A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Nem a csehekre gondolt, mert őket külön említi korábban. Ezek egyértelműen mi vagyunk. Viszont nálam van egy kis zavar.

Ezt nem értem. Egyszer a Pumat említi mint következő tételt, aztán a Hiúzt egy meg nem nevezett keleti-blokkhoz tartozó állam kapcsán. Ha mindkettő hozzánk jön bexarok... :)

Ti ezt hogy értitek? Lehet a fenti Puma még a Bundeswehrhez tartozó tétel?
A 250db PUMA az egyértelmű, hogy a Bundeswehr második sorozata lesz. Ezzel elég fixen számolnak már. Erről írtam is a Lynx topicban, hogy ordas nagy marhaság, hogy a BW majd leváltja a PUMA-kat. Elég érdekes, mert a kérdezők próbálják beszéltetni a Merch-et, de meg is jegyzik, hogy:
I know it’s not easy for you to comment on it, but it’s more really to look at the whole thing from a higher level. I think when taking into consideration the pipeline comments you made on what is happening, especially I think in Hungary and the potentially bigger order volume that you – what might have anticipated before the good things eventually in the Czech Republic, UK, etc.
Erre a válaszban:
So this gives us good confidence for future growth with the addition of the potential of the East-European customer and also Czech Republic and potentially the Challenger upgrade in UK, and hopefully also a good situation in Australia.
Szóval mindenki tisztában van vele, hogy a potential East-European customer az eposzi jelzője Magyarországnak.

Nyilvánvaló, hogy a Lynx az, amit be akarnak tolni hozzánk, de ez messze nem biztos még. Most a döntést a Q3-ra várják. Amiben már alaposan benne vagyunk.
Annál is inkább, mert míg a csehekkel és az angol Challenger upgrade-del elég bizonytalanok (talán még év végén, jövő év elején), addig a mi megrendelésükben még idén számolnak. Mondhatni nagyon számítanak rá, mert cash flow problémájuk van. Ezzel viszont mi is nagyot nyerhetünk. Ha nekünk lesz lóvé előre kifizetni egy jelentősebb összeget, akkor a RM eléggé hálás lesz.
És ez válasz is arra, hogy mennyire fontos lehet a Defence szektorban a prepayment:
So still our target is to operate on a free cash flow situation end of this year. But due to the volatility of prepayments in Defence, it is hard to predict. We have a clear eye on CapEx in Auto and on working capital and therefore we think that the cash flow situation in H2 will and should be better than H1. But actually, I will give not a clear guidance here. I think we have to wait for the Q3 call.
Még egy nagyon fontos dolog volt benne:
Az ausztrál Lynx üzlet 2022-előtt nem várható - ahogy ezt korábban írtam is. Így pedig külön érdekes lenne, hogy mi azelőtt (2020 Q3) - vagy azzal egy időben - vennénk egy járművet, hogy annak a sorozatgyártható verziói elkészültek volna. Háát na! :rolleyes:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
"As of May 2020 Rheinmetall have proposed the Lynx in Australia, Czech Republic, the United States and, according to Spring 2020 investor call transcripts, they are reportedly in the final phase of negotiations with Hungary regarding an order over €2B ($2.3B in May 2020) worth of infantry fighting vehicles, rumored to be about 210-220 Lynx units." Állítólag...:(

Ez volt az előző negyedéves preziben. Ezt kitárgyaltuk itt kb. május-júniusban. Akkor kb. azt mondták a megbeszélés leiratában hogy csak a koronavírus miatt nem tudnak Magyarországra jönni aláírni a szerződést ezért van csúszás.
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Az USA-ból vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség

Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség – a mintegy egymilliárd dolláros beszerzésről szóló szándéknyilatkozatot Benkő Tibor honvédelmi miniszter és David Cornstein, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete írta alá szerdán Budapesten.

A dokumentum értelmében a Magyar Honvédség elfogadja az Egyesült Államok ajánlatát, és a továbbfejlesztett föld-levegő rakéta rendszer (National Advance Surface-to-Air System – NASAMS) szükséges komponenseit az amerikai Foreign Military Sales programon keresztül szerzi be, legkésőbb 2020. szeptember 30-ig.

..

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-...i-raketarendszert-a-magyar-honvedseg-2762201/
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Kissé zavaros, azért írtam, hogy vagy-vagy.:( A BW várható megrendelései (igényei) között (31. oldal) ~250 Puma szerepel. A 34. oldalon VJTF platform járműkén a Puma szerepel. Erre varrjunk gombot....
A VJTF a BW-ben nem csak a gyorsreagálású erőt jelenti, hanem erre rákapcsoltak egy rendszert, amit a VJTF idejére terveznek összehozni. Ez gyakorlatilag összefoglaló keretmegnevezése az új páncégránátos koncepciónak, ide értve a teljes rendszer digitalizálását, valamint a PUMA-k végleges harckészségének elérését. A PUMA-khoz egy csomó dolog még fejlesztés alatt van, illetve integrációra vár. Többek között ezért sem fogják kidobni a PUMA-t, mert akkor dobhatnák ki az egész páncélgránátos koncepciót, keretrendszert.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 478
113
Az USA-ból vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség

Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség – a mintegy egymilliárd dolláros beszerzésről szóló szándéknyilatkozatot Benkő Tibor honvédelmi miniszter és David Cornstein, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete írta alá szerdán Budapesten.

A dokumentum értelmében a Magyar Honvédség elfogadja az Egyesült Államok ajánlatát, és a továbbfejlesztett föld-levegő rakéta rendszer (National Advance Surface-to-Air System – NASAMS) szükséges komponenseit az amerikai Foreign Military Sales programon keresztül szerzi be, legkésőbb 2020. szeptember 30-ig...

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-...i-raketarendszert-a-magyar-honvedseg-2762201/

Pedig hogy tagadták végig ezt is...


 
  • Tetszik
Reactions: exi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Az USA-ból vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség

Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség – a mintegy egymilliárd dolláros beszerzésről szóló szándéknyilatkozatot Benkő Tibor honvédelmi miniszter és David Cornstein, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete írta alá szerdán Budapesten.

A dokumentum értelmében a Magyar Honvédség elfogadja az Egyesült Államok ajánlatát, és a továbbfejlesztett föld-levegő rakéta rendszer (National Advance Surface-to-Air System – NASAMS) szükséges komponenseit az amerikai Foreign Military Sales programon keresztül szerzi be, legkésőbb 2020. szeptember 30-ig.

..

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-...i-raketarendszert-a-magyar-honvedseg-2762201/
Na ez érdekes lesz, mert korábban arról volt szó, hogy a csak egy része lesz FMS. Így viszont talán nagyobb lesz a transzparencia.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator
K

kamm

Guest
Az USA-ból vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség

Az Egyesült Államoktól vesz légvédelmi rakétarendszert a Magyar Honvédség – a mintegy egymilliárd dolláros beszerzésről szóló szándéknyilatkozatot Benkő Tibor honvédelmi miniszter és David Cornstein, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete írta alá szerdán Budapesten.

A dokumentum értelmében a Magyar Honvédség elfogadja az Egyesült Államok ajánlatát, és a továbbfejlesztett föld-levegő rakéta rendszer (National Advance Surface-to-Air System – NASAMS) szükséges komponenseit az amerikai Foreign Military Sales programon keresztül szerzi be, legkésőbb 2020. szeptember 30-ig.

..

https://www.vg.hu/kozelet/kozeleti-...i-raketarendszert-a-magyar-honvedseg-2762201/

Ez meg mindig nem a megrendeles, csak a "komponenseket" toluk vesszum meg - de mi van a norveg rendszerrel? Vagy azt, arcvesztest elkerulendo, azt is amerikaiak fogjak kiszamlazni nekünk?
Mert az totál szánalmas lenne.
 
G

Galthran

Guest
Annak idején a lehetséges vadászgépeket is tesztelték, aztán a döntésnél a harcászati-technikai jellemzők, mint kiválasztási szempont, kissé háttérbe szorultak...
mindig a politikáé a döntés, a kérdés az hogy meghallgatják-e egyáltalán a katonákat. szerintem most igen, de nem is ez a lényeg. negan többször is nehezményezte hogy próba nélkül válogatunk a fegyverek között, szerintem ez nem igaz és haverom is engem igazol
Mi a francnak ennyire titkolózni,azt viszont nem értem
zavaró de nem tudok mit tenni vele :D hozzá kell szokni, nem hiszem hogy ez változna a jövőben
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Ez meg mindig nem a megrendeles, csak a "komponenseket" toluk vesszum meg - de mi van a norveg rendszerrel? Vagy azt, arcvesztest elkerulendo, azt is amerikaiak fogjak kiszamlazni nekünk?
Mert az totál szánalmas lenne.
Nyilvánvaló, hogy ez a mostani cikk is erről szól. Nem véletlenül van kiírva, hogy National Advance Surface-to-Air System – NASAMS
Tehát mi AZT a NASAMS-ot vesszük, és semmi közünk a "deviáns" Norwegian Advance Surface-to-Air System – NASAMS - hoz. :p:D
A kiképzést meg az US Army fogja intézni (Esetleg az ohio-i nemzeti gárda...).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
A Pompeo látogtás előtt írta meg valamelyik ellenzéki lap és arra jött a cáfolat. Utána rakéták jóváhagyásainál, hogy az még nem jelent semmit csak ilyen az amerikai eljárásrend, stb...
Hivatalosan még most sem írtuk alá. Erre született most a LOI Cornsteinnel. Szept. 30. a szerződés aláírásának határideje.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 538
113
mindig a politikáé a döntés, a kérdés az hogy meghallgatják-e egyáltalán a katonákat. szerintem most igen, de nem is ez a lényeg. negan többször is nehezményezte hogy próba nélkül válogatunk a fegyverek között, szerintem ez nem igaz és haverom is engem igazol

zavaró de nem tudok mit tenni vele :D hozzá kell szokni, nem hiszem hogy ez változna a jövőben
Ami azt illeti,egy HT cikkből kiderűlt,hogy pl az UH-1N szemrevételezésére is kiment egy küldötség.De a szemrevételezés nem kiértékelő próba.
Ismétlem magam.Irigylem a kengurukat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 771
30 538
113
Nyilvánvaló, hogy ez a mostani cikk is erről szól. Nem véletlenül van kiírva, hogy National Advance Surface-to-Air System – NASAMS
Tehát mi AZT a NASAMS-ot vesszük, és semmi közünk a "deviáns" Norwegian Advance Surface-to-Air System – NASAMS - hoz. :p:D
A kiképzést meg az US Army fogja intézni (Esetleg az ohio-i nemzeti gárda...).
NASAMS leánykori neve végül is SLAMRAAM.Minden részegysége ugyan az a NASAMSnak,csak az inditóállvány más.Tulajdonképpen mi akadálya van az önálló,norvégok nélküli,amcsi exportnak?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 746
113
Pompeo kelet-európai körúton van és minket meg Szlovákiát kihagyott a látogatásból. A sajtó azt tippelte, hogy a kínaiakkal való túlzottan szívélyes kapcsolat (Huawei 5G rendszere nálunk épülhet) miatt, de szerintem inkább arra orroltak meg jenki barátaink, hogy a korábban biztosra vett Nasams eladás már korántsem biztos, mivel a németek mindent beleadtak a MEADS elsdása érdekében, ezért kellett most rögtön aláírni egy szándéknyilatkozatot (ami még mindig nem szerződés), hátha Pompeo mégis meggondolja magát. Viszont így a németektől lesz beszerezve (amúgy is tőlük lett volna) a még nagyobb falat IFV: Puma vagy Lynx, mert ezt ígértük a németeknek a 7-es cikkely szerinti eljárás (jogállamiság sérelme) lezárásáért. Valaki írta korábban, hogy óriási szerencsénk van, hogy Orbánnak pont a németek felé kell haditechnikai beszerzéssel támogatást vásárolnia, ahol egyébként is az elérhető legjobb haditechnikát gyártják. Szerencsére ez pontosan így van, úgyhogy örülhetünk a Nasams beszerzésnek is, nem hiszem, hogy innen már visszalépnénk. Inkább az a kérdés, hogy mi minden van az 1 milliárdos csomagban, mert nagyobb, mint gondoltuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
NASAMS leánykori neve végül is SLAMRAAM.Minden részegysége ugyan az a NASAMSnak,csak az inditóállvány más.Tulajdonképpen mi akadálya van az önálló,norvégok nélküli,amcsi exportnak?
SLAMRAAM az csak maga a rakéta Surface Launched AMRAAM.
A NASAMS lényege a Kongsberg által fejlesztett FDC. Az kapcsolja össze a gyakorlatilag szabadon összeválogatható elemeket. A katari üzlet esetén is a Raytheon volt a fővállalkozó.
 
  • Tetszik
Reactions: endre