A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
A TEK-esek csinálták a videót a Bren 2 hazai bemutatóján. De nem oktatónak, meg ilyesminek csak promózni. Simonyi lőoktató bácsivla az élen.
Én nem erre gondolok:
Amiről én beszélek, az nem is biztos, hogy mozgó képként jelent meg, csak a forgatáson készültek róla képek.
Ha jól emlékszem annál kérdezett rá valaki, hogy miért fogják a fegyvert a különlegesek máshogy...
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én nem erre gondolok:
Amiről én beszélek, az nem is biztos, hogy mozgó képként jelent meg, csak a forgatáson készültek róla képek.
Ha jól emlékszem annál kérdezett rá valaki, hogy miért fogják a fegyvert a különlegesek máshogy...

Antigonosz kérdezte meg. Dudi magyarázta neki miért jó, meg mondta nézzen ipsc-t. Ott is így fogják.

De, hogy ne legyél közelebb én sem emlékszem miről szólt a cikk. :D Még a fegyverrel sem.
Csak a diskurzusra.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Mire nem jó a munkába buszozás. ;):rolleyes:
Tessék.

https://honvedelem.hu/cikk/figyelem-felvetel-forog/

Bár nem cz-vel.
:cool:
Nnnna! Akkor majdnem stimmel. Susnya is volt, szemüveg is, különleges is, meg katonai stúdió, meg még oktató film is. :D
Majd csak kiderül, hogy a nyár/ősz folyamán mire készültek ezek a Brenes képek. ;)
De abban is biztos vagyok, hogy a szokásos AR-15 felhozatal mellett én már korábban is találkoztam olyan képekkel, amikor tisztán CZ-kkel voltak fotózva a srácok. :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
2.KRDD volt de nem KM katonák.
Mondtam, hogy én mindent elhiszek! Főleg, hogy a "pórnép" (ebben természetesen én is benne vagyok!) nem biztos, hogy tisztában van vele, hogy a KRDD azon része milyen fegyvereket használ, akik nem KM katonák.
De azért azt elismerhetjük, - mert ebből indult ki a téma -, hogy ezen a képen egy igazán érdekes konstelláció állt össze:
83285817_2634776216633986_1308636484521164800_o.jpg

Ugye az szinte 100%, hogy a képen egy a KRDD kötelékébe tartozó, nagy valószínűséggel KM katona (mert minek is takarná el az arcát különben) látható, aki egy olyan fegyvert hord a kezében, amit nemhogy terepen, de eddig bemutatókon/vitrinben sem nagyon láthattunk a MH keretein belül. Ez ugyebár a Bren 2 BR.
Hogy nem a szokásos fegyvere, az szinte 100%, mivel ugyebár a SOF amerikai fegyvereket használ elsődlegesen. A fegyver vadonatújnak, és módosítás (értsd álcafestés) nélküli állapotúnak tűnik, valamint egy sivatagi álcafestésű optika van rajta. Ez is inkább azt az elméletemet erősíti, hogy ideiglenes konstelláció, ami a tesztelés miatt állt így össze.
Tehát jogosan feltételezhetem, hogy a Bren 2 BR egyik csapatpróbáján készült a felvétel, nem? (ezért is voltam kíváncsi a fegyver teljesítményére)
És hogy nem mostani a kép az is szintén biztos, mivel igencsak ledér öltözetnek tűnik ez a januári zimára való tekintettel.
És mivel az ezzel egy időben berakott, és valószínűleg ezzel egy időben készült képeken, hasonlóan gyári állapotban lévő Bren 2-esek vannak a hasonlóan felszerelt KM katonák kezében, így levontam - egy talán túlgondolt (de ez már tőlem megszokott) - következtetést, hogy vagy PR esemény, vagy valami hivatalos forgatás/fotózás történhetett.
De tudom, hogy - a KM téma érzékenységére való tekintettel - erre most jönni fog egy olyan válasz, hogy:
"Nem"
És ezzel ennyiben is maradhatunk.:rolleyes::D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Mondtam, hogy én mindent elhiszek! Főleg, hogy a "pórnép" (ebben természetesen én is benne vagyok!) nem biztos, hogy tisztában van vele, hogy a KRDD azon része milyen fegyvereket használ, akik nem KM katonák.
De azért azt elismerhetjük, - mert ebből indult ki a téma -, hogy ezen a képen egy igazán érdekes konstelláció állt össze:
83285817_2634776216633986_1308636484521164800_o.jpg

Ugye az szinte 100%, hogy a képen egy a KRDD kötelékébe tartozó, nagy valószínűséggel KM katona (mert minek is takarná el az arcát különben) látható, aki egy olyan fegyvert hord a kezében, amit nemhogy terepen, de eddig bemutatókon/vitrinben sem nagyon láthattunk a MH keretein belül. Ez ugyebár a Bren 2 BR.
Hogy nem a szokásos fegyvere, az szinte 100%, mivel ugyebár a KM amerikai fegyvereket használ elsődlegesen. A fegyver vadonatújnak, és módosítás (értsd álcafestés) nélküli állapotúnak tűnik, valamint egy sivatagi álcafestésű optika van rajta. Ez is inkább azt az elméletemet erősíti, hogy ideiglenes konstelláció, ami a tesztelés miatt állt így össze.
Tehát jogosan feltételezhetem, hogy a Bren 2 BR egyik csapatpróbáján készült a felvétel, nem? (ezért is voltam kíváncsi a fegyver teljesítményére)
És hogy nem mostani a kép az is szintén biztos, mivel igencsak ledér öltözetnek tűnik ez a januári zimára való tekintettel.
És mivel az ezzel egy időben berakott, és valószínűleg ezzel egy időben készült képeken, hasonlóan gyári állapotban lévő Bren 2-esek vannak a hasonlóan felszerelt KM katonák kezében, így levontam - egy talán túlgondolt (de ez már tőlem megszokott) - következtetést, hogy vagy PR esemény, vagy valami hivatalos forgatás/fotózás történhetett.
De tudom, hogy - a KM téma érzékenységére való tekintettel - erre most jönni fog egy olyan válasz, hogy:
"Nem"
És ezzel ennyiben is maradhatunk.:rolleyes::D
Hát gyári állapotún kívül nemigen van más bren 2 - es egyelőre. A kép mostani, csak simán alá van öltözve. Illetve a fotó így menőbb lett
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Hát gyári állapotún kívül nemigen van más bren 2 - es egyelőre.
Én mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy a fegyverek, meg a festhető felszereléseket ki látja el álcafújással. Már a gyár, vagy utólag valamilyen cég, vagy házon belül megoldják. Én az utóbbira tippelnék...:rolleyes:
Mert a KRDD-ről készült anyagokban rendre lehet látni, hogy mind a fegyverek, mind a sisakok saját álcafestéssel rendelkeznek, és ahogy láttam, ezek valamilyen szinten egyediek. Az eredeti állapot:
20248460_1445264202251866_607694610767680533_o.jpg

És az álcafestett sisak, fegyver, és pisztolytartó (tudom, nem ugyan az a sisak típus):
55963106_2117953038316309_2647805371858550784_o.jpg

Itt meg 3 katona 3 eltérő sisakfestéssel:
14717079_1199587890152833_343421038072647562_n.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Én mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy a fegyverek, meg a festhető felszereléseket ki látja el álcafújással. Már a gyár, vagy utólag valamilyen cég, vagy házon belül megoldják. Én az utóbbira tippelnék...:rolleyes:
Mert a KRDD-ről készült anyagokban rendre lehet látni, hogy mind a fegyverek, mind a sisakok saját álcafestéssel rendelkeznek, és ahogy láttam, ezek valamilyen szinten egyediek. Az eredeti állapot:
20248460_1445264202251866_607694610767680533_o.jpg

És az álcafestett sisak, fegyver, és pisztolytartó (tudom, nem ugyan az a sisak típus):
55963106_2117953038316309_2647805371858550784_o.jpg

Itt meg 3 katona 3 eltérő sisakfestéssel:
14717079_1199587890152833_343421038072647562_n.jpg
Maguknak festik krilon festékkel. Nagyjából 2 évente újra kell fújni mert lekopik.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
https://honvedelem.hu/cikk/megnyitotta-kapuit-az-altiszti-akademia/
Mondjuk nem ártana kiegészíteni vidéken is pl Debrecenben vagy bárhol is hogy a laktanya nyílt nap alkalmábol megnyitotta a kapuit azok a fiatalok előtt akik kíváncsiak rá. Valamint kedvet kapnának rá hogy esetleg rövidebb- hoszabb időt eltőtenének a honvédség kötelékében mint szerződéses vagy tartalékosként. Rövidebb idő alatt értem hogy minimum lehúznának 3 tól 9 hónapig egybefüggően tartalékosként valamely alakulatnál. Egy évi kiesés pl egyettem vagy technikum vagy esetleg munka előtt nem a világvége :) plánne úgy hogy kapnának valami támogatást is. Ha meg kedvett kapnának a utána már könyebben léphetnének át szerződésesnek. Szerintem toborzás szempontjábol mindjárt előnyősebb lenne évi pár nap nyílt nap. Pláne úgy hogy ha előtte a toborzok egy pár közép iskolát bejárnának.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika
T

Törölt tag 1586

Guest
Vannak nekünk ilyen nehéz műszaki mentő járműveink?
(a Török csodákhoz v.színű sűrűn szükség lesz ilyesmire...;))