulhatták volna az "okosok" a MiG-29-ek esetéből és példájából is!!
Úgy értettem, hogy normális szupporttal is ez a legjobb opció. Addig mindenképpen, amíg nincs másik típus (különben GOTO „nincs lófaszse” állapot o_O).
A váltótípus meg ugye nem 3 hónap, mire ideér és sehol se tartunk ezügyben....
sem....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Úgy értettem, hogy normális szupporttal is ez a legjobb opció. Addig mindenképpen, amíg nincs másik típus (különben GOTO „nincs lófaszse” állapot o_O).
A váltótípus meg ugye nem 3 hónap, mire ideér és sehol se tartunk ezügyben....
sem....
Sajnos semmilyen ügyben se tartunk sehol sem!!! :(:(:hadonaszos:
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
én úgy tudtam, hogy az ukrik kitolták 50 évre és 50000 órára.
http://www.avia-info.hu/talalat.php?KeresettSzo=HA-TCO
E szerint a HA-TCO '74-es gép.
Ráadásul a legolcsóbban és legkönnyebben megvalósítható „van” állapotról beszélünk a „nincs lóf...sz se” állapothoz képest.
Ha az ukranok megadtak az azt jelenti, hogy eletveszelyes. Ne felejtsuk el mit tettek a horvat migekkel. Roncsokat adtak el nekik feujitas cimen, baleseteztek, akkor derult ki, hogy reg lejart szavatossagu hajtomuveket, stb. epitettek be, amiknek maig nem sikerult megallapitani az eredetet, de nemelyikrol kiderult, hogy Bulgariaban kerult leselejtezesre evtizedekkel korabban.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 478
113
A lengyel An-26-osoat is ők nagyjavították. Az egyik példánynál kiderült, hogy a festést helyenként pemzlivel csinálták, volt, hogy az ebédszünet idejére ott hagyták abba, ahol épp tartottak, mindezt szabad ég alatt.

Az egyik lengyel MiG-29-es azért égett le porig, mert az ukránok felajánlották, hogy az orosz Csernyiseg gépgyárt megkerülve ők is tudnak RD-33-ast nagyjavítani, így a lengyelek által nagyjavított gépbe ukrán "nagyjavított" RD-33-asok kerültek. A berepülés előtti egyik hajtómű próbánál az egyik turbinafokozat tárcsája anyaghiba miatt szétrobbant, így már a lapátoknak se volt kedvük a helyükön maradni, ki is gyulladt a gép. Persze az eset külön pikantériája, hogy itt épp valami helyi nagyokos miatt a hajtóműtesztet nem a hajtóműtesztes nyűgözőelyen, hanem a javítóhangár előtti betonplaccon csinálták, nyitott hangárajtóval. Pár katona lélekjelenlétének köszönhetően be tudták zárni a hangárajtót és a tűz így csak azt az egy 29-est ette meg.

A lengyelek már csak annyiban működnek együtt az ukránokkal, amit eleve ők gyártanak, mint pl a Motor Szics termékek, azaz a Mi-8 és 24-es gépek hajtóművei.
Az ukránok ezen kívül lényegében mindent beblöfföltek nagyjavítás címén, sajnos még az Antonovokat is, pedig az a saját boltjuk lenne...
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Az biztos, hogy az ukránok nem sok mindenhez értenek. De a 21-est, meg az RD-33-ast bűn rájuk bízni, de a 410-es üzem, meg az Antonov Design Bureau miatt nincs más, aki annyira ismeri az An-26-ost, mint ők.
A festés meg úgy tűnik, hogy errefelé neuralgikus pont, mert itthon se nagyon akar sikerülni...
Átvételkor meg kell egy sokoldalas hibalistát írni, és addig nem szabad átvenni a gépet, amíg minden ki nincs javítva. Meg fizetni sem szabad addig érte.
majd este jövök :).
 

Zsocci

New Member
2017. május 12.
9
9
3
Aha és arra gondoltak már hogy se a palackos gáz,se a gázolaj nem szereti a mínuszokat? Vagy télen majd nem nem eszik a katona.
Mindamellett roppant nehéz lett volna ezt az egészet egy Merci unimog nagyságú tgk platójára feldobni egy zárt, fűthető felépítményben hogy esőben ne kelljen a szakácsnak a sarat dagasztani körülötte, télen meg a hófúvásban gulyást kevergetnie. Nem beszélve róla hogy úgy egy kisebb víztartály is felfért volna valószínűleg a főzéshez és a mosogatáshoz. Nem beszélve róla hogy ennek a vontatásához is gondolom nem nóniusz fogatot alkalmaznak...
Amúgy nem értem a képet se egészen,mert ott egy régi 69M mellette de az alváza az nem a régié! Olyan mintha az üstöket rátették volna egy új alvázra. De minek??? Pláne ha már kuka az egész? Ki érti ezt?

Mivel a sajtó is jelen volt, nyilvàn azért volt ott a régi, hogy làssàk, hogy mit mire cseréltek. Nem làtok ebben problémàt. A palackos gàz csak egy lehetőség a sok közül, úgyhogy a katona télen is eszik. A teljes dokumentáció a Gamma Zrt. honlapjàn pdf-ben. Mivel ez csak egy àtadàs, nem vonnék le következtetéseket, hogy a gyakorlatban hogyan hasznàljàk majd. :) Baràtsàggal Zsocci
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Zed895

Zsocci

New Member
2017. május 12.
9
9
3
Aha és arra gondoltak már hogy se a palackos gáz,se a gázolaj nem szereti a mínuszokat? Vagy télen majd nem nem eszik a katona.
Mindamellett roppant nehéz lett volna ezt az egészet egy Merci unimog nagyságú tgk platójára feldobni egy zárt, fűthető felépítményben hogy esőben ne kelljen a szakácsnak a sarat dagasztani körülötte, télen meg a hófúvásban gulyást kevergetnie. Nem beszélve róla hogy úgy egy kisebb víztartály is felfért volna valószínűleg a főzéshez és a mosogatáshoz. Nem beszélve róla hogy ennek a vontatásához is gondolom nem nóniusz fogatot alkalmaznak...
Amúgy nem értem a képet se egészen,mert ott egy régi 69M mellette de az alváza az nem a régié! Olyan mintha az üstöket rátették volna egy új alvázra. De minek??? Pláne ha már kuka az egész? Ki érti ezt?

De talàn valóban a konténeres megoldàs lenne a legjobb! :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 143
15 776
113
Megkérdezném egy gyakorló katonától - esetleg olyantól, aki az előző rendszerben volt katona - hogy 8:50-től milyen indulót hallhatunk? A Klapka és a Magyar díszmenet induló közt. Youtube-on csekkoltam több fent levő indulót, de nem találtam hasonlót.

 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Az újonnan felállítandó kibervédelmi egységről lehet tudni valamit?
Létszám, büdzsé, helyszín?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 546
113
Megkérdezném egy gyakorló katonától - esetleg olyantól, aki az előző rendszerben volt katona - hogy 8:50-től milyen indulót hallhatunk? A Klapka és a Magyar díszmenet induló közt. Youtube-on csekkoltam több fent levő indulót, de nem találtam hasonlót.



Megjegyezném,hogy még a 70-es évek végén,a 80-as évek lején,az április 4-i ünnepre,a falu főterére kivonult az álltalános iskola,teljes létszámmal,elhangzottak a beszédek,majd jött 1 szakasz szovjet katona(6fő),egy tiszttel,és a végén az AK-ból 3 díszlövést adtak le,jellemző módon,az ünnepség után mi,már felsős fiúk,ott szerepeltünk a katonák körül,ugye mind beszéltünk oroszul,és nem arról fűztük a tisztet,hogy lőjenek még....:rolleyes::D
Még a fater nyakából néztem végig egy dísszemlét,máig emlékszem a robajra,meg amikor az a pár ezer katona kivágta a díszlépést,majd a tribünök előtt meg hallagatták a beszédet,és a 3x hurrára ;).
Augusztus 20-án is voltunk talán 2x,a vizi,és légiparádén,akkor még volt hajónk,és a gépágyúval is lőttek,ahogy elhaladt a jónép előtt,tolongtak az emberek,mindenki látni akarta a tiszt avatást,ahogy feszítettek a tisztek a dísz egyenruhájukban,volt némi közösségi érzése az embereknek.
Ahogy cseperedtünk,a szomszédok nagyobb fiai bevonultak,majd jöttek haza egyenruhában,mi kölkök úgy néztünk rájuk,mint a félistenekre,úton,útfélen voltak katonai járművek,konvojok,saját,meg szovjet is.
Most van gay parade,civil szervezetek,jogvédők,meg a nagy semmi,jó kis szabadság.....
F@szom....:(
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 738
113
Megkérdezném egy gyakorló katonától - esetleg olyantól, aki az előző rendszerben volt katona - hogy 8:50-től milyen indulót hallhatunk? A Klapka és a Magyar díszmenet induló közt. Youtube-on csekkoltam több fent levő indulót, de nem találtam hasonlót.


87-88-ban voltam katona ,de nem tudom mi ez az induló. Sztem ez nem volt általános, katonai ünnepségeken sem. Rákóczi és a Klapka induló volt a standard zene. Passz. Szerintem csak kitöltötték az időt valami egyéb indulóval, indulókkal.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
"Lázár János szerint ugyanis három An-27-es (sic!) repülőgépe volt a Magyar Honvédségnek, de azok elavultak 2016 végére, ezért 2016 decemberében mind a három repülőgépet kivonták a hadrendből. Ez pedig a teljes An-26 flottát jelenti a fentebb bemutatott, 406-os reaktiválásáról szóló közbeszerzés alapján."

http://gyomberbela.blog.hu/2017/05/12/szarnyaszegett_haderoreform
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 451
11 450
113
Megjegyezném,hogy még a 70-es évek végén,a 80-as évek lején,az április 4-i ünnepre,a falu főterére kivonult az álltalános iskola,teljes létszámmal,elhangzottak a beszédek,majd jött 1 szakasz szovjet katona(6fő),egy tiszttel,és a végén az AK-ból 3 díszlövést adtak le,jellemző módon,az ünnepség után mi,már felsős fiúk,ott szerepeltünk a katonák körül,ugye mind beszéltünk oroszul,és nem arról fűztük a tisztet,hogy lőjenek még....:rolleyes::D
Még a fater nyakából néztem végig egy dísszemlét,máig emlékszem a robajra,meg amikor az a pár ezer katona kivágta a díszlépést,majd a tribünök előtt meg hallagatták a beszédet,és a 3x hurrára ;).
Augusztus 20-án is voltunk talán 2x,a vizi,és légiparádén,akkor még volt hajónk,és a gépágyúval is lőttek,ahogy elhaladt a jónép előtt,tolongtak az emberek,mindenki látni akarta a tiszt avatást,ahogy feszítettek a tisztek a dísz egyenruhájukban,volt némi közösségi érzése az embereknek.
Ahogy cseperedtünk,a szomszédok nagyobb fiai bevonultak,majd jöttek haza egyenruhában,mi kölkök úgy néztünk rájuk,mint a félistenekre,úton,útfélen voltak katonai járművek,konvojok,saját,meg szovjet is.
Most van gay parade,civil szervezetek,jogvédők,meg a nagy semmi,jó kis szabadság.....

F@szom....:(

...hát ez nagy volt!

Rendben, értem én, hogy akkor is tán a legkisebbek, leggyengébbek voltunk a VSZ-ben, de legalább darabra mindenképp volt annyi ojjektumunk', ami leküzdendő célt jelentet veszteséget kockáztatva az esetleg ránk támadóknak.
A filmet látva és megint csak rádöbbenve a különbségre és annak nemhogy nagyságára, hanem nagyságrendjére, azt hiszem kijelenthetjük, hogy azóta sikeresen megvalósítottuk és bőszen szinten is tartjuk a "merjünk kicsik lenni nemzeti képesség"-et.:(
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
T

torsen

Guest
Megjegyezném,hogy még a 70-es évek végén,a 80-as évek lején,az április 4-i ünnepre,a falu főterére kivonult az álltalános iskola,teljes létszámmal,elhangzottak a beszédek,majd jött 1 szakasz szovjet katona(6fő),egy tiszttel,és a végén az AK-ból 3 díszlövést adtak le,jellemző módon,az ünnepség után mi,már felsős fiúk,ott szerepeltünk a katonák körül,ugye mind beszéltünk oroszul,és nem arról fűztük a tisztet,hogy lőjenek még....:rolleyes::D
Még a fater nyakából néztem végig egy dísszemlét,máig emlékszem a robajra,meg amikor az a pár ezer katona kivágta a díszlépést,majd a tribünök előtt meg hallagatták a beszédet,és a 3x hurrára ;).
Augusztus 20-án is voltunk talán 2x,a vizi,és légiparádén,akkor még volt hajónk,és a gépágyúval is lőttek,ahogy elhaladt a jónép előtt,tolongtak az emberek,mindenki látni akarta a tiszt avatást,ahogy feszítettek a tisztek a dísz egyenruhájukban,volt némi közösségi érzése az embereknek.
Ahogy cseperedtünk,a szomszédok nagyobb fiai bevonultak,majd jöttek haza egyenruhában,mi kölkök úgy néztünk rájuk,mint a félistenekre,úton,útfélen voltak katonai járművek,konvojok,saját,meg szovjet is.
Most van gay parade,civil szervezetek,jogvédők,meg a nagy semmi,jó kis szabadság.....
F@szom....:(

A gay parade nem dísszszemle helyett van!:) Ja és nem ők tehetnek a "nagy semmiről"....
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

torsen

Guest
87-88-ban voltam katona ,de nem tudom mi ez az induló. Sztem ez nem volt általános, katonai ünnepségeken sem. Rákóczi és a Klapka induló volt a standard zene. Passz. Szerintem csak kitöltötték az időt valami egyéb indulóval, indulókkal.

85-86-ban szolgáltam előfelvett sorosként. Én se emlékszem erre. Ellenben az " Ugye hallod angyalom..." belém égett.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Lehet, hogy ostoba kérdés, de nekem nem világos, és azoknak sem, akiktől kérdeztem. A laktanyákban, a körletekben miért nincs wifi, hogy az ember nyugodtan kiélhesse a szociális igényeit, messze az otthoniaktól, ismerősöktől, haveroktól? Azt látom, hogy egy laktanyán belül egyszerre van jelen a '60-as, '70-es meg néhol a '90-es évek (2000, Uram bocsáss, 2010 az nem nagyon), de legalább szintenként egy-egy nyavalyás routert nem tudnak megengedni maguknak? Ilyen csóróság van, vagy ez inkább zsidóság? Vagy van erre valami más magyarázat? Biztonság, vagy akármi. Mondjuk aki szivárogtatni akar, fotót vagy bármit közölni a neten, azt úgyis megteszi.