A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Mit kerülitek a sorozâs életbeléptetését mint macska a forró kását? Minden „problèmát“ megoldana. Egyböl beirni az alkotmânyba és kész. ( Ha még futja arra).
Csak a katonakötelezettség adja meg a katonai szolgálat hitelességét a lakóssâgban. Mert akkor a doktor úr meg a milliomos fia/lânya is szolgál, nem csak az egyszerü emberek. 1 év, lânyoknak is, mint Izraelben.
Szerintem.
Senki ne jöjjön az US példâjâval, mert nâlunk pl az egyetem ingyen van, ott meg nem..

Törölhettek :p
Izrael egy vegtelenul korrupt hely, total manipulalhato, hol szolgalsz. Az mas kerdes, hogy amikor heroizaljak a frontszolgalatot, akkor inkabb oda akar kerulni miindenki, aki publicitasra vagyik avagy pl politikai palyara keszul, lasd az amerikai szokasokat.
A kotelezo katonasag egyelore egy totalisan ertelmetlen marhasag lenne, amikor meg a meglevo hivatasosokat sem vagyunk kepesek sem felszerelni, sem megfizetni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 636
76 596
113
Benkő Tibor: "Magyarország haderőfejlesztési programja teljes mértékben összhangban van a NATO képességfejlesztési céljaival. A Kormány folyamatos támogatásának köszönhetően a pandémia ellenére is növelni tudjuk a korábbi terveknek megfelelően a védelmi kiadásainkat, így hozzájárulva a Szövetség kiegyensúlyozott tehermegosztásához. A Szövetség hatékonyságának, belső kohéziójának jövőbeni erősítését célzó NATO 2030 kezdeményezéshez kapcsolódó főtitkári javaslatcsomaggal alapvetően egyetértünk, annak legtöbb elemét támogathatónak tartjuk – jelentette ki Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter, a NATO védelmi miniszterek videokonferenciájának első napján."

 
K

kamm

Guest
Nagyon-nagyon kell törnöm magam, hogy olyan szegmenst találjak, ahol tőlük beszerzés lehetne.
Talán a Spike-okba fognak beszállítani alkatrészt. Nem tudom, hogy lesz-e valódi MANPAD-unk. Esetleg a pontonok lehetnek még ilyenek, de ezzel talán a nagyobb programok be is fejeződnek.
Esetleg, nagyon talán a Warmate, mert ott van némi RM kötődés is.

Ez a másik alternatíva... :)
Mire gondolsz? Van most is manpadunk, az a Mistral.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 935
113
Igazság szerint még csak lelkesednie sem kell egy tartalékosnak. Az állam szempontjából annyi a lényeg, hogy elvégezze a dolgát. A lelkesedés majd jön éles helyzetben. Aki meg már a kiképzés alatt lelkes, az meg szépen mehet szerződésesnek.
Azt is leírtam, hogy azzal ha bevezetik ezt az aláírasi bónusz rendszert (ezt simán a hivatásosoknak és a szerződéseseknek is be lehetne vezetni) mindenki sokkal motiváltabb lesz, hogy teljesítse a szinteket.
Jelenleg leszarják a szinteket.
Én pl. kizárólag külsős alakulatoktól érkezőkkel csináltatnám a felmérőket.
Csakhát jelenleg a Honvédség van kényszerhelyzetben. Talán ez ezzel megváltozhat.

De bevallom nem magamtól találtam ki az alapötletet. :rolleyes::p
A National Guard 20.000 USD ad minden jelentkezőnek.

Valamilyen hasonló működik most is , vagy amikor én voltam működött.
Úgy hívták toborzópénz.
Ez minden a seregben eltöltött év után emelkedett,1 havi béred valahányszorosával.
Ha és amennyiben a szerződésedet kitöltötted, a leszerelésnél megkaptad.
2013ban 10 év után több mint 1 millát.
Persze ez az 5-től messze van, de valamennyire volt megtartóereje.
Bár külszolgálatok után így is sokan leszereltek nem törődve a pénzel.
Ja és ez csak a szerződéses állományának járt, a ht-nak nem.

Nemzeti gárdistákk mikor mentek omlt-be elötte Tatán meg németben majdnem 6 hónapot voltak összekovácsoláson!
Legtöbbjük volt katona évekig, és vagy a fele aktív sherif volt.
Kicsit más mint idehaza, hisz mint írtam itthon a tűzoltó sem lehet tartalékos.
Gondolom a rendőr sem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Izrael egy vegtelenul korrupt hely, total manipulalhato, hol szolgalsz. Az mas kerdes, hogy amikor heroizaljak a frontszolgalatot, akkor inkabb oda akar kerulni miindenki, aki publicitasra vagyik avagy pl politikai palyara keszul, lasd az amerikai szokasokat.
A kotelezo katonasag egyelore egy totalisan ertelmetlen marhasag lenne, amikor meg a meglevo hivatasosokat sem vagyunk kepesek sem felszerelni, sem megfizetni.
.

Ez az a logika mint másoknak a T-72-esnél: mivel szinte minden probléma azért van mert kevés van belőle, ezért azt a keveset is dobjuk ki.
B@rmok!!!


"Jelen" esetben pedig:
Mivel a hivatásosok életpályáját nem oldották meg, ezért más --"alig fontos"-- problémát meg se próbáljanak megoldani, Pl: a jövőbeni folyamatos hivatásos és tartalékos utánpótlás kérdését!

Hurrá!
...és:

raw


.
.
.
.
.
.

U.i: ...mivel a valódi megoldás "bonyolult"és pár száz éve meghaladja a magyar politikai vezetés képességeit,
  1. "ezúttal se próbáljuk meg",
  2. ezért le sem írom!
  3. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
Konkretan mindenhol MANPAD a neve, az Iglaval egyutt emlegeti meg a wikis szocikk is.
Az a funkcioja is, valamint a gyarto is ugy arulja ill kategorizalja.
Ertem, hogy mar nem kezben cipelik, de attol, hogy (mi is) felpakolva hasznaljuk azon a bena platos inditon, attol meg ugyanazt a funkciot tolti be (VSHORAD, portable), no meg ha nagyon akarod, lovoldozheted akarhova hurcolaszva is:
Mistral-26.001-640x360.jpg


Szerintem amugy a klasszikus MANPADnak eleve lealdozott: a szofisztikalt VSHORAD csapatlegvedelmi rendszerek, a halozati kommunikacion, real-time felderitesi (radar stb) informacion alapulo, lancos/kerekes stb jarmuvek nagyreszt automatizalt, remote-controlled dedikalt rendszerei messze hatekonyabbak, mint ezek a 80-as evekbol itt ragadt, teljesen a manualis cuccok.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 935
113
Konkretan mindenhol MANPAD a neve, az Iglaval egyutt emlegeti meg a wikis szocikk is.
Az a funkcioja is, valamint a gyarto is ugy arulja ill kategorizalja.
Ertem, hogy mar nem kezben cipelik, de attol, hogy (mi is) felpakolva hasznaljuk azon a bena platos inditon, attol meg ugyanazt a funkciot tolti be (VSHORAD, portable), no meg ha nagyon akarod, lovoldozheted akarhova hurcolaszva is:
Mistral-26.001-640x360.jpg


Szerintem amugy a klasszikus MANPADnak eleve lealdozott: a szofisztikalt VSHORAD csapatlegvedelmi rendszerek, a halozati kommunikacion, real-time felderitesi (radar stb) informacion alapulo, lancos/kerekes stb jarmuvek nagyreszt automatizalt, remote-controlled dedikalt rendszerei messze hatekonyabbak, mint ezek a 80-as evekbol itt ragadt, teljesen a manualis cuccok.

Ezt szeretem. A wikit idézni. :D
Viszont konkrétan nem olvastad el még amit belinkeltél azt sem. :(
A gyártó oldalát.
Keresd meg az atlas állványt.
Hány helyen írják ott, hogy manpad?
Ja mert úgy nem az.
Mi ha nagyon akarjuk sem lőhetjük hurcolászva mert nincs hozzá álványunk.

Tudod a minimi sem gépkarabély azért mert ugyanazt a lőszert lövi mint az M4.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord
K

kamm

Guest
Ezt szeretem. A wikit idézni. :D
Az Igla melletti felsorolas miatt.
Viszont konkrétan nem olvastad el még amit belinkeltél azt sem. :(
A gyártó oldalát.
Heh?:rolleyes: En nem olvastam el?

https://www.mbda-systems.com/product/mistral-manpads/ <- figyeld, meg a linkben is benne van a lap cime...

Az hagyjan, de ordit:

image.png


image.png

Keresd meg az atlas állványt.
Miert keressek egy allvanyt, ha Mistral raketarol ill MANPADS rendszerrol beszelunk?:(

Hány helyen írják ott, hogy manpad?
Mire, az allvanyra? :eek:

A raketarendszerrol van szo, szerintem azt elfelejtetted.



Ja mert úgy nem az.

Ja, mert az egy allvany. :D
Azert is Atlas a neve, nem Mistral. Utobbi a raketa ill. platform neve, arrol volt szo.

(Mindenki beleszalad ebbe a @Hpasp -fele felreertelmezesbe es ugy probal lekezeloen okoskodni? Ugy jarsz, mint o, acronymokon fogsz kinodban lovagolni, hogy elkeruld a valaszt a felreertelmezesre. :p)

Mi ha nagyon akarjuk sem lőhetjük hurcolászva mert nincs hozzá álványunk.
Egyreszt vehetunk, masreszt nem attol lesz MANPAD, MANPAD a besorolasa:

"MISTRAL MANPADS is a very short range air defence weapon system, firing the MISTRAL, latest generation fire-and-forget missile.

It features a lightweight man-portable launcher. It can be easily transported and operated from the ground, a vehicle, a building or a ship. MISTRAL MANPADS is normally operated by a gunner and a crew commander. However, if the mission is carried out in a simple tactical environment, it can be operated by one single soldier.

MISTRAL is a man-portable, fully digital, heat-seeking missile, designed to meet the requirements of all branches of the armed forces. It boasts a 97% proven success rate and higher reliability than any other existing low-level air defence missile."


Tudod a minimi sem gépkarabély azért mert ugyanazt a lőszert lövi mint az M4.

What.
Just what.
o_O

Ezért írtam, hogy "valódi".
Igen, a Mistral is MANPAD kategóriában versenyez, de már nem igazán vihető.
Igen, tudom. En azert irtam, hogy hat az egy MANPAD azert, csak nem kezbol inditgatjak, es kizarom, hogy ezen kivul valaha lesz masik, egyreszt mert ez mar van, masreszt mert a jovo a mounted, networked-integrated, automated csapatlegvedeleme, ahogy irtam is feljebb.
 
W

Wilson

Guest

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 935
113
Az Igla melletti felsorolas miatt.

Heh?:rolleyes: En nem olvastam el?

https://www.mbda-systems.com/product/mistral-manpads/ <- figyeld, meg a linkben is benne van a lap cime...

Az hagyjan, de ordit:

image.png


image.png


Miert keressek egy allvanyt, ha Mistral raketarol ill MANPADS rendszerrol beszelunk?:(


Mire, az allvanyra? :eek:

A raketarendszerrol van szo, szerintem azt elfelejtetted.





Ja, mert az egy allvany. :D
Azert is Atlas a neve, nem Mistral. Utobbi a raketa ill. platform neve, arrol volt szo.

(Mindenki beleszalad ebbe a @Hpasp -fele felreertelmezesbe es ugy probal lekezeloen okoskodni? Ugy jarsz, mint o, acronymokon fogsz kinodban lovagolni, hogy elkeruld a valaszt a felreertelmezesre. :p)


Egyreszt vehetunk, masreszt nem attol lesz MANPAD, MANPAD a besorolasa:

"MISTRAL MANPADS is a very short range air defence weapon system, firing the MISTRAL, latest generation fire-and-forget missile.

It features a lightweight man-portable launcher. It can be easily transported and operated from the ground, a vehicle, a building or a ship. MISTRAL MANPADS is normally operated by a gunner and a crew commander. However, if the mission is carried out in a simple tactical environment, it can be operated by one single soldier.

MISTRAL is a man-portable, fully digital, heat-seeking missile, designed to meet the requirements of all branches of the armed forces. It boasts a 97% proven success rate and higher reliability than any other existing low-level air defence missile."




What.
Just what.
o_O


Igen, tudom. En azert irtam, hogy hat az egy MANPAD azert, csak nem kezbol inditgatjak, es kizarom, hogy ezen kivul valaha lesz masik, egyreszt mert ez mar van, masreszt mert a jovo a mounted, networked-integrated, automated csapatlegvedeleme, ahogy irtam is feljebb.

Egy fogalmon vitatkozol. :D
Man portable
Aminek az értelme ember által hordozható.
Így megvéve, használva nem az. ;)
Max ha viszed a hátadon az unimogot:rolleyes:

Ezért írta @pöcshuszár hogy valódi. :rolleyes:

De ez nem a topic témája.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Igazság szerint még csak lelkesednie sem kell egy tartalékosnak. Az állam szempontjából annyi a lényeg, hogy elvégezze a dolgát. A lelkesedés majd jön éles helyzetben. Aki meg már a kiképzés alatt lelkes, az meg szépen mehet szerződésesnek.
Azt is leírtam, hogy azzal ha bevezetik ezt az aláírasi bónusz rendszert (ezt simán a hivatásosoknak és a szerződéseseknek is be lehetne vezetni) mindenki sokkal motiváltabb lesz, hogy teljesítse a szinteket.
Jelenleg leszarják a szinteket.
Én pl. kizárólag külsős alakulatoktól érkezőkkel csináltatnám a felmérőket.
Csakhát jelenleg a Honvédség van kényszerhelyzetben. Talán ez ezzel megváltozhat.

De bevallom nem magamtól találtam ki az alapötletet. :rolleyes::p
A National Guard 20.000 USD ad minden jelentkezőnek.
Erről eszembe jut amikor csináltuk az erőnléti felmèrèst a tartalékos kiképzés előfeltètelekènt. Párba állítottak minket és egymásnak kellett számolnunk a teljesített felülèst, fekvőtámaszt stb. Az én párom szegény alig tudott megcsinálni 23 felülèst. (Ő egy "nyugdíjèrt" jelentkező volt katona lehetett, nem látszott idősnek és pocakos sem volt) Amikor be mondtam a számát én őszinte voltam, erre Ő rámszolt, hogy miért nem mondtam be többet. (Szerencsére meglett neki a minimum ami pont annyi volt amennyit csinált) .. szarul éreztem magam.. azt éreztem ez bajtársiatlanság volt tőlem. Fiatal voltam és nem gondolkodtam túl sokat ezeken akkoriban. Később jöttem rá, hogy ha ezt jelenti a bajtársiasság itthon, hogy kamuzunk .. elfedve a valóságot.. így soha nem lesz senki motivált. Sosem lesz teljesítmény kényszer.. mert majd raszolsz a másikra, hogy nehogy elfelejts jó ember módjára hazudni. Persze ebből a kis dologból kanyarítok nagyobb ideákat, de látni kell, hogy így épülnek fel a nagy hazugságok.. a társadalmak hazugságai és simlis kognitív gondolkodásmód. Ez egy hamis bajtarsias kép volt amit egy fiatal gyerek bevett, mert azt éreztették vele, hogy rossz fát tett a tűzre.. kár, hogy ezek a momentumok életeket határoznak meg és nem csak magamról beszélek. Milyen lehetett a haderő más része!? Nyilván nem az egész.. long-short story bro :)
 
K

kamm

Guest
Egy fogalmon vitatkozol. :D
Man portable
Nem, egy szakkifejezes, konkretan man-portable air defense (system, mert eredetileg MANPADS, ha jol emlekszem.)

Aminek az értelme ember által hordozható.
Maga a rendszer hordozhato.

Így megvéve, használva nem az. ;)
Max ha viszed a hátadon az unimogot:rolleyes:
Dehogynem. Nekem ugy tunk, te osszekevered a kezbol indithato foglamat a hordozhato fogalmaval - a ketto teljesen mas angolul. :)

Ez a rendszer man-portable, amit teljesit is, meg allvanyostul is. Ha raboltolod egy platora, attol meg a rendszer maga MANPADS, csak mar nem ugy van hasznalva, hanem inkabb mobil avagy remote-controlled (mar vegre cisnaltak ilyet is hozza, de tovabbra is platon kell toltogetni minden loves utan, egy vicc.)

Egy hulyeseg, persze, de ez a logika a gyartok kategorizalasa mogott.
Ezért írta @pöcshuszár hogy valódi. :rolleyes:

De ez nem a topic témája.
TUdom en, o mire gondolt, de ahogy feljebb mar neki is megirtam, nem lesz mar mas sosem, egyreszt mert ez bezony egy MANPAD, masreszt mert a szerepet atveszik a sokkal fejlettebb, gyorsabb, pontosabb stb harcjarmuvekre stb integralt rendszerek. Temanak meg minden tema itt. :D