A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Hasonló a helyzet azzal amikor valami hülye a 63D-t választotta alapfegyvernek az AMD lecserélésekor az F helyett, csak a 63D-ben benne van a aluról kihajtható válltámasz mechanikája a tokon belül ami kb lehetetlenné teszi egy normális válltámasz beépítését hacsak nem vágod ki a mechnaikát és hegeszted be a lyukat a tok oldalán...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 384
113
Hasonló a helyzet azzal amikor valami hülye a 63D-t választotta alapfegyvernek az AMD lecserélésekor az F helyett, csak a 63D-ben benne van a aluról kihajtható válltámasz mechanikája a tokon belül ami kb lehetetlenné teszi egy normális válltámasz beépítését hacsak nem vágod ki a mechnaikát és hegeszted be a lyukat a tok oldalán...
Ott azért lett a D mert azok a fegyverek Iraknak lettek gyártva(ők kértrk sok D-t és kevés F-et)viszont az embargó miatt szállítani nem lehetett így átvette a cég az amúgy is szar AMD-k lecserélésére amik a szarságuk mellé még katasztrofális műszaki állapotban is voltak.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Én a "határőrős" hősszúcsövűből(AK-63) "pimpeltem" volna bullpup-ot.
Ráadásul csigatárral .


Ez az eredeti AK-63:

iu



Ez lett egy hivatalos MH modernizált változat("kicsit" drágán :( ):

iu



...ez egy a favorit konstrukcióim közül (ez pont AMD-ből építve, mint látszik nem csigatárral):

iu



..ez pedig már egy normál csőhosszal készült 7.62-es AK-bullpup (de ez sem csigatárral, pedig az kevésbé zavaróan lóg ki, mégis több a lőszer a tárban):


iu



ez pedig itt a bullpup 7.62-es AK helye, mert ilyen képet nem találtam :( :




?





.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Én a "határőrős" hősszúcsövűből(AK-63) "pimpeltem" volna bullpup-ot.
Ráadásul csigatárral .


Ez az eredeti AK-63:

iu



Ez lett egy hivatalos MH modernizált változat("kicsit" drágán :( ):

iu



...ez egy a favorit konstrukcióim közül (ez pont AMD-ből építve, mint látszik nem csigatárral):

iu



..ez pedig már egy normál csőhosszal készült 7.62-es AK-bullpup (de ez sem csigatárral, pedig az kevésbé zavaróan lóg ki, mégis több a lőszer a tárban):


iu



ez pedig itt a bullpup 7.62-es AK helye, mert ilyen képet nem találtam :( :




?





.
Az AK kialakítása nemigen komálja a bullpup átalakítást.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Igazából minden AK-t tudsz pimpelni amíg jólesik, az egyetlen dolog amivel nemigen tudsz mit kezdeni az a tokfedél amire nem tudsz normálisan sínt szerelni, ha pedig a gázdugattyú vezetőre raksz optikát orrnehéz lesz, vagy elolvad.
Az egyetlen használhatóan megoldott AK modernizáció ami nem nyúlt bele annyira mint az AK-12-es az oroszoknál az a lengyel Beryl M.
Szerintem a tokfedél problémát sem lehet felróni neki, hiszen még egy másik világ szülötte. Mondjuk, ha nagyon akarták volna, akár a 74u féle megoldással is segíthettek volna a dolgon. Ha jól tudom ezt az FSB százötöseinél megcsinálták, így ha nem is tökéletes, de használható lett a tokfedél.
tlnd18-alpha74-optics.jpg

tlnd18-alpha74-open.jpg

Az amerikai civil szektor is eljutott ide és próbálják valamelyest orvosolni a hibát, az FSB nyithatós meg a Beryl áthidalós megoldásával is.
gAPtvWDWsVCLPsljALqKnizfUvCv50ZPK3DAiw4MGvTOHIYpmJUPX9AQxYTtrOUYL01ZqTHes5jTCW7Q-5XkIWbMjwhUkicHY6FjobgtITf5PwoNHojo7bK_L3rYcnmwDrHLvsg

ak47-rifle-beryl-style-wbp-elevenmile-arms-black-cherry-7.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Szerintem a tokfedél problémát sem lehet felróni neki, hiszen még egy másik világ szülötte. Mondjuk, ha nagyon akarták volna, akár a 74u féle megoldással is segíthettek volna a dolgon. Ha jól tudom ezt az FSB százötöseinél megcsinálták, így ha nem is tökéletes, de használható lett a tokfedél.
tlnd18-alpha74-optics.jpg

tlnd18-alpha74-open.jpg

Az amerikai civil szektor is eljutott ide és próbálják valamelyest orvosolni a hibát, az FSB nyithatós meg a Beryl áthidalós megoldásával is.
gAPtvWDWsVCLPsljALqKnizfUvCv50ZPK3DAiw4MGvTOHIYpmJUPX9AQxYTtrOUYL01ZqTHes5jTCW7Q-5XkIWbMjwhUkicHY6FjobgtITf5PwoNHojo7bK_L3rYcnmwDrHLvsg

ak47-rifle-beryl-style-wbp-elevenmile-arms-black-cherry-7.jpg
A felnyithatók közül egy sem lett hadihasználhatóságra alkalmasnak ítélve és ezért is nem oldották meg okosban az oroszok az AK-74M állomány sínezését (a FSB-é sem annyira), ezért van az, hogy csak a Beryl lett hadifegyverként rendszeresítve egy tejes hadsereghez.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Igazából minden AK-t tudsz pimpelni amíg jólesik, az egyetlen dolog amivel nemigen tudsz mit kezdeni az a tokfedél amire nem tudsz normálisan sínt szerelni, ha pedig a gázdugattyú vezetőre raksz optikát orrnehéz lesz, vagy elolvad.
Az egyetlen használhatóan megoldott AK modernizáció ami nem nyúlt bele annyira mint az AK-12-es az oroszoknál az a lengyel Beryl M.
e15d1c8c2541637c7b54b84603b48cd4.jpg

fa_sr_galil-sniper_p03.jpg

Van megoldás,az infrabakra egy jó tartókeret-persze nyűgös,mert minden pucolásnál le kel szedni,újra beállitani.
Dehát az AK azért mégiscsak egy 80+ éves konstrukció,amit szándékosan primitivnek terveztek
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
e15d1c8c2541637c7b54b84603b48cd4.jpg

fa_sr_galil-sniper_p03.jpg

Van megoldás,az infrabakra egy jó tartókeret-persze nyűgös,mert minden pucolásnál le kel szedni,újra beállitani.
Dehát az AK azért mégiscsak egy 80+ éves konstrukció,amit szándékosan primitivnek terveztek
A tokfedéllel is ez a gond, de a lengyel megoldásnál ez nem gond.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A tokfedéllel is ez a gond, de a lengyel megoldásnál ez nem gond.
Infrabakon NSPakárhányssal löttem,de lengyel milyen-fogalmam sincs.
Szokásos mantrám (szarrágásom :) ).Csapatpróbára a cuccal,és ha ott beválik,rendszeresitsűk-ha meg megbukik,felejtsük el (ne felejtsük el egészen,jegyezzük meg,hogy miért nem volt jó)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Infrabakon NSPakárhányssal löttem,de lengyel milyen-fogalmam sincs.
Szokásos mantrám (szarrágásom :) ).Csapatpróbára a cuccal,és ha ott beválik,rendszeresitsűk-ha meg megbukik,felejtsük el (ne felejtsük el egészen,jegyezzük meg,hogy miért nem volt jó)
ak47-rifle-beryl-style-wbp-elevenmile-arms-black-cherry-7.jpg

Ő a lengyel cucc (amerikai civilpiacos másolata) , lényege az, hogy a felnyitható szereléksín nem kapcsolódik olyan alkatrészhez ami elmozdulhat, ezáltal ha felnyitod és visszacsukod, akkor sem mozdul el az optikád. (és nem ezt a viselkedésed szoktam szarrágásként aposztrofálni :D )
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
Ez lett egy hivatalos MH modernizált változat("kicsit" drágán :( ):

Ennek nagy értéke lesz hamarosan. Komoly összegeket adnak majd érte a gyűjtők, mivel nagyon kevés van belőle. Amikor kivonják a MH hadrendjéből, lesz rá kereslet a fegyvergyűjtő piacon. Drágán el lehet adni. Olyan , mint egy kis példányszámban kiadott rontott bélyeg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Ennek nagy értéke lesz hamarosan. Komoly összegeket adnak majd érte a gyűjtők, mivel nagyon kevés van belőle. Amikor kivonják a MH hadrendjéből, lesz rá kereslet a fegyvergyűjtő piacon. Drágán el lehet adni. Olyan , mint egy kis példányszámban kiadott rontott bélyeg.
Hát valóban elég ritka madár lesz 2-300 darabbal.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 652
8 332
113
Hát valóban elég ritka madár lesz 2-300 darabbal.
Nem valami 7700 darabot modernizáltak? Vagy az csak terv volt?

Amúgy meg nem értem, hogy az AK-63 miért nem volt jó a Néphadseregnek, az megfelelt volna szerintem, minek kellett variálni, kókányolni (költői kérdés, persze, az ok a szarrágás)?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Nem valami 7700 darabot modernizáltak? Vagy az csak terv volt?

Amúgy meg nem értem, hogy az AK-63 miért nem volt jó a Néphadseregnek, az megfelelt volna szerintem, minek kellett variálni, kókányolni (költői kérdés, persze, az ok a szarrágás)?
Csak terv volt. Aztán pénz nem lett rá (amúgy elég ergya szóval annyira nem sajnálja senki)

Egyszerűbb és olcsóbb volt egyfélét gyártani, illetve a műanyagot a magyar vegyipar nem tudta megfelelő minőségben gyártani (a válltámasznál probléma volt) , a gőzölt bikkfa meg drága. Így lett az igénytelenül megoldott drót válltámasz. Ugyan ebből az okból van elöl hátul ugyan olyan markolat, olcsóbb volt egyfélére felszerszámozni a gyárat.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 652
5 437
113
Amiért még akasztani tudnék:
Ezt a málhazsákot
katonai-hatizsak-b71b_1_300.jpg
images
dsc02389.jpg

Erre cserélték:
TAS00316.jpg
n_214572_1.jpg
Szerintem ez két teljesen más célra szolgáló zsák.
Nekem a második volt. Csak arra használtuk, hogy ha valahová utaztunk, akkor ebben vittük a holminkat. Erre jó volt.
Olyan zsák, amiben vihettük volna a felszerelést bármilyen bevetésre, egyáltalán nem volt. Ha egész napos kiképzésre mentünk, az ennivalót a gázálarc táskában vittük. A tárakban levő lőszeren kívül még a lőszert sem tudtuk hova tenni:(.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 063
124 238
113
Szerintem ez két teljesen más célra szolgáló zsák.
Nekem a második volt. Csak arra használtuk, hogy ha valahová utaztunk, akkor ebben vittük a holminkat. Erre jó volt.
Olyan zsák, amiben vihettük volna a felszerelést bármilyen bevetésre, egyáltalán nem volt. Ha egész napos kiképzésre mentünk, az ennivalót a gázálarc táskában vittük. A tárakban levő lőszeren kívül még a lőszert sem tudtuk hova tenni:(.


Arra a rejtélyes PSZH málhazacskó volt hivatott akit viszont kb senki sem kapott meg:

007.JPG
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Amiért még akasztani tudnék:
Ezt a málhazsákot
katonai-hatizsak-b71b_1_300.jpg
images
dsc02389.jpg

Erre cserélték:
TAS00316.jpg
n_214572_1.jpg
Az ötvenes évekbeli nekem volt.Na nem a seregben,ott az a szar málhazsákot adták,ami különben nem harci málhazsáknak is egy igénytelen vacak volt,harci málhának meg simán semmirevaló.(van egy francia hasonló zsákom-hát zongorázni lehet a különbséget).Magánéletben vettem kiárusitáson.Röktön két változatban,a kisebbik talán még meg is van valahol.Azthiszem az volt a kenyérzsák része.Hátizsákként,oldaltáskaként,és övre fűzve övtáskaként is lehetett hordani,praktikus kis darab volt.