A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ki az a Nogradi? :D




Benko gyakorlatilag elszolta magat tavaly ev vege fele egy interjuban, targyalnak a svedekkel Gripen E-rol, ez azert mar kozismert.
Meg minden megtortenhet, de valami nagyon varazslatos dolognak kellene tortennie ahhoz, hogy a Foniek amerikai gepet vegyenek.

Nógrádi György.

És mint jeleztem, én természetesnek veszem, hogy nem egy gyártónál érdeklődünk. Az akkori pletykát is úgy kezeltem, mint amit kézközelben tartunk. De azért a svéd madaraknak baromi jó ajánlatot kell lerakniuk az asztalra. Azt ne felejtsük el!
A jelenlegi beszerzés várhatóan nagyon különbözni fog az ezredfordulóstól, ha valóban két századról beszélünk. Ott egy olyan típust akartunk beszerezni, ami 20 évig nem talált kihívóra a környező országokban. Ez sikerült.

1, Az összeszerelést megkapják a csehek, hogy kimentsük a bajból a nemzeti büszkeség gyárukat. Az két rész lesz, hogy a szerviz képességet hogyan szerzi meg az AW tőletek. És hogy a gépek karbantartásra küldésénél ebből mit fogunk mi állni és mennyi terhelhető Prágára.

2, Ha a szláv partnereink kevés hozzáadott értéket és nagy import igényű katonai eladásokat kínálnak felénk, az az ő bajuk. A mi érdekünk, hogy a talajon kínált Lynx és egyéb járművekbe felnőjünk a hazai részegység gyártás kapcsán. Közvetlenül a cseheknél nő meg a kitettség, nálunk ez áttételes (noha nem szabad figyelmen kívül az érveidet, hogy a dánok is utólag más számot láttak a számlán) viszont ez velük szemben 100%-os ellentételezést fog megkövetelni.

3, Akármennyire is csak alacsony észlelhetőségű a cucc, az mind a földi elhárítás, mind az ellenséges repülőkkel szemben számottevő előny. És aszem Terminátor vetette fel pár napja, hogy olvasott egy cikket arról, hogy pont a mi általunk használt légelhárító rakétát is épp megpróbálják bele szuszakolni a testbe.

-Az ellenség erősebb radart használ egy 4. genes gépen, akkor is még csak partiban van az F-35-össel
-Ha egy Nasarmot beletuszkolnak, akkor biba...ott nagy hatótávolságról ki tudja szorítani az ellenséget a saját légteréből is.

4, Én kedvelem a svédeket, a HH alatt a világ harmadik légierejükkel. De az elkövetkezendő években nem a Gripen E fog nagyon sok fejlesztési forrást kapni, hanem az LM a megrendelésekből. Vagyis 2050-re körülbelül annyi különbség lesz a mostani F-35 és az akkori között, mint a román F-16 upgrade előtt és a frissen gyártott Viper között.
Ebben a 30 éves versenyben nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy kinek mennyiből telik. Az, hogy a Gripen E nem rendelkezik stealth képességgel, abban vastagon benne van az is, hogy az elmúlt 20 év bevételeit Amerika az 5. generációra költötte. Volt miből, mert a 4.-nél ugyan ilyen folyamatokat láttunk, letarolta akkor is a mezőnyt.


Összefoglalva: Én nem ellenzem, hogy a jelenlegi Gripenekkel esetleg ellensúlyozzuk a fenntartási és javítási költségeket. Amolyan "kikímélve az újat". És egy percig nem gondolom, hogy ha a svédek egy megfontolandó ajánlatot tesznek le az asztalra, akkor az nem érdekelne minket. (De azért nekik sem ártott volna gondolkodni, mielőtt túl hamar pofáztak bizonyos dolgokban az elmúlt évek eseményeit nézve. Amerika szemmel jól láthatóan ebben nagyobb önmérsékletet tanúsított.)
De szerintem nem hagyományos szállító vagy ideológiai megfontolás fogja eldönteni a kérdést, hanem a harctéri alkalmazhatóság és a gazdasági lehetőségek édes kettese.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Interjú Maróth Gáspár védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztossal... (sajnos előfizetéses, így a cikk vége nem látszik)

Haderőreformmal csábította Magyarországra a német mamutcégeket a kormány.
A védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztost a fegyverkezés okáról, hasznáról és kockázatairól kérdeztük.

Leopard és Lynx páncélosok, Airbus helikopterflotta, hazai gyártású gépfegyverek: néhány eszköz a magyar honvédség nagybevásárlásaiból, amelyeket az elmúlt évben jelentettek be a Zrínyi 2026 program részeként, és amelyeket az ön szervezete, az állami tulajdonú Védelmi Beszerzési Ügynökség intézett a hadseregnek. Azt viszont nem tudjuk, hogy mennyit költenének a modernizálásra – a sajtóban 3500 milliárd forintos keretet emlegetnek. Mennyi lesz a haderőreform végső összege?

Maróth Gáspár: Ezt pontosan nem lehet megmondani, hiszen NATO-tagállamként számos fejlesztési kötelezettséget vállaltunk – olyanokat is, amelyek tervezés alatt állnak. Ha a szakma szabályai alapján „húznék fel” egy modernizált hadsereget, akkor a ráköltött forrás nem állna meg a 10 ezer milliárdnál. Eddig mindenesetre nagyot nem hibáztunk, a NATO minősítési rendszerében kiemelkedő értékelést kaptunk a tervezett és a már végrehajtott katonai beszerzések miatt.

Azért megkérdezném újra: mennyibe kerültek a honvédség frissen beszerzett és fejlesztés alatt álló fegyverrendszerei?

MG: Erről nem nyilatkozhatok a törvények szerint. A sajtóban megjelent pénzügyi becsléseket mindenesetre nem cáfoltuk, ezeket veheti irányadónak is. (Lásd erről keretes írásunkat – K. T.)

A Zrínyi 2026 programnál a kormányzati kommunikáció mindig megemlíti, hogy a haditechnika zömét új magyar gyárakban – Kaposváron, Zalaegerszegen, Gyulán – állítják össze, amelyek exportra is dolgoznak. A haderőreform és a fegyvergyártás azonban két különböző történet, még ha együtt is hivatkoznak rájuk.

MG: Nyilván, hiszen a honvédelmi beruházás csak egy projektnek számít. Alapvetően nem is a Zrínyi 2026 miatt nyitottunk a hadiipar felé. Azt láttuk, hogy ezen a területen olyan konjunktúra alakult ki, amit a világ mérnöki fejlesztéseiben élen járó egyetlen ország sem hagy ki a saját ipari szerkezetéből. A kezünkre játszott az a történelmi lehetőség, hogy a német hadiipar nagy szereplői, mint a Rheinmetall vagy az Airbus hosszú évtizedek után megmozdultak, új helyszíneket keresnek. Őrült versenyfutás kezdődött a térség államai között – nem tagadom, ebben a versenyben meggyőző érvünknek számított az országunkban zajló haderőreform.

Az tényleg meggyőzőnek tűnik, hogy a kormány 60 milliárd forintot biztosít a német–magyar tulajdonú Rheinmetall Hungary Zrt. zalaegerszegi Lynx-gyárának építésére, aztán a Magyar Honvédség 2 milliárd euróért vásárol a magyar leánycégtől 218 páncélost.

MG: Ami közel sem pénzszórás. A magyar állam kisebbségi tulajdonos a cégben, osztozunk a bevételeken. Kimondott kormányzati elvárás volt a Védelmi Beszerzési Ügynökség felé, hogy próbáljunk annyi pénzt itthon elkölteni, amennyit csak lehet, forgassuk vissza a befektetett százmilliárdokat a hazai GDP növelésére. A helyi gyártás munkahelyeket, infrastruktúrát teremt, az itt befektető vállalatok iparűzési adót fizetnek. De ami a legfontosabb: ezek a beruházások számtalan magyar kis- és középvállalat számára nyitják meg az utat a lehetséges beszállításra.

Persze, de közben a kormány fizet a Rheinmetall első nagy hazai munkája után. Ha van is bevétel, az az állam egyik zsebéből a másikba vándorol.

MG: A gyár beindulása után komoly külső profitra számítunk, amiből az ország részesedni fog. Ne gondolja, hogy a német Rheinmetall AG-t egy 2 milliárd eurós megrendeléssel el lehetne csábítani, csak ezért nem települnének ide. Mondok egy példát: az Egyesült Államok a közeljövőben körülbelül ötezer darabot vásárolna egy, a Lynxhez hasonló kaliberű gyalogsági harcjárműből. A megrendelésért a Rheinmetall is versenyben van – ők ilyen tételekben gondolkodnak. (Azért a 2 milliárd euró sem kis tétel: a vállalat a saját üzleti beszámolója szerint 2019-ben például 6,22 milliárd eurós forgalmat bonyolított le – K. T.)

...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
Interjú Maróth Gáspár védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztossal... (sajnos előfizetéses, így a cikk vége nem látszik)

Haderőreformmal csábította Magyarországra a német mamutcégeket a kormány.
A védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztost a fegyverkezés okáról, hasznáról és kockázatairól kérdeztük.

Leopard és Lynx páncélosok, Airbus helikopterflotta, hazai gyártású gépfegyverek: néhány eszköz a magyar honvédség nagybevásárlásaiból, amelyeket az elmúlt évben jelentettek be a Zrínyi 2026 program részeként, és amelyeket az ön szervezete, az állami tulajdonú Védelmi Beszerzési Ügynökség intézett a hadseregnek. Azt viszont nem tudjuk, hogy mennyit költenének a modernizálásra – a sajtóban 3500 milliárd forintos keretet emlegetnek. Mennyi lesz a haderőreform végső összege?

Maróth Gáspár: Ezt pontosan nem lehet megmondani, hiszen NATO-tagállamként számos fejlesztési kötelezettséget vállaltunk – olyanokat is, amelyek tervezés alatt állnak. Ha a szakma szabályai alapján „húznék fel” egy modernizált hadsereget, akkor a ráköltött forrás nem állna meg a 10 ezer milliárdnál. Eddig mindenesetre nagyot nem hibáztunk, a NATO minősítési rendszerében kiemelkedő értékelést kaptunk a tervezett és a már végrehajtott katonai beszerzések miatt.

Azért megkérdezném újra: mennyibe kerültek a honvédség frissen beszerzett és fejlesztés alatt álló fegyverrendszerei?

MG: Erről nem nyilatkozhatok a törvények szerint. A sajtóban megjelent pénzügyi becsléseket mindenesetre nem cáfoltuk, ezeket veheti irányadónak is. (Lásd erről keretes írásunkat – K. T.)

A Zrínyi 2026 programnál a kormányzati kommunikáció mindig megemlíti, hogy a haditechnika zömét új magyar gyárakban – Kaposváron, Zalaegerszegen, Gyulán – állítják össze, amelyek exportra is dolgoznak. A haderőreform és a fegyvergyártás azonban két különböző történet, még ha együtt is hivatkoznak rájuk.

MG: Nyilván, hiszen a honvédelmi beruházás csak egy projektnek számít. Alapvetően nem is a Zrínyi 2026 miatt nyitottunk a hadiipar felé. Azt láttuk, hogy ezen a területen olyan konjunktúra alakult ki, amit a világ mérnöki fejlesztéseiben élen járó egyetlen ország sem hagy ki a saját ipari szerkezetéből. A kezünkre játszott az a történelmi lehetőség, hogy a német hadiipar nagy szereplői, mint a Rheinmetall vagy az Airbus hosszú évtizedek után megmozdultak, új helyszíneket keresnek. Őrült versenyfutás kezdődött a térség államai között – nem tagadom, ebben a versenyben meggyőző érvünknek számított az országunkban zajló haderőreform.

Az tényleg meggyőzőnek tűnik, hogy a kormány 60 milliárd forintot biztosít a német–magyar tulajdonú Rheinmetall Hungary Zrt. zalaegerszegi Lynx-gyárának építésére, aztán a Magyar Honvédség 2 milliárd euróért vásárol a magyar leánycégtől 218 páncélost.

MG: Ami közel sem pénzszórás. A magyar állam kisebbségi tulajdonos a cégben, osztozunk a bevételeken. Kimondott kormányzati elvárás volt a Védelmi Beszerzési Ügynökség felé, hogy próbáljunk annyi pénzt itthon elkölteni, amennyit csak lehet, forgassuk vissza a befektetett százmilliárdokat a hazai GDP növelésére. A helyi gyártás munkahelyeket, infrastruktúrát teremt, az itt befektető vállalatok iparűzési adót fizetnek. De ami a legfontosabb: ezek a beruházások számtalan magyar kis- és középvállalat számára nyitják meg az utat a lehetséges beszállításra.

Persze, de közben a kormány fizet a Rheinmetall első nagy hazai munkája után. Ha van is bevétel, az az állam egyik zsebéből a másikba vándorol.

MG: A gyár beindulása után komoly külső profitra számítunk, amiből az ország részesedni fog. Ne gondolja, hogy a német Rheinmetall AG-t egy 2 milliárd eurós megrendeléssel el lehetne csábítani, csak ezért nem települnének ide. Mondok egy példát: az Egyesült Államok a közeljövőben körülbelül ötezer darabot vásárolna egy, a Lynxhez hasonló kaliberű gyalogsági harcjárműből. A megrendelésért a Rheinmetall is versenyben van – ők ilyen tételekben gondolkodnak. (Azért a 2 milliárd euró sem kis tétel: a vállalat a saját üzleti beszámolója szerint 2019-ben például 6,22 milliárd eurós forgalmat bonyolított le – K. T.)

...
OFF de mi a rossebnek kell 5000 IFV Amerikanak? Jelentosebb mennyiseget nem tud atdobni mas kontinensekre otthonra meg az nem sok egy kicsit?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Interjú Maróth Gáspár védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztossal... (sajnos előfizetéses, így a cikk vége nem látszik)

Haderőreformmal csábította Magyarországra a német mamutcégeket a kormány.
A védelmi beszerzésekért felelős kormánybiztost a fegyverkezés okáról, hasznáról és kockázatairól kérdeztük.

Leopard és Lynx páncélosok, Airbus helikopterflotta, hazai gyártású gépfegyverek: néhány eszköz a magyar honvédség nagybevásárlásaiból, amelyeket az elmúlt évben jelentettek be a Zrínyi 2026 program részeként, és amelyeket az ön szervezete, az állami tulajdonú Védelmi Beszerzési Ügynökség intézett a hadseregnek. Azt viszont nem tudjuk, hogy mennyit költenének a modernizálásra – a sajtóban 3500 milliárd forintos keretet emlegetnek. Mennyi lesz a haderőreform végső összege?

Maróth Gáspár: Ezt pontosan nem lehet megmondani, hiszen NATO-tagállamként számos fejlesztési kötelezettséget vállaltunk – olyanokat is, amelyek tervezés alatt állnak. Ha a szakma szabályai alapján „húznék fel” egy modernizált hadsereget, akkor a ráköltött forrás nem állna meg a 10 ezer milliárdnál. Eddig mindenesetre nagyot nem hibáztunk, a NATO minősítési rendszerében kiemelkedő értékelést kaptunk a tervezett és a már végrehajtott katonai beszerzések miatt.

Azért megkérdezném újra: mennyibe kerültek a honvédség frissen beszerzett és fejlesztés alatt álló fegyverrendszerei?

MG: Erről nem nyilatkozhatok a törvények szerint. A sajtóban megjelent pénzügyi becsléseket mindenesetre nem cáfoltuk, ezeket veheti irányadónak is. (Lásd erről keretes írásunkat – K. T.)

A Zrínyi 2026 programnál a kormányzati kommunikáció mindig megemlíti, hogy a haditechnika zömét új magyar gyárakban – Kaposváron, Zalaegerszegen, Gyulán – állítják össze, amelyek exportra is dolgoznak. A haderőreform és a fegyvergyártás azonban két különböző történet, még ha együtt is hivatkoznak rájuk.

MG: Nyilván, hiszen a honvédelmi beruházás csak egy projektnek számít. Alapvetően nem is a Zrínyi 2026 miatt nyitottunk a hadiipar felé. Azt láttuk, hogy ezen a területen olyan konjunktúra alakult ki, amit a világ mérnöki fejlesztéseiben élen járó egyetlen ország sem hagy ki a saját ipari szerkezetéből. A kezünkre játszott az a történelmi lehetőség, hogy a német hadiipar nagy szereplői, mint a Rheinmetall vagy az Airbus hosszú évtizedek után megmozdultak, új helyszíneket keresnek. Őrült versenyfutás kezdődött a térség államai között – nem tagadom, ebben a versenyben meggyőző érvünknek számított az országunkban zajló haderőreform.

Az tényleg meggyőzőnek tűnik, hogy a kormány 60 milliárd forintot biztosít a német–magyar tulajdonú Rheinmetall Hungary Zrt. zalaegerszegi Lynx-gyárának építésére, aztán a Magyar Honvédség 2 milliárd euróért vásárol a magyar leánycégtől 218 páncélost.

MG: Ami közel sem pénzszórás. A magyar állam kisebbségi tulajdonos a cégben, osztozunk a bevételeken. Kimondott kormányzati elvárás volt a Védelmi Beszerzési Ügynökség felé, hogy próbáljunk annyi pénzt itthon elkölteni, amennyit csak lehet, forgassuk vissza a befektetett százmilliárdokat a hazai GDP növelésére. A helyi gyártás munkahelyeket, infrastruktúrát teremt, az itt befektető vállalatok iparűzési adót fizetnek. De ami a legfontosabb: ezek a beruházások számtalan magyar kis- és középvállalat számára nyitják meg az utat a lehetséges beszállításra.

Persze, de közben a kormány fizet a Rheinmetall első nagy hazai munkája után. Ha van is bevétel, az az állam egyik zsebéből a másikba vándorol.

MG: A gyár beindulása után komoly külső profitra számítunk, amiből az ország részesedni fog. Ne gondolja, hogy a német Rheinmetall AG-t egy 2 milliárd eurós megrendeléssel el lehetne csábítani, csak ezért nem települnének ide. Mondok egy példát: az Egyesült Államok a közeljövőben körülbelül ötezer darabot vásárolna egy, a Lynxhez hasonló kaliberű gyalogsági harcjárműből. A megrendelésért a Rheinmetall is versenyben van – ők ilyen tételekben gondolkodnak. (Azért a 2 milliárd euró sem kis tétel: a vállalat a saját üzleti beszámolója szerint 2019-ben például 6,22 milliárd eurós forgalmat bonyolított le – K. T.)

...
Hát ez tele van csúsztatással,ködös vágyálmokkal
Nem tudom eldönteni,hogy sirjak e,vagy röhögjek rajta...
Semmiféle verseny nem volt a Zeg-i gyárért.Ilyen projekt üzemet akármelik megrendelő megkaphat,amelyik eleget rendel,avagy megfizeti.RM összeszerelés/gyártás van Angliában,Ausztráliában,Algériában,mindegyik megrendeléshez kapcsolódva.
RM-nek nagyon kellett ez a megrendelés.
Szépen hangzik,hogy a magyar beszállitói hálózat fejlódik.De ahoz ez a megrendelés kicsi,hogy egy nemlétező háttéripar felnőjön rajta.Összesitve a Z plan viszont már a polgári iparral koordináltan elég nagy lehet hozzá-ezt itélje meg olyan olvtárs,ki jobban átlátja a hazai településű ipart.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
OFF de mi a rossebnek kell 5000 IFV Amerikanak? Jelentosebb mennyiseget nem tud atdobni mas kontinensekre otthonra meg az nem sok egy kicsit?
https://en.wikipedia.org/wiki/Military_Sealift_Command
MSC_Seal.png
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
OFF de mi a rossebnek kell 5000 IFV Amerikanak? Jelentosebb mennyiseget nem tud atdobni mas kontinensekre otthonra meg az nem sok egy kicsit?
Nekünk kell kétszáz a 1 vagy 2 dandárra, 1500-2000 emberre.
És a 8*8/gidran/nms még nincs is benne.

Ott kicsit többen vannak :rolleyes:

Ráadásul ott sem valószínű, hogy csak ifv-nek fogják használni.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nem felejtettük el. Mindenki elmondta már, hogy az ales nem menthető, mennie kell, adott esetben akár kóterbe is. De ez semmit nem von le abból, hogy azt kellene hinnünk, hogy ez a nő a három választás közül, puszta akaratátvitel miatt( :rolleyes: )ezt választotta.

1. Nemet mond és nem jelzi és veszélybe kerül a munkahelye, esetleg leromlik a légkör, még mindig van lehetősége bármit tenni.

2. Nemet mond és jelzi a kihágást:

-az ales feletteseinek
-katonai rendőrségnek
-belső elhárításnak akár
-katonáknak

-rendőrségnek
-a családjának
-barátoknak

3. belemegy, házasságtörést követ el nem törődve, lényegében nem számításba véve a férjet, nem védekezik semmilyen módon, sutyuriban már a kezdetekkor a lányának mondja el.

Gondolom a lányától titoktartást is kért és az egész menetéből, abból, hogy csak neki mondta el, nekem az szűrődik le, hogy titkos izgalommal mesélhetett erről neki és fontolgatta, hogy belekezdjen egy szeretői kapcsolatba, talán mert otthon kihűlt az élet, vagy csak valami extrára vágyott. És miután kiélte ezt, de nem az lett belőle, amit gondolt, utána bedurcizott. Ha őt zavarta volna a folyamat bármelyik pillanata, nemet mondott volna. Ha erőszakként élte volna meg, akkor nem csak utólag, igen esélyesen bosszúból az ales karrierjét nyilvánosan lerombolni tette volna meg ezt a lépést. Végtelen lehetősége lett volna az elkerülésre, a jelentésre, a hivatalos ügyintézésre, amin keresztül tetten érve elkaphatták volna az alest, de nem tette, hanem most véletlen a médiából országosan értesülünk róla.

Szóval nem, semmivel sem kisebb elkövető, mint az ales és nem áldozat. Az áldozat ellenállt volna, az áldozat aki kihangsúlyozottan férjezett, nem köpte volna le a házasságát a ranglétrán való biztos helyért, az áldozat kilépett volna, elmesélte volna barátnőknek, de elsősorban a fárjnek, ha az számít. Neki egyértelműen nem számított, sem a hosszas rábeszélő mágia idejln, amivel tenácstalanná hipnotizálták, sem az aktusok hosszú során. Ez a nő egyáltalán nem áldozat.
Nekem pedíg így az szűrődik le, h párkapcsolat azt jelenti, hogy lebunkózom az asszonyt és hazavonszolom a barlangba, aztán kussoljon. (Megér egy misét, mekkora gond van az illető értékrendjével és szocialiációval, plusz ezt a viselkedésmintát adja tovább. 9

Na meg úgy tekintenek a magyar honvédségre, mint a péniszükre: -kicsi, alig működik, de férfidolog, szóval asszonynak annyi köze legyen hozzá, hogy szétteszi a lábát , parancsra,,, -ergo marad neki az áldozathibáztatás.. Persze amikor a katonai kollégiumban alsóbbéveseket abuzáltak seggbe, az is rendbe volt, mert férfidolog, engem is szopattak a seregben, a kopasz kussoljon.
 

Cyrus Grissom

Active Member
2019. május 14.
43
144
33
Nem felejtettük el. Mindenki elmondta már, hogy az ales nem menthető, mennie kell, adott esetben akár kóterbe is. De ez semmit nem von le abból, hogy azt kellene hinnünk, hogy ez a nő a három választás közül, puszta akaratátvitel miatt( :rolleyes: )ezt választotta.

1. Nemet mond és nem jelzi és veszélybe kerül a munkahelye, esetleg leromlik a légkör, még mindig van lehetősége bármit tenni.

2. Nemet mond és jelzi a kihágást:

-az ales feletteseinek
-katonai rendőrségnek
-belső elhárításnak akár
-katonáknak

-rendőrségnek
-a családjának
-barátoknak

3. belemegy, házasságtörést követ el nem törődve, lényegében nem számításba véve a férjet, nem védekezik semmilyen módon, sutyuriban már a kezdetekkor a lányának mondja el.

Gondolom a lányától titoktartást is kért és az egész menetéből, abból, hogy csak neki mondta el, nekem az szűrődik le, hogy titkos izgalommal mesélhetett erről neki és fontolgatta, hogy belekezdjen egy szeretői kapcsolatba, talán mert otthon kihűlt az élet, vagy csak valami extrára vágyott. És miután kiélte ezt, de nem az lett belőle, amit gondolt, utána bedurcizott. Ha őt zavarta volna a folyamat bármelyik pillanata, nemet mondott volna. Ha erőszakként élte volna meg, akkor nem csak utólag, igen esélyesen bosszúból az ales karrierjét nyilvánosan lerombolni tette volna meg ezt a lépést. Végtelen lehetősége lett volna az elkerülésre, a jelentésre, a hivatalos ügyintézésre, amin keresztül tetten érve elkaphatták volna az alest, de nem tette, hanem most véletlen a médiából országosan értesülünk róla.

Szóval nem, semmivel sem kisebb elkövető, mint az ales és nem áldozat. Az áldozat ellenállt volna, az áldozat aki kihangsúlyozottan férjezett, nem köpte volna le a házasságát a ranglétrán való biztos helyért, az áldozat kilépett volna, elmesélte volna barátnőknek, de elsősorban a fárjnek, ha az számít. Neki egyértelműen nem számított, sem a hosszas rábeszélő mágia idejln, amivel tenácstalanná hipnotizálták, sem az aktusok hosszú során. Ez a nő egyáltalán nem áldozat.
Nem tudom miert kell ebbol ekkora ugyet csinalni.
Anno a szazadparancsnokom dugta a penzugyes nenit meg a, lanyat is. A penzugyes neni ferje volt a szakadzparancsnokom, o dugta a doki feleseget, aki apolono volt, meg a lanyat is.
Mindenki boldog volt.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Nem tudom miert kell ebbol ekkora ugyet csinalni.
Anno a szazadparancsnokom dugta a penzugyes nenit meg a, lanyat is. A penzugyes neni ferje volt a szakadzparancsnokom, o dugta a doki feleseget, aki apolono volt, meg a lanyat is.
Mindenki boldog volt.
Micsoda munkahely,... :rolleyes: biztosan volt valami záradéka a kollektiv szerződésnek :)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Nem tudom miert kell ebbol ekkora ugyet csinalni.
Anno a szazadparancsnokom dugta a penzugyes nenit meg a, lanyat is. A penzugyes neni ferje volt a szakadzparancsnokom, o dugta a doki feleseget, aki apolono volt, meg a lanyat is.
Mindenki boldog volt.
Nem hiszem, mert a doki a rossz végén állt a szerszámnak: ő senkit nem dugott... :rolleyes:
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 901
113
Persze amikor a katonai kollégiumban alsóbbéveseket abuzáltak seggbe, az is rendbe volt, mert férfidolog, engem is szopattak a seregben, a kopasz kussoljon.

Ezt nem lehetne kihagyni, hogy a katonai kollégiumban milyen anális meg orális élményeid voltak? Engem ez nem érdekel, akkor sem ha IDF, akkor sem, ha MH. Ezt máshol légyszi.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

Nem lett sokkal tisztább a kép a HM közleménye után sem...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Na, hogy visszatérjek a sokszor emlegetett honvédségi megfelelő fizetések témához, pontos számokkal szolgálnék, melyik szereplő mennyit fizet és mire:

Munkáltatói (HM/MH) költségek (havonta/fő)
Nettó (átlag)bér: 500.000 Ft -> Bruttó (átlag)bér: 751.880 Ft + Munkáltató közterhei: 124.060 Ft = Összköltség: 875.940 Ft

Katona fizeti

Bruttó bér szja (15%) = 112.782 Ft
Nyugdíjjárulék (10%) = 75.188 Ft
TB járulékok (3%+4%=7%) = 52.632 Ft
Munkaerőpiaci járulék (1,5%) = 11.278 Ft

Munkáltató közterhei
Szociális hozzájárulási adó (15%) = 112.782 Ft
Szakképzési hozzájárulás (1,5%) = 11.278 Ft

Állambácsi visszakapja az SZJA-t közvetlenül, a munkaerőpiaci járulék és a szakképzési hozzájárulás egy átnevezett új adó (mint volt régebben az útadó), amit nem arra fordítanak, ami a neve, hanem megy a közösbe.

Így fejenként az alábbiakat kapja tisztán vissza az állam: 112.782 Ft + 11.278 Ft + 11.278 Ft = 135.338 Ft

A fenti számok szerint egy fenti átlagbérrel díjazott katona nettó 740.602 Ft-ba kerülne a költségvetésnek.

Ez alapján a bérekre fordítandó éves összeg, ha a Magyar Honvédség létszáma
30.000 fő lenne: nettó 266.616.720.000 Ft; bruttó 315 338 400 000 Ft
35.000 fő lenne: nettó 311.052.840.000 Ft; bruttó 367 894 800 000 Ft
50.000 fő lenne: nettó 444.361.200.000 Ft; bruttó 525 564 000 000 Ft

A magyar GDP (2019, KSH) 47 523 971 000 000 Ft volt, ebből a 2% = 950 479 420 000 Ft.

Összességében akár a bruttó, akár a nettó bérköltségeket nézzük az látszik (ha érvényes a honvédelmi költégvetés 1/3-1/3-1/3 felosztása a beszerzés/működtetés/személyi kiadások terén úgy, hogy utóbbi minden fillérjét a bérekre költik), hogy a 30.000 fős sereg reális, a 35.000 fős nem irreális, az 50.000 fős sereg teljesen irreális az általam megálmodott átlagbérrel, az adott GDP mellett. Az álomsereghez vagy ~3% kellene (ezt írtam is, amikor először szóltam hozzá a témához), vagy a GDP-nek kellene 71 285 956 500 000 Ft-ra nőnie. Ez (290,65 HUF/USD árfolyamon) ~245,264 Mrd USD lenne. Ennyi a román GDP sincs.... ;)

 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Lényeg az hogy az új főparancsnoknak, szervilizmusból, vagy a politikai iránynak megfelelni vágyásból sikerült egy laza mozdulattal jó mélyre süllyesztenie a honvédséget a társadalmi ranglistán, gondolom a tisztességgel szolgálók köszönik szépen.


Ui. nézegetem a képeit, mi indokolja a felvarrófelhalmozást a fényképein? Szabályos ez a magyar fegyveres erők öltözködési utasítása szerint?