A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
A Pénzügyminisztérium az elkövetkező években 4% körüli GDP növekedést prognosztizál, majd lassú mérséklődéssel 3% felé tendál majd a növekedés, ugye ez az közepes feljettség csapdájába kerülésének iskolapéldája. Ennek elkerülését a PM, és a MNB is realizálta, lásd szerdán megjelent versenyképességi csomag, aminek célja pont ez, “Ausztria elérése”, azaz a fejlett nyugati országok szintjére kerülni. Személyes vélemény szerint remek megoldásokkal, tervekkel van tele, de ezt hanyagolom, nem ide való.
Tavaly a magyar GDP 38 353 milliárd forint volt. Tegyük fel, hogy mérsékelten sikeresek lesznek a versenyképesség javítást célzó intézkedések, szóval 2026-ig stabil 4% körül alakul az annuális gazdasági növekedés. Ez azt jelenti, hogy 2026-ban 50 470 milliárd forint lesz a GDP, ez 31%-os növekedés. (38353x1,04^7) Ennek a két százaléka picit több, mint 1009 milliárd, de van kormányzati akarat és hajlandóság a három százalékra is, ami már 1500 milliárd forintra rúgna.
Személyes véleményem szerint ennyi pénzből, egy kisebb, vagy nagyobb személyi állomány átalakítással ütőképes hadsereget lehet létrehozni, vagy fenntartani. Persze, ha nem jön az a nagyon várt fellendülés, akkor haderőreform sem lesz olyan “nagyravágyó”. Arról pedig felesleges hápogni, és messzemenő következtetéseket levonni, hogy az utóbbi években miért nem működött semmi, 250 miliárdból elég nehéz..
Mar az első mondatoddal is baj v
Magyarország gazdag ország. Minden olyan állítás, hogy a világ felső negyedébe tartozunk fejlettség szintjén, az ország GDP-je 124 042 millió Euró, ami mai árfolyamon 39 197 272 millió Forint. A GDP két százaléka 783 milliárd Forint, azaz 2 milliárd 480 millió Euró!

Bármit megengedhetünk magunknak, egy F-35 beszerzés pusztán a költségei alapján természetes kell legyen a magyar költségvetésnek, mert ez a mi szintünk! A dán beszerzés 20 milliárd koronás költsége (27 gép) alapján egy magyar F-35 vásárlás tizennégy gépre az akkorra tervezett GDP 2%-át, már a mai GDP alapján számítva kitevő éves honvédelmi költségvetésnek is csak a felét tenné ki.
Hogy lennenk mar gazdag orszag?! Lassan mar csak azok dolgoznak ebben az országban társadalmilag is fontos munkahelyeken (rendőr, tűzoltó, mentős, penzügyőr, ápoló, tanár) akiknek ez a hobbijuk. Nincs fizetés csak elvarás. Lassan mar nem lesz aki elvigye a szemetet. Az utak állapota kritikán aluli, az egeszségügy olyan amilyen, minden drága ( a fizukhoz kepest), óriasi a bürökrácia ti meg f35-ről almodoztok. Hat a faszt! Amint megoldódnak az egyeb gondok jöhet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Mar az első mondatoddal is baj v
Hogy lennenk mar gazdag orszag?! Lassan mar csak azok dolgoznak ebben az országban társadalmilag is fontos munkahelyeken (rendőr, tűzoltó, mentős, penzügyőr, ápoló, tanár) akiknek ez a hobbijuk. Nincs fizetés csak elvarás. Lassan mar nem lesz aki elvigye a szemetet. Az utak állapota kritikán aluli, az egeszségügy olyan amilyen, minden drága ( a fizukhoz kepest), óriasi a bürökrácia ti meg f35-ről almodoztok. Hat a faszt! Amint megoldódnak az egyeb gondok jöhet.

Arra még az USA-ban sincs pénz, hogy a nincsteleneket közköltségen gyógyítsák, védjék és ellássák közszolgáltatásokkal. Merthogy a magyar közszolgáltatásoknak a legsúlyosabb baja, hogy nem csak a finanszírozókra, az adófizetőkre terjednek ki. De ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen hatalmas anyagi lehetőségekkel gazdálkodik Magyarország!
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Mar az első mondatoddal is baj v
Nem, nincs vele baj. Azt mondtam mit vár a jegybank. Arról nem tehetek, hogy helytelenül értelmezel egy mondatot. De miattam folytathatod az arrogáns, mindenhez is értő fotelharcos szerepében való tetszelgést, aki most képzett közgazdászok előrejelzéseiről mondja meg a “tutit”.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 815
6 929
113
Magyarország gazdag ország. Minden olyan állítás, hogy a világ felső negyedébe tartozunk fejlettség szintjén, az ország GDP-je 124 042 millió Euró, ami mai árfolyamon 39 197 272 millió Forint. A GDP két százaléka 783 milliárd Forint, azaz 2 milliárd 480 millió Euró!

Bármit megengedhetünk magunknak, egy F-35 beszerzés pusztán a költségei alapján természetes kell legyen a magyar költségvetésnek, mert ez a mi szintünk! A dán beszerzés 20 milliárd koronás költsége (27 gép) alapján egy magyar F-35 vásárlás tizennégy gépre az akkorra tervezett GDP 2%-át, már a mai GDP alapján számítva kitevő éves honvédelmi költségvetésnek is csak a felét tenné ki.
Mar az első mondatoddal is baj v

Hogy lennenk mar gazdag orszag?! Lassan mar csak azok dolgoznak ebben az országban társadalmilag is fontos munkahelyeken (rendőr, tűzoltó, mentős, penzügyőr, ápoló, tanár) akiknek ez a hobbijuk. Nincs fizetés csak elvarás. Lassan mar nem lesz aki elvigye a szemetet. Az utak állapota kritikán aluli, az egeszségügy olyan amilyen, minden drága ( a fizukhoz kepest), óriasi a bürökrácia ti meg f35-ről almodoztok. Hat a faszt! Amint megoldódnak az egyeb gondok jöhet.
ez rendben van és egyetértek Veled hogy vannak igen igen komoly gondok ,de azt azért hozzátenném hogy ezeket a gondokat 1 év alatt ( pl egészségügy , oktatás , államháztartási hiány ) meglehetne oldani ha lenne rá akarat, és itt ne gyertek azzal hogy pénz is kéne hozzá mert van , rohadt sok , dolgoztam a minisztériummal nem egyszer, bődületes pénzek mozognak ott, probléma ott van hogy sokan azt hiszik hogy mint olyan a GDP-ből gazdálkodik a nagy vezér , pedig a költségvetés szab határt sok dolognak nem a GDP meg annak a növekedése , szóval ez a GDP dolog csak akkor fontos ha a NATO 2%-os vállalásáról beszélünk , amúgy felejtsétek el , a költségvetés a fontos aminek van egy bevételi oldala meg egy kiadási , ezt kell nézni semmi mást és ha ezt nézzük akkor Blogennek igaza van, nyilván nem vagyunk egy Németország vagy UK de az ország területéhez és népességéhez viszonyítva igen , Mo. gazdag ország , ha te leragadsz olyan amúgy fontos de megoldható dolgokon azzal már nem tudok mit kezdeni , valahol nincs áram , víz vagy 100 kilométeres körben egy orvos, nem mondom hogy itt aztán minden rendben és kolbászból van a kerítés de azért basszus , értékeljük már amink legalább van
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 111
13 256
113
Magyarország egyáltlán nem gazdag.

Belga GDP(11 millió lakossal) kb. 3x akkora mint a magyar. Vesznek 34 gépet. Gond akkor lenne ha mi is ennyit akarnánk, de az egy század beleférne - nagyjából ahányszor szegényebbek vagyunk annyiszor kevesebb géppel kell beérni. Így ez szerintem vállalható.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
Arra még az USA-ban sincs pénz, hogy a nincsteleneket közköltségen gyógyítsák, védjék és ellássák közszolgáltatásokkal. Merthogy a magyar közszolgáltatásoknak a legsúlyosabb baja, hogy nem csak a finanszírozókra, az adófizetőkre terjednek ki. De ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen hatalmas anyagi lehetőségekkel gazdálkodik Magyarország!

Gazdag, hatalmas?
Szerintem te szavak értelmezésével vagy gondban.
Vagy sok volt a pálinka vagy a borovicska:D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azert, hogy a Gripen túlarazott/draga a kormányzat is felelős lehet. Miert nem targyalják ujra azt a szerződést?
Pont ez a probléma, hogy újratárgyalták. Az MSZP kormánynak sikerült az eredeti árat 40% al föltornázni így például a Magyarországon elengedhetetlenül szükséges légi utántöltő képességet is megkaptuk.

..... Főleg mivel lófasz fegyver van hozzá....
Elég AMRAAM és Maverick van hozzá, amivel bármelyik környező ország első vonalas támadóékjét kinullázzuk. Minden másra meg ott a gépágyú. :D
A második hullámra meg elvileg ideér a NATO vagy veszünk még rakétát.
Persze ez csak abban az esetben igaz, ha az amcsik ideadják a saját rakétáinkat.

.Ja és hány magyar pilótának van gyakorlati tapasztalata, MINIMUM 1 db gps vezérlésű bomba vagy agm 65 indításában tizenx év alatt?
Nem 1 kezeden hanem 1-2 ujjadon megtudod számolni! Ez már aztán nagy képesség.
Elvileg az NFTCben a legmagasabb szintű kiképzést kapják.

De se kis hatótávú légiharcrakéta, se kellő számú nagy hatótávolságú nincs. Csapásmérő fegyverzet is csak minimális ami kiképzésre sem elég nem , hogy egy háborúra. Felderítőkonténer?
Légiutántöltés gyakorlása? Stb.
.
Rövid hatótávú rakétával mire akarsz lőni a 21. században? AMRAAM oszt kész.
Bombákat most vettünk, Felderítő konténer is van pár darab.

Légi utántöltés minek? Győr és Mátészalka között kifogy a keró? :D

Az élesben ellövöldözött Mavericken meg AMRAAMon még kicsit gondolkozzál. 100 000 - 1 millió USD egy modern rakéta.
Ja és lejár az élettartamuk, szóval nem éri meg bespajzolni őket. Annyi kell amivel addig ki lehet húzni amíg jön a következő adag/segítség. Tonnaszámra lövöldözni meg szimulátorban kell. Az áram olcsóbb. :D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
Ne mondjátok. Tééényleg lehet részletben fizetni? Basszus tanítsatok még.

A grippen is megérte. Főleg mivel lófasz fegyver van hozzá.
Ja és hány magyar pilótának van gyakorlati tapasztalata, MINIMUM 1 db gps vezérlésű bomba vagy agm 65 indításában tizenx év alatt?
Nem 1 kezeden hanem 1-2 ujjadon megtudod számolni! Ez már aztán nagy képesség.
Hány pilóta repül évente 100 óránál többet?

Pedig szerinted magyarország gazdag és szárnyal.
De se kis hatótávú légiharcrakéta, se kellő számú nagy hatótávolságú nincs. Csapásmérő fegyverzet is csak minimális ami kiképzésre sem elég nem , hogy egy háborúra. Felderítőkonténer?
Légiutántöltés gyakorlása? Stb.

Szóval nem értem ha magyarország gazdag, ezek és még számtalan képesség miért van hanyagolva ami csak pénz kérdés?

És ez csak a grippen. A többiről ne beszéljünk.
Nem akarok okosabbnak tűnni, mint amilyen vagyok, de ha már kérted, hogy tanítsunk, csak szólok, hogy a Gripent még mindig egy P-vel írják.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 111
13 256
113
Volt az F-35 -ös topicba belinkelve egy kép hogy mit jelent a program a holland gazdaságnak. Svédek mit tudnának ajánlani ezen a téren?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Nem, nincs vele baj. Azt mondtam mit vár a jegybank. Arról nem tehetek, hogy helytelenül értelmezel egy mondatot. De miattam folytathatod az arrogáns, mindenhez is értő fotelharcos szerepében való tetszelgést, aki most képzett közgazdászok előrejelzéseiről mondja meg a “tutit”.
Egyáltalan nem vagyok arrogáns es nem vagyok mindenhez is ertő. Es fotelharcos sem vagyok. Ti eltek alomvilagban. A kepzett közgazdaszok pedig azt a tutit mondjak amit elvarnak tőlük. Ez olyan mint a Ksh statisztikája az inflacióról.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Magyarország egyáltlán nem gazdag.

Belga GDP(11 millió lakossal) kb. 3x akkora mint a magyar. Vesznek 34 gépet. Gond akkor lenne ha mi is ennyit akarnánk, de az egy század beleférne - nagyjából ahányszor szegényebbek vagyunk annyiszor kevesebb géppel kell beérni. Így ez szerintem vállalható.

Van egy objektív skálánk, a világ: hogy valakinek három vagy egymilliója van e a csoportján belül az sokat nem számít, mert vannak csoportok ahol milliókkal gazdálkodnak és vannak ahol tízezrekkel és a szegény csoportban se számít, hogy tíz, vagy harmincezerrel!

A mi GDP-nk tökéletesen elég ahhoz, hogy minden rendben működjön nálunk, igaz nem feltétlen közközltségen. Ha nem így van, akkor az rendszerhiba és nem finanszírozási probléma, mert a pénzt megtermeljük attól még, legföljebb másra, vagy máshogy költjük.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
ez rendben van és egyetértek Veled hogy vannak igen igen komoly gondok ,de azt azért hozzátenném hogy ezeket a gondokat 1 év alatt ( pl egészségügy , oktatás , államháztartási hiány ) meglehetne oldani ha lenne rá akarat, és itt ne gyertek azzal hogy pénz is kéne hozzá mert van , rohadt sok , dolgoztam a minisztériummal nem egyszer, bődületes pénzek mozognak ott, probléma ott van hogy sokan azt hiszik hogy mint olyan a GDP-ből gazdálkodik a nagy vezér , pedig a költségvetés szab határt sok dolognak nem a GDP meg annak a növekedése , szóval ez a GDP dolog csak akkor fontos ha a NATO 2%-os vállalásáról beszélünk , amúgy felejtsétek el , a költségvetés a fontos aminek van egy bevételi oldala meg egy kiadási , ezt kell nézni semmi mást és ha ezt nézzük akkor Blogennek igaza van, nyilván nem vagyunk egy Németország vagy UK de az ország területéhez és népességéhez viszonyítva igen , Mo. gazdag ország , ha te leragadsz olyan amúgy fontos de megoldható dolgokon azzal már nem tudok mit kezdeni , valahol nincs áram , víz vagy 100 kilométeres körben egy orvos, nem mondom hogy itt aztán minden rendben és kolbászból van a kerítés de azért basszus , értékeljük már amink legalább van

Én értékeltem.

Csak a magyar valóság más.

Elmondtá a
korházban, hogy hozzunk gyógyszert!, wcpapírt,szappant, kaját,innivalót, mindent.Belélegezhető oxigént biztosítottak:D

Voltam okjs tanfolyamon egy középiskolában. Máló omladozó vakolat,wc papír úgyszint 0, szappan sincs de nem baj mert van ahol a csaptelep is hiányzik.kréta,filc nuku. 30 éves törött székek,padok. 3 projektorbol 1 működik. A tanárok verekszenek érte. És a saját laptopjaikra dugják, nem az államira. Mert az nincs.
A lánghegesztő tanár 60 éves. 25 év óta dolgozik a suliban. A műhelyét azóta nem újították fel.

De boccs.
Most mentem át kocsival felcsúton. És tényleg van lóvé szarásig;)

Azt elmondanád az akarat hol van?

Ja és egy kérdés. A grippeneket visszaadjuk vagy 2 század különböző vadászgépünk lenne. Hisz telivagyunk lóvéval. :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Magyarország nem egy gazdag ország,de nem is annyira szegény.A legnagyobb problémája alighanem az állami intézményrendszer finoman szolva rossz hatékonyságú működése.
Az F35 darabárát 80-90misi körüli,mig az összes eurókacsa 100+,húzódó képességfejlesztésekkel,gyerekbetegségekkel,stb.Ha ehez hozzávesszük a harccértékbeli különbbséget-hát messze az F35 a nyerő.
Az üzemeltetési kultúra problémáin semmiféle szupergép beszerzése nem segit.Azt az üzemeltető intézményrendszer reformjával,vagy inkább lecserélésével lehet megoldani.
Közalkalmazotti gárdában nincs hiány,inkább rohadt sokan vannak-ingyenélő léhütő a java.Értékteremtő melósok a hiánycikk.A java megy el nyugatra.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 415
8 750
113
Én értékeltem.

Csak a magyar valóság más.

Elmondtá a
korházban, hogy hozzunk gyógyszert!, wcpapírt,szappant, kaját,innivalót, mindent.Belélegezhető oxigént biztosítottak:D

Voltam okjs tanfolyamon egy középiskolában. Máló omladozó vakolat,wc papír úgyszint 0, szappan sincs de nem baj mert van ahol a csaptelep is hiányzik.kréta,filc nuku. 30 éves törött székek,padok. 3 projektorbol 1 működik. A tanárok verekszenek érte. És a saját laptopjaikra dugják, nem az államira. Mert az nincs.
A lánghegesztő tanár 60 éves. 25 év óta dolgozik a suliban. A műhelyét azóta nem újították fel.

De boccs.
Most mentem át kocsival felcsúton. És tényleg van lóvé szarásig;)

Azt elmondanád az akarat hol van?

Ja és egy kérdés. A grippeneket visszaadjuk vagy 2 század különböző vadászgépünk lenne. Hisz telivagyunk lóvéval. :D:D

Érdekes.. én is járok OKJ ra, nem máladoznak a falak a wc tiszta fel van szerelve minden.. a feleségem 1 éve szült minden teljesen normális volt a kórházban, s nem Felcsúton lakom... Te valami elvarázsolt helyen lehetsz..
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
Off

Az ilyesminek mar reg semmi koze az allamhoz. Szemelyes tapasztalatom szerint inkabb helyben lesz a baj forrasa. Valahova elszivarog a penz... :rolleyes:

Ja, es gratulalok a kicsihez! :)
On

Köszönöm. :)

Az állam a fentartó. Ha alkalmatlan embereket nevez ki a korház vezetésébe akkor az ő hibájuk is.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 815
6 929
113
@Fennek
Légi utántöltés minek? Győr és Mátészalka között kifogy a keró? :D
tapasztalatból mondom hogy vigyáznék a számra a légi utántöltéssel kapcsolatban mert páran nagyon elfogultak mellette :D
Nem akarok okosabbnak tűnni, mint amilyen vagyok, de ha már kérted, hogy tanítsunk, csak szólok, hogy a Gripent még mindig egy P-vel írják.
szép :D nagyon tetszett
Én értékeltem.

Csak a magyar valóság más.

Elmondtá a
korházban, hogy hozzunk gyógyszert!, wcpapírt,szappant, kaját,innivalót, mindent.Belélegezhető oxigént biztosítottak:D

Voltam okjs tanfolyamon egy középiskolában. Máló omladozó vakolat,wc papír úgyszint 0, szappan sincs de nem baj mert van ahol a csaptelep is hiányzik.kréta,filc nuku. 30 éves törött székek,padok. 3 projektorbol 1 működik. A tanárok verekszenek érte. És a saját laptopjaikra dugják, nem az államira. Mert az nincs.
A lánghegesztő tanár 60 éves. 25 év óta dolgozik a suliban. A műhelyét azóta nem újították fel.

De boccs.
Most mentem át kocsival felcsúton. És tényleg van lóvé szarásig;)

Azt elmondanád az akarat hol van?

Ja és egy kérdés. A grippeneket visszaadjuk vagy 2 század különböző vadászgépünk lenne. Hisz telivagyunk lóvéval. :D:D
1.)a magyar valóság más igen de még mindig fenntartom hogy 1 éven belül meglehetne oldani az ilyen dolgokat, csak ahogy írtad , valamiért akarat nincs nagyon rá ( kell stadionra :D )
2.) Grifek , megfogtál vele mert én kardoskodtam azért hogy ne legyen 2 típus rendszerben mert drága , rendben ezt elismerem mint gól ,de azért annyit hozzátennék hogy ha akkora költségvetésünk lenni mint pl a németeknek én akkor sem tartanék hadrendben 2-3 típust csak egyet.
3.) gratulálok én is a picihez :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
@Fennek

tapasztalatból mondom hogy vigyáznék a számra a légi utántöltéssel kapcsolatban mert páran nagyon elfogultak mellette :D

szép :D nagyon tetszett

1.)a magyar valóság más igen de még mindig fenntartom hogy 1 éven belül meglehetne oldani az ilyen dolgokat, csak ahogy írtad , valamiért akarat nincs nagyon rá ( kell stadionra :D )
2.) Grifek , megfogtál vele mert én kardoskodtam azért hogy ne legyen 2 típus rendszerben mert drága , rendben ezt elismerem mint gól ,de azért annyit hozzátennék hogy ha akkora költségvetésünk lenni mint pl a németeknek én akkor sem tartanék hadrendben 2-3 típust csak egyet.
3.) gratulálok én is a picihez :)

Neked is köszi:)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
Érdekes.. én is járok OKJ ra, nem máladoznak a falak a wc tiszta fel van szerelve minden.. a feleségem 1 éve szült minden teljesen normális volt a kórházban, s nem Felcsúton lakom... Te valami elvarázsolt helyen lehetsz..

Győr elvarázsolt hely?
Győr Lukács Sándor műszaki szakközép.
Győr Petz Aladár megyei oktatókorház.