A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Várjál még ezzel a kijelentéssel, megint átszerveződések vannak, állítólag múlt héten elzavartak megint 1-2 vezetőt.

Én sem írnám le a Rábát
Úgy tűnik komolyan gondolják hogy csinálnak vele valamit.

Valaki azt mondta nem olyan régen

“Nézd nem mentek volna ezek (Csaba metál, NER ) a Rábához ha nem akarnának valamit”

Arra kiváncsi volnék a menedzsmentből kiket rúgtak ki ?

Patec szállt be (száll be) a cégbe ?
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 214
2 713
113
Cegtol fugg. Ha gyorsan kell nekik megfelelo vegtermek, akkor nem hasznaljak oket.
Ketsegtelenul nem a munka elvezeteert dolgoznak, az egyszer biztos. :)
Neha eltunodom, hogy azsiai letukre az indiaiak csaknem az ellenkezoje a tipikusan szorgos, nagy gepezetben magukra kis fogaskerrekkent tekinto azsiaiaknak, sokkal kozelebb allnak a kozel-keleti-mediterran ill latin 'mañana" gondolkodasmodhoz.



A Parsons fele (!) azsiaiakbol allt mar 15 eve is.
Az angoljuk mondjuk tenyleg botranyos, alapvetoen azert, mert kommunkban, tombokben elnek (lasd Koreatown eredete a Midtownban), egymasnal dolgoznak stb - kb mint ahogyan az Orthodox zsidok a mai napig hihetetlenul ekes (=fulserto), jellegzetes magyar akcentussal beszelnek angolul, 100 evvel kesobb. :D

Emellett valami egeszen elkepesztoen kozepkori master-servant viszonyok vannak a koreaiak kozott: ugy 15 eve a graphic designerunk ahol dolgoztam anno, hozott egy masodik gyereket az egyszerubb dolgokra, hogy o a motion graphics cuccokra fokuszalhasson.
Nevezzeuk Leenek (tudtad, hogy egesz Korea valami 10-15 csaladneven osztozik, ketharmaduk ugyanazt a 6-8 csaladnevet hasznalja? :D Orulet lehet az orszag. :D), kifejezetten muvel, kulturalt gyerek volt, tehetos csaladdal Koreaban, itt elt mar evek ota, kicsit talan a feminim tipus.. megjott az embere, hat, az kb ugy viselkedett, mint a Takeshi Kitano filmjeiben a yakoza bossok beosztottjai, Lee meg nonstop ugy beszelt vele, mint a kutyaval, eskuszom (koreaiul, szoval csak az ugato stilusbol ertettuk.) Csak lestunk. :)
Mondjuk a seged meg persze egy ertelmes mondatot birt kinyogni angolul ugy, hogy szinten a Parsonsrol volt diplomaja - el nem tudom kepzelni, hogyan vegezte el. :D
Kesobb kiderult, hogy ez total megszokott Koreaban is, kulfoldon meg plane, igy fizeti meg, hogy behozta hozzank... ha megnezed, hogy az egesz gazdasaguk - anno a Kis Tigrisek tagja -, mind chaebolokra, hatalmas, eredetileg csaladi konhglomeratumokra epul.
Mondjuk azota volt egyszer koreai baratnom is, van am elonyos oldaluk is, kifejezetten bejonnek nekik a magas, feher magyarok. :D Ja es tobbseguk katolikus, bezony. :)



Ez hulyeseg, rengeteg kinai van itt is, aki itt szuletett stb. Ebbe a paranoid, szelsojobbos baromsaga mar belesetalt Amerika a japanok koncentracios taborokba zarasakor, ezt a szelsojobbos orulteken kivul senki nem hiszi el, masreszt erre van az FBI.



Ez az osszes altalanositas persze hulyeseg, de nagy vonalakban igaz.
Mondjuk ez a "feherek" ez pont tulzas megint: ukranok majdnem olyan "bonyolultak", mint az indiaiak, rettenet mgmt kell mellejuk. Hiaba olcsoak, a hajad kihulllik, akkor inkabb fizetek tobbet masnak.
Olaszok hajlamosak elnagyolni dolgokat, nem alaposak, huszonotszor vissza kell menni es ujra vegignezni vele, mit hogyan oldott meg, mert masnak csinal pluszmunkat.
A bevandorolt lengyelek nagyon baratsagosak velem (erthetoen), de en meg ennyi antiszemitat meg arrogans kelet-europait nem lattam, mint lengyelek kozott, elkepesztoen el vannak tajolva.

Volt regebben egy HR-es ismerosunk az magyarazta, hogy mikor anno bejottek a Korei szupervizorok vagy "mesterek" felugyelni a helyi munkasainkra akkor kulon tanfolyamon kellett nekik magyarazni, hogy normalisan kell beszelni az itteni emberekkel, illedelmesen es hogy semmi esetben sem szabad fizikai fenyiteseket alkalmazni(!) :p Ezen nagyot neztem anno :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
765
2 079
93
Volt regebben egy HR-es ismerosunk az magyarazta, hogy mikor anno bejottek a Korei szupervizorok vagy "mesterek" felugyelni a helyi munkasainkra akkor kulon tanfolyamon kellett nekik magyarazni, hogy normalisan kell beszelni az itteni emberekkel, illedelmesen es hogy semmi esetben sem szabad fizikai fenyiteseket alkalmazni(!) :p Ezen nagyot neztem anno :D
A Samsungnál is hasonló a helyzet ahogy hallottam.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 366
14 271
113
Ja, hat erre sajnos nem lehet epiteni, nem csak modern hadsereget, de kb semmit.

Igen, igazad van, nem is mondtam, hogy ez jó, de ez elviszi a hátán - hogy őszinték legyünk ez vitte a honvédség többi részét is, legyen az bármelyik fegyvernem.
Mindig lesznek repülés iránt elkötelezettek (vagy teszem azt harckocsik vagy simán haza védelmét ellátni vágyók), és nyilván sokkal hatékonyabb az egész, ha őket meg is fizetik, mert a harckedve 100%-al nő, ha nem az otthoni bajain jár az agya, hanem a feladatán, bizos háttérrel.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 109
113
Igen, igazad van, nem is mondtam, hogy ez jó, de ez elviszi a hátán - hogy őszinték legyünk ez vitte a honvédség többi részét is, legyen az bármelyik fegyvernem.
Mindig lesznek repülés iránt elkötelezettek (vagy teszem azt harckocsik vagy simán haza védelmét ellátni vágyók), és nyilván sokkal hatékonyabb az egész, ha őket meg is fizetik, mert a harckedve 100%-al nő, ha nem az otthoni bajain jár az agya, hanem a feladatán, bizos háttérrel.

Elviszi a hátán amíg egy háború be nem bizonyítja,hogy az elviszi a hátán az igazabó csak békére érvényes...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 618
25 112
113
Arra kiváncsi volnék a menedzsmentből kiket rúgtak ki ?

Patec szállt be (száll be) a cégbe ?
Neveket nem tudok, ismerősöm dolgozik ott, néha tőle hallok 1-2 dolgot amit megosztok itt.
A rába száll be a tervek szerint a patec-ba és azon keresztül fog Szingapúrnak gyártani futóművet.
Mellékág, hogy a petec k+f is jön. Ez nem tudom mit takar még.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 366
14 271
113
Elviszi a hátán amíg egy háború be nem bizonyítja,hogy az elviszi a hátán az igazabó csak békére érvényes...

Hát ja, így helyesebb a megfogalmazás. Arról nem is beszélve, hogy a krém így megy civilbe - pilótáknál maradva nagyjából 3x annyit keresel civilben F/O-ként, mint egy vadászpilóta, ami szégyen, tekintve egy buszsofőr vagy, aki tud olvasni egy approach plate-t...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 931
113
Sztem egy közkatonának 1.000 euros nettó kezdőfizetéssel kellene inditana. Erre jöhetnek rá az egyéb juttatások, pótlékok. (bár lehet cserében 1 részét be lehetne építeni) Ez kb. a duplája lenne a mostaninak.

Messze van? Igen, de ha az egészségügyből indulunk ki, nem csak az orvosi, az ápolói ( bár az még mindig kevés) is duplazódott.
Meg lehet csinalni, ha a Covidon túl leszünk, utána több lépcsőben 3 év alatt. Persze ehhez komoly politikai szándék kellene. Talán a kényszer kihajtja....
 
  • Tetszik
Reactions: honved and L.O.B

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Sztem egy közkatonának 1.000 euros nettó kezdőfizetéssel kellene inditana. Erre jöhetnek rá az egyéb juttatások, pótlékok. (bár lehet cserében 1 részét be lehetne építeni) Ez kb. a duplája lenne a mostaninak.

Messze van? Igen, de ha az egészségügyből indulunk ki, nem csak az orvosi, az ápolói ( bár az még mindig kevés) is duplazódott.
Meg lehet csinalni, ha a Covidon túl leszünk, utána több lépcsőben 3 év alatt. Persze ehhez komoly politikai szándék kellene. Talán a kényszer kihajtja....
Bocs hogy belepofázok. Most kérdeztem meg egy "illetékest". Megyeszékhely, klinikai központ, szakápolók bére: 360-600000 évek alapján + a pótlékok. Beteghordó osszessegeben 300000 + az ügyelet. Orvosírnok 350000. Az orvosoké pofátlanul magas ahhoz képest amennyit nyafognak. Ez így most novembertől, januártól majd változik, de kötve hiszem, hogy csökkenne. Ja! #oktatasegeszsegugy o_O
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 242
113
Sztem egy közkatonának 1.000 euros nettó kezdőfizetéssel kellene inditana. Erre jöhetnek rá az egyéb juttatások, pótlékok. (bár lehet cserében 1 részét be lehetne építeni) Ez kb. a duplája lenne a mostaninak.
Szlovák fegyveres erők kezdő-bértáblája (2020 februártól):
https://www.regrutacia.sk/190-sk/financne-ohodnotenie/
Professzionális - előkészitő, kadét 7 hetes kiképzés és oktatás alatt: 525€ / minimálbérhez igazitva 580€ + mindenféle pótlékok
Lövésznél az első három évben a kezdő támogatás évi 1500€, egy pilótánál 9960€.
Élesben aztán igy alakul:
https://www.defencenews.sk/aktualit...kcie-pilot-175-a-instruktor-hudby-19-percent/
"Od prvého februára by tak základný plat bez príplatkov a odpracovaných rokov mal dosiahnuť u vojaka 1050 eur, u rotného 1450 eur, u majora 2050, plukovníka 2450 eur a najvyšši generál by mal mať základný plat 3490 eur.

Ku platu vojaka sa však pripočítava za každý rok v armáde jedno percento k platu. Teoreticky tak napríklad generál po 30 rokoch v armáde môže zarábať bez ostatných príplatkov 5025 eur."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 109
113
Szlovák fegyveres erők kezdő-bértáblája (2020 februártól):
https://www.regrutacia.sk/190-sk/financne-ohodnotenie/
Professzionális - előkészitő, kadét 7 hetes kiképzés és oktatás alatt: 525€ / minimálbérhez igazitva 580€ + mindenféle pótlékok
Lövésznél az első három évben a kezdő támogatás évi 1500€, egy pilótánál 9960€.
Élesben aztán igy alakul:
https://www.defencenews.sk/aktualit...kcie-pilot-175-a-instruktor-hudby-19-percent/
"Od prvého februára by tak základný plat bez príplatkov a odpracovaných rokov mal dosiahnuť u vojaka 1050 eur, u rotného 1450 eur, u majora 2050, plukovníka 2450 eur a najvyšši generál by mal mať základný plat 3490 eur.

Ku platu vojaka sa však pripočítava za každý rok v armáde jedno percento k platu. Teoreticky tak napríklad generál po 30 rokoch v armáde môže zarábať bez ostatných príplatkov 5025 eur."

Ők egy kicsit fuldoklanak is ebben.Úgy jártak a béremeléssel mint mi a Gripennel:minden pénzük elmegy rá.Most,hogy ők is emeltek valamennyit ez javulni fog de sokáig nyögték más területen a magas béreket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 816
113
Szentendréről is elszállították a használaton kívüli haditechnikai eszközöket...

x5fd0e54692c8c212880145.JPG.pagespeed.ic.iUG8gZ0LiP.webp
 

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Neveket nem tudok, ismerősöm dolgozik ott, néha tőle hallok 1-2 dolgot amit megosztok itt.
A rába száll be a tervek szerint a patec-ba és azon keresztül fog Szingapúrnak gyártani futóművet.
Mellékág, hogy a petec k+f is jön. Ez nem tudom mit takar még.


A Magyarországi patecba ?
Ez elég nagy csavar volna ))
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Ők egy kicsit fuldoklanak is ebben.Úgy jártak a béremeléssel mint mi a Gripennel:minden pénzük elmegy rá.Most,hogy ők is emeltek valamennyit ez javulni fog de sokáig nyögték más területen a magas béreket.
Maxirespect!
Aktív katonaként tudom, hogy ezt nehéz volt leírni/kimondani!
Nem azt mondom, hogy szurkolok nektek, hogy emelkedjen a fizetés, mert erre nincs szükség. Mert biztos vagyok benne, hogy emelkedni fog, és ehhez nem kell szurkolás. És igen, ez nem idén fog megoldódni, de akkor is megfog! :hadonaszos:
Nem tudom, hogy milyen ütemben, de szerintem már '23-ra sokkal jobb lesz a helyzet.
Ha pedig előáll a GDP 2% és a kezdeti beszerzések zömén már túl leszünk, valamint a 30-30-30%-os arány a beszerzés, fenntartás, fizetés vonalon összejön (a fennmaradó rész a mozgástér), akkor egyszerűsödik a helyzet. Szimplán csak a GDP növekedésének arányban kell minden évben emelni mindenki fizuján.
Ha csak azt akarjuk elérni, hogy a GDP 2%-ára menjen fel a honvédelmi kiadás, és a jelenlegi fizetés/költségvetési arány megmarad, az akkor is 40+% fizetésnövekedést jelen. Persze ezt a beszerzések sürgőssége miatt azonnal nem lehet keresztülvinni, de én azt mondom, hogy belátható időn belül ez egy elérhető cél lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Neveket nem tudok, ismerősöm dolgozik ott, néha tőle hallok 1-2 dolgot amit megosztok itt.
A rába száll be a tervek szerint a patec-ba és azon keresztül fog Szingapúrnak gyártani futóművet.
Mellékág, hogy a petec k+f is jön. Ez nem tudom mit takar még.
De a Patecnak semmi köze a hadiiparhoz. Nincsennek klasszikus hadiipari termékeik. Az ST a szingapúri vonalon a hadiipari kapcsolat. Ettől még civil vonalot lehet az, amit te említettél!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 109
113
Maxirespect!
Aktív katonaként tudom, hogy ezt nehéz volt leírni/kimondani!
Nem azt mondom, hogy szurkolok nektek, hogy emelkedjen a fizetés, mert erre nincs szükség. Mert biztos vagyok benne, hogy emelkedni fog, és ehhez nem kell szurkolás. És igen, ez nem idén fog megoldódni, de akkor is megfog! :hadonaszos:
Nem tudom, hogy milyen ütemben, de szerintem már '23-ra sokkal jobb lesz a helyzet.
Ha pedig előáll a GDP 2% és a kezdeti beszerzések zömén már túl leszünk, valamint a 30-30-30%-os arány a beszerzés, fenntartás, fizetés vonalon összejön (a fennmaradó rész a mozgástér), akkor egyszerűsödik a helyzet. Szimplán csak a GDP növekedésének arányban kell minden évben emelni mindenki fizuján.
Ha csak azt akarjuk elérni, hogy a GDP 2%-ára menjen fel a honvédelmi kiadás, és a jelenlegi fizetés/költségvetési arány megmarad, az akkor is 40+% fizetésnövekedést jelen. Persze ezt a beszerzések sürgőssége miatt azonnal nem lehet keresztülvinni, de én azt mondom, hogy belátható időn belül ez egy elérhető cél lesz.

Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.
Igen ez a veszély fennáll. De én azt látom, hogy meg fog jelenni a fiatalok szeme előtt a katonai pálya, mint reális megélhetési forma.
A gond az volt, hogy a Z2026 előtt gyakorlatilag csak azok mentek el katonának, akik mindig is azok akartak lenni, vagy azok, akik már máshova nem kellettek.
Most már szerintem belátta a MH apraja nagyja, hogy csak úgy lehet fenntartani az állományt, ha tudnak toborozni. Ehhez meg meg kell mutatni magukat!
Nem is biztos, hogy versenyezni kell a fizetéssel, lehet, hogy elég, ha tisztességes megélhetést biztosítson.
Szerintem a kicsit még most is tartó technikai állapotok/háttér most nagyon beleégett a Honvédség kollektív tudatalattijába. És szerintem legalább olyan fontos lesz az embereknek az, hogy legyen alájuk téve modern és működő technika.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.

Hát Vas megyében már nagyon sok autóipari cég ismét munkaerőt keres. Ahol én dolgozom, megint heti 6 napot húzzuk az igát, 3 műszakban. Anyacégünk Németországban bezárt 2 gyártat, végleg. A termelést Magyarországra hozzák át.