A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 655
113
"Az oroszoknál nincs egy darab 7,62-es tár sem..."Mivan?? Most valamilyen másik dimenzióba kerültem???

Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél...

Mármint szakutasítás hogy nem repülhet messzebbre??

Ne legyél már ennyire buta kérlek!Mi köze van a hatásos lőtávnak a max lőtávhoz?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Akkor megtaláltad az egyetlent,mert én is "láttam már párat" és egyik sem akart 7,62-est...
"Az amerikai tud hozzá lőszert adni" ezt még hozzátette, ha így kerekebb. A lőszer teljesítményét és stabilitását kedvelik, illetve az AK platform megbízhatóságát. Tudom, hogy köztük mozogsz, de mintha néha a vágyaid felé torzítanád a hozzászólásaidat a régebbi eszközökkel/fegyverekkel/lőszerekkel kapcsolatban, mintha törvényszerűen mindenből a legújabb/legkönnyebb lenne a legoptimálisabb. Értelek, csak ez sokszor nem helytálló. Szvsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél...



Ne legyél már ennyire buta kérlek!Mi köze van a hatásos lőtávnak a max lőtávhoz?
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."
Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél...



Ne legyél már ennyire buta kérlek!Mi köze van a hatásos lőtávnak a max lőtávhoz?
Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 646
94 205
113
A Dynamit Nobel Defens kiskunfélegyházi projektjéről néhány részlet.

google tranlate
Következetes növekedési stratégia

A digitális üzletág fejlesztése már a vállalat harmadik növekedési lépése 2020-ban. Tekintettel a vállalapú fegyverkezés növekvő rendi helyzetére, a DND saját gyártósort hoz létre a RGW-90 termékcsalád számára. Az építkezés 2020 márciusában kezdődik, a cég azt mondja, hogy az új üzemek már 2022-ben elérhetők lesznek öntésre, keverésre, temperálásra és szárításra. A robbanófejek új gyártási folyamatait is használni fogják.

Ez év októberében a DND és a magyar kormány megállapodott abban, hogy kiskunfélegyhézi üzemet építenek. Az első néhány évben a budapesti gyártó- és fejlesztőlétesítményben a robbanóreaktív páncélzat (ERA) gyártására összpontosítanak. Ugyanakkor a tervek szerint a RGW sorozat visszarúgásmentes fegyvereinek lépésről-lépésre készülődik. A 2020-as évek közepétől a magyar igényekhez igazodó teljes gyártást kell elérni. Ezt követően lehetővé kell tenni az alösszetevők szállítóként való előállítását is.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..." Én azért megnézném mivel lövöldöznek Ukrajnában mindkét oldalon!
 
W

Wilson

Guest
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!

Nem akarok ebbe a vitába beleszólni de érdekel (persze ha nem akarsz ne válaszolj)így megkérdezem tőled,te hivatásos katona vagy?.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 655
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..." Én azért megnézném mivel lövöldöznek Ukrajnában mindkét oldalon!

Kevered a szezont a fazonnal,erre nem tudok mit írni.Nézd meg, bár Ukrajnában az oroszok nem mint orosz regulári csapatok voltak jelen így nem a saját fegyverzetükkel harcoltak.Ha saját fegyverezttel harcoló oroszokat akarsz nézni kkor nézz afganisztáni,csecsen vagy szíriai képeket és videókat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 655
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!

Na látod ez a gond,szerinted a katonák álldogálnak egy harcban mint Napóleon katonái Waterloonál(bár Wellington ott is lefektette a sajátjait...).

De a kérdésre a válasz:igen odaállnék.Biztos eltalálnál de ott állnék egy ideig...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Wilson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 091
18 846
113
"Már vagy 40-50 éve 5,45-ös lőszert használnak nem 7,62-eset.Igazából az a kérdés,hogy milyen dimenzióban élsz nem az,hogy hová kerültél..."

Akkor szerinted az Ak 540 méterig hatásos?Én azért odaállítanálak 600 méterre....!

Nagyjából 300 méterig érdemes célzott lövést leadni AK rendszerű fegyverrel, mechanikus irányzékkal. Attól nagyobb távolságra, már elég szerencse dolga, hogy eltaláld a célt.