A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Erre gondolsz?
patriots.png

:D:D
Szerintem arra a rakéta sorozatvetőre amit korábban írtak itt páran csak az mlrs kamu.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Hülyeségeket képzelegsz mint mindig, és vicces, hogy mindig nyalsz a Krisss féléknek. Mintha ápolni kellene a lelküket a magyarelleneség után és azért mert a tényeket közlik velük XDDD engedélyt is kérsz tőlük, hogy kimehes a wc-re? :D
Tényeket nemigen szoktál közölni, ha azt tennél nem úgy viszonyulna hozzá a fórum, te a meggyőződéseidet közlöd amit alátámasztani mendemondával meg honvédségi pletykával sem tudod, ha már ezt felróttad nekem.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Az összes itt említett tipusnak az a gondja hogy nrm alkalmassak körtüzelèsre csak egy elég szűk szögben jobbra-balra.
A vezető kabin miatt vízszintesen nem tudnak előrefelé lőni.

Ez nem olyan nagy probléma. Amely lövegeknél kihangsúlyozzák ezt a lehetőséget, ott is csak a TÁS előkészítése teszi ezt lehetővé, azaz körkörös irányban kijelölni a kisegítő célokat. Azok nélkül nem megy. Ha ezt megteszik, csak akkor lehet gyorsabban irányt váltani/rögzíteni. Ezeknél sem sokkal bonyolultabb és annyival nem is lassabb egy másik alapirányra ráfordulni. Ezeket inkább a mobilabb alegységek támogatására tervezték, ahol kicsi az esélye a hosszabb ideig történő helyben maradásra és forgolódásra. Arra vontatott kell.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Sok mindent nem értesz, főleg akkor nem mikor nem a magyarokat fikázod ok nélkül.
Egyébként ha ez tényleg így van a te "észjárásod" szerint nem szlovák az EVA, hanem egy összeszerelt-összetákolt fos.
A magyarok esetében nagyon ki szoktad emelni, hogy oh hát ez nem magyar mert egy "csavart a kinából" hozzák.
És mivel nem létezik olyan, hogy szlovák hadiipar teljesen tény beli kijelentés, hogy nem szlovák.
A szlovák összeszerelő minőség se egetrengető. Így nagy barom lenne az aki ezektől szerezne be bármit is.
A tervezést meg inkább hagyjuk... jobban értenek a kecskék hátulról "ápolásához" az a ő szakmájuk nem a fegyver ipar...

A zuzana 2-re meg érdemes ránézni. Undoritó és még a kinaik is jobb minőségben tudnak gyártani, de bocsánat a szlovákok nem gyártják hanem összeszerelik azt is....
Ott van a patriot kamujuk is, ami nem ér semmit. A csehek írtak róla cikket, hogy a szlovákoknak annyira jól sikerült összeszerelni és olyan hülyeségeket rátenni, hogy a sima patriot szintjét se éri el....
Egy törpe "állam" aki a buta átlagnak próbálja elhitetni mintha nagy fegyvergyártó ország lenne és a hülyék be is veszik XD

Jah és végül a tótoknak nincs se eva sem pedig zuzana 2 csak mutatóba
Egy kommentbe sikerült belepréselni egy kis sérelmi politizálást, személyeskedést, kecskeszexet és rengeteg okosságot pl., hogy esztétikaila egy fegyver undorító.
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 950
113
Én meg úgy, hogy ennek kölcsönösnek kell lennie.
Az előtérbe tolt individualizmus rombolja az államot és a közösséget is.
Nagyon igazad van, kölcsönös kötelességek vannak. A magyar legény igen is védje meg a hazát, ha szükség van rá, cserébe a magyar állam ne afgán felkelők színvonalán kiképezve - felszerelve küldje őket a darálóba! Jelenleg egyikben sem állunk valami fényesen, sajnos.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Libsiként csak az elírásokat tudod követni, szánalmas vagy!
Figyu koma! Abban a gyöngyszemben megpróbáltam a releváns részt kiválogatni. De annyira nem volt, hogy csak a "patriots" maradt. :rolleyes:
Ahogy Mack is megjegyezte, ez a gyöngyszem faliújságra való!
De értem már. Ha ezzel akarsz bekerülni a halhatatlanok közé, akkor az nem fog menni!
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Figyu koma! Abban a gyöngyszemben megpróbáltam a releváns részt kiválogatni. De annyira nem volt, hogy csak a "patriots" maradt. :rolleyes:
Ahogy Mack is megjegyezte, ez a gyöngyszem faliújságra való!
De értem már. Ha ezzel akarsz bekerülni a halhatatlanok közé, akkor az nem fog menni!
patriots nem is írtam te nyomi, de vergődj még hamár a tartalomba nem tudsz belekötni és fájnak a tények neked is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 378
93
Az összes itt említett tipusnak az a gondja hogy nrm alkalmassak körtüzelèsre csak egy elég szűk szögben jobbra-balra.
A vezető kabin miatt vízszintesen nem tudnak előrefelé lőni.

Jogos észrevétel. Én inkább a dél-afrikai Denel T5-52 (TATA 8x8 alvázon) vagy a svéd Archer (Volvo 6x6) rendszert választottam volna a Pzh2000 helyett. Ugyanaz az űrméret, de Pzh2000-rel ellentétben közúton is elmegy. Itt Európa közepén már szerintem túlhaladott a lánctalpas tüzérség vagy APC. Az nagyon jó volt a II. VH idején, amikor köves út legfeljebb a nagyvárosokban akadt, de most már az Atlanti-óceántól Oroszországig olyan sűrű úthálózat van, hogy a közúton nem mozgatható lánctalpas járművek inkább csökkentik, mintsem növelik az egységek mobilitását. Egy mai 8x8 terepjáró harcjármű kb. egy Panzer IV terepjáró képességeivel rendelkezik, de azzal ellentétben 70km/h óra feletti sebességet tud közúton is. Ha nem akarunk menni meghódítani az orosz sztyeppéket vagy a Kaukázust akkor bőven elég nekünk az Archer is a Pzh2000 helyett. Nem tudja valaki, hogy alakulnak a Pzh2000 / Denel T5-52 / Archer árai egymáshoz?
 
  • Tetszik
Reactions: independence

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hadrendbe állnak mivel lízingeljük, de attól még ezek fogják adni a szolgálatokat is stb.
1 századdal???
Különben szerintem elkerülhetetlen, hogy a KMW kapacitást bővítsen.
Várhatóan mostanában elég komolyan meg fognak ugrani a megrendeléseik ez a 4-5 éves szállítás pedig már szerintem az elfogadható határt súrolja.
Ha végeznek a Leo utódjának fejlesztésével, akkor azt elég komoly mennyiségben kell elkezdeni gyártani. De a Bundeswehr most rendelte meg a Leopardjainak az egységesítését, ami több száz darab upgradejét jelenti. emellett ugyebár fut a Puma program is. Arra meg lesznek még jelentkezők.... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and alfa74

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
1 századdal???
Különben szerintem elkerülhetetlen, hogy a KMW kapacitást bővítsen.
Várhatóan mostanában elég komolyan meg fognak ugrani a megrendeléseik ez a 4-5 éves szállítás pedig már szerintem az elfogadható határt súrolja.
Ha végeznek a Leo utódjának fejlesztésével, akkor azt elég komoly mennyiségben kell elkezdeni gyártani. De a Bundeswehr most rendelte meg a Leopardjainak az egységesítését, ami több száz darab upgradejét jelenti. emellett ugyebár fut a Puma program is. Arra meg lesznek még jelentkezők.... ;)

Dehogy fejlesztenek!Nem érdeke sem a gyártónak sem a megrendelőnek 1 év alatt leszállítani.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
1 századdal???
Különben szerintem elkerülhetetlen, hogy a KMW kapacitást bővítsen.
Várhatóan mostanában elég komolyan meg fognak ugrani a megrendeléseik ez a 4-5 éves szállítás pedig már szerintem az elfogadható határt súrolja.
Ha végeznek a Leo utódjának fejlesztésével, akkor azt elég komoly mennyiségben kell elkezdeni gyártani. De a Bundeswehr most rendelte meg a Leopardjainak az egységesítését, ami több száz darab upgradejét jelenti. emellett ugyebár fut a Puma program is. Arra meg lesznek még jelentkezők.... ;)
Mert szerinted most több van?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and dudi