A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Van neki gyorsulása,emelkedőképessége stb.Épp csak szar,pont mint amilyen ez a lánctalpas dolog lenne IFV-nek.
Amit te írsz az egy modern vadászgéppel szemben támasztott követelmény de ugye a MIG-15 is vadászgép attól,hogy teljesen elavult.
A MiG-15 csak VOLT vadászgép, anno a maga korában, ma már csak múzeumi kiállítási tárgy. :);) De örülök, ha Szolnokon láthatom, megsimogathatom ...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Háát ha neked hiányzik, egy 1-1,5 napnyi fórumbejegyzés arról, hogy:
- kell-e nekünk nagyobb légierő (Persze!!)
- ha igen, akkor milyen típussal (Nem Negan, felejtsd el a KFIR-t :p:D)
- kell-e F-35, vagy nem
- miért nem kell/miért kell
- F-35 kurv@drága (fentartani is), de azért szétvernénk vele a románok száját :hadonaszos:
- Kell nekünk a lopakodó / minek nekünk, úgysincsensenkinekakörnyéken
- de csak jóó lenne az az F-35, naa!
- belemenjünk a költségvetési számokba? lesz pénz! nem lesz pénz!
- jönnek a választások: nem lesz
- Megbukik/nem bukik a Fidesz
- majd egy félnapos Belpol. után - és Mack tai-chi órája után - pár elhullott kitiltottat hátrahagyva, mindenki lenyugszik a pics@ba...

Kell ez neked? :p:D
Nem vagyok jós de majd meglátod, mi fog történni néhány év múlva. Egyébiránt én sem a jobb, sem a bal oldalt nem sztárolom, itt nem nyilvánítok véleményt, mert ez a topik en erről szól.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nem haragudtam meg.Na látod ezt nem akarja megérteni a sok bagyszájú 40-50 éves ember.Az,hogy egyszer egyszer képes hozni a huszonévesek színvonalát az egy Spartanon oké de gyorsan lefőne a kávé ha napi két Spartant kéne letolni minőségi pihenés nélkül...
Esszük nem esszük az emberi szervezet ilyen(mindenkié).

Igazat adok neked, 53 évesen pláne. Magam is igyekszem karban tartani magamat, de a test életkora nem hazudik. Már itt fáj, ott fáj, stb. Izületek, vérnyomás, miegymás, kezelést igényel. 20 évesen ilyen gondom nem volt, még talán 10 éve sem. Harcoló katonát nem is vennék számításba 40 év felett. Tartalékos, területvédelmit, mondjuk 50 évben húznám meg a korhatárt. Valamint elő kell írni valami fizikai állapotot, pláne erőnlétben, nekik is. Nem mint most hogy élethosszig, bárki, bámikor beállhat, bármilyen állapotban. Hivatásosoknál szintén kellene egy korhatár, adott rendfokozatban, bagy beosztásban. Bár ezt inkább azokra bíznám, akik bent vannak a rendszerben, mi a véleményük erről.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and hunter85

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem az életkor, a teljesítőképesség számít! Ám amíg nincs rendes illetmény, eddig hogy vegyük komolyan a fizikai követelményeket!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Nem az életkor, a teljesítőképesség számít! Ám amíg nincs rendes illetmény, eddig hogy vegyük komolyan a fizikai követelményeket!
Teljesitokepesseg ugy hogy mas a noknel, mas a fiatalabb es az idosebb korosztaly szamara. Egy +50 evesnek kb eleg lesetalni azt a parezer metert, de egy fiatal mar szedheti a labat. Plusz mas a szint egyes munkakoroknel.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Ocses

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Hogy mki nézőpontját kielégítsem.

Február 10-én a Vajda Mürkülhöz megy.
Legyen itt az állandó kérdés, mit veszünk? :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Finnek és a Lettek közös fejlesztési programba kezdtek aminek a célja egy páncélozott jármű kifejlesztése és a fejlesztés alapja a Patria 6X6.
209275_1.jpg


Ami az érdekes, azt írják hogy:
"At this stage, this is cooperation between Finland and Latvia, but the following phases allow also other countries to join the cooperation programme. This sets an excellent example of deepening defence cooperation between EU member states, Defence Minister Kaikkonen said at the signing event."
Magyarul:
A jelenlegi a szakaszban ez Finnország és Lettország közötti együttműködés, de a következő fázisban lehetővé válik hogy más országok is csatlakozzanak az együttműködési programhoz. Ez kiváló példát teremt az EU-tagállamok közötti mélyülő védelmi együttműködés elmélyítésére - mondta Kaikkonen védelmi miniszter az aláírási ceremónián

Ez csak egy ötlet: ha részt akarunk venni egy kiváló páncélozott jármű fejlesztésében és majdan esetleg a gyártásában, azt hiszem itt az alkalom...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Teljesitokepesseg ugy hogy mas a noknel, mas a fiatalabb es az idosebb korosztaly szamara. Egy +50 evesnek kb eleg lesetalni azt a parezer metert, de egy fiatal mar szedheti a labat. Plusz mas a szint egyes munkakoroknel.

45 fölött a tartalékosoknak már csak 2000m a teljesítendő táv:D
Gondolom háborúban ha kell menni 15km-t a frontig nekik az is csak 10km lessz:D

Ahogy írtad. Egy baromság ilyen formában az erönléti felmérő.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Hogy mki nézőpontját kielégítsem.

Február 10-én a Vajda Mürkülhöz megy.
Legyen itt az állandó kérdés, mit veszünk? :)
Levegőt. A Puma kérdés szerintem nem most fog megoldódni, hanem évek múlva. A nehéz dandi 2028-ra lesz kész, addig még van idő a beszerzésre és a felkészítésre.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
45 fölött a tartalékosoknak már csak 2000m a teljesítendő táv:D
Gondolom háborúban ha kell menni 15km-t a frontig nekik az is csak 10km lessz:D

Ahogy írtad. Egy baromság ilyen formában az erőnléti felmérő.
Az ember huszonéves korában van a teljesítő képességének a csúcsán. Előtte kevesebb, de növekszik, utána már folyamatosan csökken. Huszon évig öttusáztam, ezért fel tudom mérni, hogy mennyit hanyatlottam, pedig próbálom szinten tartani magamat, de ez nem sikerülhet. Ötven fölött nem géppuskával kell rohangászni, hanem, nem tudom mit kellene csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Az ember huszonéves korában van a teljesítő képességének a csúcsán. Előtte kevesebb, de növekszik, utána már folyamatosan csökken. Huszon évig öttusáztam, ezért fel tudom mérni, hogy mennyit hanyatlottam, pedig próbálom szinten tartani magamat, de ez nem sikerülhet. Ötven fölött nem géppuskával kell rohangászni, hanem, nem tudom mit kellene csinálni.

Van egy halom dolog amit 50 évesen csinálhat egy tartalékos de ezek döntően hátországi feladatok.Egy egészséges vagy a korához mérten egészséges 50-es éveiben járó férfi nem a semmire való kategória aki adott helyzetben csak arra jó,hogy leegye pörkölttel az atlétáját meg elverje az asszonyt ha nincs otthon sör.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Az ember huszonéves korában van a teljesítő képességének a csúcsán. Előtte kevesebb, de növekszik, utána már folyamatosan csökken. Huszon évig öttusáztam, ezért fel tudom mérni, hogy mennyit hanyatlottam, pedig próbálom szinten tartani magamat, de ez nem sikerülhet. Ötven fölött nem géppuskával kell rohangászni, hanem, nem tudom mit kellene csinálni.
Egy 120-as aknavetős Wieselben ellennék.
Stipi-stopp!
Bár nem vok 50, de akkor is jöhet majd.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Az ember huszonéves korában van a teljesítő képességének a csúcsán. Előtte kevesebb, de növekszik, utána már folyamatosan csökken. Huszon évig öttusáztam, ezért fel tudom mérni, hogy mennyit hanyatlottam, pedig próbálom szinten tartani magamat, de ez nem sikerülhet. Ötven fölött nem géppuskával kell rohangászni, hanem, nem tudom mit kellene csinálni.


Ez így van.
De nem hiszem, vagy nem tudok róla,hogy életkor szerint elkülönítenék a katonákat, és más más feladatot látnának el.
Én csak árvizen láttam tartalékosokat "élesben", és ott sajnos pont az életkor, fizikai erönlét okán, közel nem voltak olyan hatékonyak mint a többi katona.
És ez csak homokzsákpakolás. Este a kupolában alvás. Meleg kaja. Pihenés.

De nem az idősebbeket akartam szapulni.

Az erönlét felmérő nem jó.
Ahogy antigonosz írta és te is tudod, ha egy 20 és egy 30 éves felvételizik a seregben, koppra ugyanazt a teljesítményt hozzák, vagy a 20as még jobbat is, ha a 30ast felveszik a 20ast nem biztos.
Így a rendszer nem korrekt.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 509
15 694
113
Ez így van.
De nem hiszem, vagy nem tudok róla,hogy életkor szerint elkülönítenék a katonákat, és más más feladatot látnának el.
Én csak árvizen láttam tartalékosokat "élesben", és ott sajnos pont az életkor, fizikai erönlét okán, közel nem voltak olyan hatékonyak mint a többi katona.
És ez csak homokzsákpakolás. Este a kupolában alvás. Meleg kaja. Pihenés.

De nem az idősebbeket akartam szapulni.

Az erönlét felmérő nem jó.
Ahogy antigonosz írta és te is tudod, ha egy 20 és egy 30 éves felvételizik a seregben, koppra ugyanazt a teljesítményt hozzák, vagy a 20as még jobbat is, ha a 30ast felveszik a 20ast nem biztos.
Így a rendszer nem korrekt.
Egyetértek veletek, csak egy kiegészítés. Volt szerencsém (pechem) tavaly huszonéves konditerembe járó srácokkal cipekedni, dolgozni... Maradjunk annyiban, h nem nekem égett a pofám Persze gondolom ők másnap simábban keltek fel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Egyetértek veletek, csak egy kiegészítés. Volt szerencsém (pechem) tavaly huszonéves konditerembe járó srácokkal cipekedni, dolgozni... Maradjunk annyiban, h nem nekem égett a pofám Persze gondolom ők másnap simábban keltek fel.
Egypár sportblogon amúgy vannak erről a témáról jó cikkek amúgy. Arra van szoktatva az izomzata, ha bútorcipeléssel foglalkozna, vagy téglát pakolnak akkor az menne neki. Amire rá van állva a tested és szoktatva van, az megy jobban.