A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Bölényroham 2021:),Azt hittem inkább turbó magyaros elnevezezéseket használnak inkább mostanság,minimum egy Sámán táncra vagy egy Árpád vérére számítottam:)
Amúgy ez a bölényroham jó, 18-ban is ez volt a neve, meg ha nem tévedek a 11.hk zla kabalaállatja, a T-72 infravetőjére rá van festve némelyiken.

Nekem a kedvenceim pár évvel ezelőttről az Olvadó páncél meg a Pusztító tűzeső volt :D de csak azért mert fél-fél osztálynyi kohószökevény Brdm, illetve D-20 adta hadgyakorlatokat, de legalább a nevük brutál volt :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Itt egy hosszabb elemzés, hogy mit kezdene a haderőfejlesztéssel a Mi Hazánk Mozgalom, ha beleszólhatnának.
Papp Tamás és Babos László a szervezet Honvédelmi Kabinetjének tagjai írták.
MH-nak képesnek kell lennie az "elszakított nemzetrészek védelmére?" -> na ez a román Nagy Románia párt hazai megfelelője?
Amúgy hiányolom belőle a horvát kikötőkből üzemeltetett tengeralattjárókat, illetve legalább egy repülőgéphordozót. haha
Komolyra fordítva a szót én az egyéni védőeszközök spektrumának szélesítését hiányolom Ratnik/Future Force Warrior, vagy valami hasonló már létező és egy fejlesztési programhoz csatlakozás, mivel én realisztikusan azt látom, hogy nem számokkal fogunk tudni fölényt kialakítani bárhol, hanem max minőséggel.
Egyébként meg én nem hiányolom a sorkatonaságot, hogy a drága felszerelést leamortizálják azok, akik nem akarnak ott lenni, hanem inkább promózni éne valahogy az alapkiképzést, egyéb előnyöket adni hozzá aki végigcsinálja, mittomén 3 év szja mentesség... Amminek viszont értelmét látnám az a (hangsúlyozom) német típusú munkaszolgálat bevezetése (aki csak a magyar munkaszolgálatot ismeri az előbb kezdjen olvasni). Persze ehhez előre kellenének projektek amikre ez a fajta munkaerő alkalmas, de szerintem a klímaváltozás miatt szükséges vízügyi munkák lazán felszívnák ezt a munkaerőt. (The elephant in the room, amiről mindenki tud de senki nem beszél, és még csak a kampánynak sem témája egyik oldalon sem, pedig tudjuk, hogy jön, ha nem teszünk semmit, aki nem tdja miről van szó az olvassa el az MTA klímaváltozás reportját)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 753
113
MH-nak képesnek kell lennie az "elszakított nemzetrészek védelmére?" -> na ez a román Nagy Románia párt hazai megfelelője?
Amúgy hiányolom belőle a horvát kikötőkből üzemeltetett tengeralattjárókat, illetve legalább egy repülőgéphordozót. haha
Komolyra fordítva a szót én az egyéni védőeszközök spektrumának szélesítését hiányolom Ratnik/Future Force Warrior, vagy valami hasonló már létező és egy fejlesztési programhoz csatlakozás, mivel én realisztikusan azt látom, hogy nem számokkal fogunk tudni fölényt kialakítani bárhol, hanem max minőséggel.
Egyébként meg én nem hiányolom a sorkatonaságot, hogy a drága felszerelést leamortizálják azok, akik nem akarnak ott lenni, hanem inkább promózni éne valahogy az alapkiképzést, egyéb előnyöket adni hozzá aki végigcsinálja, mittomén 3 év szja mentesség... Amminek viszont értelmét látnám az a (hangsúlyozom) német típusú munkaszolgálat bevezetése (aki csak a magyar munkaszolgálatot ismeri az előbb kezdjen olvasni). Persze ehhez előre kellenének projektek amikre ez a fajta munkaerő alkalmas, de szerintem a klímaváltozás miatt szükséges vízügyi munkák lazán felszívnák ezt a munkaerőt. (The elephant in the room, amiről mindenki tud de senki nem beszél, és még csak a kampánynak sem témája egyik oldalon sem, pedig tudjuk, hogy jön, ha nem teszünk semmit, aki nem tdja miről van szó az olvassa el az MTA klímaváltozás reportját)
Ez az SZJA mentesség jó ötlet. De ha a katonai szolgálat után adod 3 evig, akkor leszerelésre iranyítod a katonákat. Én x év (mondjuk 3??) szolgálati idő után vezetném be a Honvédségnél, rendőrségnél. Ezt be lehetne illeszteni. A katonai életpályamodellbe. Vagy lehet fokozatosan Nem béremelés helyett, a mellett bérfelzárkóztatás céljából. Persze figyelni kell, hogy akkor a családi adókedvezmények se vesszenek el, le lehessen írni más járulékokból vagy akár önkéntes nyugdíjpénztári befizetéssel lehetne kompenzálni. Át kell gondolni, de nem rosssz ötlet.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Milyen béremelés? Megmondták, hogy az illetmények rendben vannak, szívvel lehet megtartani a katonát...
Ilyesmiket öltönyös ifjútitánokból álló bullshit generátor tanácsadó cégek szoktak mantrázni (jó sok pénzért:oops:).
Mint régebben sógor multi cégénél, megkérték a dolgozókat, adjanak ötleteket, hogyan lehetne növelni a dolgozói megelégedést,
DE a béremelést nem lehet mondani!!:hadonaszos:
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
https://www.google.hu/amp/s/www.jan...-ugvs/ZnlJK3dHVU9mZ28xajRJVkc5dVI5VFp1cVMwPQ2


bsp_5577-jdw-14049.jpg

“Lassie”, a kifejlesztés alatt álló robot a Rheinmetall-tól.

Szintén a DSEI 2021kiállításon:
https://www.google.hu/amp/s/www.arm...0x10_wheeled_self-propelled_howitzer.amp.html


E_ZEQr0WQAIHqVY



World_Premiere_for_Rheinmetall_HX-based_155mm_10x10_wheeled_self-propelled_howitzer_925_001.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 738
113
Februárban egyszeri évi 50%-os kifizetés. :p
Hány évet kell hozzá aláírni?
Semennyit, leszolgált 3 év kell, szóval pl a legénység jelentős és az altisztek egy részét ez nem érinti.
Ha jobban megvizsgáljuk ezt, akkor az derül ki, hogy a fiatal katonák a lóból csak a lófaszt kapják... Ha valakinek van HR végzettségű HR területen dolgozó ismerőse igazán megkérdezhetné a vélemenyét.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Bölényroham 2021:),Azt hittem inkább turbó magyaros elnevezezéseket használnak inkább mostanság,minimum egy Sámán táncra vagy egy Árpád vérére számítottam:)

Itt senki nem gondolt arra, hogy egy magyar harckocsi éves gyakorlatnak miért "Bölényroham 2021" a neve? Esetleg, hogy adott esetben mi ellen lehetne hasznos a gyakorlatozás? :)

Akkor csak így mellékesen. A TR-85 harckocsi Bison neve az magyarul bölényt jelent ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Bölényroham 2021:),Azt hittem inkább turbó magyaros elnevezezéseket használnak inkább mostanság,minimum egy Sámán táncra vagy egy Árpád vérére számítottam:)
bölény a jelképe a 11 hkz nak (totem állata ha így jobban tetszik :p ) :) bölény egy ék felségjelzésen pontosabban.
további érdekesség hogy eredetileg század jelvénynek indult.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301
W

Wilson

Guest
Itt senki nem gondolt arra, hogy egy magyar harckocsi éves gyakorlatnak miért "Bölényroham 2021" a neve? Esetleg, hogy adott esetben mi ellen lehetne hasznos a gyakorlatozás? :)

Akkor csak így mellékesen. A TR-85 harckocsi Bison neve az magyarul bölényt jelent ...
Gondoltam rá, hogy megemlítem de nem vállaltam fel a kockázatát annak a lehetőségnek, hogy ennek hatására oldalakon keresztül elkeseredett kommentháború alakuljon ki a topikban Erdély visszafoglalásáról:).