A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 813
113
De vki ez ügyben tényleg felemelhetné a seggét és megnézhetné, aztán vmelyik szerkesztőségben landolna egy névtelen boríték. Ezt azért mindig meg tudják oldani.
De vagy lusták felemelni a seggüket vagy nincs semmi.

30 évre titkosított honvédelmi dokumentum esetén a nyilvánosságra hozót nem büntetik meg?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Akkor ismerkedjél vele! :p:D
És itt még csak nagyjából a fele van feltüntetve a lehetőségeknek. (hiányzók: XP verziók, ZSSW-30 torony, stb.)
Illetve van itt még egy kis érdekesség ;):
CTA40-on-Boxer-and-AMV.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Nem,ellendugattyús.Boxer az AMX30ban van.

Mikor a pakik motort kerestek a kinai licenc hk-jukba,az 6TD mellet kötöttek ki.Mondjuk az MTU motorját akarták,de azt nem kapták meg.De brit,francia,amerikai és orosz motorok benne voltak a pakliba.Egyik motor se birta úgy a gyűrődést,meg a magasságot(mondjuk egy Junkers repülőgép dizelmotor az alapja).Ésha nem az ukránok gyártanák,még jobb lenne.
T64ben az 5TD-vel még sok gond volt az elején.Nem kevés idő kellett neki a kiforráshoz(ez az egész T64 tankra igaz,mire kiforrta magát,jött az új nemzedék-megelőzte a korát).De azért a 60as években kihozni 700pacit egy 17literes motorbol,nem volt semmi.
Wartsila nem játszott?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Múltkor írtam róla, hogy mekkora királyság lenne, ha a PUMA tornyát (KMW RCT-30) megkaphatná mondjuk az AMV/Rosomak. Tudtam, hogy elvileg a Boxer meg is kapta. Szép szellős lett!
Na erről pár kép:
Dyo6GtgWkAEoR4m.jpg

Dyo4_GKX4AAYDG3.jpg

Dyo6GtjWkAAyrf0.jpg


Na azért ide tettem ezt - és nem a Boxer vagy a PUMA topicba -, mert szerintem ez lenne a jó irány!
Ha veszünk láncost és kerekest is, akkor az lenne az ideális, ha mindkettő azonos tornyot hordozhatna.
Nem véletlen a lengyeleknél sem, hogy a Borsuk tornyát fogja megkapni a Rosomak is.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Múltkor írtam róla, hogy mekkora királyság lenne, ha a PUMA tornyát (KMW RCT-30) megkaphatná mondjuk az AMV/Rosomak. Tudtam, hogy elvileg a Boxer meg is kapta. Szép szellős lett!
Na erről pár kép:
Dyo6GtgWkAEoR4m.jpg

Dyo4_GKX4AAYDG3.jpg

Dyo6GtjWkAAyrf0.jpg


Na azért ide tettem ezt - és nem a Boxer vagy a PUMA topicba -, mert szerintem ez lenne a jó irány!
Ha veszünk láncost és kerekest is, akkor az lenne az ideális, ha mindkettő azonos tornyot hordozhatna.
Nem véletlen a lengyeleknél sem, hogy a Borsuk tornyát fogja megkapni a Rosomak is.
Kár,hogy nem fordítva... A Puma kapott 35milist a Boxertöl. Trendibb lett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Másik topicból áthozva:
Mi olcsóbb,elveszteni a 4+++ gépeket,és vele a háborút,vagy költeni egy F35 századra?
VAAAgy! Drónokkal/rakétatüzérséggel/precíziós nagy hatótávolságú rakétákkal szétkapod az ellenfél vezetési pontjait, légvédelmi ütegeit, radarállomásait és mobilradarjait. Onnantól azt csinálsz (és a Gripenek is), amit akarsz!
Hidd el! Ez utóbbi töredékébe kerülne, mint hogy 2 század F-35-öt tarts fenn!
Egy Reaper kevesebb, mint 20M USD (jóval, csak kétes adatot nem akarok pontosan beírni, mert hiszti lesz)! Ennyiből a KFIR nem jön ki!
Kis radarkeresztmetszet. Akár nagyon alacsonyan is berepülhet bárhová, és még pilótát sem kell miatta kockáztatni. A kiképzéstől a folyamatos képzésig gyakorlatilag szinte mindent lehet szimulátorban csinálni. Minimális a tényleges repülési igény. Kis jóindulattal a magyar szimulátor underground közösségből 1 éven belül 50 kiképzett operátort lazán lehetne hozzájuk toborozni. Igen! Még a lúdtalpas, túlsúlyos, tesiből felmentett kockák is alkalmasak erre a feladatra.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Háát erről kérdezd meg a cseh IFV tender vezetőit! o_O
Ott azért szeretett volna minden részt vevő gyártó ilyen RCT-30-as toronnyal részt venni - utólag! ;)
És, hogy ne villogjak más tollával: A képek erről a tweet csatornáról vannak.
A pontosság egy dolog... Elhangzott már itt tóbbször , hogy többnyire a tűzvezető rendszer kérdése. Meg az is ,hogy bármennyire is jó ez a 30-as , kicsi lesz 20-30 év távlatában.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 431
7 995
113
A pontosság egy dolog... Elhangzott már itt tóbbször , hogy többnyire a tűzvezető rendszer kérdése. Meg az is ,hogy bármennyire is jó ez a 30-as , kicsi lesz 20-30 év távlatában.
Hát ha a jó magyar mentalitást vesszük figyelembe akkor lehet hogy igen a kevés lesz a 30 as 30 év múlva. Mire mi a váltásig eljutunk addigra mások már x generációnál tartanak. (10-15 éves ciklus)
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Múltkor írtam róla, hogy mekkora királyság lenne, ha a PUMA tornyát (KMW RCT-30) megkaphatná mondjuk az AMV/Rosomak. Tudtam, hogy elvileg a Boxer meg is kapta. Szép szellős lett!
Na erről pár kép:

Dyo6GtjWkAAyrf0.jpg


Na azért ide tettem ezt - és nem a Boxer vagy a PUMA topicba -, mert szerintem ez lenne a jó irány!
Ha veszünk láncost és kerekest is, akkor az lenne az ideális, ha mindkettő azonos tornyot hordozhatna.
Nem véletlen a lengyeleknél sem, hogy a Borsuk tornyát fogja megkapni a Rosomak is.

Nem egészen a puma tornya, de közeli rokonságban áll vele a Lance torony. Egy korai változatot az AMV-re is rárakták, még 2008 környékén. Jöhetne Patrian is a Puma/Lynx mellé, főleg ha úszóképes marad...

Patria_AMV_Rheinmetall_MTS_Lance_new_turret_30mm_gun_Defendory_2008_002.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 715
80 084
113
Múltkor írtam róla, hogy mekkora királyság lenne, ha a PUMA tornyát (KMW RCT-30) megkaphatná mondjuk az AMV/Rosomak. Tudtam, hogy elvileg a Boxer meg is kapta. Szép szellős lett!
Na erről pár kép:
Dyo6GtgWkAEoR4m.jpg

Dyo4_GKX4AAYDG3.jpg

Dyo6GtjWkAAyrf0.jpg


Na azért ide tettem ezt - és nem a Boxer vagy a PUMA topicba -, mert szerintem ez lenne a jó irány!
Ha veszünk láncost és kerekest is, akkor az lenne az ideális, ha mindkettő azonos tornyot hordozhatna.
Nem véletlen a lengyeleknél sem, hogy a Borsuk tornyát fogja megkapni a Rosomak is.

A Pumában alapból rengeteg hely van hisz a németek egy 12,7-es távirányított fegyverállvánnyal használják.